KryptoExpedice 2010

6. května 2010 v 1:17 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie
Šolcák
Šolcův rybník + Raspenava. Na snímku jsou označena případná místa ubytování.

Již několik let bych rád realizoval jeden svůj nápad. Tímto nápadem není nic jiného než Kryptozoologicky zaměřená expedice, nebo spíše výzkumný výlet.
V mém archivu se nachází nespočet knih a výstřižků z novin a časopisů, takže jsem se pokusil vybrat finančně a vzdálenostně nejvýhodnější lokalitu.
Nejdříve jsem s přáteli zamýšlel vypravit se k samotnému jezeru Ness - moc daleko, moc drahé. Posléze mne napadlo Rakousko, kde se v Alpách vyskytuje "doutníkovitý" ještěr Tazelwurm. Složitá logistika, celkem nákladné.
Nakonec jsem však objevil něco přijatelného, a to navíc na území ČR. Podle očitých svědků se má na severu ČR v Šolcově rybníku vyskytovat tvor, který jako by z oka vypadl rakouskému Tatzelwurmovi. Krátké nohy, šupinaté tělo, trojúhelníkovité zuby. Přeprava vybavení nebude náročná a finanční výdej to nebude nikterak vysoký.
Podle článku, který jsem objevil v periodiku "Magazín 2000 záhad" zde žije ještěr, který vypadá přesně jako Tatzelwurm. Údajně zde dokonce usmrtil psa, který se koupal v tamnějším rybníku.
Takže výběr je jasný. Finální destinace zní "Šolcův Rybník". Výpravu hodlám pojmout ve velkém stylu - vysílačky, nástražné fotopasti, noktovizory (noční vidění) a nástrahy v podobě mražených kuřat, kterými by tvor Tatzelwurmího typu neměl pohrdnout.
Výpravu beru seriózně, ačkoliv jsem si vědom toho, že tam pravděpodobně nic nespatříme. Ale zde jde o zkušenosti z terénu, které jsou v konečném efektu k nezaplacení.
Nicméně doufám, že Rakousko a Skotsko vyjdou v následujících letech. Rád bych na místě natočil dokumentární pořad mapující naše bádání.

Tatzelwurm
Tatzelwurm

Pokud by někdo měl (pouze vážně) zájem o účast v naší expedici, ať dá prozatím vědět formou komentáře. Bližší informace, včetně scanu článku zveřejním po zdlouhavých přípravách.

Isla-Nublar-Crew
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 robbca robbca | E-mail | Web | 9. května 2010 v 15:37 | Reagovat

Úžasné... Dlouho jsem hledal nějaké kryptidy CR ale nic. Jsem hrozně rád za tuhle zprávu a rozhodně tam někdy pojedu. Prosím, pokud o tomhle máte nějakou podrobnější zprávu, pošlete mi ji. Dokument o terénním výzkumu by mne také zaujal. Nevíte o nějakých dalších kryptidech čr?

2 robbca robbca | Web | 15. července 2010 v 14:23 | Reagovat

Docela se těším až se vrátíš z té expedice a uveřejníš z ní detaily. Na kdy to plánuješ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama