Nové filmy - "DinoCroc vs SuperGator" a "Dire Wolf"

4. února 2010 v 20:21 | Isla-Nublar-Crew |  Filmy
V současné době by měla probíhat postprodukce dvou filmů, v kterých vystupuje několik krvežíznivých tvorů vzkříšených postupy genetického inženýrství. Filmy, kterými se v tomto článku budu zabývat jsou "DinoCroc vs SuperGator" a "Dire Wolf". O těchto snímcích se nyní bohužel nedá zjistit mnoho, takže budu muset pracovat pouze s fakty, které jsou nyní k dispozici.

"DinoCroc vs SuperGator" - Jim Wynorski - 2009
V tom to filmu byly v genetické laboratoři vzkříšeny 2 druhy pravěkých krokodýlů.
V tomto případě se v podstatě jedná o crossover dvou filmů, kterými jsou "DinoCroc" (2005) a "SuperGator" (2007). Ve filmu DinoCroc byl zrozen druh Sarcosuchus imperator, který kdysi vegetoval v oblasti severní Afriky. Pravý S. imperator se však od tvora zobrazeném ve filmu liší v nesčetném množství znaků. Pravý Sarcosuchus ve skutečnosti vypadal jako gigantický gaviál s robustními čelistmi. Tvor, který řádí v tomto filmu se dá nejlépe popsat jako kříženec jakéhosi krokodýla a theropoda (Skupina bipedních dravých Dinosaurů).
Ve filmu "SuperGator" vědci naklonovali pravěkého tvora jménem Phobosuchus, který se narozdíl od Sarcosucha s předchozího filmu pohybuje po všech čtyřech.
Tito dva tvorové rovněž vydávají naprosto odlišné zvuky. Při tvorbě 1. filmu byly použity naprosto nadpozemské skřeky. V rámci Phobosucha v 2. filmu tvůrci použili zvuky Spinosaura a Velociraptorů z Jurských Parků.
Nyní víte vše, co potřebujete, takže k novému filmu.
Tvůrci naprosto změnili vzhled obou tvorů. Prakticky se dá říci, že předchozí bestie rozdělili na 2 části, u každého krokodýla jsou tyto znaky využity stejnou měrou. Oba produkty genetického inženýrství nyní vypadají o několik tříd realističtěji než jejich předchůdci.
Osobně se domnívám, že tento film by mohl být kvalitnější, než jeho oba předchozí díly dohromady. Mimochodem, v tomto filmu můžete vidět Davida Carradina v jeho poslední roli. Čest jeho památce.Kredit k obrázkům: www.roberthood.net

Potud k vzkříšeným krokodýlům. Nyní se přesuneme k následujícímu filmu, kterým je "Dire Wolf".

"Dire Wolf" - Fred Olen Ray - 2009
Tento film není ani o pravěkých krokodýlech ani odinosaurech, v tomto případě se jedná o pravěkou psovitou šelmu, a to vskutku podivnou. Informace, jenž jsou o tomto filmu doposud k dispozice jsou pouze kusé.
Jedno je ale jisté, a to sice to, že v tomto filmu se vyskytne naklonovaná šelma, jejíž domovskou epochou je Pleistocén. Touto šelmou je vlk druhu Canis dirus.
Musím se ale přiznat, že o tomto filmů vím již delší dobu. Dříve jsem o něj však ztratil zájem, protože jsem se domníval, že je jedná pouze o další vlkodlačí film. Proč?
Na tvorovi se vyskytují některé antropomorfické znaky - a to zejména částečně vzpřímený způsob pohybu a ruce, které značně připomínají lidské. Jak si potom tyto hybridizace vysvětlit? Podle tvůrců filmu vědci při klonování použili i genetický kód člověka, čímž zkřížili druh Homo sapiens sapiens a Canis dirus. Ano, toto je vážně nesmysl, bylo to tvůrci použito k zatraktivnění šelmy a značné úspoře co se týče speciálních efektů.Kredit obrázku: www.roberthood.net


Musím dodat, že tyto filmy, ačkoliv měly být vydány již vloni, stále nejsou k mání. Doufám, že toto se ale brzy změní.
Bližší informace o těchto snímcích poskytnu jakmile se ke mě dostanou. Mimochodem připravuji i kompletní recenze filmů "DinoCroc" a "SuperGator".

Isla-Nublar-Crew
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 deinonych deinonych | Web | 6. února 2010 v 8:14 | Reagovat

To zní zajímavě

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama