Červen 2010

Jurský Park IV - Zavržení Hybridní Dinosauři

30. června 2010 v 20:51 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park IV
Fanouškovské logo
Fanouškovské Logo, Kredit: www.traumador.blogspot.com

Varování: Tyto koncepty pochází ze zrušeného scénáře, který pochází z roku 2004. Žádný z těchto prapodivných tvorů se v JPIV (na kterém by příští rok měl začít pracovat Joe Johnston) nevyskytne.

Nyní uvidíte "dinosaury", kteří se měly podle scénáristů Johna Saylese a Williama Monahana objevit v Jurském Parku IV. Za sebe mohu dodat pouze to, že jsem nadmíru spokojen, že byl tento nesmyslný scénář zavrhnut. Tyto koncepty jsou dílem umělce Carlose Huanta. Co se týče něj, tak odvedl skvělý kus práce. Tito "Dinosauři" však nemají s Jurským Parkem společného zhola nic.

Přejí příjemnou zábavu...

Pseudo-Tyrannosaurus
Pseudo-Tyrannosaurus, Kredit: www.jurassicparkiv.org

Antroporaptor
Antroporaptor, Kredit: www.jurassicparkiv.org

Bipední Triceratops
Bipední Triceratops, Kredit: www.jurassicparkiv.org

Isla-Nublar-Crew

Zoo Tycoon - Jurassic Park

30. června 2010 v 19:19 | Isla-Nublar-Crew |  Ke stažení
Jurský Park - Logo
Logo Jurského Parku, Kredit: http://www.umlauf.websnadno.cz/

Nějakou dobu jsem v PC hře Zoo Tycoon pracoval na mapě inspirované Jurským Parkem. Hra je to starší, má však v sobě určité kouzlo a punc originality.
Mapa obsahuje tak významné lokace, jako návštěvnické středisko, výběh Tyrannosaura i s "kozím krmítkem", výběh Velociraptorů nebo provozní budovu, v níž byla ve filmu Ellie Sattlerová napadena zákeřným Velociraptorem. V některých případech nebylo možné lokace vytvořit přímo podle filmu, musel jsem tedy zapojit svoji představivost. Mapa je situována do období po prvním filmu, některé ploty jsou tedy stržené - případný zajemce si je bude muset sám opravit.

Následuje několik snímků, návod na zprovoznění a odkaz, na kterém si mapu můžete stáhnout.
Na zprovoznění této mapy je potřeba řada addonů, které zde rovněž nahraji.
Výběh Tyrannosaura
Výběh Tyrannosaura, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Výběh Velociraptorů
Výběh Velociraptorů, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Výběh Velociraptorů 2
Výběh Velociraptorů 2, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Návštěvnické středisko - Vstup
Návštěvnické Středisko - Vstup, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Návštěvnické Středisko - Hlavní Sál
Návštěvnické Centrum - Hlavní Sál, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Addony potřebné ke zprovoznění můžete stáhnout zde. (vel. 174 MB)
Updaty by měly být umístěny v následujícím adresáři: Microsoft Games - Zoo Tycoon - Updates

Mapa samotná je ke stažení zde. (vel. 842 kB)
Mapa by měla být umístěna zde: Microsoft Games - Zoo Tycoon - Saved Games

Set Addonů obsahuje spoustu nových objektů, a to včetně vozů Jeep Explorer, nebo Brány do Jurského Parku.

Brána
Vyhlídkové vozy, brána, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Isla-Nublar-Crew

Project Pangea: Dinosaurs Unleashed

29. června 2010 v 1:06 | Isla-Nublar-Crew |  Filmy
Project Pangea: Dinosaurs Unleashed
Project Pangea: Dinosaurs Unleashed, Kredit: www.home.flash.net

Je to k nevíře, ale chvíli po premiéře filmu DinoCroc vs SuperGator bylo ohlášeno natáčení filmu Project Pangea: Dinosaurs Unleashed. Bude se jednat o sci-fi horror, v němž budou obyvatelé Texaského městečka Paradise ohrožováni smečkami dinosaurů naklonovaných v genetické laboratoři místního vědce. Téma klonování vyhynulých zvířat se nyní v populární kultuře vážně dostává do kurzu, což mne vskutku těší. Pro film jsou prozatím potvrzeny 2 rody pravěkých tvorů, a to sice Pteranodon a Deinonychus (může se však jednat i o Jurským Parkem ovlivněného Velociraptora). Film je nyní ve stádiu produkce, natáčení by mělo být dokončeno napodzim letošního roku.

Deinonychus
Deinonychus, Kredit: www.dreadcentral.com

Režisér filmu se ke svému projektu vyjádřil prozatím takto:

"Jedná se o horror/sci-fi snímek, který se ponese v duchu frančíz jako Sssssss a Carnosaur, vypráví příběh pomateného vědce, který provádí pokusy s DNA v malém Texaském městě. Příběh je založen na současných objevech zachovalých tkání v dinosauřích fosiliích. Pozlátkem tohoto filmu bude krev, stvůry a dinosauři. Obsazování do rolí právě začíná."

Další informace jsou dostupné na těchto odkazech:

Oficiální stránky filmu jsou zde.

Článek na webu Joblo.

Článek na webu DreadCentral

O průběhu natáčení vás budu i nadále informovat.

Isla-Nublar-Crew

DireWolf - Trailer

27. června 2010 v 3:01 | Isla-Nublar-Crew |  Filmy
Dire Wolf
Canis dirus, Kredit: www.roberthood.net

A máme tu další trailer, tentokráte pro film Fren Olen Raye zvaný Dire Wolf. Tento film pojednává o skupince genetiků, jíž se podařilo úspěšně naklonovat prehistorického vlka druhu Canis dirus. Jeho DNA však byla zkřížena s genomem člověka. Výsledek je tedy kříženec člověka a prehistorické šelmy. Dá se spekulovat o tom, že tvůrci chtěli ušetřit na kostýmu - je přece jen levnější navléct člověka do chlupatého kostýmu, než složitě animovat vyhynulou, prehistorickou šelmu..
Ve videoklipu se mihne i nějaká ta uniformovaná postava, což nastiňuje možnost, že se zde jedná o tajný vojenský projekt klasifikovaný mezi biologické zbraně.

Následuje videoklip samotný. Jeho sledování nemohu doporučit mladším osobám. Obsahuje spoustu násilných scén! Osobně se domnívám, že by se film obešel i bez těchto brutálních částí. Adobe Flash Player je pomalejší přehravač, tudíž doporučuji špetku trpělivosti...


Videoklip Filmu, Kredit: www.dailymotion.com

Tento film jsem poprvé oznámil zde

Isla-Nublar-CrewJPIV - Fan Videa

27. června 2010 v 2:23 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park IV
Na Jurský Park 4 si budeme muset ještě pár let počkat. Jako realista se domnívám, že by natáčení mohlo být dokončeno nejdříve roku 2013. To nám však nebrání v tom, aby jsme nyní shlédli několik vynikajících videí, která byla vytvořena nadmíru talentovanými amatérskými filmaři. Tato videa jsem si užil více, než mnohé "profesionální filmy", jako Pterodactyl, Raptor Island nebo jeho zcela zhovadilé a hanebné pokračování.


Jurassic Park 4: Big Game, Kredit: mongoleone


Vskutku komediální dílo, Kredit: TriFF51


Jurassic Park 4: Site B - Vážně Excelentní, Kredit: PremiumFineRoast

Isla-Nublar-Crew

Jurassic Park: The Mainland Claymation

27. června 2010 v 1:42 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park
Velice talentovaný uživatel webu Youtube zvaný lecter63 si dal tu práci a natočil fanouškovský film s názvem Jurassic Park: The Mainland (Jurský Park: Pevnina). Slovo "claymation" lze s notnou dávkou nadsázky přeložit jako "hlinomace", neboli animace pomoci plastických modelů. Tento film byl natočen technikou stop-motion, která byla v oblibě před mnoha lety (touto technikou měl být původně natočen i Jurský Park). Za sebe musím říci, že je to vskutku osvěžující - amatérské počítačové animace jsem si užil až, až...

Příběh se točí kolem několika druhů dinosaurů, které BioSyn (Konkurenční společnost InGenu) transportovala na pevninu, a ti posléze unikli. Film je vážně sugestivní a zábavný. Ve filmu se vyskytují následující dinosauři: "Velociraptor antirrhopus nublarensis", Parasaurolophus walkeri a Tyrannosaurus rex.

Ve filmu se mimochodem objeví tak významné postavy jako dr. Alan Grant a John Hammond. Atmosféru perfektně dokreslují soundtracky věhlasného skladatele Johna Williamse.

Přejděme již však k Fan Filmu samotnému:


Jurassic Park: The Mainland - 1. část, Kredit: lecter63


Jurassic Park: The Mainland - 2. část, Kredit: lecter63


Jurassic Park: The Mainland - 3. část, Kredit: lecter63


Jurassic Park: The Mainland - 4. část, Kredit: lecter63


Jurassic Park: The Mainland - 5. část, Kredit: lecter63


Jurassic Park: The Mainland - 6. část, Kredit: lecter63


Jurassic Park: The Mainland - 7. část, Kredit: lecter63

Pevně doufám, že se vám tento fanouškovský film líbil...

Isla-Nublar-Crew

Jurassic Park: Survival

26. června 2010 v 23:13 | Isla-Nublar-Crew |  Hry
Tyrannosaurus rex
Tyrannosaurus rex, Kredit: www.gamestats.com

Jurassic Park: Survival měla být hra pro Play Station 2, která měla být vydána v létě roku 2002.  Vývoj této hry byl však bohužel ukončen v pokročilém stádiu vývoje. Důvodem byly problémy se společností Vivendi.

Koncept - Lanovka
Ukázka Konceptu - Lanovka. Kredit: www.gamestats.com

Hlavní postavou měl být Vince Vaughn, člen bezpečnosti na takzvaném "třetím ostrově" (zcela hypoteticky by mohl být nazýván Site-C), kde dinosauři žijí jak v zabezpečených oblastech, tak mimo výběhy. Ostrov je napaden tajnou organizací, jejíž členové mají za cíl ukořistit DNA dinosaurů. Agenti této společnosti převezmou kontrolu nad celým ostrovem. Pro hru bylo zamýšleno použití široké škály různých prostředí: pláže, savana, jeskyně, džungle, líheň nebo kaňon. Právě v onom zmíněném kaňonu se měla odehrát honička na terénních čtyřkolkách.


Trailer Hry, Kredit: bakdakal

Pro hru byly plánovány pouhé 3 zbraně, a to elektrický obušek, pistole a granátomet. Jak vidíte, tak inventář je vážně nedostatečný. Za sebe bych do něj přidal minimálně klasickou brokovnici SPAS-12, která se objevila v několika scénách v prvním Jurském Parku.

Dilophosaurus venenifer
Dilophosaurus venenifer, Kredit: www.gamestats.com

Wikipedie uvádí, že hra měla obsahovat celkem 23 pravěkých tvorů. Wikipedie je ale známá tím, že si tam může kdokoliv napsat, co se mu zachce. Povšiml jsem si také, že se téměř všechny druhy ze seznamu Wikipedie se objevily v Putování s Dinosaury. Toto číslo je však zcela mylné - pro hru bylo zamýšleno osm druhů: Tyrannosaurus rex, Spinosaurs aegyptiacus, "Velociraptor antirrhopus sornaensis", Troodon formosus, Compsognathus longipes, "Pteranodon longiceps hippocratesi", Dilophosaurus venenifer a Triceratops horridus.

Spinosaurus aegyptiacus
Spinosaurus aegyptiacus, Kredit: www.gamestats.com

Je velká škoda, že tato hra nebyla dokončena. Mohlo se jednat o vážně kvalitní produkt zastiňující i Trespasser (1998).

"Velociraptor antirrhopus sornaensis"
Fiktivní "Velociraptor antirrhopus sornaensis", Kredit: www.gamestats.com

Isla-Nublar-Crew

DinoCroc vs SuperGator - Premiéra

26. června 2010 v 20:59 | Isla-Nublar-Crew |  Filmy
DinoCroc
DinoCroc, Kredit: www.roberthood.net

Právě dnes, 26. června 2010, probíhá na kanálu SyFy premiéra filmu DinoCroc vs SuperGator. Z trailerů a doposud dostupných videí je zřetelné, že efekty jsou na mnohem vyšší úrovni než u dvou předchozích filmů, kterými jsou DinoCroc, ve kterém se vědcům podařilo naklonovat Sarcosucha a SuperGator, v němž byl naklonován Phobosuchus. Oba tyto filmy měly své světlé i stinné stránky. U DinoCroca mezi pozitiva člením celkem dobré efekty, u SuperGatora zejména nádherné tropické exteriéry natáčené na Havaji.
Oba tvorové byly v podání Rogera Cormana a jeho týmu prakticky identičtí. Tedy až na několik detailů. Oba tvorové byli v tomto pokračování radikálně změněni, a nutno podotknout, že k lepšímu. Otázkou nyní zůstává příběh, který prozatím nemohu posuzovat.

Vývoj DinoCroca

Starý DinoCroc
Nový DinoCroc


                 Starý DinoCroc                                                                    Nový DinoCroc
      Kredit: www.moviesonline.ca                                              Kredit: www.roberthood.net

Vývoj SuperGatora

Starý SuperGator
Nový SuperGator
             Starý SuperGator                                                                  Nový SuperGator
     Kredit: www.foywonder.com                                                  Kredit:  www.eons.com

Takže hlavní antagonisté jsou jasně stanoveni:

SuperGator

Versus

DinoCroc
Kredit Snímků: www.animalattack.pl

Takže na koho vsázíte vy? Chcete, aby z finálního duelu vyšel se zdravou kůží bipední DinoCroc, nebo mohutný SuperGator? Co mě se týče, tak se považuji za fanouška DinoCroca, který podle mne má nad SuperGatorem navrch. Bude tomu ve filmu skutečně tak? O tom se již brzy přesvědčíme...

Natáčení filmu jsem poprvé ohlásil v tomto článku.

Trailer tohoto filmu můžete vidět zde.

A některá videa jsou dostupná zde.

Isla-Nublar-Crew

JP Compsognathus pro Zoo Tycoon 2

22. června 2010 v 13:18 | Isla-Nublar-Crew |  Ke stažení
Compsognathus 1
Compsognathus, Kredit: Isla-Nublar-Crew

K menažerii Zoo Tycoonu 2 se nově připojil zbrusu nový tvor z Jurského Parku. Je jím věrná kopie dinosaura znamého pod jménem Compsognathus longipes. Tomuto drobnému jurskému dravci byl věnován prostor zejména ve druhém pokračování Jurského Parku. Letmo se objevil i Jurském Parku III- a to sice při lovu hmyzu poblíž cisterny, v níž se ukrýval Eric Kirby. Smečka těchto miniaturních theropodů dokázala zlikvidovat lovce výpravy InGenu Dietra Starka. Paleontolog výpravy Robert Burke toto zvíře nesprávně určil jako druh Procompsognathus triassicus.
Autorem tohoto dinosaura je Clainzer ve spolupráci s webem www.zootycoonabc.de.

Compsognatha si můžete zcela zdarma stáhnout zde.

Postup - Archiv rozbalte pomocí programu WinRAR. Soubor CompiTLW přesuňte do složky, v níž máte nainstalovanou hru ZT2.

Isla-Nublar-Crew

Jurassic Park: Redemption - Ukázka

21. června 2010 v 18:24 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park
Obálka
Obálka, Kredit: www.previews.diamondcomics.com

Na webu www.previews.diamondcomics.com bylo zveřejněno několik stránek z nové komiksové série pod jménem Jurassic Park: Redemption (Jurský Park: Spása). Obrázky zachycují JihoAmerického theropoda jménem Carnotaurus sastrei, který pobíhá po okolí a ničí vše ve své cestě. Na své cestě přitom napadne sochu sauropoda, smečku jakýchsi kojotů a nakonec dobytkářský vůz. Mě osobně se komiks vskutku zamlouvá a již se nemohu dočkat, až si ho budu moci pořídit. Nejlepšími částmi shledávám souboj s kojoty a útok na onen dobytkářský vůz.

Jako zajímavost mohu dodat fakt, že druh Carnotaurus sastrei se objevil již v knižní předloze Michaela Crichtona pro Ztracený Svět: Jurský Park. Jedna jeho mršina byla profesorem paleontologie Richardem Levinem nalezena na Kostarické pláži. Na ostrově Isla Sorna skupinka přeživších potkala další 2 tyto úctyhodné theropody býčího vzhledu. V knize měli mimochodem možnost měnit barvy, a to vysokou rychlostí.
Č.1
Č.1, Kredit: www.previews.diamondcomics.com

Č.2
Č.2, Kredit: www.previews.diamondcomics.com

Č.3
Č.3, Kredit: www.previews.diamondcomics.com

Č.4
Č.4, Kredit: www.previews.diamondcomics.com

Č.5
Č.5, Kredit: www.previews.diamondcomics.com

Předchozí článek oznamující vydání těchto komiksů si můžete přečíst zde.

Isla-Nublar-Crew

Messin´ with Sasquatch - Nová Videa

18. června 2010 v 9:41 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie
Odvážný Kousek
Odvážný Kousek, Kredit: mesasquatch

Společnost Jack Link´s zveřejnila nové reklamy, které propagují produkt Beef Jerky. Následující videa jsou jedny z nejlepších v rámci celé jejich propagační kampaně. A Sasquatch? Ten je zřetelně v nejlepší kondici. Přeji příjemnou zábavu...


Idyla u Ohníčku, Kredit: mesasquatch


Alternativní Verze, Kredit: mesasquatch


Sasquatch a Kytara, Kredit: mesasquatch

Isla-Nublar-Crew

Další Online JP Hry

11. června 2010 v 16:10 | Isla-Nublar-Crew |  Hry
Po chvíli hledání se mi podařilo najít další dvě hry, které jsou plně inspirovány prvním Jurským Parkem (1993). Článek s předchozí hrou je zde.

1. Jurský Park pro Nintendo

Herní Menu
Herní Menu, Kredit: nintendo8.com

Hru si lze zahrát zde:

http://nintendo8.com/game/323/jurassic_park/

2. Jurský Park pro Segu

Mapa Ostrova
Mapa Isla Nublaru, Kredit: www.mastersystem8.com

Hra je dostupná zde:

http://mastersystem8.com/game/397/jurassic_park/


Isla-Nublar-Crew

Online JP Hra

11. června 2010 v 15:42 | Isla-Nublar-Crew |  Hry
Již několikrát jsem na internetu hledal nějakou tu online JP hru. Až nyní se mi zadařilo. Jedná se o hru ze série Gazzyboy a nese se ve stylu "Escape the Room", neboli unikni z místnosti. Hráč se ocitá uzamčen v muzeu a jeho přežití záleží jen na jeho schopnostech. Zcela zjevně se jedná o první díl, tudíž dříve nebo později vyjde díl další.

Interiér
Interiér, Kredit: www.fliiby.com

Hru si můžete zcela zdarma zahrát na následující adrese:

Gazzyboy Jurassic Park Escape Part 1Videonávod, Kredit: escapeskynet

Přeji příjemnou zábavu.

Isla-Nublar-Crew

JP Hry na Game Boy + Emulátor

9. června 2010 v 22:48 | Isla-Nublar-Crew |  Ke stažení
Spinosaurus
Spinosaurus z Jurassic Park: The DNA Factor, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Musím se divit, jak snadné je spustit hry z Game Boye na PC. Emulátor jde bez jakýchkoliv potíží a každá z her běží jako po drátkách. Nyní se vám naskýtá možnost stáhnout jak emulátor, tak nějaké ty hry ve stylu Jurského Parku. Následující hry jsou v drtivé většině inspirovány Jurským Parkem 3 (2001).
Recenze pro každou z her si můžete přečíst zde.

GameBoy emulátor Boycott Advance: http://www.uloz.to/5060833/ba-028.zip

Upozornění - Hry s podtituly Dino Attack a Island Attack jsou prakticky identické. V různých částech světa byly distribuovány pod jinými názvy. Toto je zřetelné i v hlavním menu. Na web Uloz.to nahrávám obě verze čistě pro úplnost.
Ovládání jednotlivých her můžete zjistit v menu emulátoru.

Přeji všem dobrou zábavu při hraní těchto výtečných her.

Isla-Nublar-Crew

Jurský Park v roce 2010

9. června 2010 v 20:53 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park
Zdá se, že rok 2010 bude pozitivně nakloněn Jurskému Parku. V tomto článku shrnu nejvýznamnější události, které vskutku netrpělivě očekávám.

1. Novinky v rámci JPIV - Joe Johnston na začátku letošního roku několikrát naznačil, že se Jurský Park 4 v průběhu několika následujících let stane skutečností. V této době se pouští do svého nového filmu, jímž je Captain America (Kapitán Amerika), natáčení tohoto filmu by mělo být dokončeno nejpozději příští rok. Po premiéře má Joe Johnston v úmyslu jednat o JPIV se samotným Stevenem Spielbergem. Novinky ohledně nového filmu však můžeme čekat již letos.

JPIV
Hypotetické logo, Kredit: www.slashfilm.com

2. Nové komiksy - Počínaje létem letošního roku vyjde několik komiksů, které budou volně navazovat na filmové události. Komiksy budou rozděleny do několika řad, přičemž v jedné z nich se objeví i Lex a Tim Murphyovi z prvního Jurského Parku. V těchto komiksech se nevyskytnou jen dinosauři, ale i mořští plazi nebo pelykosaurus Dimetrodon (který by zde však neměl být - v jeho době neexistovaly stromy produkující pryskyřici, tudíž by se komár neměl kde zachovat). Pravěcí tvorové mimo jiné uniknou na pevninu - konkrétně do Mexika. Tyto komixy budou vydány pod názvem Jurassic Park: Redemption.

Dimetrodon
Dimetrodon, Kredit: www.jurassicparkiv.org

Triceratops
Triceratops, Kredit: www.decomicshop.nl

3. Znovuvydání starých komiksů - Současně s těmito zbrusu novými komiksy budou vydány i komiksy staré, které kdysi vycházely u nakladatelství jménem Topps. Tyto komiksy budou vydány ve formě paperbacku. Toto vážně oceňuji, jelikož je některé komiksy v této době téměř nemožné sehnat.

Return to Jurassic Park 9
Return to Jurassic Park 9, Kredit: www.jplegacy.org

Jurassic Park: Raptor 1
Jurassic Park: Raptor 1, Kredit: www.jplegacy.org

4. Nová Kniha Michaela Crichtona - Ano, Michael Crichton již bohužel zemřel. Několik jeho knih však bylo vydáno posmrtně. Jedna z těchto knih se má nést v duchu Jurského Parku. Zatím toho o ní není známého nic moc. Pravděpodobně se bude však jednat o knihu, v níž podstatnou roli bude hrát genetické inženýrství a klonování vyhynulých tvorů. Kniha by měla být publikována letos nebo příští rok.

Michael Crichton
Michael Crichton, Kredit: www.scrapetv.com

5. Nová JP hra - Herní společnost TellTale oznámila vydání nové hry, která má stejně jako nové komiksy, volně navazovat na JP filmy. Podstatnější informace o této hře by měly být dostupné na letošním herním veletrhu E3. Podle nyní dostupných informací je zřejmé, že tato nová JP hra by měla být rozdělena do několika epizod. První z nich by měla být dostupná již na Vánoce tohoto roku. Doufám, že tento počin bude dosahovat minimálně kvalitativní úrovně hry Jurassic Park: Operation Genesis, která je prozatím v JP světě to nejlepší na trhu.

Střet
Střet titánů, Kredit: www.blogspot.com

6. Jurassic Park - Prime Survival
A v neposlední řadě zde máme projekt fanouška Jurského Parku a jeho týmu, který je znám pod jménem Jack De La Mare. Jeho film pojednává o skupince mladíků, kteří se snaží přežít na dinosaury zamořeném ostrově. Ve filmu vystoupí například Carnotaurus sastrei nebo Dilophosaurus venenifer, který bohužel v prvním Jurském Parku nebyl plně využít. Jack ví, co dělá, takže se na výsledný produkt vážně těším. Film bude oficiálně vydán na DVD. Za sebe mohu říci, že si ho jistě koupím - ostatním fanouškům doporučuji to samé. Jde o vskutku autentický film a jsem si jist tím, že bude mnohem kvalitnější než mnohé "profesionální" filmy.

Odkazy:
Prime Survival
Prime Survival, Kredit Jack De La Mare

Isla-Nublar-Crew

Diplomy od Alfaraptora

8. června 2010 v 21:14 | Isla-Nublar-Crew |  Různé
Na Trespasseřím blogu mého dobrého přítele, Alfaraptora, jsem se zúčastnil celkem 2 soutěží. První z nich byla zaměřena na Isla Sornu. Druhá spočívala v sestavení hypotetického příběhu Dennise Nedryho, podlého počítačového programátora z prvního Jurského Parku.

Diplom 1

Diplom 2

Odkaz na Alfaraptorův blog: www.trespasser.blog.cz

Isla-Nublar-Crew

Ancient Mysteries - Bigfoot

7. června 2010 v 1:52 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie
Další dokument o Sasquatchovi, tentokráte ze série Ancient Mysteries.


1.Část, Kredit: rep0eagle


2.Část, Kredit: rep0eagle


3.Část, Kredit: rep0eagle


4.Část, Kredit: rep0eagle


5.Část, Kredit: rep0eagle

Isla-Nublar-Crew

In Search Of... Bigfoot

7. června 2010 v 1:17 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie
In Search of (Po Stopách) je legendární dokumentární série mapující záhadné jevy. Některé z epizod byly věnovány i Kryptidům, jako Nessie nebo Bigfootovi. Na Youtube se mi podařilo nalézt díl o Bigfootovi rozdělený do tří částí. Nyní se o nej s vámi podělím. Dokument je Anglicky, domnívám se však, že každý pokročilý angličtinář by mu měl bez problémů rozumnět.


1. Část, Kredit: g8trman77


2. Část, Kredit:g8trman77


3. Část, Kredit: g8trman77

Isla-Nublar-Crew

Povídka - Heuvelmania

6. června 2010 v 22:07 | Isla-Nublar-Crew |  Má tvorba
Opět jsem využil příhodné nálady a sepsal Kryptozoologicky zaměřenou povídku. Tento příběh je zasazen do blízké budoucnosti na Filipínách a mapuje fiasko společnosti Crypto-Gen. Přeji přijemné počtení...

Filipíny
Ilustrační snímek, Kredit: www.treasurehunting.com

Heuvelmania - 2010


Stanice Heuvelmania-X-09 byla vybudována roku 2015 z důvodu výzkumu neznámých tvorů. V minulých letech se všemocná civilizace prodírala i do těch nejodlehlejších míst naší planety. Ekosystémy Země byly vážně narušeny a Kryptidi se začali objevovat i na perifériích větších měst. Pro místní obyvatele to nebylo nic výjimečného - po pár letech si na nezvané návštěvníky zvykli. Nutno dodat i to, že k těmto událostem začalo docházet po celém světě.
Někteří vědci a zejména genetici si uvědomili farmaceutický význam oněch tvorů. Každý z těchto výjimečných tvorů může být schopen produkovat životadárné látky. U Chupacabry se kupříkladu zjistilo, že její sliny produkují enzym, který ve valném procentu případů dokáže léčit rakovinu. Po několika testech se začal produkovat lék v podobě pilulek pod jménem Chupin. Majitel tohoto patentu na něm nesmírně zbohatl a zastínil veškeré světové milionáře.
Netrvalo dlouho, a laboratoře zabývající se výzkumem Kryptidů se začaly objevovat po celém světě. Každý si chtěl urvat kousek svého štěstí. Většina výzkumníků však byla neúspěšná.
Největší společnost zabývající se touto problematikou se nazývala "Crypto-Gen" a prováděla rozsáhlý metabolický a genetický výzkum Kryptidů.
V roce 2013 se této společnosti podařilo zakoupit ostrov na Filipínách a postavit zde gigantické podzemní výzkumné centrum s rozsáhlým tématickým parkem pro návštěvníky - tato atrakce byla známa pod názvem "Heuvelmania" podle významného zakladatele Kryptozoologie Bernarda Heuvelmanse .
Tento rozsáhlý ostrov byl rozdělen na několik částí - jednu z nich tvořila rozsáhlá výzkumná oblast, další byla rezervace pro importované tvory, poslední oblast tvořily zcela nevyužité plochy půdy. Na některých z těchto pozemcích byly zřízeny farmy pro chování a pěstování potravy pro nejrůznější typy nejnověji objevených tvorů.
Rezervace Kryptidů byla zcela volně dostupná všem návštěvníkům. Skládala se z návštěvnického centra, kina, muzea, safari části a sektoru, který byl proveden v safari stylu. Sektor Safari se nacházel v prosluněné části ostrova a byl rozdělen do několika úseků, které se geograficky dále dělily.

Chipekve
Chipekve, Kredit: www.cryptozoologie.xf.cz

Již před několika týdny proběhla platba za sauropodního tvora z Kamerunu. V jednom dni do hlavního přístavu dorazilo hned několik zásilek, tudíž měl každý ze zaměstnanců co na práci. Mohutný jeřáb se přesunul k lodi a uchytil gigantickou klece, z které se ozvalo vzteklé zasupění. Klec se zachvěla a s výrazným zaduněním přistála na zem. Po divoké ráně, při níž vylétly vstupní dveře do klece, začalo okolím znít dunění a gigantický tvor se s táhlým zatroubením vydal k nejbližšímu ostrůvku vegetace. Přitom však byla Mokele-Mbembem poškozena karanténní oblast, z které uniklo několik zvířat včetně El Chupacabry, Sasquatche a několika extrémně nebezpečných tvorů.
Personál přístaviště byl ihned evakuován do bezpečnostního krytu. V okolí se to mezitím začalo hemžit bezpečnostními jednotkami s nejrozličnějšími zbraněmi včetně automatických pušek. Tito lidé se sešli na rozlehlém nádvoří přístavu, kde každý z nich byl zaúkolován. Příslušníci bezpečnosti se rozdělili do pěti týmů po třech lidech. Všechny jednotky bez jakéhokoliv rozmýšlení začaly plnit své úkoly.
Když bezpečnostní jednotky opustily oblast přístaviště, tak to zde začalo bujet životem. Z trosek karanténní stanice se začalo zvedat cosi mohutného. Hlava s dlouhým čumákem a rohem na hlavě vykoukla z velké prosklené stěny budovy. Tvor rozevřel čelisti a odhalil řady zubů ostrých jako břitva. Z jeho krku se vydral nadpozemský řev. Rozhlédl se po okolí a vydal se vpřed. Prosklenou stěnou potomek druhohorních theropodů prošel, jako by tam nebyla. Po opuštění budovy se otřepal, přičemž ze sebe shodil mnoho střepů. Chipekve zavětřilo a dalo se do pohybu směrem, kterým se před několika minutami vydala jedna z bezpečnostních skupin. Zvíře minulo parkoviště a opustilo přístav.
Těsně u hranice džungle se mu do cesty připletla jedna z bezpečnostním jednotek. Dinosaurus zareagoval rychle a ukryl se ve vegetaci u cesty. Skupina minula houštinu a pokračovala dál. Jeden člen se však zastavil a začal zkoumat něco na zemi. To co objevil byla gigantická tříprstá stopa. Právě se chystal zamávat rukou a zavolat na ostatní, aby se vrátili. Toto však již nestihl zrealizovat. Z houštiny se zvedlo cosi mohutného a vystřelilo jeho směrem. Chipekve ho popadlo do čelistí a několikrát jimi máchlo do stran. Jednou přední končetinou zvíře uchopilo pěšáka. Ihned poté tvor od těla odtrhl trup, který pozřel.
Vedle dinosaura dopadlo něco malého. Tvor natočil krví potřísněnou hlavu k onomu podivnému předmětu. A granát explodoval…
Zahřměla exploze, která Chipekve odhodila o několik metrů. Granát však vybuchl celkem daleko od zamýšleného cíle, takže byl tvor nezraněn. Dinosaurus si všiml dvou postav a ihned se pustil jejich směrem. Strážci na nic nečekali a ihned tasili své útočné pušky. Dinosaurus si však z kulek nic nedělal a zcela bez potíží pokračoval dále. Chipekve se pustilo do sprintu a nárazem mohutné hlavy usmrtilo jednoho z pěšáků. Druhý se ihned otočil a dal se na ústup. Za sebou slyšel hlasité dunění a supění.
Hnal se po cestě a snažil se koncentrovat - musel vymyslet, jak přežije tuto patálii. Strážný však zakopl o jakousi spadlou větev. Pokusil se postavit, ale nešlo to. Musel se tedy dále plazit. Po zhruba 10 metrech si uvědomil, že je to zbytečné a že je konec. Začal klidně dýchat a otočil se směrem k útočníkovi.

Sasquatch
Sasquatch (Harry and the Hendersons)

Zvedl zbraň a stiskl spoušť. Nic. Zásobník byl prázdný
Theropod se k němu stále blížil nejvyšší možnou rychlostí. Z lesa po kraji cesty se začaly ozývat podivné skřeky a zvuky, které nemohly být nic jiného, než tlukot větví o stromy. Dinosaurus se zastavil a s rozladěně působícím pohledem pohlédl směrem k lesu. Z lesa vylétla salva velkých kamenů a ulomených větví. Jeden z kamenů Chipekve zasáhl přímo do hlavy. To na chvíli zavrávoralo otupěle se otočilo a rychlou chůzí se vydalo pryč.
Z lesa vyskákalo pět zrzavých obrů, kteří pokračovali v bombardování ještěra, dokud jim nezmizel ze zorného pole. Oni chlupatí a očividně mírumilovní opolidé mu zachránili život. Podle vzhledů se muselo jednat o Sasquatche, kteří byli do rezervace transportováni před několika týdny. Jeden z nich přišel až k němu.
Vzal jeho vystřílenou zbraň, ohnul její hlaveň a odhodil ji. Se srdečným výrazem ve tváři se BigFoot sehnul k pěšákovi a něžně ho uchopil do svých rukou. Sasquatch mu nejen zachránil život, odnesl ho i do přístaviště, kde se o něj postarali zdravotníci..
Po této události byli všichni tito mírumilovní tvorové vypuštěni zpět do Kalifornských lesů v oblasti Bluff Creeku. Celý ostrov byl uzavřen a společnost Crypto-Gen zkrachovala tak, jako se to v minulosti stalo už mnohým jiným společnostem.

Isla-Nublar-Crew

Mokele-Mbembe - Fan Film

5. června 2010 v 4:57 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie
Kryptozoologicky zaměřený amatérský film, v němž Kryptozoolog a dobrodruh namísto sauropodního býložravce Mokele-Mbembe narazí na teropodního tvora známého pod jménem Kasai-Rex.


Hon za Mokele Mbembe, Kredit: calovene

Isla-Nublar-Crew