Sasquatch- Doporučená literatura

19. února 2010 v 0:13 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie
Rozhodl jsem se sestavit seznam nejlepších kryptozoologických knih, jaké se mi kdy dostaly do rukou. Seznam bude obsahovat jak české, tak anglické publikace a bude rozdělen do několika částí. U každého bodu poskytnu čtenáři základní informace o knize, a případně i internetový obchod, kde ji sehnat.

1. Bigfoot Casebook - updated

Scan - Isla-Nublar-Crew

Titulek: Bigfoot Casebook - updated
Podtitulek: Sightings and Encounters from 1818 to 2004
Autor: Jane Bord, Colin Bord + předmluva: legendární Loren Coleman
Mé hodnocení: 9/10
Kde se dá sehnat: www.shakes.cz

O publikaci: Neuvěřitelně podrobná kniha, která popisuje drtivou část setkání a pozorování. Nejen že mapuje rozsáhlé období mezi lety 1818-2004, autoři fenomén Bigfoot ale zkoumají v rámci celé Severní Ameriky. Kniha je rozsáhlá a velice podrobná - znamená to ale také že by byla nudná? Rozhodně ne! Kniha je psána vskutku čtivou formou a mě doslova přirostla k srdci. Za co jsem jí srazil bod? Kniha obsahuje i zprávy, které Sasquatche spojují se záhadou UFO a dalšími paranormalními jevy. Celkově to však image Bigfoota nikterak záporně neovlivňuje.

2. Bigfoot!

Scan: Isla-Nublar-Crew

Titulek: Bigfoot!
Podtitulek: True Story Of Apes In America
Autor: Loren Coleman
Mé hodnocení: 9,5/10
Kde se dá sehnat: www.shakes.cz

O publikaci: V tomto případě se jedná o doslovnou legendu. Existuje mezi kryptozoology vůbec někdo, kdo by neznal věhlasného Lorena Colemana? Tato kniha Sasquatche zkoumá od dálné historie (záznamy původních obyvatel) až po současnost. Zabývá se případy po celé Severní Americe. Od tvora známého jako Momo (Missouri Monster) přes Sasquatche až po "smrdutého opičáka" - Skunk Ape, neboli floridská verze Bigfoota. Tuto knihu bych osobně doporučil spíše začínajícím kryptozoologům. Je psána vskutku líbivou formou a naprosto srozumitelně by ji měl chápat každý pokročilý student Angličtiny.

3. The Locals

Scan - Isla-Nublar-Crew

Titulek: The Locals
Podtitulek: A contemporary Investigation of the Bigfoot/Sasquatch Phenomenon
Autor: Thom Powell
Mé hodnocení: 10/10
Kde se dá sehnat: www.shakes.cz

O publikaci: V případě této knihy se u mě jedná témeř o srdeční záležitost. Jedná se o výčet případů, které autor knihy zkoumal osobně. Thom Powell je dlouholetým členem BFRO - Bigfoot Field Research Organization. Jeho kniha je jako žádná jiná. Já osobně jsem již četl mnoho knih, které obsahovaly klasické případy. Tady je to ale jiné - všechny informace v ní byly naprosto nové. Autor situace popisuje naprosto živě, při čemž čtenář zůstává v nepřetřžitém napětí. Kniha obsahuje informace natolik šokující, že jsem se doslova přistihl s otevřenými ústy. Nedoporučuji mladším jedincům, spíše lidem, kteří se Kryptozoologií zabývají již delší dobu. Kniha bohužel obsahuje i několik případů, které Bigfoot spojují s jinými záhadami, jako třeba UFO. V kontextu této knihy je to však omluvitelné.

4. Bigfoot Field Observer´s manual

Scan - Isla-Nublar-Crew

Titulek: Bigfoot Field Observer´s manual
Podtitulek: A practical and eas-to-follw-step-by-step guide to your very own face-to-face encounter with a legend.
Autor: Robert W. Morgan
Mé hodnocení: 10/10
Kde se dá sehnat: www.bookfayre.cz

O publikaci: Nejčerstvější přírůstek mé sbírky. Jedna z nejautentičtějších knih o Bigfootovi. publikace shrnuje celoživotní autorovi zkušenosti a připravuje živnou půdu pro setkání čtenáře samého se Sasquatchem. Autor má s Bigfootem téměř citový vztah, což vyplývá z každé jeho věty. Také tyto tvory většinou nenazývá Bigfoot ani Sasquatch, ale "jemní lesní obři". Tato kniha je určená spíče pro badatele, kteří se o tento fenomén zajímají do hloubky a případně chystají svoji první výpravu.

Isla-Nublar-Crew
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 19. února 2010 v 13:42 | Reagovat

Hezký článek, nezařadíš se mezi nás, že bys taky kdyžtak psal nějaké příběhy na svůj blog?

2 Isla-Nublar-Crew Isla-Nublar-Crew | E-mail | Web | 19. února 2010 v 13:47 | Reagovat

[1]: Už mě to napadlo a pár dobrých nápadů bych snad měl... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama