Únor 2010

Monster Quest + PC Hra na motivy pořadu

21. února 2010 v 23:28 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie

Kredit snímku: www.cryptomundo.com

Monster Quest - bezesporu nejvýznamnější kryptozoologický pořad všech dob. Do tohoto okamžiku byly prozatím natočeny celé 4 řady pořadu + rozsáhlý speciál, který pojednává o himálajském sněžném muži - Yettim. Tým této show, narozdíl od Destination Truth, není pevně daný a díl od dílu se většinou mění. Členům štábu se nejednou podařilo naskytnout se ve správný čas na správném místě. Zde myslím především to, že se týmu badatelů při jedné expedici podařilo pořídit videozáznam gigantické Krakatice - Architeuthis dux - úžasný to tvor.
Mustr pořadu je stejně jako u DT předem daný. Každý díl začíná rozhovory s očitými svědky, kteří popisují vzhled inkriminovaného kryptida. Následuje výtečné grafické znázornění enigmatického tvora. Posléze se tým vydává na místo, kde probíhá výzkum samotný. Expedice vyslýchá další osoby, kterým se poštěstilo kryptida spatřit. Předposlední částí výzkumu je výprava do terénu a shromažďování důkazů. Každý díl končí tím, že veškerý sesbíraný materiál je analyzován.
Mě osobně oslovil díl Sasquatch attack a jeho neméně povedené pokračování.
Pořad je, podle mého skromného názoru, vskutku velice důležitý. To proto, že udává konkrétní lokální názvy oblastí, kde se daní kryptidé vyskytují - toto mi pomáhá při sestavování profilů jednotlivých neznámých tvorů.
Nakonec drobná zajímavost. V tomto pořadu se několikrát vyskytla melodie z Trespasseru. Konkrétně ta, která hraje při vstupu do budovy s počítačem Cray.

Stránka o MQ na Wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Monster_Quest

Oficiální stránky pořadu: http://www.history.com/content/monsterquest

"Detektivní" PC hra na motivy pořadu
Kredit snímku: www.familyvideo.com

Na motivy tohoto pořadu vznikla i vynikající PC hra. V této hře se, coby jako kryptozoolog, snažíte shromažďovat důkazy potvrzující existenci nejrůznějších záhadných tvorů - Od Krakena přes jezerního netvora Plesiosauridního typu a lá Nessie až po legendárního Sasquatche.
Hru jsem dohrál již několikrát a znám ji již nazpaměť. Toto je jedna z mála kryptozoologických her. Ve svém kryptozoologickém archivu mám pouze PC detektivní hru "Loch Ness", a nutno podotknout, že pár kryptidů se vyskytlo i ve hře "Zoo Tycoon" (Nessie, Bigfoot, Varan komodský, Okapi) a "Zoo Tycoon 2" (Varan komodský, Okapi, Vakovlk). Takže každý musí pochopit, že kryptozoologických her je nedostatek. Mě tato hra nadchnula, velice nadchnula.

Následuje snímek ze hry. Na konci článku naleznete odkaz, kde si zdarma můžete hru přes Torrent stáhnout.

MothMan - Kredit: www.harmonicflow.com

Hra je k mání přímo zde:

http://www.torrentdownloads.net/torrent/346133/BigFish+Games+-+Monster+Quest+-+Hidden+Object+Puzzle+-+Wendy99

Poznámka: Ke stažení je potřeba program Torrent!

Isla-Nublar-Crew

Destination Truth

21. února 2010 v 12:21 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie

Kredit snímku: www.wikipedia.org

Destination Truth je televizní pořad, který zkoumá výskyt kryptidů (neznámé druhy zvířat), a příležitostně i paranormálních jevů. V ČR zatím nebyl vydán - prozatím je dostupný pouze v Angličtině.
Tým vede člověk jménem Josh Gates, který občas diváka zasype prvotřídními žerty. Každý díl začíná standardně podle předem daného mustru - přípravou expedice. Po cestě na danou lokaci je proveden výzkum mezi místním obyvatelstvem. Po tomto následuje pátrání po tajemství samotném. Co se týče kryptidů, tak po nich tým DT pátrá většinou v noci, za použití noktovizorů a nesčetných dalších přístrojů pro orientaci v noci. Tímto způsobem se tým prodíral od džunglí v Jižní Americe přes Australskou buš až po pouštní oblasti v nejrůznějších končinách. Doposud byly natočeny 3 řady, přičemž 3. je žhavou novinkou a vysílá se na kanálu SyFy. Nutno podotknout, že jejich výzkum je značně objevný a i já sám z něj často při svém výzkumu čerpám. A není to jen objevné, ale i nadmíru zábavné.
Jak jsem již napsal výše - pořad u nás stále není dostupný, a prozatím to vypadá, že nikdy nebude. Všem zájemcům tedy doporučuji, aby si tuto show stáhli přes Torrent podle svého výběru...

Nemohu si to odpustit. Musím zde zveřejnit jeden nezapomenutelný rozhovor, který Josh vedl s jakousi vědátorkou. Josh společně s jeho týmem pátral v Jižní Americe po Chupacabře. Vrátili se z expedice a navštivili genetickou laboratoř, kde byla provedena analýza srsti, kterou členové výpravy našli. Nyní však již k rozhovoru:

Josh Gates: " "Takže nyní jsme v genetické laboratoři?"
Genetička: "Ó, ano, je tomu tak."
Josh Gates: "Tak dobře, přiznejte barvu. Klonujete zde dinosaury?!"
Genetička: "Ne, to tu vážně neprovádíme..."
Josh Gates: "To je ostuda!"

Stránka o DT na Wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Destination_Truth

Oficiální stránky pořadu: http://www.syfy.com/destinationtruth/

Isla-Nublar-Crew

Trespasser - Bug

19. února 2010 v 23:37 | Isla-Nublar-Crew |  Hry
Při hraní Trespasseru (1998) se mi poštěstilo zažít něco neuvěřitelného. Vesele jsem se procházel městečkem, vše bylo v pořádku, a to až do chvíle, kdy jsem se dostal do stavení, které dříve obýval sám John Hammond.
Sebral jsem vstupní kartu a revolver. Pokusil jsem se je prohodit (Klávesa E). A v ten okamžik se to stalo. V ruce jsem držel kartu a ve vzduchu začal levitovat revolver. A nejen to - byl perfektně synchronizovaný s kartou, kterou jsem držel v ruce. Tzn. - natočil jsem kartu a simultálně s tímto pohybem se otočil i revolver. Přišlo mi to celkem zábavné, takže zde zveřejním i screenshoty, které jsem pořídil.

Snímek č.1 - Kredit - Isla-Nublar-Crew

Snímek č.2 - Kredit - Isla-Nublar-Crew

Isla-Nublar-Crew

Mutant - Citace z filmu

19. února 2010 v 21:44 | Isla-Nublar-Crew |  Filmy

Snímek: Isla-Nublar-Crew

Film Mutant - v originálu Sabretooth (Šavlozub) byl natočen roku 2002. Pojednává o pokusu genetického inženýrství, který se při převozu vymkl kontrole. Tímto pokusem není nic jiného, než pleistocenní predátor druhu Smilodon fatalis. Navzdory veřejnému mínění se zde nejedná o žádného šavlozubého tygra, ale o šavlozubou kočku. Speciální triky - animatroniky a počítačem generované animace jsou celkem průměrné. Příběh má několik děr, které nemusí působit zrovna nejlépe, já však musím podotknout, že se mi tento film celkem zamlouvá. Mě osobně potešilo, že do jedné z podstatných rolí byl obsazen můj oblíbený herec John Rhys-Davies.
Rozhodl jsem se vybrat nejpamátnější výroky, jenž ve filmu zazněly.

Pro úplnost přikládám krátký popis každé zmíněné osoby:
Anthony Bricklin - Vzkříšení Smilodona bylo realizováno pomocí jeho peněžních prostředků.
Kara Harmon - Vědkyně, která s Catherine pracovala na vzkříšení šavlozubé kočky.
Catherine - Genetička, její zásluhou byl Smilodon naklonován.
Thatcher - Profesionální lovec divoké zvěře.
Trent Parks - Jeden ze skupiny trampů.

1.
Anthony: "Ó bože, vy tu máte výstroje, že byste z fleku mohl stopovat Yettiho"

2.
Vědátorka: "Má špičáky jako mačety, roztrhnou člověka v půl. A zabijácké čelisti rozevře na 120 stupňů. Sevře jimi lidskou lebku a roztříští jí."
Catherine: "Karo - trochu přeháníš"
Vědátorka: "Ach zatraceně, Catherine, vždyť lovili mamuty dvakrát tak velké jako slony! Třeba je teď někde za mnou a já o tom ani nevím" (Smilodon následovně srazí ženu a zatáhne ji do temnoty...)

3.
Thatcher: "Je to lev..."
Trent Parks: "Blbost, lev nemá čtvrtmetrový tesáky!"

4.
Thatcher: "Mě je úplně jedno, co chceš, Catherine. Viděl jsem tvýho lva, je to šavlozubý tygr."
Catherine: "Vždyť ani nevíš, o čem mluvíš."
Thatcher: "Vím, že zabil 2 trampy!"
Catherine: "Ničemu nerozumíš..."
Thatcher: "Ale jistě, že tomu rozumím. Prostě chceš slavit úspěch, ať to stojí cokoliv"
Catherine: "Za pokrok se vždycky platí - tos nikdy nechápal"
Thatcher: "Ale platit mají jiný, že?"

5.
Thatcher: "Tohle je víc, než genetické běsnění, ty przníš matku přírodu!"

6. (Dvojice dorazí k zabitému trampovi)
Thatcher: "Ne, jen se dívej. To je tvoje práce!"
Catherine: "To se nedalo odhadnout. Věřila jsem, že dělám velikou věc!"
Thatcher: "Jo, velikou pro Catherine."

7.
Catherine: "Proč jí nechceš dát šanci žít?" (šavlozubé kočce)
Thatcher: "Tu šanci měla už před tisíci lety"


Isla-Nublar-Crew

Kryptozoologie - úvod

19. února 2010 v 2:10 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie

Vakovlk - Kresba - Isla-Nublar-Crew

Kryptozoologií se zapáleně zabývám již od roku 1997, kdy se mi do rukou dostala vynikajicí publikace světoznámého paleontologa, cestovatele a kryptozoologa Jaroslava Mareše "Svět tajemných zvířat". Kniha ve mě vzbudila nebývalý zájem, který se následovně změnil v celoživotní vášeň. Již od dětství sbírám veškerý materiál - výstřižky z novin, časopisů, knihy, a to jak anglické i české, filmy, a to vše s Kryptozoologickou tématikou.
Původně tento blog měl především obsahovat jen informace z oblastí paleogenetiky a JP. Přišlo mi to ale vůdči mému celoživotnímu koníčku líto, takže jsem se s definitivní platností rozhodl, že tento můj blog bude věnován i Kryptozoologii.
Jsem ve spojení s mnoha lidmi z celého světa od Nového Zélandu až po U.S.A, kterí tento můj zájem sdíli, radostně s nimi vyměňuji veškeré informace a získávám i informace nové. A co víc, našel jsem si několik přátel přímo z Mongolska. Měl jsem několik možností se s nimi sejít a závést řeč i do oblasti Kryptozoologické. Nejen že jsem od mým přátel obdržel kresby Almase (Mongolská opočlověk) a Olgoje-Chorchoje (Záhadný červ smrti), ale tito dobří lidé my potvrdili, že se zde nejedná o mýtické tvory, ale o zvířata z masa i kostí.
Při mém vyptávání se skupiny Rakušanů jsem bohužel nebyl natolik úspěšný. Po mém zoufalém vysvětlování pojmu Tatzelwurm (rakouský ještěř doutníkovitého tvary) jsem se nedozvěděl zhola nic, což mne ale nepřekvapilo, jelikož výzkum předního českého "záhadologa" Ivana Mackerleho napovídá, že tvor jménem Tatzelwurm již zřejmě vyhynul. Autor podotýkal i fakt, že většina rakouské populace Tatzelwurma zhola nezná.
Přejděme již ale rovnou k věci:
Jak jsem již oznámil výše - od tohoto data se můžete těšit i na články a novinky z oblasti Kryptozoologie, recenze filmů a knih na dané téma. Co je ale nejdůežitější? Bude zde zveřejněn i můj celoživotní výzkum daných živočichů sestávající z mých vlastním teorií a studií.

V tomto okamžiku pracuji na následujících tématech:

1. Mapování výskytu Bigfoota - Vyčerpávající seznam lokací, v nichž byl Sasquatch zpozorován. Lokací zanáším i do programu Google Earth. Můj dosavadní výzkum se prozatím tváří nadmíru slibně.

2. Raksha-jejich původ - Domnívám se, že jsem zřejmě uspokojivým způsobem vyřešil záhadu jednoho kryptida z pralesů Jižní Ameriky.

3. Mexický "mimozemšťan" - V Mexiku bylo nalezeno tělo tvora, které spojovalo znaky ještěrů a savců. Některými "záhadology" bylo ihned pokládáno za mimozemšťana. Podařilo se mi shromáždit dostatečný počet podkladů, které dokazují, že tomu tak zřejmě není.

Isla-Nublar-Crew

Sasquatch- Doporučená literatura

19. února 2010 v 0:13 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie
Rozhodl jsem se sestavit seznam nejlepších kryptozoologických knih, jaké se mi kdy dostaly do rukou. Seznam bude obsahovat jak české, tak anglické publikace a bude rozdělen do několika částí. U každého bodu poskytnu čtenáři základní informace o knize, a případně i internetový obchod, kde ji sehnat.

1. Bigfoot Casebook - updated

Scan - Isla-Nublar-Crew

Titulek: Bigfoot Casebook - updated
Podtitulek: Sightings and Encounters from 1818 to 2004
Autor: Jane Bord, Colin Bord + předmluva: legendární Loren Coleman
Mé hodnocení: 9/10
Kde se dá sehnat: www.shakes.cz

O publikaci: Neuvěřitelně podrobná kniha, která popisuje drtivou část setkání a pozorování. Nejen že mapuje rozsáhlé období mezi lety 1818-2004, autoři fenomén Bigfoot ale zkoumají v rámci celé Severní Ameriky. Kniha je rozsáhlá a velice podrobná - znamená to ale také že by byla nudná? Rozhodně ne! Kniha je psána vskutku čtivou formou a mě doslova přirostla k srdci. Za co jsem jí srazil bod? Kniha obsahuje i zprávy, které Sasquatche spojují se záhadou UFO a dalšími paranormalními jevy. Celkově to však image Bigfoota nikterak záporně neovlivňuje.

2. Bigfoot!

Scan: Isla-Nublar-Crew

Titulek: Bigfoot!
Podtitulek: True Story Of Apes In America
Autor: Loren Coleman
Mé hodnocení: 9,5/10
Kde se dá sehnat: www.shakes.cz

O publikaci: V tomto případě se jedná o doslovnou legendu. Existuje mezi kryptozoology vůbec někdo, kdo by neznal věhlasného Lorena Colemana? Tato kniha Sasquatche zkoumá od dálné historie (záznamy původních obyvatel) až po současnost. Zabývá se případy po celé Severní Americe. Od tvora známého jako Momo (Missouri Monster) přes Sasquatche až po "smrdutého opičáka" - Skunk Ape, neboli floridská verze Bigfoota. Tuto knihu bych osobně doporučil spíše začínajícím kryptozoologům. Je psána vskutku líbivou formou a naprosto srozumitelně by ji měl chápat každý pokročilý student Angličtiny.

3. The Locals

Scan - Isla-Nublar-Crew

Titulek: The Locals
Podtitulek: A contemporary Investigation of the Bigfoot/Sasquatch Phenomenon
Autor: Thom Powell
Mé hodnocení: 10/10
Kde se dá sehnat: www.shakes.cz

O publikaci: V případě této knihy se u mě jedná témeř o srdeční záležitost. Jedná se o výčet případů, které autor knihy zkoumal osobně. Thom Powell je dlouholetým členem BFRO - Bigfoot Field Research Organization. Jeho kniha je jako žádná jiná. Já osobně jsem již četl mnoho knih, které obsahovaly klasické případy. Tady je to ale jiné - všechny informace v ní byly naprosto nové. Autor situace popisuje naprosto živě, při čemž čtenář zůstává v nepřetřžitém napětí. Kniha obsahuje informace natolik šokující, že jsem se doslova přistihl s otevřenými ústy. Nedoporučuji mladším jedincům, spíše lidem, kteří se Kryptozoologií zabývají již delší dobu. Kniha bohužel obsahuje i několik případů, které Bigfoot spojují s jinými záhadami, jako třeba UFO. V kontextu této knihy je to však omluvitelné.

4. Bigfoot Field Observer´s manual

Scan - Isla-Nublar-Crew

Titulek: Bigfoot Field Observer´s manual
Podtitulek: A practical and eas-to-follw-step-by-step guide to your very own face-to-face encounter with a legend.
Autor: Robert W. Morgan
Mé hodnocení: 10/10
Kde se dá sehnat: www.bookfayre.cz

O publikaci: Nejčerstvější přírůstek mé sbírky. Jedna z nejautentičtějších knih o Bigfootovi. publikace shrnuje celoživotní autorovi zkušenosti a připravuje živnou půdu pro setkání čtenáře samého se Sasquatchem. Autor má s Bigfootem téměř citový vztah, což vyplývá z každé jeho věty. Také tyto tvory většinou nenazývá Bigfoot ani Sasquatch, ale "jemní lesní obři". Tato kniha je určená spíče pro badatele, kteří se o tento fenomén zajímají do hloubky a případně chystají svoji první výpravu.

Isla-Nublar-Crew

Ukázka z mé knihy

16. února 2010 v 21:28 | Isla-Nublar-Crew |  Má tvorba
Téměř před rokem jsem začal pracovat na své knize. Na určitou dobu jsem tento projekt odložil k ledu, nyní jsem se však k němu rozhodl vrátit ve velkém stylu. Příběh, který jsem napsal před rokem se stane prologem mé nové knihy. Nemám v úmyslu svou knihu oficiálně vydat, jedná se pouze of fanouškovský, nekomerciální projekt. Kniha bude dostupná pro mé přátele ve formátu pdf. V této chvíli nechci zveřejňovat detaily o své práci - má se v jistém slova smyslu jednat o překvapení. Ve své knize pracuji s temnými motivy, má práce by se dala nejlépe zařadit do mixu Scifi a Horroru. Neočekávejte ale žádné fantastické scény - moje práce je podložena seriózním výzkumem.

Pro své potřeby jsem sestavil i celkem podrobnou mapu ostrova, která mi napomáhá při psaní.
Mapa je provizorní, časem pravděpodobně sestavím něco pompéznějšího
Kredit: Isla-Nublar-Crew

Nyní ukázka mé skromné práce-

16.ČERVNA - 22:35 - Ostrov

Černočernou a nepřátelskou tmu tropické noci rozřízl nepříliš vzdálený skřek zvířete nepodobný žádnému ze zvuků ze současného zvířecího repertoáru. Tony Bocus se již vydal na svoji výpravu, Zhruba 15 minut se prodíral velice hustou džunglí, až se dostal k rozsáhlé světlině, kde 5 minut vyčkával, než svůj post opustí stráž s německou polo-automatickou puškou HK-21. Po takřka nekonečné době čekání se vydal na další cestu. Po zhruba 100 metrech narazil na 7 metrů vysoký, značně mohutný ohradník, který se skládal ze solidních sloupů a drátů mezi nimi nataženými. Podle bezpečnostních cedulí okolo plotu bylo zjevné, že v plotech probíhá pěkných pár desetitisíců voltu. Zhruba 50 metrů za elektrickým ohradníkem se krčil stín vskutku mohutných rozměrů. Ačkoliv panovaly nadmíru špatné světelné podmínky si Dany dovolil výše zmíněný objekt odhadnout minimálně na 15 metrů.
V téže chvíli, kdy si prohlížel ten prozatím stacionární objekt zaslechl vzrušený kvikot a dupání ladných nožek. Zhruba 35 metrů od elektrizovaného ohradníku se prohnalo splašené stádo zvířat dlouhých v rozmezí od 1,5 - 3 metrů. Tato zvěř zanedlouho zmizela v nedalekém lesíku, kdy za sebou lámala méně vzrostlé stromky. Náš 15-metrový stín se mezitím projevil vskutku působivým, hlubokým a rezonančním zafrkáním.
Zatímco se Tony snažil svůj zrak zaměřit na 15-metrový objekt se z jihozápadu ozval nadpozemský ryk. Tento velice silný zvuk trval nejméně 10 sekund. Ze zvuku bylo možné poznat, že ho vydávalo gigantické zvíře a čišel z něj děs a čirá hrůza. Souběžně s tímto zvukem se z nedalekého stromu vzneslo velké hejno exotických ptáků. Náš 15-imetrový stín na tento pazvuk zareagoval tak že vydal hluboké rezonující zabručení a za silných otřesů půdy se odebíral ke vzdáleném lesíku. Tony stále ještě oněmělý strachem nevěřícně stál a naslouchal doznívajícímu řevu. Když si všiml, že 15-metrový stín se vydal na úprk, tak se rychlým během vydal k mohutnému elektrickému ohradníku. Přiběhl právě v okamžik, kdy uviděl, že se temný stín ponořil do ještě temnějšího pralesa. Naštvaně zaklel, že toho tvora nezastihl. Aspoň se tedy porozhlédl po travnaté pláni - co do rozlehlosti byla nadmíru rozsáhlá - měřila určitě nejméně několik čtverečních kilometrů. Uprostřed ní se nacházelo jezero a po ní bylo rozeseto několik lesíků a prales. Odevšad z této oblasti se ozývaly prapodivné zvuky, jaké Tony ještě nikdy ve svém životě neslyšel. Na planině se také pohybovalo několik tmavých bodů nejrůznorodějších velikostí. Přes bzučení elektrického proudu v ohradníku náhle Tony zaslechl těžké kroky. Ihned v té chvíli zalehl do robustního kapraďorostu, který se nacházel pár stop od něj. Po chvíli se z nedalekého lesíku vynořila temná postava - byl to ozbrojený strážný. V téže chvíli, kdy procházel okolo Tonyho úkrytu mu zazvonila vysílačka. Strážný se zastavil kousek od kapradin a stiskl tlačítko příjmu. Tajemný hlas strážci oznámil, že subjekt, který dnes dopoledne unikl při převozu z laboratoře do ZOO byl právě před chvílí odchycen. Na strážci bylo znát, že se mu vskutku ulevilo. Nadšeně odpověděl, že rozumí, pokračuje v obhlídce, a že je prozatím vše v naprostém pořádku.

Veškerý kredit: Isla-Nublar-Crew

Isla-Nublar-Crew

Operace Flashpoint - JP Mod

16. února 2010 v 20:59 | Isla-Nublar-Crew |  Ke stažení
Skupina fanoušků před několika lety pracovala na herní modifikaci, která měla Operaci Flashpoint předělat na Jurský Park. Mod byl zrušen, ale i tak vyšla jeho Beta verze, která rozhodně stojí za stažení. V Beta verzi jsou dostupné nové budovy, vegetace, dopravní prostředky a samozřejmě také dinosauři - jak dravci, tak býložraví. Veškeří dinosauři jsou umístěni jak do skupin Východu, Západu, tak u Partyzánů. Na konci článku naleznete odkazy a návod, jak addony umístit do hry.

Snímky z Beta verze


Jeep Explorer


Albertosaurus

JP Brána

Kredit snímků: Archiv autora

Jurassic Park - Jeep Wrangler - Kredit: Wingsken
ftp://ftp.ofpr.info/ofpd/unofaddons2/jeepW18.zip

Jurassic Park - Beta verze
ftp://ftp.ofpr.info/ofpd/mods/JurrasicBETA.rar

Instalace: Jeep umístíte do složky s addony. Beta verze se instaluje jako běžný program.

Ať se líbí!

Isla-Nublar-Crew

Trespasser - sbírka rad a triků

7. února 2010 v 16:06 | Isla-Nublar-Crew |  Hry
Jako nadšený fanoušek Trespasseru a jako člověk, který ho nesčetněkrát dohrál jsem se rozhodl, že své zkušenosti z něj sepíši a sestavím pár rad, které snad někomu ulehčí hraní. Všechny své rady jsem rozdělil do několika bodů. Přeji příjemné počtení.

Útok Tyrannosaura
Kredity obrázku: Trespasser (Copyright Dreamworks). Snímek - můj archiv.


1. Nikdy nechoďte do budov se zbraněmi - má to 3 důvody. Zaprvé je v nich nikdy nebudete potřebovat (alespoň mě se nestalo, že bych v budově potkal dinosaura). Další důvod je ten, že beze zbraně se v budově budete pohybovat mnohem snáze - každý kdo hrál musí pochopit. Poslední důvod je ten, že ve staveních se často dá najít cenná zbraň. Já to dělám tak, že své stávající zbraně nechávám před vchodem, a uvnitř se přezbrojím.

2. Nejnebezpečnější obyvatelé, s kterými se setkáte jsou pravděpodobně Velociraptoři - paradoxně nejmenší druh dinosaura ve hře. Jsou vážně prohnaní a mají ve zvyku útočit ze zálohy, při čemž má hráč co se týče přežití jen malou šanci. Nesčetněkrát se mi stalo, že jsem zopakoval chybu Roberta Muldoona z Jurského Parku. Mířil jsem na jednoho Velociraptora, mezitím mě druhý obešel a zaútočil na mou pozici zezadu. Myslím, že je zbytečné popisovat, jak takové setkání většinou skončí.

3. Ve hře většinou nemusíte šetřit municí, protože se okolo dá najít mnoho zbraní. Toto ale neplatí pro levely jako Ascent, nebo Industrial Jungle. Zde je zbraní vážný nedostatek, takže doporučuji šetřit každou kulku. V Ascentu máte hned od začátku k dispozici Lindstradtovu pušku (která se objevila i 2. díle JP). Její munici si šetřete, na konec levelu, kde se objeví rudě zbarvený jedinec Tyrannosaura. Lindstradtova puška je jediná zbraň, která na něj platí.

4. Při nedostatku munice hledejte zbraně kde se dá. Občas se dají najít na značně nepravděpodobných pozicích. Jednou jsem se prodíral kaňonem, kde číhali 2 Velociraptoři. Jednoho se mi téměř vždy podařilo zastřelit, v tom okamžiku mi ale docházela munice. Druhého jsem se snažil umlátit kameny a kostmi, ale nic z toho nezabíralo. Po několika pokusech jsem si všiml částí předmětu, který do okolí nezapadal. Jen tak tak jsem tam doběhl a předmět sebral. Vyklubal se z něj samopal vzoru Heckler a Koch MP5. Z velociraptorů se po kratší dávce z jeho hlavně vyklubaly mršiny.

5. Pokud na vás zaútočí Tyrannosaurus, snažte se držet pod jeho nohama - v této pozici vás nemůže zranit. Za žádnou cenu se nepřibližujte k jeho čelistem. Jedno jediné jeho kousnutí znamená okamžitou smrt. Nakonec vyberte vhodnou chvíli a unikněte do bezpečí.

6. Dinosauři se dají často obejít bez jakékoliv střelby. Toto platí i u Albertosaura, který se pohybuje v úseku za laboratoří.

7. Dinosaury můžete často nechat spadnout ze srázů nebo do moře. Mě osobně se podařilo takhle eliminovat veškeré Velociraptory v posledním levelu. Musím říct, že se jich pod výtahem nakonec pohybovala pěkná skupinka.

8. Hráče může zabít i Triceratops, který je vážně nebezpečný, i když je to býložravec. Nedoporučuji k němu přistupovat - pokud to není nutné.

9. V posledním levelu, na samotném vršku skály se setkáte s alfa samicí Velociraptora a s jejími nohsledy. Buďto mužete pobíhat mezi staveními, střílet do útočníků, sbírat další zbraně a zase střílet. Dá se na to ale i jinak - podařilo se mi z beden postavit "schody" na střechu jedné z budov. Programátoři s tímto pravděpodobně nepočítali - střecha stavení postradá jakékoliv textury. Nicméně z této pozice můžete v klidu, bez jakéhokoliv spěchu ostřelovat všechny Dinosaury. POZOR: Pří sběru beden se nepřibližujte k velké hromadě beden a skříňce na zbraně. Právě z tohoto bodu se spouští útok Velociraptorů, kteří se vynoří zpoza budov a zaútočí na vás.

10. Někdy máte možnost ušetřit munici tím, že dinosaury necháte, aby se pobili sami mezi sebou. Toto můžete provést třeba v levelu Ascent, kde Velociraptoři loví thyreophorana Stegosaura. Situace tohoto rázu nastává i o několik levelů dříve, kde Velociraptoří loví Triceratopse.

Při dodržovaní mých rad by jste neměli skončit jako kořist
Kredity obrázku: Trespasser (Copyright Dreamworks). Snímek - můj archiv.

To by bylo v rámci obecných rad asi tak všechno. Přiznávám, že je možné, že jsem na něco zapomněl. V tom případě by tento článek měl pokračování. Doufám, že mé rady někomu pomohou. Trespasserem se nyní budu zevrubně zabývat i dobudoucna. Připravuji zejména články o jednotlivých druzích Dinosaurů a o nejvýznamnějších lokacích.

Isla-Nublar-Crew

Zoo Tycoon 2 Jurassic Park Expansion

5. února 2010 v 20:28 | Isla-Nublar-Crew |  Ke stažení
Tvůrčí skupina Mysterious Map Marvels pracuje na balíčku obohacujícímu hru Zoo Tycoon 2 o Dinosaury a různé předměty z Jurského Parku. Tým zatím vypustil 1. část packu a samostatně Velociraptora. První část obsahuje 8 nejrůznějších dinosaurů, včetně Velociraptora. Dalšími přídavky jsou různé objekty a rostlina Serrena veriformans z původního Jurského Parku. Na modelech si dali tvůrci vážně záležet. Dinosauři navíc vydávají zvuky přímo z filmů. Na konci článku naleznete odkazy, kde můžete výše zmíněný materiál stáhnout a návod, jak ho nainstalovat. Rozhodně doporučuji.

Nyní pár obrázků:


Brachiosaurus brancai


Ceratosaurus nasicornis


Gallimimus bullatus


Parasaurolophus walkeri


Spinosaurus aegyptiacus "robustus"


Stegosaurus armatus "gigas"


Tyrannosaurus rex


"Velociraptor antirrhopus sornaensis"

Kredity obrázků: Modely - Mysterious Map Marvels, Screenshoty - Můj archiv

Nyní ale k těm downloadům. Linky i modely mám osobně testované, vše běží jako po drátkách. Takže jen do toho...

Zoo Tycoon 2 Jurassic Park můžete stáhnout zde:
http://www.freewebs.com/mysteriousmarvels/downloads.htm
Velociraptor je dostupný zde:
http://www.mediafire.com/?zymnhdzyvmy

Instalace: JP pack se instaluje klasicky, přičemž musíte zvolit místo, kde máte nainstalovanou hru.
Co se týče Velociraptora, tak ten se po rozbalení musí umístit přímo do složky se hrou.

Ať se líbí!

OPRAVA: Dosavadní odkaz pro ZT2 JP pack byl neplatný. Pack můžete stáhnout zde.
Stránka je sice Španělsky, ale odkazu na Rapidshare se tam nedá nevšimnout... :-)
http://www.gratisjuegos.org/descargar/zoo-tycoon-2-jurassic-park/

Isla-Nublar-Crew

Joe Johnston potvrdil Jurský Park IV

4. února 2010 v 22:57 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park IV
Joe Johnston, režisér Jurského Parku III se v listopadu loňského roku a v lednu roku letošního pozitivně vyjádřil v rámci Jurského Parku IV. Po 9 letech čekání to konečně začíná vypadat, že se věci dají do pohybu. Již vloni se vyjádřil v tom smyslu, že by se dokonce měla natočit celá nová trilogie. Joe Johnston letos potvrdil i informaci, že pro Jurský Park IV je již připravený perfektní příběh. Režisér naznačil i skutečnost, že děj následujícího filmu by se neměl odehrávat na žádném z ostrovů. Což by podle mne mohle být zajímavé osvěžení. I když se musím přiznat, že bych se mnohem raději vrátil na původní ostrov Jurského Parku - Isla Nublar.
Joe Johnston nyní chystá tiskovou konferenci pro jeho nový filmový počin "The Wolfman", který je remakem slavného klasického horroru z roku 1941. Domnívám se, že tento film pravděpodobně bude mít velký úspěch. Ale co je hlavní - očekávám, že se dozvíme další informace o Jurském Parku IV.
Mimochodem - výše zmíněná tisková konference by se měla odehrát 9. února 2010. Já osobně se na tento termín těším skoro jako na Vánoce...
Dalším Johnstonovým filmem bude Captain America, který se začne natáčet letos, jeho tvorba by měla trvat až do příštího roku. Máme důvody domnívat se, že po dokončení Cpt. America se Joe Johnston pustí do JPIV...

Isla-Nublar-Crew

Nové filmy - "DinoCroc vs SuperGator" a "Dire Wolf"

4. února 2010 v 20:21 | Isla-Nublar-Crew |  Filmy
V současné době by měla probíhat postprodukce dvou filmů, v kterých vystupuje několik krvežíznivých tvorů vzkříšených postupy genetického inženýrství. Filmy, kterými se v tomto článku budu zabývat jsou "DinoCroc vs SuperGator" a "Dire Wolf". O těchto snímcích se nyní bohužel nedá zjistit mnoho, takže budu muset pracovat pouze s fakty, které jsou nyní k dispozici.

"DinoCroc vs SuperGator" - Jim Wynorski - 2009
V tom to filmu byly v genetické laboratoři vzkříšeny 2 druhy pravěkých krokodýlů.
V tomto případě se v podstatě jedná o crossover dvou filmů, kterými jsou "DinoCroc" (2005) a "SuperGator" (2007). Ve filmu DinoCroc byl zrozen druh Sarcosuchus imperator, který kdysi vegetoval v oblasti severní Afriky. Pravý S. imperator se však od tvora zobrazeném ve filmu liší v nesčetném množství znaků. Pravý Sarcosuchus ve skutečnosti vypadal jako gigantický gaviál s robustními čelistmi. Tvor, který řádí v tomto filmu se dá nejlépe popsat jako kříženec jakéhosi krokodýla a theropoda (Skupina bipedních dravých Dinosaurů).
Ve filmu "SuperGator" vědci naklonovali pravěkého tvora jménem Phobosuchus, který se narozdíl od Sarcosucha s předchozího filmu pohybuje po všech čtyřech.
Tito dva tvorové rovněž vydávají naprosto odlišné zvuky. Při tvorbě 1. filmu byly použity naprosto nadpozemské skřeky. V rámci Phobosucha v 2. filmu tvůrci použili zvuky Spinosaura a Velociraptorů z Jurských Parků.
Nyní víte vše, co potřebujete, takže k novému filmu.
Tvůrci naprosto změnili vzhled obou tvorů. Prakticky se dá říci, že předchozí bestie rozdělili na 2 části, u každého krokodýla jsou tyto znaky využity stejnou měrou. Oba produkty genetického inženýrství nyní vypadají o několik tříd realističtěji než jejich předchůdci.
Osobně se domnívám, že tento film by mohl být kvalitnější, než jeho oba předchozí díly dohromady. Mimochodem, v tomto filmu můžete vidět Davida Carradina v jeho poslední roli. Čest jeho památce.Kredit k obrázkům: www.roberthood.net

Potud k vzkříšeným krokodýlům. Nyní se přesuneme k následujícímu filmu, kterým je "Dire Wolf".

"Dire Wolf" - Fred Olen Ray - 2009
Tento film není ani o pravěkých krokodýlech ani odinosaurech, v tomto případě se jedná o pravěkou psovitou šelmu, a to vskutku podivnou. Informace, jenž jsou o tomto filmu doposud k dispozice jsou pouze kusé.
Jedno je ale jisté, a to sice to, že v tomto filmu se vyskytne naklonovaná šelma, jejíž domovskou epochou je Pleistocén. Touto šelmou je vlk druhu Canis dirus.
Musím se ale přiznat, že o tomto filmů vím již delší dobu. Dříve jsem o něj však ztratil zájem, protože jsem se domníval, že je jedná pouze o další vlkodlačí film. Proč?
Na tvorovi se vyskytují některé antropomorfické znaky - a to zejména částečně vzpřímený způsob pohybu a ruce, které značně připomínají lidské. Jak si potom tyto hybridizace vysvětlit? Podle tvůrců filmu vědci při klonování použili i genetický kód člověka, čímž zkřížili druh Homo sapiens sapiens a Canis dirus. Ano, toto je vážně nesmysl, bylo to tvůrci použito k zatraktivnění šelmy a značné úspoře co se týče speciálních efektů.Kredit obrázku: www.roberthood.net


Musím dodat, že tyto filmy, ačkoliv měly být vydány již vloni, stále nejsou k mání. Doufám, že toto se ale brzy změní.
Bližší informace o těchto snímcích poskytnu jakmile se ke mě dostanou. Mimochodem připravuji i kompletní recenze filmů "DinoCroc" a "SuperGator".

Isla-Nublar-Crew

Úvod do nového blogu

4. února 2010 v 18:52 | Isla-Nublar-Crew |  Novinky
Zdravím všechny návštěvníky mého nově založeného blogu.
Již delší dobu se chystám na přípravu mých nových fanouškovských stránek Jurského Parku. Příprava tohoto mohutného webu (Ve skutečnosti se nejedná pouze o web, ale o rozsáhlý projekt, na jehož tvorbě je nyní zapojeno celkem 5 osob ze všech koutů světa) však zabere neskutečné množství času, takže jsem se na čas rozhodl nastěhovat do blogových vod. Tento blog bude fungovat především jako zpravodaj. Co od tohoto blogu můžete očekávat?
Můžete se těšit na následující body:
- Články k fenoménu zvanému Jurský Park.
- Recenze nejrůznějších knih, v nichž jsou hlavními antagonisty naklonovaní a uprchlí pravěcí tvorové.
- Recenze filmů na stejné téma.
- Zpravodajství z oblasti paleontologie, a to hlavně z oblasti paleogenetiky.
- Bleskové zprostředkování informací o vývoji projektu Jurský Park IV.
- Případně příběhy v rámci Sci-Fi, a to mé vlastní tvorby.

Rozhodně je na co se těšit, a doufám, že tento blog si najde několik nadšených a pravidelných návštěvníků.

Isla-Nublar-Crew