Červenec 2010

Jurassic Park III Commando

30. července 2010 v 4:40 | Isla-Nublar-Crew |  Ke stažení
Jurassic Park III Commando
Velociraptor, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Hra pod názvem "Jurassic Park III Commando" je čistě fanouškovským projektem programátorské skupiny V.E.S, Grafika je velice jednoduchá a hra celkově trpí mnoha neduhy. I tak by si ji ale měl každý fanoušek Jurského Parku oblíbit. Hra je založena především na třetím dílu Jurského Parku a děj je zasazen na fiktivním ostrově Isla Sorna. V příběhu se vyskytne několik dobře známých osobností, jako Henry Wu nebo dr. Thorne. Tato jednoduchá logická adventura je rozdělena do devíti levelů, přičemž je hráč může hrát postupně podle svého výběru.

Jurassic Park III Commando
Brána, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Hru si můžete stáhnout zde.

Isla-Nublar-Crew

Ancestor - Trailer

29. července 2010 v 1:56 | Isla-Nublar-Crew |  Knihy
Ancestor
Obálka Ancestoru, Kredit: www.amazon.com

Trailery se již nenatáčí jen pro filmy nebo hry. Do módy se nyní dostávají knižní trailery. Jednou z nich je Sci-Fi/Horror jménem "Ancestor" (Předchůdce). Kniha je dílem spisovatele Scotta Siglera a podle hodnocení na Amazonu se jedná o absolutní bestseller. Sigler nyní pracuje na pokračováním, které bude vydané pod názvem "Descendant" (Potomek). Příběh knihy se točí okolo vědeckého projektu, v němž se skupina vědců pokouší sehnat spolehlivý zdroj náhradních orgánů pro transplantace. Vědátoři se rozhodnou naklonovat prehistorického předchůdce dnešních savců a geneticky ho upraví. Výsledkem je smrtelně nebezpečný predátor, který se dostane na svobodu. Boj o přežití začíná... Trailer je relativně brutální, tímto tedy od jeho sledování odrazuji mladší čtenáře.


Ancestor, Kredit: scottsigler

Ani chvíli jsem nelenil a knihu si okamžitě objednal. Po jejím přečtení nejspíše sepíši recenzi.

Stránka Ancestoru na Amazonu.


Isla-Nublar-Crew

Jurassic Drive - Online Hra

29. července 2010 v 0:02 | Isla-Nublar-Crew |  Hry
Jurassic Drive
Jurassic Drive, Kredit: www.clickjogos.uol.com.br

Na internetu se objevila další online hra na motivy Jurského Parku. Hráč tentokráte zasedá za volant džípu Wrangler. Po cestě ostrovní džunglí se mu do cesty postaví několikero překážek - terénní nerovnosti, dinosauří vejce, gigantické kostry a vraky zdemolovaných vozidel. Pro vytrvalejší hráče jsou ve hře připraveny překážky mnohem nebezpečnějšího charakteru - hned v druhém levelu se objeví pár gigantických theropodů. Džíp se řídí šipkami a nesmí být převrácen na střechu - v tom případě hra končí. Hře bych vytknul jednu jedinou věc - okolní vegetace he statická a nijak se během jízdy nepohybuje.

Hra je dostupná zde.

Isla-Nublar-Crew

Ostrov La Palma

25. července 2010 v 2:23 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park
La Palma
La Palma, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Během listovaní archivními časopisy jménem Magazín 2000 záhad jsem narazil na snímek, který okamžitě zaujal všechny mé smysly. Snímek zobrazoval ostrov jménem La Palma, který do značné míry připomíná fiktivní ostrov Isla Nublar, který se objevil v knize Michaela Crichtona a ve filmu Stevena Spielberga. Podoba ostrova La Palma a Isla Nublaru je vážně zarážející. Jak knižní, tak filmový ostrov Isla Nublar se měl nacházet u pobřeží Kostariky, natáčení však probíhalo na Havajském ostrovu Kauai. Ostrov La Palma se nachází západně od Afriky, náleží však Španělsku. Mohl ostrov La Palma inspirovat Michaela Crichtona a Stevena Spielberga?

Knižní Isla Nublar
Knižní Verze, Kredit: HZT

Filmový Isla Nublar
Filmová Verze, Kredit: www.jplegacy.org

Isla-Nublar-Crew

Řádí v Rusku Neznámý Predátor?

19. července 2010 v 14:10 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie
Nesski
Ve výřezu údajný snímek Nesski, Kredit: www.dailymail.co.uk

Ruští rybáři hlásí pozorování podivného vodního tvora, kterého nazývají "Nesski". Doménou tohoto tvora má být ruské jezero Chany, kryptid má do značné míry připomínat skotskou příbuznou, která je po celém světě známá pod jménem Nessie. Nesski je popisován jako mohutný hadovitý tvor s ploutvemi.
Místní tvrdí, že Nesski útočí na místní rybáře, které stahuje do temných hlubin jezera Chany.
Poslední obětí je devětapadesátiletý muž.

"Byl jsem s přítelem... Nějakých 300 yardů od břehu.", prohlásil Vladimir Golishev (60). "Zasekl něco mohutného, vstal a začal navíjet. Ale to něco člun převrhlo. Byl jsem v šoku - za celý svůj život jsem nic takového neviděl. Strhl jsem ze sebe oděv a plaval ke břehu, ani jsem nedoufal, že to zvládnu.". Řekl, že jeho přítel byl nečím stažen pod hladinu, toto přesně odpovídá předchozím svědectvím. "Nedokázal to a jeho tělo nebylo nalezeno."

Před třemi lety se ztratil dvaatřicetiletý Mikhail Doronin - voják ze speciálních jednotek. "Jezero bylo klidné, voda kolem loďky ale najednou začla vřít, a ta se nakonec převrhla.", řekla jeho osmdesátiletá matka Nina, která žila poblíž jezera celý svůj život.
"V jezeře žije něco nepředstavitělně velkého, nikdy jsem to ale neviděl.", tvrdí její manžel Vladimir (81).

Oficiální zdroje prohlašují, že se na jezeře za poslední 3 roky ztratilo 19 lidí, ve většině případů nebyla jejich těla nalezena. Místní obyvatelé však tvrdí, že obětí je mnohem více.
Některá těla, která byla vyplavena na břehy jezera na sobě nesou stopy po mohutných zubech.

Jezero je 57 mil dlouhé a 55 mil široké. Zprávy o pozorování neznámých tvorů se objevovaly již za dob Sovětského Svazu.

Isla-Nublar-Crew

Podpořte Jurský Park IV

15. července 2010 v 13:15 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park IV
JP IV
Logo, Kredit: www.ingenops.com/

Jurský Park IV je v produkčním pekle prakticky již od roku 2001, kdy se začalo otevřeně debatovat o jeho natočení. S tímto filmem se to v předchozích letech mělo jako na horské dráze. Premiéra se stále odkládala. Sám Steven Spielberg zprvu oznámil, že film bude jistojistě natočen. Toto bylo následováno prohlášením producentů společnosti Universal, kteří se vyjádřili v tom smyslu, že film nebude natočen z důvodu smrti duchovního otce Jurského Parku, kterým nebyl nikdo jiný, než věhlasný autor Sci-Fi Michael Crichton.
V jednom zamítnutém scénáři se měli objevit zcela nesmyslní hybridní dinosauři. Jsem vážně rád, že natáčení tohoto paskvilu nebylo realizováno.
Nyní to ale s natáčením Jurského Parku vypadá nadmíru slibně. Joe Johnston, režisér JPIII, se na konci minulého a na začátku letošního roku několikrát pozitivně vyjádřil ohledně natáčení nového Jurského Parku. Právě nyní, zatímco toto čtete, ve Velké Británii natáčí jeho nový film, jímž je Kapitán Amerika. Natáčení by mělo být dokončeno běhěm léta příštího roku. Po premiéře se chce Joe Johnston plně věnovat natáčení nového Jurského Parku, který by čistě hypoteticky mohl mít premiéru nejdřívě v průběhu roku 2013.

Jurský Park IV můžete podpořit takto:

Podepište tuto petici.

Natočte krátké video, v němž řekněte "I want IV" a "We want IV". Video někam nahrajte a odkaz zašlete na tuto adresu: jack@delamarepro.com. Videa různých fanoušků budou nakonec sestříhána dohromady a stanou se hlavním pilířem kampaně "We Want IV!".

Podpořte Jurský Park IV!

Isla-Nublar-Crew

Paleontologické Novinky

11. července 2010 v 19:49 | Isla-Nublar-Crew |  Věda
Velké dny paleontologie nejsou sečteny. K objevům nových druhů pravěkého tvorstva dochází i nyní. Toto jsou některé ze současných objevů.

1. Mojoceratops

Mojoceratops
Mojoceratops, Kredit: www.cdn.physorg.com
Nový druh ceratopsida velikosti hrocha byl pojmenován Mojoceratops a byl zařazen do skupiny Chasmosauridae, kteří se vyznačují honosnými krčními štíty. Mojoceratops se na Zemi objevil zhruba před 75 miliony lety, tedy 10 milionů let před proslulým Triceratopsem. Tento dinosaurus se vyskytoval v Kanadských provinciích Albertě a Saskatchewanu.

2. Texacephale langstoni

Texacephale langstoni
Texacephale langstoni, Kredit: www.sciencecodex.com

Nově objevený tlustolebý dinosaurus měl dosahovat velikosti středně velkého psa a žil před 70 až 80 miliony let. Vědci objevili dva fragmenty jeho lebky v přírodním parku Bend (jihozápadní Texas) již v roce 2008. Porovnáváním nalezených částí lebky se známými druhy příbuzných dinosaurů došli k názoru, že se jedná o zcela nový druh dinosaura.

3. Leviathan melvillei

Nálezem tohoto nového druhu prehistorické dravé velryby jsem se zabýval zde.

Isla-Nublar-Crew

JP Gaming - Herní Trailery

11. července 2010 v 18:02 | Isla-Nublar-Crew |  Hry
Trespasser
Jurassic Park: Trespasser, Kredit: ww.wikipedia.org

Každou hru (podobně jako film) v předstihu doprovází trailer. Trailer mírně poodkrývá produkt a má za cíl přilákat potencionálního zákazníka. Některé jsou povedené více a některé méně. Trailery zde uvedené jsou seřazeny chronologicky. Z videí je skvěle znát nezadržitelný vývoj v herním průmyslu. Posune snad nová hra na motivy Jurského Parku od společnosti TellTale hranice někam dál?


Jurassic Park - Sega (1993), Kredit: SideLot


The Lost World: Jurassic Park - Chaos Island (1997), Kredit: Shyranis


Jurassic Park: Trespasser (1998), Kredit: Shyranis


Jurassic Park: Survival (2002) - Vývoj hry byl zrušen a nebyla vydána, Kredit: bakdakal


Jurassic Park: Operation Genesis (2003), Kredit: tenpack51

Isla-Nublar-Crew

Little Big Planet - Jurassic Park

11. července 2010 v 17:19 | Isla-Nublar-Crew |  Hry
Několik levelů ve hře Little Big Planet bylo inspirováno prvním (1993) a druhým (1997) dílem Jurského Parku. Záznamy z těchto levelů jsou naprosto fantastické. Od filmu se levely do jisté míry odlišují - právě toto hře dodává špetku tajemnosti a trochu vlastní atmosféry.


1. Verze Jurského Parku, Kredit: Voldo04


2. Verze - 1. Část, Kredit: NS2TheAlbraskan


2. Verze - 2. Část, Kredit: NS2TheAlbraskan

A nyní třídílné video podle 2. dílu Jurského Parku.


1. Část, Kredit: Sackboy223


2. Část, Kredit: Sackboy223


3. Část, Kredit: Sackboy223

Isla-Nublar-Crew

Nová Fosilní Velryba

9. července 2010 v 23:00 | Isla-Nublar-Crew |  Věda
Peru
Peru - místo nálezu, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Vědci byl v Jižní Americe objeven nový prehistorický druh velryby. Její jméno je Leviathan melvillei a pochází z epochy Miocénu, konkrétně z doby před 12-13 miliony let. Leviathan se pyšnil zuby o velikosti až 40cm. Právě proto vědci nejdříve usuzovali, že jde o kly jakéhosi pravěkého chobotnatce.
Velryba nebyla o moc větší než současný vorvaň, zato však byla o několik řádů dravější. Hlavní kořistí Leviathana zřejmě byly menší druhy kosticovitých velryb.

Leviathan melvillei
Vyobrazení druhu Leviathan melvillei, Kredit: www.nature.com


Video o Nálezu, Kredit: hunterwhales

Isla-Nublar-Crew

DinoPark Ostrava - Kompletní Fotogalerie

9. července 2010 v 13:51 | Isla-Nublar-Crew |  Má tvorba
Útok Tyrannosaura
Útok Tyrannosaura, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Zbylé fotky z návštěvy Dinoparku Ostrava jsem v průběhu dnešního odpoledne nahrál na web www.rajce.net. Snímky se celkem vydařily, mám z nich tedy vážně radost.

Kompletní galerii si můžete projít zde.

Isla-Nublar-Crew

Nový Záznam Sasquatche?

8. července 2010 v 23:39 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie
Opravdu existuje?
Opravdu existuje? Kredit: www.wordpress.com

Výzkumník Mike Greene pořídil termokamerou vskutku zajímavý záznam. Vedoucí BFRO (Bigfoot Field Researchers Organization) Matthew Moneymaker tento záznam označuje jako "Nejvýznamnější videozáznam hned po videu Pattersona a Gimlina, který byl pořízen před 40 lety."

Na videu je vidět mohutný bipední tvor, který se skrývá za stromem a vykukuje zpoza něj směrem ke kameře. Zaznamenaný tvor se ze všeho nejvíce podobá jakémusi robustnímu lidoopu.


Záznam tajemného tvora, Kredit: bushlopermg

Na autora záznamu se mi podařilo nalézt kontakt, tudíž se ho pokusím kontaktovat s žádostí o bližší informace a případný rozhovor. Jednoznačně souhlasím s tím, že toto video je jeden z nejvěrohodnějších důkazů existence velkého primáta žijícího na území Severní Ameriky.

Další informace jsou zde.

Článek, v němž jsem analyzoval dosavadní záznamy Sasquatche je zde.

Isla-Nublar-Crew

2 Nové Druhy Ryb

8. července 2010 v 22:44 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie
Mexický Záliv
Mexický Záliv, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Americkými vědci byly v Mexickém zálivu nalezeny 2 doposud vědou nepopsané druhy ryb, a to konkrétně chřestivce. Jedná se o plochou rybu, které se zdržuje u dna.

"Jeden z popisovaných druhů žije výhradně v oblasti ropné skvrny", prohlásil ve čtvrtek v prohlášení vědec John Sparks. "Pokud jsme schopni v zálivu stále nalézat nové druhy, jen si představte, že tam musí existovat diverzita, obzvlášť mikrodiverzita, o jaké nemáme ani tušení", dodal Sparks.

Nové druhy chřestivce se nazývají Halieutichthys intermedius a Halieutichthys bispinosus.
Chřestivec
Chřestivec, Kredit: www.image.tn.nova.cz

Isla-Nublar-Crew

Dinopark Ostrava - Fotografie

8. července 2010 v 21:20 | Isla-Nublar-Crew |  Má tvorba
Během své dovolené v severních Čechách jsem navštívil Dinopark, který se nachází nedaleko od Ostravy. Park je situován v členitém terénu, atmosféra je dokreslována umělými palmami a menšími rostlinami. V areálu je umístěná široká škála modelů dinosaurů a jiných pravěkých tvorů. Jedním z nejlépe provedených modelů (alespoň dle mého soudu) byl Parasaurolophus walkeri s mladým kusem, kteří vzdorovali útoku drobných theropodů druhu Troodon formosus. Jako velký fanoušek Jurského Parku jsem měl velkou radost z elektrického oplocení, které bylo inspirováno plotem, který v Jurském Parku obklopoval výběh Dilophosaurů.

Brána
Brána do areálu, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Útok Pteranodonů
Útok Pteranodonů, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Splašené Stádo
Splašené Stádo, Kredit: Isla-Nublar-Crew

DinoExpres
DinoExpres, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Výběh Tyrannosaura
Výběh Tyrannosaura, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Další snímky snad co nevidět nahraji na web rajce.net.

Isla-Nublar-Crew

Podivný Dravec z Nového Mexika

7. července 2010 v 16:56 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie
Nové Mexiko
Nové Mexiko, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Při surfování na webu unexplained mysteries jsem narazil na celkem zajímavý článek, který pojednává o nálezu tajemného tvora na severu Nového Mexika.
Z náhledu obrázku jsem zprvu podle tvaru těla usuzoval, že se jedná o jakési dobytče. Posléze mne však ohromilo několik nevídaných detailů. Tělo odpovídá spíše psovité šelmě a je zakončeno dlouhým ocasem. Několik žeber je odkryto mrchožrouty a pod kůží se jasně rýsují další žebra. Na zádech je zřetelně vidět řada ostrých výběžků. Hlava tvora je celkem podivná, z čelisti vyčnívá velký zub, díky němuž někteří výzkumnící tohoto tvora nazývají "Šavlozubou Bestií".


Tajemný Tvor, Kredit: livesteel

Může se jednat o potomka třetihorních šavlozubých šelem (které však měly ocasy zpravidla pouze pahýlovité)? Šance je mála, ale je tu. Mnohem spíše by se mohlo jednat o legendární Chupacabru. Tuto teorii podporují velké zuby a výrazné výrustky na zádech záhadného tvora. Nalézcem mršiny je Donald Gialanella, který ji objevil pustině - "uprostřed ničeho". Šance, že by sem tohoto tvora umístil nějaký kanadský žertýř je tedy minimální až směšná. Šance nálezu mršiny a splnění umyslu podvodníka by se potom rovnalo téměř nule.

Pro srovnání přidávám snímky podobných tvorů, a to sice vačnatého Thylacosmila druhu Thylacosmilus atrox. Tento tvor je vynikajícím příkladem konvergentní evoluce. Na dalším snímku je zachycena jedna z verzí Chupacabry.

Thylacosmilus atrox
Thylacosmilus atrox, Kredit: www.volny.cz/rojar/cryptozoologie

Chupacabra
Chupacabra, Kredit: www.3citynewswire.files.wordpress.com

Místo pro skeptiku: Zaráží mne, že autor nepořídil více snímků. Já bych zvláště ocenil detailní fotografie hlavy, zad, ocasu a chodidel. Nálezce také mohl odebrat vzorky srsti nebo tkáně pro rozbor DNA. Dejme si ale ruku na srdce - kdo by chtěl odebírat vzorky z jakési podivné zdechliny. Lze se také domnívat, že k tomu Donald nebyl nijak vybaven. Vyžadovalo by to rukavice a a uzavíratelný plastový sáček.

Isla-Nublar-Crew