Podivný Dravec z Nového Mexika

7. července 2010 v 16:56 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie
Nové Mexiko
Nové Mexiko, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Při surfování na webu unexplained mysteries jsem narazil na celkem zajímavý článek, který pojednává o nálezu tajemného tvora na severu Nového Mexika.
Z náhledu obrázku jsem zprvu podle tvaru těla usuzoval, že se jedná o jakési dobytče. Posléze mne však ohromilo několik nevídaných detailů. Tělo odpovídá spíše psovité šelmě a je zakončeno dlouhým ocasem. Několik žeber je odkryto mrchožrouty a pod kůží se jasně rýsují další žebra. Na zádech je zřetelně vidět řada ostrých výběžků. Hlava tvora je celkem podivná, z čelisti vyčnívá velký zub, díky němuž někteří výzkumnící tohoto tvora nazývají "Šavlozubou Bestií".


Tajemný Tvor, Kredit: livesteel

Může se jednat o potomka třetihorních šavlozubých šelem (které však měly ocasy zpravidla pouze pahýlovité)? Šance je mála, ale je tu. Mnohem spíše by se mohlo jednat o legendární Chupacabru. Tuto teorii podporují velké zuby a výrazné výrustky na zádech záhadného tvora. Nalézcem mršiny je Donald Gialanella, který ji objevil pustině - "uprostřed ničeho". Šance, že by sem tohoto tvora umístil nějaký kanadský žertýř je tedy minimální až směšná. Šance nálezu mršiny a splnění umyslu podvodníka by se potom rovnalo téměř nule.

Pro srovnání přidávám snímky podobných tvorů, a to sice vačnatého Thylacosmila druhu Thylacosmilus atrox. Tento tvor je vynikajícím příkladem konvergentní evoluce. Na dalším snímku je zachycena jedna z verzí Chupacabry.

Thylacosmilus atrox
Thylacosmilus atrox, Kredit: www.volny.cz/rojar/cryptozoologie

Chupacabra
Chupacabra, Kredit: www.3citynewswire.files.wordpress.com

Místo pro skeptiku: Zaráží mne, že autor nepořídil více snímků. Já bych zvláště ocenil detailní fotografie hlavy, zad, ocasu a chodidel. Nálezce také mohl odebrat vzorky srsti nebo tkáně pro rozbor DNA. Dejme si ale ruku na srdce - kdo by chtěl odebírat vzorky z jakési podivné zdechliny. Lze se také domnívat, že k tomu Donald nebyl nijak vybaven. Vyžadovalo by to rukavice a a uzavíratelný plastový sáček.

Isla-Nublar-Crew
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 robbca robbca | Web | 8. července 2010 v 11:22 | Reagovat

Zajímavé, nejspíše jde o chupacabru (dlouhé špičáky by mohli sátk krev, ale špičáky šavlozubách tygrů nejsou tak ostré, nejsou přizpůsobené k saní krve ale evoluce je mocná. Dalším znakem jsou taky silné zadní nohy pro skákání). Jinak se velmi shoduje s přiloženou fotkou. Bohužel je popisován vždy jinak.

2 mojeznamkyavatar mojeznamkyavatar | 8. července 2010 v 11:35 | Reagovat

nebo nepopsaný a neobjevený druh šelmy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama