Jurassic Park: Survival

26. června 2010 v 23:13 | Isla-Nublar-Crew |  Hry
Tyrannosaurus rex
Tyrannosaurus rex, Kredit: www.gamestats.com

Jurassic Park: Survival měla být hra pro Play Station 2, která měla být vydána v létě roku 2002.  Vývoj této hry byl však bohužel ukončen v pokročilém stádiu vývoje. Důvodem byly problémy se společností Vivendi.

Koncept - Lanovka
Ukázka Konceptu - Lanovka. Kredit: www.gamestats.com

Hlavní postavou měl být Vince Vaughn, člen bezpečnosti na takzvaném "třetím ostrově" (zcela hypoteticky by mohl být nazýván Site-C), kde dinosauři žijí jak v zabezpečených oblastech, tak mimo výběhy. Ostrov je napaden tajnou organizací, jejíž členové mají za cíl ukořistit DNA dinosaurů. Agenti této společnosti převezmou kontrolu nad celým ostrovem. Pro hru bylo zamýšleno použití široké škály různých prostředí: pláže, savana, jeskyně, džungle, líheň nebo kaňon. Právě v onom zmíněném kaňonu se měla odehrát honička na terénních čtyřkolkách.


Trailer Hry, Kredit: bakdakal

Pro hru byly plánovány pouhé 3 zbraně, a to elektrický obušek, pistole a granátomet. Jak vidíte, tak inventář je vážně nedostatečný. Za sebe bych do něj přidal minimálně klasickou brokovnici SPAS-12, která se objevila v několika scénách v prvním Jurském Parku.

Dilophosaurus venenifer
Dilophosaurus venenifer, Kredit: www.gamestats.com

Wikipedie uvádí, že hra měla obsahovat celkem 23 pravěkých tvorů. Wikipedie je ale známá tím, že si tam může kdokoliv napsat, co se mu zachce. Povšiml jsem si také, že se téměř všechny druhy ze seznamu Wikipedie se objevily v Putování s Dinosaury. Toto číslo je však zcela mylné - pro hru bylo zamýšleno osm druhů: Tyrannosaurus rex, Spinosaurs aegyptiacus, "Velociraptor antirrhopus sornaensis", Troodon formosus, Compsognathus longipes, "Pteranodon longiceps hippocratesi", Dilophosaurus venenifer a Triceratops horridus.

Spinosaurus aegyptiacus
Spinosaurus aegyptiacus, Kredit: www.gamestats.com

Je velká škoda, že tato hra nebyla dokončena. Mohlo se jednat o vážně kvalitní produkt zastiňující i Trespasser (1998).

"Velociraptor antirrhopus sornaensis"
Fiktivní "Velociraptor antirrhopus sornaensis", Kredit: www.gamestats.com

Isla-Nublar-Crew
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jpog jpog | 27. června 2010 v 10:50 | Reagovat

už se těším na tu hru

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama