Povídka - Heuvelmania

6. června 2010 v 22:07 | Isla-Nublar-Crew |  Má tvorba
Opět jsem využil příhodné nálady a sepsal Kryptozoologicky zaměřenou povídku. Tento příběh je zasazen do blízké budoucnosti na Filipínách a mapuje fiasko společnosti Crypto-Gen. Přeji přijemné počtení...

Filipíny
Ilustrační snímek, Kredit: www.treasurehunting.com

Heuvelmania - 2010


Stanice Heuvelmania-X-09 byla vybudována roku 2015 z důvodu výzkumu neznámých tvorů. V minulých letech se všemocná civilizace prodírala i do těch nejodlehlejších míst naší planety. Ekosystémy Země byly vážně narušeny a Kryptidi se začali objevovat i na perifériích větších měst. Pro místní obyvatele to nebylo nic výjimečného - po pár letech si na nezvané návštěvníky zvykli. Nutno dodat i to, že k těmto událostem začalo docházet po celém světě.
Někteří vědci a zejména genetici si uvědomili farmaceutický význam oněch tvorů. Každý z těchto výjimečných tvorů může být schopen produkovat životadárné látky. U Chupacabry se kupříkladu zjistilo, že její sliny produkují enzym, který ve valném procentu případů dokáže léčit rakovinu. Po několika testech se začal produkovat lék v podobě pilulek pod jménem Chupin. Majitel tohoto patentu na něm nesmírně zbohatl a zastínil veškeré světové milionáře.
Netrvalo dlouho, a laboratoře zabývající se výzkumem Kryptidů se začaly objevovat po celém světě. Každý si chtěl urvat kousek svého štěstí. Většina výzkumníků však byla neúspěšná.
Největší společnost zabývající se touto problematikou se nazývala "Crypto-Gen" a prováděla rozsáhlý metabolický a genetický výzkum Kryptidů.
V roce 2013 se této společnosti podařilo zakoupit ostrov na Filipínách a postavit zde gigantické podzemní výzkumné centrum s rozsáhlým tématickým parkem pro návštěvníky - tato atrakce byla známa pod názvem "Heuvelmania" podle významného zakladatele Kryptozoologie Bernarda Heuvelmanse .
Tento rozsáhlý ostrov byl rozdělen na několik částí - jednu z nich tvořila rozsáhlá výzkumná oblast, další byla rezervace pro importované tvory, poslední oblast tvořily zcela nevyužité plochy půdy. Na některých z těchto pozemcích byly zřízeny farmy pro chování a pěstování potravy pro nejrůznější typy nejnověji objevených tvorů.
Rezervace Kryptidů byla zcela volně dostupná všem návštěvníkům. Skládala se z návštěvnického centra, kina, muzea, safari části a sektoru, který byl proveden v safari stylu. Sektor Safari se nacházel v prosluněné části ostrova a byl rozdělen do několika úseků, které se geograficky dále dělily.

Chipekve
Chipekve, Kredit: www.cryptozoologie.xf.cz

Již před několika týdny proběhla platba za sauropodního tvora z Kamerunu. V jednom dni do hlavního přístavu dorazilo hned několik zásilek, tudíž měl každý ze zaměstnanců co na práci. Mohutný jeřáb se přesunul k lodi a uchytil gigantickou klece, z které se ozvalo vzteklé zasupění. Klec se zachvěla a s výrazným zaduněním přistála na zem. Po divoké ráně, při níž vylétly vstupní dveře do klece, začalo okolím znít dunění a gigantický tvor se s táhlým zatroubením vydal k nejbližšímu ostrůvku vegetace. Přitom však byla Mokele-Mbembem poškozena karanténní oblast, z které uniklo několik zvířat včetně El Chupacabry, Sasquatche a několika extrémně nebezpečných tvorů.
Personál přístaviště byl ihned evakuován do bezpečnostního krytu. V okolí se to mezitím začalo hemžit bezpečnostními jednotkami s nejrozličnějšími zbraněmi včetně automatických pušek. Tito lidé se sešli na rozlehlém nádvoří přístavu, kde každý z nich byl zaúkolován. Příslušníci bezpečnosti se rozdělili do pěti týmů po třech lidech. Všechny jednotky bez jakéhokoliv rozmýšlení začaly plnit své úkoly.
Když bezpečnostní jednotky opustily oblast přístaviště, tak to zde začalo bujet životem. Z trosek karanténní stanice se začalo zvedat cosi mohutného. Hlava s dlouhým čumákem a rohem na hlavě vykoukla z velké prosklené stěny budovy. Tvor rozevřel čelisti a odhalil řady zubů ostrých jako břitva. Z jeho krku se vydral nadpozemský řev. Rozhlédl se po okolí a vydal se vpřed. Prosklenou stěnou potomek druhohorních theropodů prošel, jako by tam nebyla. Po opuštění budovy se otřepal, přičemž ze sebe shodil mnoho střepů. Chipekve zavětřilo a dalo se do pohybu směrem, kterým se před několika minutami vydala jedna z bezpečnostních skupin. Zvíře minulo parkoviště a opustilo přístav.
Těsně u hranice džungle se mu do cesty připletla jedna z bezpečnostním jednotek. Dinosaurus zareagoval rychle a ukryl se ve vegetaci u cesty. Skupina minula houštinu a pokračovala dál. Jeden člen se však zastavil a začal zkoumat něco na zemi. To co objevil byla gigantická tříprstá stopa. Právě se chystal zamávat rukou a zavolat na ostatní, aby se vrátili. Toto však již nestihl zrealizovat. Z houštiny se zvedlo cosi mohutného a vystřelilo jeho směrem. Chipekve ho popadlo do čelistí a několikrát jimi máchlo do stran. Jednou přední končetinou zvíře uchopilo pěšáka. Ihned poté tvor od těla odtrhl trup, který pozřel.
Vedle dinosaura dopadlo něco malého. Tvor natočil krví potřísněnou hlavu k onomu podivnému předmětu. A granát explodoval…
Zahřměla exploze, která Chipekve odhodila o několik metrů. Granát však vybuchl celkem daleko od zamýšleného cíle, takže byl tvor nezraněn. Dinosaurus si všiml dvou postav a ihned se pustil jejich směrem. Strážci na nic nečekali a ihned tasili své útočné pušky. Dinosaurus si však z kulek nic nedělal a zcela bez potíží pokračoval dále. Chipekve se pustilo do sprintu a nárazem mohutné hlavy usmrtilo jednoho z pěšáků. Druhý se ihned otočil a dal se na ústup. Za sebou slyšel hlasité dunění a supění.
Hnal se po cestě a snažil se koncentrovat - musel vymyslet, jak přežije tuto patálii. Strážný však zakopl o jakousi spadlou větev. Pokusil se postavit, ale nešlo to. Musel se tedy dále plazit. Po zhruba 10 metrech si uvědomil, že je to zbytečné a že je konec. Začal klidně dýchat a otočil se směrem k útočníkovi.

Sasquatch
Sasquatch (Harry and the Hendersons)

Zvedl zbraň a stiskl spoušť. Nic. Zásobník byl prázdný
Theropod se k němu stále blížil nejvyšší možnou rychlostí. Z lesa po kraji cesty se začaly ozývat podivné skřeky a zvuky, které nemohly být nic jiného, než tlukot větví o stromy. Dinosaurus se zastavil a s rozladěně působícím pohledem pohlédl směrem k lesu. Z lesa vylétla salva velkých kamenů a ulomených větví. Jeden z kamenů Chipekve zasáhl přímo do hlavy. To na chvíli zavrávoralo otupěle se otočilo a rychlou chůzí se vydalo pryč.
Z lesa vyskákalo pět zrzavých obrů, kteří pokračovali v bombardování ještěra, dokud jim nezmizel ze zorného pole. Oni chlupatí a očividně mírumilovní opolidé mu zachránili život. Podle vzhledů se muselo jednat o Sasquatche, kteří byli do rezervace transportováni před několika týdny. Jeden z nich přišel až k němu.
Vzal jeho vystřílenou zbraň, ohnul její hlaveň a odhodil ji. Se srdečným výrazem ve tváři se BigFoot sehnul k pěšákovi a něžně ho uchopil do svých rukou. Sasquatch mu nejen zachránil život, odnesl ho i do přístaviště, kde se o něj postarali zdravotníci..
Po této události byli všichni tito mírumilovní tvorové vypuštěni zpět do Kalifornských lesů v oblasti Bluff Creeku. Celý ostrov byl uzavřen a společnost Crypto-Gen zkrachovala tak, jako se to v minulosti stalo už mnohým jiným společnostem.

Isla-Nublar-Crew
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 robbca robbca | Web | 7. června 2010 v 14:16 | Reagovat

překrásné počtení. Myslím si ale, že za tři roky už bude příroda tak zničená, že už nebude možnost nic najít.

2 Isla-Nublar-Crew Isla-Nublar-Crew | Web | 8. června 2010 v 11:59 | Reagovat

[1]: Díky. Vždyť jsem ale psal, že se ekosystémy Země v příběhu, který je zasazen v hypotetické budoucnosti, zhroutily... :-) Kdepak, bez nějaké globální katastrofy by teoreticky za 3 roky mělo ještě být co objevovat. Ale třeba za dalších 100 let, to bude zase jiná situace. Dokáži si představit, že bude naprosto vyplundrovaný každý, byť sebeodlehlejší, koutek Země. A každému je to jedno. A když už někomu na životním prostředí opravdu záleží, tak s tím ani za celý svůj život není schopen udělat zhola nic. Světu bohužel vládnou peníze a příroda bude zneužívána, dokud z ní moc nezbyde...

3 dinoexpres dinoexpres | Web | 10. června 2010 v 7:46 | Reagovat

Ahoj máš suprový blog také si na něm dáváš záležet.

4 dinoexpres dinoexpres | Web | 10. června 2010 v 8:09 | Reagovat

Také si tě dám do oblíbených.

5 mojeznamky mojeznamky | Web | 13. června 2010 v 16:29 | Reagovat

Isla Nublare dostal sem suprovní nápad!

6 robbca robbca | E-mail | Web | 1. července 2010 v 8:36 | Reagovat

[2]: Souhlas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama