Jurassic Park Orlando na Google Earth

1. března 2010 v 22:55 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park
Již několik let jsem seznámen s faktem, že na nejrůznějších místech světa se nacházejí v zábavních parcích atrakce ve stylu Jurského Parku. Většinou se jedná o jízdu ve stylovém člunu po divokém vodním toku. Pasažeři plavidla mají šanci pozorovat široké spektrum dinosaurů jako pár sauropodů - jmenovitě rod Ultrasaurus, který vegetuje v tamní laguně. Při cestě po toku je možné zahlédnout i párek jurských Stegosaurů. Další spestření je Psittacosaurus a okouzlující ornithopod Parasaurolophus. Co by to ale bylo za Jurský Park, kdyby se zde ke slovu nedostalo pár masožravých zabijáků? Jistě že tu jsou - od krvelačné smečky Velociraptorů až po titánského Tyrannosaura.
A co víc - do druhohorního světa je návštěvník uveden komentářem nikoho jiného než Johna Hammonda (v podání filmového Richarda Attenborougha).
Pasažéři mohou spatřit i několik lokací či objektů, které se objevily v prvním filmu (1993). Jmenovitě: Nezapomenutelná brána, plechovka Barbasolu Dennise Nedryho, safari Jeep Explorer padající z vršku betonové zdi a v neposlední řadě výběh Velociraptorů.

Nyní však ke snímku tamní atrakce:

Kredit: Aplikace: Google Earth, Snímek: Isla-Nublar-Crew

Na snímku můžete spatřit vyhlídkové čluny umístěné v blízkosti velké, světle šedé budovy. Samotná jízda se odehrává v této budově a v umělé džungli nad ní. Vpravo od vchodu můžete spatřit vyhlídkový let s Pteranodony.

Pro úplnost si dovoluji nahrát snímek místního Ultrasaura ve výše zmíněné laguně. Mimo tohoto sauropoda na snímku můžete spatřit i fragment vyhlídkového člunu a nadmíru exoticky působící prostředí.

Kredit snímku: Robert Jordan RJX Adresa: http://www.panoramio.com/photo/3516990

Jako zajímavost mohu uvést to, že v této době právě probíhá stavba další této atrakce v Dubaji. Bude se jednat o atrakci unikátní a diametrálně odlišnou od všech existujících. Otevření je předběžně naplánováno na rok 2012.

Isla-Nublar-Crew
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jaký je Váš nejoblíbenější díl Jurského Parku?

Jurský Park (1993) 36.9% (65)
Ztracený Svět: Jurský Park (1997) 39.2% (69)
Jurský Park III (2001) 23.9% (42)

Komentáře

1 deinonych deinonych | Web | 2. března 2010 v 13:49 | Reagovat

Super, škoda že něco podobného není u nás nebo blízko českých hranic

2 HAAS HAAS | Web | 2. března 2010 v 15:43 | Reagovat

Hezké!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama