Jurský Park v roce 2010

9. června 2010 v 20:53 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park
Zdá se, že rok 2010 bude pozitivně nakloněn Jurskému Parku. V tomto článku shrnu nejvýznamnější události, které vskutku netrpělivě očekávám.

1. Novinky v rámci JPIV - Joe Johnston na začátku letošního roku několikrát naznačil, že se Jurský Park 4 v průběhu několika následujících let stane skutečností. V této době se pouští do svého nového filmu, jímž je Captain America (Kapitán Amerika), natáčení tohoto filmu by mělo být dokončeno nejpozději příští rok. Po premiéře má Joe Johnston v úmyslu jednat o JPIV se samotným Stevenem Spielbergem. Novinky ohledně nového filmu však můžeme čekat již letos.

JPIV
Hypotetické logo, Kredit: www.slashfilm.com

2. Nové komiksy - Počínaje létem letošního roku vyjde několik komiksů, které budou volně navazovat na filmové události. Komiksy budou rozděleny do několika řad, přičemž v jedné z nich se objeví i Lex a Tim Murphyovi z prvního Jurského Parku. V těchto komiksech se nevyskytnou jen dinosauři, ale i mořští plazi nebo pelykosaurus Dimetrodon (který by zde však neměl být - v jeho době neexistovaly stromy produkující pryskyřici, tudíž by se komár neměl kde zachovat). Pravěcí tvorové mimo jiné uniknou na pevninu - konkrétně do Mexika. Tyto komixy budou vydány pod názvem Jurassic Park: Redemption.

Dimetrodon
Dimetrodon, Kredit: www.jurassicparkiv.org

Triceratops
Triceratops, Kredit: www.decomicshop.nl

3. Znovuvydání starých komiksů - Současně s těmito zbrusu novými komiksy budou vydány i komiksy staré, které kdysi vycházely u nakladatelství jménem Topps. Tyto komiksy budou vydány ve formě paperbacku. Toto vážně oceňuji, jelikož je některé komiksy v této době téměř nemožné sehnat.

Return to Jurassic Park 9
Return to Jurassic Park 9, Kredit: www.jplegacy.org

Jurassic Park: Raptor 1
Jurassic Park: Raptor 1, Kredit: www.jplegacy.org

4. Nová Kniha Michaela Crichtona - Ano, Michael Crichton již bohužel zemřel. Několik jeho knih však bylo vydáno posmrtně. Jedna z těchto knih se má nést v duchu Jurského Parku. Zatím toho o ní není známého nic moc. Pravděpodobně se bude však jednat o knihu, v níž podstatnou roli bude hrát genetické inženýrství a klonování vyhynulých tvorů. Kniha by měla být publikována letos nebo příští rok.

Michael Crichton
Michael Crichton, Kredit: www.scrapetv.com

5. Nová JP hra - Herní společnost TellTale oznámila vydání nové hry, která má stejně jako nové komiksy, volně navazovat na JP filmy. Podstatnější informace o této hře by měly být dostupné na letošním herním veletrhu E3. Podle nyní dostupných informací je zřejmé, že tato nová JP hra by měla být rozdělena do několika epizod. První z nich by měla být dostupná již na Vánoce tohoto roku. Doufám, že tento počin bude dosahovat minimálně kvalitativní úrovně hry Jurassic Park: Operation Genesis, která je prozatím v JP světě to nejlepší na trhu.

Střet
Střet titánů, Kredit: www.blogspot.com

6. Jurassic Park - Prime Survival
A v neposlední řadě zde máme projekt fanouška Jurského Parku a jeho týmu, který je znám pod jménem Jack De La Mare. Jeho film pojednává o skupince mladíků, kteří se snaží přežít na dinosaury zamořeném ostrově. Ve filmu vystoupí například Carnotaurus sastrei nebo Dilophosaurus venenifer, který bohužel v prvním Jurském Parku nebyl plně využít. Jack ví, co dělá, takže se na výsledný produkt vážně těším. Film bude oficiálně vydán na DVD. Za sebe mohu říci, že si ho jistě koupím - ostatním fanouškům doporučuji to samé. Jde o vskutku autentický film a jsem si jist tím, že bude mnohem kvalitnější než mnohé "profesionální" filmy.

Odkazy:
Prime Survival
Prime Survival, Kredit Jack De La Mare

Isla-Nublar-Crew
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jaký je Váš nejoblíbenější díl Jurského Parku?

Jurský Park (1993) 38.1% (64)
Ztracený Svět: Jurský Park (1997) 39.3% (66)
Jurský Park III (2001) 22.6% (38)

Komentáře

1 Alfaraptor Alfaraptor | Web | 9. června 2010 v 21:11 | Reagovat

To všechno zní vážně skvěle! Už se nemůžu dočkat!!!

2 mojeznamky mojeznamky | Web | 10. června 2010 v 18:13 | Reagovat

máš dobrý přehled

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama