Březen 2010

Jurský Park - Nová komiksová série!

25. března 2010 v 21:54 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park
S novinkami týkajícími se Jurského Parku se nyní doslova roztrhl pytel. Hned po novinkách od Joe Johnstona a otevření Jurského Parku v Singapuru se do světa roznesla zpráva, že bude vydána zcela nová komiksová série, a nejen to.
Renomovaná společnost IDW ohlásila, že pracuje na komiksech, jejichž název je Jurassic Park: Redemption. Události budou zasazeny 13 let po úvodním filmu. Vydání této série je stanoveno předběžně na červen tohoto roku. Hlavními postavami budou Lex a Tim Murphyovi - vnoučata Johna Hammonda. Nová série bude obsahovat celkem 5 výtisků, přičemž se již spekuluje, že zřejmě bude mít další 2 pokračování.
Společnost IDW navíc uvede do oběhu ve formě paperbacku i staré komiksy, které dříve vydávala společnost Topps. Komiksy se dají sehnat poměrně těžce, takže jsem touto zprávou vskutku nadšen.

Carnotaurus
Carnotaurus Sastrei - Kredit: www.comics.ign.com

Spinosaurus
Spinosaurus aegyptiacus - Kredit: www.comics.ign.com

Velociraptor
"Velociraptor antirrhopus nublarensis" - Kredit: www.comics.ign.com

Isla-Nublar-Crew

JP Singapur - Další informace

25. března 2010 v 21:39 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park
Minulou neděli jsem na mém blogu ohlásil otevření zábavní atrakce podle Jurského Parku v Singapuru. Nicméně se mi však podařilo získat některé další informace, na kterých bude tento další článek postaven.

Za prvé se mi podařilo nalézt video, kde tuto atrakci můžete i přes nepředstavitelnou vzdálenost vidět témeř v celé své kráse. Doporučuji porovnat s videi s ostatními dosavadními atrakcemi - rozdíly by vystačily skoro na celou knihu.
Ve videu lze spatřit rodinku Stegosaurů u napajedla, nakvašeného Parasaurolopha, smečku výtečně provedených Velociraptorů, mládě Tyrannosaura a nakonec Tyrannosaura dospělého.
Vyhlídkový člun se neustále otáčí dokola, což záznam mírně znepřehledňuje. Průjezd budovou je navíc téměř celý zahalen temnotou. I tak ale video rozhodně stojí za shlédnutí.


Kredit audiovizuálního záznamu: robinlow88

Pomocí aplikace Google Earth se mi podařilo naleznout lokaci, v které se atrakce nachází. Satelitní snímek je však starší datace, takže na něm vyhlídkovou jízdu nespatříte, ani kdyby jste se rozkrájeli. Lze jen doufat, že databáze Google Earth bude co nevidět aktualizována.
I tak zde ale snímek pro úplnost zveřejňuji.

JP Singapur
"Universal Studios Singapore" - Kredit snímku: Isla-Nublar-Crew

Nutno také podotknout, že tato a všechny ostatní atrakce byly inspirovány sekvencí z knihy Michaela Crichtona, kde Tyrannosaurus pronásleduje dr. Alana Granta s Lex a Timem, kteří se snaží dostat k návštěvnickému středisku v nafukovacím člunu.

Isla-Nublar-Crew

Jurský Park vychází na Blu-Ray

25. března 2010 v 21:10 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park
Tyrannosaurus rex
Tyrannosaurus rex, Kredit: www.iwatchstuff.com

Skutečností se nyní stane to, o čem se doposud pouze šuškalo. Světlo světa spatří věhlasný film Stevena Spielberga - Jurský Park, a to na Blu-Ray nosičích.
Je již stanoveno kdy přesně JP na Blu-Ray v Evropě vyjde. K této významné události dojde 4. listopadu 2010, takže si výše zmíněné datum poznamenejte do svých kalendářů... :-)

Isla-Nublar-Crew

DinoCroc vs SuperGator - Trailer

25. března 2010 v 20:24 | Isla-Nublar-Crew |  Filmy
DinoCroc
Kredit snímku: www.eons.com

Mnou dlouho a značně netrpělivě očekávaný film DinoCroc vs SuperGator (známý též pod názvem Volcanic) se závratnou rychlostí blíží k dokončení. Dnes se mi podařilo nalézt trailer tohoto filmu, a nutno podotknout, že je neskutečně působivý. Animační technologie jsou na viditelně vyšší úrovní, než tomu bylo v případě dvou předchozích dílech. Doufám, že i příběh tohoto díla bude mnohem zajímavější než u jeho dvou předchůdci.
Trailer zobrazuje oba naklonované tvory, kteří se ve filmu vyskytnou. Oba se pohybují vážně dynamicky a vypadají celkem přesvědčivě. Ve filmu vystupují celkem neznámí herci - s jednou jedinou vyjímkou. Tou je nikdo jiný, než David Carradine. Bohužel se jedná i o jeho poslední roli, zanedlouho po dokončení tento uznávaný herec zemřel.

Zápletka snímku:
Genetická laboratoř prováděla výzkum v oblasti extrahování genomu vyhynulých zvířat. Na konci jejich výzkumu se jim podařilo naklonovat celkem 2 druhy vyhynulých krokodýlů. Těm se podaří uniknout a začnou terorizovat obyvatelstvo oblasti zasazené v nádherném tropickém prostředí. Snímek vyústí střetem obou naklonovaných tvorů.

Nyní však k Traileru samotnému - doufám, že se bude líbit.


DinoCroc vs SuperGator (2010)

Isla-Nublar-Crew

JP Singapur Otevřen

21. března 2010 v 15:23 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park
V Singapuru byla otevřena pobočka zábavního parku společnosti Universal Studios. Jurskému Parku je zde věnována rozsáhlá sekce pod jménem "The Lost World".
K vidění je zde mnoho atrakcí včetně zcela nově sestavené a autentické říční jízdy, dále je zde let s Pteranodony a možnost lezení na stěně s fosíliemi.
Říční jízda se výrazně liší od všech dosavadních. Ve vodních korytech nové atrakce plují zcela nové čluny a návštěvníci budou proplouvat lokacemi, které v rámci těchto atrakcí doposud nemají obdoby.
Nová atrakce tohoto rázu bude otevřena i v Dubaji, a to v roce 2012.

Video z průběhu stavby atrakce:


Kredit audiovizuálního záznamu: INCREDIBLEG22

Návštěvník se zde může setkat s nejrůznějšími druhy dinosaurů, kteří jsou, narozdíl od některých jiných atrakcí, naprosto věrní filmovým předlohám. Například Stegosaurus je tak věrohorný, že by se mohlo zdát, že se otřepe a z parku se pokusí uniknout.

Snímky z nového parku:

Brána
Brána

Venkovní Areál
Venkovní Areál

Stegosaurus
Stegosaurus

Kredit veškerých snímků: www.thethemeparkguy.com

Isla-Nublar-Crew

DNA ptáka Moa extrahována!

10. března 2010 v 19:49 | Isla-Nublar-Crew |  Věda
Srovnání velikostí, Kredit: www.dailymail.co.uk

Svět Jurského Parku se opět posunul kousek ke skutečnosti. Skupině vědců se podařilo extrahovat genetickou informaci vyhynulého gigantického ptáka, který vyhynul před několika sty lety. Tento druh byl vyhuben právě naším rozpínavým a nezodpovědným druhem. "Homo sapiens sapiens", čili člověk dvakrát rozumný. Je tomu ale opravdu tak? Rozhodně ne - pokud by jsme byli dostatečně moudří, tak by jsme dělali něco pro přírodu, ale ne, téměř vše je neuvěřitelně zkomercializováno a točí se kolem peněz. Lidstvo vyhubilo mnoho významných druhů - ptákem Moa počínaje a dravým vačnatcem jménem Vakovlk konče.
K extrakci DNA byly použity výtečně zachované skořápky vajec těchto kolosálních ptačích obrů.
Studie dokázala, že pravěkou DNA je možné získat i z pouhých skořápek rozbitých vajec.
Co toto všechno znamená? Rozhodně se jedná o vskutku významný vědecký poznatek, a to hlavně v oblasti paleontologie a archeologie.
Jaké tento poznatek bude mít dopady dobudoucna? Dočkáme se naklovaného ptáka Moa?
Co jednou udělat něco dobrého, něco užitečného - něco pro přírodu? Proč se nepokusit napravit chyby našich předků? Proč se nepokusit naklonovat nedávnou vyhynulé organismy a vypustit je do stávajících ekosystémů? Při vyhynutí každého druhu v ekosystému vzniká značná "díra", která může být zcela fatální. Znovuzrozením vyhynulého druhu můžeme zabránit dalšímu hroucení ekologických nik.

Isla-Nublar-Crew

Jurský Park IV - Krátká novinka

8. března 2010 v 14:26 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park IV

Krátká, nikoliv však bezvýznamná...

Stránka anglické verze Wikipedie věnovaná Jurskému Parku byla obohacena o některá nová fakta týkající se produkce Jurského Parku IV. Na stránce si nyní můžete přečíst následující:

"Na začátku roku 2010 Joe Johnston v rozhovoru odhalil fakt, že Jurský Park IV se stane skutečností. Místa režíséra se ujme Joe Johnston osobně a Steven Spielberg bude působit jako producent. Prohlásil také, že je připraven vynikající scénář a samotná produkce filmu může začít v rozmezí let 2011-2012 s herci jako Sam Neill, Laura Dern, Richard Attenborough a Jeff Goldblum, kteří se objevili již v předchozích filmech."
Překlad: Isla-Nublar-Crew

Podle mne je to rozhodně zpráva nadmíru dobrá. Největší slabinou Jurského Parku III byl právě příběh. Pokud nevíte, tak se film začal točit bez kompletního scénáře a v průběhu natáčení samotného byl několikrát výrazně pozměněn. Joe Johnston má tedy kompletní scénář? Skvěle!
Je zhruba určen i rok, kdy začne produkce. Někdo si může myslet, že léta 2011/2012 jsou celkem daleko, ale tak to není. Alespoň se máme na co těšit!
A co herecké obsazení? Fanouškovský veterán Jurského Parku jako já si nemůže přát nic lepšího. Bude mi potěšením znovu vidět postavy z 1. filmu.

Isla-Nublar-Crew

ZT2: Jurassic Park - Vybrané Snímky

7. března 2010 v 0:02 | Isla-Nublar-Crew |  Hry
Při hraní hry Zoo tycoon 2 se mi podařilo pořídit několik celkem povedených snímků. Při jejich tvoření samozřejmě pracuji hlavně s dinosaury a objekty z Jurassic Park Packu. O ty nejlepší snímky z nejlepších se tu s vámi podělím. Pro každý ze snímků jsem zvolil vskutku přiléhavý název.

Snímek č.1 - Na lovu

Snímek č.2 - Smrtelné Nebezpečí

Snímek č.3 - Střet Titánů

Snímek č.4 - Setkání Minulosti s Přítomností

Snímek č.5 - Evakuace

Doufám, že se vám snímky líbily, příprava některých nebyla zrovna nejjednoduší. Pečlivě jsem připravil každou lokací a naplánoval, co se na ní bude odehrávat. Dokonce jsem za tímto účelem stvořil celkem 3 ostrovy, respektive mapy. Názvy jednotlivých map jsou: "Isla Nublar", "JP Test Paddock" a "Laboratory Complex".

Isla-Nublar-Crew

JP Gaming I.

3. března 2010 v 22:56 | Isla-Nublar-Crew |  Hry
Rozhodl jsem se, že sestavím seznam všech JP her, které mne kdy zaujaly. Celý seznam bude rozdělen do několika pokračování. U každé hry poskytnu základní informace a screenshot.

1. Jurassic Park III: Park Builder

Úvodní menu, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Herní systém: Game Boy, pod emulátorem lze spustit i na PC
Herní žánr: Budovatelská strategie
Mé hodnocení: 9,5/10

Tato hra se dá s nadsázkou označit jako Jurassic Park: Operation Genesis pro gameboy. Jedná se o budovatelskou strategii, kde hráč staví Jurský Park svých snů. Od nejrůznějších obchůdků, kiosků, hotelů až po oplocení výběhů pro nejrůznější druhy prehistorických tvorů
Na výběr se široká škála vyhynulých druhů organismů prvohorami počínaje, druhohorami konče. Hráč má možnost pěstovat prehistorické druhy korýšů, hmyzu, ryb, hadů, mořských ještěrů, létajících ještěrů a samozřejmě dinosaurů.
Dinosauři a další tvorové se získávají tím, že hráč vysílá paleontologické expedice do všech koutů světa. Dovezený jantar (zkamenělá pryskyřice stromů) je podroben analýze a výsledným "produktem" je živý dinosaurus.
V této hře lze upgradovat budovy a spravovat výběhy, z kterých některé větší druhy dinosaurů, jako Giganotosaurus, Tyrannosaurus a Spinosaurus mohou snadno uniknout.
V této hře se čas od času objeví i 2 živelné katastrofy - zničující zemětřesení a tornádo.

2. Warpath: Jurassic Park

Útok Velociraptora, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Herní systém: Play Station, pod emulátorem lze spustit i na PC
Herní žánr: Bojová hra
Mé hodnocení: 10/10

Klasická bojová hra, kde si vyberete svého oblíbeného dinosaura a bojujete proti hordám dalších. Drtivá většina herních dinosaurů patří k dravým theropodům. Objevuje se zde však i několik býložravců. Jmenovitě 2 ze skupiny marginocephalia: Pachycephalosaurus a Stygimoloch, další 2 tvorové patří k ceratopsidům - těmi jsou Triceratops a Styracosaurus a jako posledního býložravého dinosaura zde máme obrněného Ankylosaura.
V této hře není na výběr jen velký počet zápasníků, ale i velký počet arén. Hráč navštíví Isla Nublar, Isla Sornu i pevninu. Mě nejvíce za srdce chytly mapy podle 1. filmu, a to hlavně ta, která je zasazena do bezprostřední blízkosti výběhu Velociraptorů. Obsahuje nejen výběh jako takový, ale i klec a bezpečnostní bunkr.
Ve hře lze hrát několik odlišných módů, včetně klasického arkádového boje a survivalu, při němž lze získat nová zbarvení pro každého z dinosaurů.
Dobrý nápad bylo i přidání muzea, které se návštěvnickému středisku z 1. filmu podobá jako vejce vejci. Lze si zde prohlédnout veškeré herní dinosaury a také se o nich něco málo dozvědět - období, v kterém žili, vývojovou skupinu, z níž se vyvynuli a anglickou výslovnost. To však není vše - na modelu dinosaura lze promítnout všechna jeho, a to sice 3, zbarvení.
Jako poslední třešnička na tomto skvostném dortu je outro, které zobrazuje Triceratopse řádícího v jakémsi parku.

3. Jurassic Park III: The DNA Factor

Logo hry, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Herní systém: Game Boy, pod emulátorem lze spustit i na PC
Herní žánr: Dobrodružná adventura
Mé hodnocení: 9/10

Příběh této hry je zasazen na ostrov Isla Sorna. Příběh začíná tím, že letadlo převážející genetický materiál nejrůznějších druhů dinosaurů zasáhne blesk a ztroskotá na Isla Sorně.
Úkolem hráče je sbírání nádobek a samotného genetického materiálu.
Na konci každého levelu je minihra, kde hráč skládá genetickou šroubovici. Pokud se mu to vydaří, tak vznikne dinosaurus.
V této hře se lze v průběhu hraní dostat na velké množství lokací - prales, výběhy Velociraptorů, horská oblast a laboratoř InGenu.
Hráčovu cestu samozřejmě znepříjemnňuje několik nejrůznorodějších dinosaurů - od Compsognatha velikosti kuřete až po titánského Brachiosaura.

4. Jurassic Park III: Island Attack

Splašené stádo Gallimimů, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Herní systém: Game Boy, pod emulátorem lze spustit i na PC
Herní žánr: Dobrodružná adventura
Mé hodnocení: 10/10

Příběh této hry je, stejně jako u hry předchozí, situován na Stanovišti B - Isla Sorně.
Je mírně inspirován Jurským Parkem III a scénou z knihy Michaela Crichtona - a to konkrétně honičkou motocyklu s Velociraptory.
Hlavní postavou této hry je sám dr. Alan Grant. Při přeletu nad Isla Sornou letadlo spadne a Dr. Grant je vydán v šanc dinosaurům zrozeným postupy genetického inženýrství.
V této hře se opět objevuje dostačující počet dinosaurů: Tyrannosaurus, Gallimimus, Spinosaurus, Velociraptor a spousta dalších. Mimochodem se zde vyskytuje i starý JP veterán z JP filmů - plivající brach Dilophosaurus.
I v této hře hráč musí projít velkým množstvím autentických lokací - džungle, přístav, muzeum či voliéra s Pteranodony a jejich alfa jedincem.
V tomto případně se rozhodně jedná o nejlepší JP hru určenou pro Game Boy.

5. The Lost World: Jurassic Park

Compsognathus, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Herní systém: Play Station, pod emulátorem lze spustit i na PC
Herní žánr: Dobrodružná adventura
Mé hodnocení: 8,5/10

Hra na motivy filmy Ztracený svět: Jurský Park (1997). Děj je pochopitelně zasazen na ostrově Isla Sorna.
Na výběr je celkem 5 herních postav - 3 dinosauří: Compsognathus, Velociraptor a Tyrannosaurus. Co se týče lidí, tak lze hrát za lovce Ludlowova týma - konkrétně zřejmě za Dietera Starka. Poslední postavou je doktorka Sarrah Hardingová.
Lokace hry nejsou nikterak autentické - prales, jeskyně, hořící les, tábor lovců a sulfurová pole se smrtícími gejzíry.
Proč jsem hře dal tak relativně nízké hodnocení? Je neskutečně obtížná. Jsem si jist tím, že bych ji bez použití emulátoru nezvládl. Proč? Emulátor nabízí možnost uložit hru kdykoliv a kdekoliv.
Nicméně je to však stále hra, která stojí za zájem a je významnou částí mé fanouškovské kolekce.

Doufám, že se vám tento článek líbil. Pokud ano, tak se v brzké době můžete těšit na pokračování.

Isla-Nublar-Crew

Warpath: Jurassic Park - Stegosaurus

3. března 2010 v 21:25 | Isla-Nublar-Crew |  Hry
Ve hře Warpath: Jurassic Park se vyskytuje i thyreophoran Stegosaurus. Není to však dinosaurus, za kterého by se dalo hrát. Příležitostný hráč ho může spatřit pouze v menu Options, a to konkrétně u nastavení zvuku.
Zobrazený Stegosaurus se výrazně liší od verze filmové, která se vyskytla v druhém a třetím dílu filmu - má mnohem výraznější zádové pláty a po celé délce jeho těla se táhne černý pruh, a to na spodní straně mírně bíle lemován.
Dá se spekulovat o tom, že tento obdivuhodný jurský býložravec měl být původně zahrnut ve finální verzi hry a programátoři ho z ní na poslední chvíli vypustili. Je to však čistě má osobní teorie.

Kredit snímku: Isla-Nublar-Crew

Mimochodem, když jsme u této hry, tak vám mohu prozradit, že připravuji článek o Tyrannosaurovi, Velociraptorovi (respektive Megaraptorovi - vysvětlím v článku), Albertosaurovi a Cryolophosaurovi.

Isla-Nublar-Crew

Parodie na Jurský Park

3. března 2010 v 19:45 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park
Na webu Youtube se mi podařilo najít celkem zdařilou fanouškovskou parodii na Jurský Park pod jménem Monster Park. Videa jsou propracovaná do posledního detailů a rozhodně stojí za shlédnutí, a to zejména část druhá.


Část 1.


Část 2.

Kredit obou videí: yorricksfriend

Isla-Nublar-Crew

Jurassic Park Hollywood + Video

2. března 2010 v 22:56 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park
Článek o říční atrakci ve stylu Jurského Parku má pokračování. Tentokrát jsem si na mušku vzal obdobnou atrakci, kterou lze nalézt v legendárním Hollywoodu.
Snímek, jenž se mi povedlo pořídit má vypovídací hodnotu mnohem větší, než snímek minulý.
Při vstupu na tuto atrakci návštěvník nejprve klasickou branou obklopenou staveními ve stylu návštěvnického střediska se skupinkami palem.
Na snímku můžete zřetelně spatřit řetězec říčních člunů, které plují ve vodním toku obklopeném výtečně provedenou umělou džunglí. I zde můžete spatřit velkou světle šedou budovu, v níž se objeví smečka uprchlých Velociraptorů a sám král Jurského Parku, legendami obestřený Tyrannosaurus rex. Ve vrchní části areálu atrakce u velkého stavení můžete vidět jasně azurovou lagunu, do které se čluny z velké výšky a za velké rychlosti dramaticky spouští.


Kredit audiovizuálního záznamu: sharpproductions

V areálu tématického parku je vystaven i model afrického dinosaura druhu Spinosaurus aegyptiacus, kterého dozajista znají veškeří lidé, kteří měli možnost vidět film Jurský Park III (2001, Joe Johnston).

Spinosaurus aegyptiacus - Kredit snímku: lmontero

Isla-Nublar-Crew

Warpath: Jurassic Park - Carcharodontosaurus

1. března 2010 v 23:26 | Isla-Nublar-Crew |  Hry
Carcharodontosaurus v Muzeu (návštěvnické středisko) Kredit: Isla-Nublar-Crew

Carcharodontosaurus saharicus - úžasný druh dinosaura, a také nutno podotknout, že jeden z mých nejoblíbenějších. Ve světě JP her se s ním nesetkáte jen zde, ale i v budovatelské strategii Jurassic Park: Operation Genesis. Tento neobyčejný druh se neobjevil ani v jednom z předchozích filmů. I přes tuto skutečnost je v obou hrách zobrazen jako nadmíru nebezpečný dravec.

Nyní však k jeho verzi z Warpath: JP (téměř nesehnatelná PS hra, kterou já hraji pomocí emulátoru).

Jedná se o gigantického dravce, který se zde vyskytuje, tak jako všichni ostatní dinosauři, ve 3 barevných variacích. Jedna z nich je žíhaná a propůjčuje dravci téměř ďábelský vzhled. Další 2 jsou pruhované v hnědém a zeleném provedení.
V bojovém repertoáru tohoto zvířete lze naleznout například klasické ohnání se čelistmi s kousnutím, kopání s robustními svalnatými končetinami, či výskok a zdrcující útok z této pozice. Carcharodontosaurus v této hře vydává nezapomenutelný, vskutku ikonický řev.
Jeden z největších zážitků v této hře je souboj Tyrannosaura s Carcharodontosaurem. Okolím se rozléhá rezonující dunění při každém z jejich kroků nebo dopadu z výskoku. Když se do toho ozve ještě nějaký ten jejich skřek, tak to je pravá jurská atmosféra.
Carcharodontosaura lze podle této hry nalézt na ostrově Isla Nublar, a to konkrétně v betonovém příkopu pod výběhem Tyrannosaura (v kterém v této hře má teritorium Giganotosaurus)

Areál výskytu: "Jungle Basin" Kredit: Isla-Nublar-Crew

Isla-Nublar-Crew

Jurassic Park Orlando na Google Earth

1. března 2010 v 22:55 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park
Již několik let jsem seznámen s faktem, že na nejrůznějších místech světa se nacházejí v zábavních parcích atrakce ve stylu Jurského Parku. Většinou se jedná o jízdu ve stylovém člunu po divokém vodním toku. Pasažeři plavidla mají šanci pozorovat široké spektrum dinosaurů jako pár sauropodů - jmenovitě rod Ultrasaurus, který vegetuje v tamní laguně. Při cestě po toku je možné zahlédnout i párek jurských Stegosaurů. Další spestření je Psittacosaurus a okouzlující ornithopod Parasaurolophus. Co by to ale bylo za Jurský Park, kdyby se zde ke slovu nedostalo pár masožravých zabijáků? Jistě že tu jsou - od krvelačné smečky Velociraptorů až po titánského Tyrannosaura.
A co víc - do druhohorního světa je návštěvník uveden komentářem nikoho jiného než Johna Hammonda (v podání filmového Richarda Attenborougha).
Pasažéři mohou spatřit i několik lokací či objektů, které se objevily v prvním filmu (1993). Jmenovitě: Nezapomenutelná brána, plechovka Barbasolu Dennise Nedryho, safari Jeep Explorer padající z vršku betonové zdi a v neposlední řadě výběh Velociraptorů.

Nyní však ke snímku tamní atrakce:

Kredit: Aplikace: Google Earth, Snímek: Isla-Nublar-Crew

Na snímku můžete spatřit vyhlídkové čluny umístěné v blízkosti velké, světle šedé budovy. Samotná jízda se odehrává v této budově a v umělé džungli nad ní. Vpravo od vchodu můžete spatřit vyhlídkový let s Pteranodony.

Pro úplnost si dovoluji nahrát snímek místního Ultrasaura ve výše zmíněné laguně. Mimo tohoto sauropoda na snímku můžete spatřit i fragment vyhlídkového člunu a nadmíru exoticky působící prostředí.

Kredit snímku: Robert Jordan RJX Adresa: http://www.panoramio.com/photo/3516990

Jako zajímavost mohu uvést to, že v této době právě probíhá stavba další této atrakce v Dubaji. Bude se jednat o atrakci unikátní a diametrálně odlišnou od všech existujících. Otevření je předběžně naplánováno na rok 2012.

Isla-Nublar-Crew