Významní Kryptozoologové

24. dubna 2010 v 0:50 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie
Kryptozoologie je, jak již jistě víte, věda (některými neinformovanými, popřípadě dezinformovanými osobami je také nazývána kvazivěda, popřípadě pseudo-věda).
Kryptozoologie již nejednou slavila úspěchy, mezi nejvýznamnější objevy patří například třetíhorní žirafa Okapi (Okapia johnstoni), prehistorická lalokoploutvá ryba Latimérie (Latimeria chalumnae) vylovená poblíž Afrických břehů nebo gigantický pralesní vepř Hylošér (Hylochoerus meinertzhageni).

Hylošér
Hylošér, Kredit:www.bukisa.com

V tomto článku vás seznámím s těmi nejvýznamnějšími světovými i českými Kryptozoology. Už dost bylo napsáno o Kryptozoologii obecně, což se takhle jednou zabývat Kryptozoology?
- Coleman, Loren - 1947
Loren Coleman je bez jakýchkoliv diskuzí nejvýznamnější Kryptozoolog dnešní doby. Vydal nespočet odborných a čtivých publikací, vystupoval v pořadu Monster Quest a je zakladatelem a kurátorem mezinárodního kryptozoologického muzea v Portlandu.
Loren Coleman
Loren Coleman

Odkazy-
www.lorencoleman.com
www.cryptomundo.com

- Downes, Jonathan - 1959
Kryptozoolog a spisovatel z Velké Británie. Je zakladatelem a vedoucím Kryptozoologického centra s názvem "Center of Fortean Zoology". Účastnil se již několika expedic, včetně jedné po stopách Chupacabry.

Jonathan Downes
Jonathan Downes

Odkazy-
www.youtube.com/user/cfztv#p/u/0/GMtof6MxnNk
http://www.cfz.org.uk/

- Freeman, Richard - 1970
Další Britský kryptozoolog sdružený kolem centra Forteanské zoologie. Velmi aktivní člen, který získal nesčetně zkušeností na mnoha expedicích.

Richard Freeman
Richard Freeman

Odkazy-
http://www.cfz.org.uk/

- Heuvelmans, Bernard - 10. října 1916 - 22. srpna 2001
Otec Kryptozoologie z Belgie, vymyslel samotné slovo označující tuto vědu. Jeho publikace "Po stopách neznámých zvířat" je doposud považována za jednu z nejlépe zpracovaných Kryptozoologických publikací.

Bernard Heuvelmans
Bernard Heuvelmans

- Mackerle, Ivan - 1942
Kryptozoolog a vyzkumník paranormálních jevů z ČR. Nejvíce se proslavil svou expedicí do Mongolska, kde pátral po Almasovi a Olgoj-Chorchojovi. Vydal několik vysoce kvalitních publikací a dokonce i řadu DVD ze svých cest.

Ivan Mackerle
Ivan Mackerle

Odkazy-
www.mackerle.cz- Mareš, Jaroslav - 28. Prosince 1937
Zcela po právu se jedná o nejvýznamnějšího Českého badatele zabývajícího se Kryptozoologií. Jeho knihy patří mezi mé nejoblíbenější. Mimo Kryptozoologie se zabývá Entomologií, Paleontologií a cestováním.

Jaroslav Mareš
Jaroslav Mareš

- Meldrum, Jeff - 1958
Americký antropolog s nejvyšším možným vzděláním. Pokud se někdo zabývá Sasquatchem na vskutku seriózní úrovni, tak je to právě on. Vydal význačnou knihu jménem "Sasquatch: Legend Meets Science" a vyskytl se i v jedné epizodě pořadu Monster Quest.

Jeff Meldrum
Jeff Meldrum

- Sanderson, Ivan T. - 30. Ledna 1911 - 19. Února 1973
Naturalista a spisovatel původem z Edinburku. Do značné míry se zabýval Kryptozoologií a paranormálními jevy.

Ivan Sanderson
Ivan Terence Sanderson

- Shuker, Karl P. N. - 1959
Další Kryptozoolog z Anglie. Stejně jako Jon Downes a Richard Freeman je členem Centra Forteanské Zoologie. Je nesmírně plodným autorem a expertem na srovnávání anatomii. Posuzoval i audiovizuální záznam podivné psovité šelmy, který pořídila výprava Ivana Mackerleho v Austrálii.

Karl P. N. Shuker
Dr. Karl P. N. Shuker

Odkazy -
www.karlshuker.blogspot.com/

- Sláma, Vojtěch
Český autor několika významných publikací. Jeho nejúspěšnější knihou pravděpodobně je titul "Hon na vodní příšery". Vojtěch Sláma zkoumal odlehlé oblasti v Amazonii a v Africe pátral po Ninkenance (akvatický kryptid plesiosauridního typu). Nutno podotknout, že se ve svých knihách ve velké míře zabývá Kreacionismem (Tj. nauka o stvoření), který já osobně odmítám.

Po Stezkách Oblud
Publikace Vojtěcha Slámy

- Vašíček, Arnošt -
Český badatel zabývající se Kryptozoologií a paranormálními jevy. Vydal velký počet významných knih. Mnou nejvíce oblíbené publikace tohoto plodného badatele jsou "Tajemná Minulost" a "Na lovu Záhad".

Arnošt Vašíček
Arnošt Vašíček

Odkazy-
http://www.mysteryfilm.cz/

Doufám, že se článek líbil. Připravuji jeho pokračování a mám v plánu plnohodnotné články věnované každému z výše zmíněných badatelů.

Isla-Nublar-Crew 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama