Trespasser - sbírka rad a triků

7. února 2010 v 16:06 | Isla-Nublar-Crew |  Hry
Jako nadšený fanoušek Trespasseru a jako člověk, který ho nesčetněkrát dohrál jsem se rozhodl, že své zkušenosti z něj sepíši a sestavím pár rad, které snad někomu ulehčí hraní. Všechny své rady jsem rozdělil do několika bodů. Přeji příjemné počtení.

Útok Tyrannosaura
Kredity obrázku: Trespasser (Copyright Dreamworks). Snímek - můj archiv.


1. Nikdy nechoďte do budov se zbraněmi - má to 3 důvody. Zaprvé je v nich nikdy nebudete potřebovat (alespoň mě se nestalo, že bych v budově potkal dinosaura). Další důvod je ten, že beze zbraně se v budově budete pohybovat mnohem snáze - každý kdo hrál musí pochopit. Poslední důvod je ten, že ve staveních se často dá najít cenná zbraň. Já to dělám tak, že své stávající zbraně nechávám před vchodem, a uvnitř se přezbrojím.

2. Nejnebezpečnější obyvatelé, s kterými se setkáte jsou pravděpodobně Velociraptoři - paradoxně nejmenší druh dinosaura ve hře. Jsou vážně prohnaní a mají ve zvyku útočit ze zálohy, při čemž má hráč co se týče přežití jen malou šanci. Nesčetněkrát se mi stalo, že jsem zopakoval chybu Roberta Muldoona z Jurského Parku. Mířil jsem na jednoho Velociraptora, mezitím mě druhý obešel a zaútočil na mou pozici zezadu. Myslím, že je zbytečné popisovat, jak takové setkání většinou skončí.

3. Ve hře většinou nemusíte šetřit municí, protože se okolo dá najít mnoho zbraní. Toto ale neplatí pro levely jako Ascent, nebo Industrial Jungle. Zde je zbraní vážný nedostatek, takže doporučuji šetřit každou kulku. V Ascentu máte hned od začátku k dispozici Lindstradtovu pušku (která se objevila i 2. díle JP). Její munici si šetřete, na konec levelu, kde se objeví rudě zbarvený jedinec Tyrannosaura. Lindstradtova puška je jediná zbraň, která na něj platí.

4. Při nedostatku munice hledejte zbraně kde se dá. Občas se dají najít na značně nepravděpodobných pozicích. Jednou jsem se prodíral kaňonem, kde číhali 2 Velociraptoři. Jednoho se mi téměř vždy podařilo zastřelit, v tom okamžiku mi ale docházela munice. Druhého jsem se snažil umlátit kameny a kostmi, ale nic z toho nezabíralo. Po několika pokusech jsem si všiml částí předmětu, který do okolí nezapadal. Jen tak tak jsem tam doběhl a předmět sebral. Vyklubal se z něj samopal vzoru Heckler a Koch MP5. Z velociraptorů se po kratší dávce z jeho hlavně vyklubaly mršiny.

5. Pokud na vás zaútočí Tyrannosaurus, snažte se držet pod jeho nohama - v této pozici vás nemůže zranit. Za žádnou cenu se nepřibližujte k jeho čelistem. Jedno jediné jeho kousnutí znamená okamžitou smrt. Nakonec vyberte vhodnou chvíli a unikněte do bezpečí.

6. Dinosauři se dají často obejít bez jakékoliv střelby. Toto platí i u Albertosaura, který se pohybuje v úseku za laboratoří.

7. Dinosaury můžete často nechat spadnout ze srázů nebo do moře. Mě osobně se podařilo takhle eliminovat veškeré Velociraptory v posledním levelu. Musím říct, že se jich pod výtahem nakonec pohybovala pěkná skupinka.

8. Hráče může zabít i Triceratops, který je vážně nebezpečný, i když je to býložravec. Nedoporučuji k němu přistupovat - pokud to není nutné.

9. V posledním levelu, na samotném vršku skály se setkáte s alfa samicí Velociraptora a s jejími nohsledy. Buďto mužete pobíhat mezi staveními, střílet do útočníků, sbírat další zbraně a zase střílet. Dá se na to ale i jinak - podařilo se mi z beden postavit "schody" na střechu jedné z budov. Programátoři s tímto pravděpodobně nepočítali - střecha stavení postradá jakékoliv textury. Nicméně z této pozice můžete v klidu, bez jakéhokoliv spěchu ostřelovat všechny Dinosaury. POZOR: Pří sběru beden se nepřibližujte k velké hromadě beden a skříňce na zbraně. Právě z tohoto bodu se spouští útok Velociraptorů, kteří se vynoří zpoza budov a zaútočí na vás.

10. Někdy máte možnost ušetřit munici tím, že dinosaury necháte, aby se pobili sami mezi sebou. Toto můžete provést třeba v levelu Ascent, kde Velociraptoři loví thyreophorana Stegosaura. Situace tohoto rázu nastává i o několik levelů dříve, kde Velociraptoří loví Triceratopse.

Při dodržovaní mých rad by jste neměli skončit jako kořist
Kredity obrázku: Trespasser (Copyright Dreamworks). Snímek - můj archiv.

To by bylo v rámci obecných rad asi tak všechno. Přiznávám, že je možné, že jsem na něco zapomněl. V tom případě by tento článek měl pokračování. Doufám, že mé rady někomu pomohou. Trespasserem se nyní budu zevrubně zabývat i dobudoucna. Připravuji zejména články o jednotlivých druzích Dinosaurů a o nejvýznamnějších lokacích.

Isla-Nublar-Crew
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Alfaraptor Alfaraptor | E-mail | Web | 7. února 2010 v 17:55 | Reagovat

Pěkné - chválím, chystám se napsat něco podbného.

2 mojeznamky a Ingenpark mojeznamky a Ingenpark | Web | 11. února 2010 v 14:57 | Reagovat

Dnes přidám asi další část ale asi ano

3 dodo dodo | 15. února 2010 v 17:32 | Reagovat

Kdy bude nějaká novinka!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama