Říjen 2010

Jurský Park Znovu Vychází na DVD

31. října 2010 v 14:35 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park
Jurský Park - Trilogie
Jurský Park - Kompletní Kolekce, Kredit: www.arara.cz

Přesně 15. listopadu tohoto roku vychází zcela nová sběratelská série Jurského Parku. Kolekce bude obsahovat celkem tři DVD, a jeho cena se bude pohybovat kolem pěti set korun. Oproti předchozí sběratelské kolekci však tato nová série nebude obsahovat bonusový disk. Pokud se vám tedy doposud nepodařilo na DVD sehnat kompletní trilogii, nebo stejně jako já patříte mezi sběratele, tímto se vám nabízí další příležitost.

Série DVD bude obsahovat tyto filmy:
- Jurský Park (1993), Steven Spielberg
- Ztracený Svět: Jurský Park (1997), Steven Spielberg
- Jurský Park III (2001), Joe Johnston

DVD můžete zakoupit na následujících webových adresách:

Isla-Nublar-Crew

Nové Naleziště Jantaru Bylo Objeveno v Indii

31. října 2010 v 13:11 | Isla-Nublar-Crew |  Věda
Mravenec
Zachovaný exemplář mravence, Kredit: www.physorg.com

A nejen to, jedná se o naleziště vskutku rozsáhlé. Jantar pocházející z této lokality pochází z období před 52-50 miliony let, jedná se tedy o jantar třetihorní. V tomto jantaru byla rovněž nalezena spousta druhů včel, termitů, pavouků a mušek. Podle některých vědců se jedná o důkaz poukazující na nejstarší deštný prales Asie. Pomocí chemických analýz byl jantar přiřazen ke skupině Dipterocarpaceae, která v současnosti tvoří 80% vegetace jihovýchodní Asie.

Dipterocarpaceae
Ukázka vegetace ze skupiny Dipterocarpaceae, Kredit: www.secondnaturearomatics.com

V jantaru z této lokality bylo objeveno 100 druhů členovců, které se dále dělí na 55 rodů a 14 řádů. Mnoho z živočichů nalezených v Cambay má příbuzné i na jiných kontinentech.

"To co jsme našli napovídá, že Indie nebyla zcela izolovaným ostrovem, a to i přesto, že naleziště Cambay pochází z doby, než se Indie připojila k Asii", tvrdí Michael Engel, profesor z Oddělení Ekologie a Evoluční Biologie, je to také kurátor entomologie na Kansaské univerzitě. "Mohou zde být další spojitosti".

Více o tomto fascinujícím objevu se můžete dozvědět zde.

Isla-Nublar-Crew

Projekt Quagga

30. října 2010 v 16:10 | Isla-Nublar-Crew |  Věda
Quagga
Jedna z mála fotografií unikátní Kvagy, Kredit: www.heidiwdurrow.com

Kvaga se od ostatních zeber lišila svým unikátním zbarvením. Pruhy se vyskytovaly pouze na přední polovině jejího těla, zadek byl tmavě hnědý. Jediné známé fotografie Kvagy pochází z roku 1870.

Hlavním cílem projektu Quagga je znovuzrození vyhynulého poddruhu zebry a jeho navrácení do ekosystému Afriky. Dříve byla Kvaga považována za samostatný druh, genetický výzkum ale ukázal, že se jednalo o poddruh zebry stepní. Také se jedná o první vyhynulý druh, jehož DNA byla zkoumána vědci. Pomocí křížení vybraných jedinců zeber se vědci pokoušeli vytvořit zebru, která by v některých charakteristikách měla odpovídat právě vyhynulému poddruhu.

Tento ambiciózní projekt byl započat Reinholdem Rauem (1932-2006). Na počátku roku 2006 měla být vytvořena třetí a čtvrtá generace, při nichž mělo vzniknout zvíře, které se do značné míry podobalo kresbám a zachovalým muzejním exemplářům těchto vyhynulých zeber.

Více informací o tomto projektu se můžete dozvědět na adrese www.quaggaproject.org

Isla-Nublar-Crew

Jurassic Park: The Devils In The Desert

29. října 2010 v 11:49 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park
Jurassic Park: Devils In The Desert
Jurassic Park: Devils In The Desert, Kredit: www.bloody-disgusting.com

Příběh započatý v komiksech Jurassic Park: Redemption pokračuje. Nová čtyřdílná série bude zasazená přímo do období po sérii předchozí. Oproti předchozím informacím se tedy nebude jednat o prequel, doufám však, že i toho se dočkáme. Komiks vydává společnost IDW, komiks píše a ilustruje John Byrne. Podle dosud dostupných obrázků se domnívám, že se bude jednat o mnohem kvalitnější sérii, než byl Jurassic Park: Redemption. Komiksy zřejmě budou mapovat osudy některých dinosaurů, kterým se podařilo uprchnout v průběhu první série. Druhové obsazení je doposud nejasné. Podle následujícího obrázku se zde ale zřejmě objeví jakýsi mohutný a nebezpečný predátor.

Jurassic Park: Devils In The Desert
Krátká ukázka, Kredit: www.bloody-disgusting.com

Vydavatelství IDW  svůj projekt specifikuje takto:

"Legendární John Byrne zaměřuje svůj talent na svět Jurského Parku, a výsledky nebyly nikdy více oslňující! Šerif Tobias se musí postavit něčemu, čemu není schopen čelit, mezi to patří mnohé případy zohaveného dobytku a pohřešovaný místní farmář. Události gradují, když se v okolí objevují federální agenti a neznámí predátoři o sobě dají znovu vědět."

Isla-Nublar-Crew

Jurassic Park - Return to Isla Nublar - Úvod do Projektu

28. října 2010 v 18:06 | Isla-Nublar-Crew |  Return to Isla Nublar
Tyrannosaurus
Tyrannosaurus rex, Kredit: www.blog.media-freaks.com

Projekt Jurassic Park: Return to Isla Nublar se na obzoru začal rýsovat 25. srpna 2009. Jasnější obrysy nicméně nabral až 10. prosince téhož roku. Projekt se dopředu prozatím posouvá relativně pomalu, jelikož nechci nic uspěchat. Jsem do jisté míry perfekcionista, a dá se říci, že pracuji na svém životním snu, chci tudíž, aby vše dopadlo zcela kladně.
Výběr ostrova pro modifikaci byl zcela jasný. Isla Nublar v roce 1993 zazářil ve filmu Stevena Spielberg jménem Jurský Park. Je nade vší míru jasné, že při správném použití všech aspektů bude možné docílit zcela unikátního a atmosférického nádechu, který každého fanouška doslova chytne za srdce. A navíc - druhého ostrova (jímž je Isla Sorna) jsme si ve filmech a nejrozličnějších hrách užili až moc.
Jurassic Park: Return to Isla Nublar měla být původně modifikací pro stařičkou hru jménem Jurassic Park: Trespasser (1998). Tato hra je však neuvěřitelně limitovaná. Po výzkumu a několika konzultacích s experty je jasné, že by můj propracovaný scénář v této hře nemohl být dostatečně ztvárněn. Byli jsme tedy nuceni přesunout se na jiný, podstatně novější, herní engine.

Chcete podpořit projekt, nebo se stát členem našeho vývojářského týmu? Nebojte se, a kontaktujte mne prostřednictvím emailu, nebo okomentováním tohoto článku. Každá dobře mířená pomoc je vítaná...

Některé další informace můžete vyzvědět zde. Zanedloho budeme mít vlastní oficiální web, profil na Youtube a Moddb.

Více informací o tom to ambiciózním projektu již brzy!


Isla-Nublar-Crew

Dinosauři Trespasseru

28. října 2010 v 16:02 | Isla-Nublar-Crew |  Hry
V úvodu tohoto článku musím čtenáře upozornit na to, že se příběh Trespasseru zřejmě neodehrává ve filmovém univerzu.  Důvodem jsou mnohé rozdíly v geografii a v jednotlivých druzích dinosaurů. Jak o tom přemýšlím, tak bych na toto téma mohl sepsat samostatný článek. U každého z dinosaurů uvedu základní informace, případně také mé vlastní teorie a domněky, a to sice hlavně ohledně Allosaura.

U každého druhu je napsán i jeho výskyt ve hře, jako takové. Pro lepší orientaci čtenáře zde uvádím seznam levelů v pořadí, v jakém v Trespasseru následují.

1.Level - Beach (Pláž)
2. Level - Jungle Road (Stezka Džunglí)
3. Level - Industrial Jungle (Průmyslová Džungle)
4. Level - InGen Town (Městečko InGenu)
5. Level - Lab (Laboratoř)
6. Level - Ascent 1 (Stoupání 1)
7. Level - Ascent 2 (Stoupání 2)
8. Level - Summit (Vrchol)

1. Brachiosaurus brancai

Brachiosauři
Brachiosauři, Kredit: Isla- Nublar-Crew

Tento gigantický sauropod je jeden z nejvzácnějších dinosaurů Trespasseru. Je to také jediný druh, který se ve hře objevuje v různých velikostních variacích, hned na začátku hry hráč potká velkého Brachiosaura s jedním menším. Někdo by mohl namítnout, že i Velociraptoři se v Trespasseru vyskytují v několika velikostech, jedná se však o několik rozdílných poddruhů. Brachiosaurus, který se vyskytuje v Trespasseru víceméně odpovídá filmové předloze, která se v několika scénách objevila v 1. Jurském Parku (1993). V univerzu Jurského Parku je tento tvor zobrazen jako společenský tvor, který žije ve stádech. Zde se však jedná víceméně o samotáře.

Výskyt:
1.Level - Beach (Pláž)
2. Level - Jungle Road (Stezka Džunglí)


2. "Velociraptor antirrhopus"

Velociraptor A
Pruhovaný Velociraptor, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Velociraptor B
Skvrnitý Velociraptor, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Velociraptor C
"Horský" Velociraptor, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Velociraptor D
Gigantická alfa samice, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Nejrozšířenější druh dinosaura. Na Isla Sorně se vyskytuje v několika rozdílných poddruzích. Tyto se od sebe liší jak velikostí, tak zbarvením. Zcela jistě se nejedná o jeden jediný druh, jelikož se mezi sebou jednotlivé variace povětšinou vyhýbají. V některých vyjímečných situacích mezi nimi dochází i k soubojům. Nejlepším příkladem je souboj horského a červeného Velociraptora v demoverzi. Na konci hry se Anne setkává i s gigantickou alfa samicí Velociraptora (která je unikátní i jejím výrazným zbarvením). Abnormálně velká samice Velociraptora se vyskytla i ve filmu Jurský Park. Na druhé straně je nejmenší variací Velociraptora tzv. horský Velociraptor, který se vyskytuje především v oblasti nejvyššího bodu Isla Sorny, jímž je hora Watson. Pruhovaný Velociraptor je jedním z mála dinosaurů, kteří odpovídají svým filmovým předlohám. Velociraptoři se ve hře vyskytují prakticky ve všech levelech, od pláže až po vrcholem hory Watson. Tento společenský predátor se na ostrově vyskytuje ve smečkách, které mohou čítat až 3 jedince.

Výskyt:
1.Level - Beach (Pláž)
2. Level - Jungle Road (Stezka Džunglí)
3. Level - Industrial Jungle (Průmyslová Džungle)
4. Level - InGen Town (Městečko InGenu)
5. Level - Lab (Laboratoř)
6. Level - Ascent 1 (Stoupání 1)
7. Level - Ascent 2 (Stoupání 2)
8. Level - Summit (Vrchol)
Demoverze
Testovací Oblast
Pine Valley

3. Stegosaurus stenops

Stegosaurus
Stegosaurus stenops, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Tento Thyreophoran s pláty na zádech je neškodný býložravec, který se vyskytuje po celém ostrově. Několikrát je ve hře objektem predace místních dravců, a to sice Tyrannosaura (přístav) a Velociraptorů (Ascent 1). Od filmové verze se značně liší, především zbarvením jeho zádových plátů.

Výskyt:
2. Level - Jungle Road (Stezka Džunglí)
5. Level - Lab (Laboratoř)
6. Level - Ascent 1 (Stoupání 1)
Pine Valley

4. Triceratops horridus

Triceratops
Triceratops horridus, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Nikoliv mírumilovné stvoření. Jedná se o jediného býložravce, který se nerozpakuje zaútočit na hráče. Dle mého názoru je to zřejmě nejnepovedenější dinosaurus z celé hry. Rohy jsou umístěny poněkud podivně, jejich tvar by měl být rovněž trochu jiný. Dále se zdá, jakoby se dinosaurus vláčel břichem po zemi. Narozdíl od filmového Triceratopse nevypadá honosně ani důstojně. V průběhu vývoje Trespasseru prošel Triceratops obdobím, v kterém mnohem více vypadal jako jeho filmová předloha.

Výskyt:
2. Level - Jungle Road (Stezka Džunglí)
5. Level - Lab (Laboratoř)
Pine Valley

5. Albertosaurus sarcophagus

Albertosaurus
Albertosaurus sarcophagus, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Středně velký theropod, menší příbuzný Tyrannosaura. Tento víceméně samotářský a relativně vzácný druh se nejčastěji vyskytuje v okolí hory Watson. Zvláště na začátku levelu Ascent 1 je tento dravý tvor tvrdým oříškem.

Výskyt:
3. Level - Industrial Jungle (Průmyslová Džungle)
6. Level - Ascent 1 (Stoupání 1)

6. Tyrannosaurus rex

Tyrannosaurus A
Zelený Tyrannosaurus, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Tyrannosaurus B
Červený Tyrannosaurus, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Tyrannosaurus C
Skvrnitý Tyrannosaurus, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Král dinosaurů se zde vyskytuje v několika barevných variantách. Tyrannosaurus je ve hře zobrazen jako aktivní lovec. Vyskytuje se prakticky po celém ostrově, především však v oblasti přístaviště a městečka. V průběhu levelu Ascent 1 se vyskytuje samotářský jedinec tohoto druhu. Nejrozšířenější barevnou variací Tyrannosaura je zde zelená

Výskyt:
3. Level - Industrial Jungle (Průmyslová Džungle)
4. Level - InGen Town (Městečko InGenu)
5. Level - Lab (Laboratoř)
6. Level - Ascent 1 (Stoupání 1)
Demoverze
Pine Valley


7. Parasaurolophus walkeri

Parasaurolophus
Parasaurolophus walkeri, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Ornithopod s výrazným výrustkem na hlavě, který se pohybuje bipedně. Jedná se o zcela neškodného a výrazně zbarveného býložravce. Je pravděpodobné, že se jich na určitých částech ostrova mohou pohybovat celá stáda, jelikož se jednalo o společenské dinosaury. Tento druh je loven všemi dravci - od Velociraptorů až po Tyrannosaury. Na ostrově by se čistě hypoteticky mohlo nacházet i jejich rozsáhlé hnízdiště.

Výskyt:
2. Level - Jungle Road (Stezka Džunglí)
3. Level - Industrial Jungle (Průmyslová Džungle)
4. Level - InGen Town (Městečko InGenu)

8. Allosaurus fragillis

Allosaurus
Allosaurus, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Tento jurský druh theropoda se zde vyskytuje pouze ve formě několika osamělých kosterních pozůstatků. Allosaura usvědčuje jeho typická lebka s výrustky nad očima.

Proč Allosauři na Isla Sorně vyhynuli? Dovoluji si vám představit moji osobní teorii:
Má skromná teorie je založená na faktu, že Allosauři v jejich původním období, jímž byla jura, žili ve smečkách. InGen naklonoval jen pár jedniců tohoto theropoda, ti se navíc rozprchli po celém ostrově. Většina býložravých dinosaurů ve hře patří k relativně velkým a nebezpečným druhům - Triceratops, Stegosaurus. Samostatně je pravděpodobně Allosauři nemohli lovit. A menší kořist (jako Dryosauři a Othnielie) se na ostrově nevyskytují. Počítám, že tam místní Allosauři přežívali jen na mršinách, které zbyly po Tyrannosaurech a dalších predátorech. Sám John Hammond se v průběhu levelu Industrial Jungle zmínil o tom, že některé druhy vytlačily ty druhé. Toto by tedy mohlo platit i pro Allosaura.

Je pravděpodobné, že Allosauři na Sorně vyhynuli až po příjezdu lovecké expedice na ostrov. Průkazním materiálem jsou některé lovecké džípy, které jsou poškrábány mohutnou tříprstou končetinou. Žádný jiný dravec, který se ve hře vyskytuje, by toho nebyl schopen. Na Velociraptora jsou škrábance moc velké, navíc by zřejmě nebyl schopen vyvinout dostatečnou sílu. Tyrannosaurus a Albertosaurus měli na předních končetinách prsty dva. Právě proto se zřejmě jedná o poškození způsobené Allosaurem. Tedy pokud se na ostrově nevyskytuje podobný theropod, kterého Anne během svého dobrodružství nepotkala. Toto je však vysoce nepravděpodobné.

Výskyt:
- Kostry tohoto druhu se nacházejí v počátečních levelech hry, počínaje Jungle Road.

Džíp InGenu
Průkazní materiál, Kredit: Isla-Nublar-Crew

9. Záhadný černý Dinosaurus s hřebínkem

Cryolophosaurus
Cryolophosaurus ellioti v podání Warpath: Jurassic Park, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Za upozornění o existenci tohoto druhu bych chtěl poděkovat Alfaraptorovi, který se na svém blogu Trespasserem zabývá mnohem detailněji, než já. Pokud se tedy chcete o Trespasseru dozvědět více, doporučuji vám návštěvu jeho blogu: www.Trespasser.Blog.cz.

Jediné oficiální informace o tomto tajemném dinosaurovi je několik citací hlavní protagonistky Anne, které byly rovněž bohužel z finální verze hry vyřazeny.

"Nejnebezpečnější zvířata jsme vybavili obojky s vysílačkou, které vysílaly varovný signál... dělníci nosili malé krabičky, které vydávaly zvuk, když se označené zvíře přiblížilo...  to pak zpanikařilo... a s hrůzou uteklo.... Baterie (v dinosauří vysílačce) měla vydržet minimálně 20 let a byla pevná jako ocel."

"Ten černý hřeben/hřebínek... Nějaká varianta druhu. DNA z jiného období nebo..."

Musím také upozornit na to, že tento druh se do finální verze hry nedostal. V průběhu vývoje Trespasseru byl ze hry z neznámého důvodů vyřazen. V každém případě je jisté, že se mělo jednat o tvora s hřebínkem, nikoliv rohem, rohy, či ploutví.

Pokud se v angličtině moc neorientujete, tak platí toto (v závorce jsou pro orientaci uvedeny příklady druhů, které se těmito "ozdobami" honosily):
Crest - Hřebínek (Cryolophosaurus ellioti)
Frill - Límec (Triceratops horridus, Protoceratops andrewsi, Chasmosaurus belli)
Horn - Roh (Ceratosaurus nasicornis, Carnotaurus sastrei, Ceratopsidé)
Sail - Plachta (Spinosaurus aegyptiacus, Ouranosaurus nigeriensis)
Fin - Ploutev (často používáno v kontextu se Spinosaurem

Po sestavení seznamu možných kandidátů a vyloučení těch, kteří popisu neodpovídali jsem se dostal k jednomu druhu, který pravděpodobně měl být tím záhadným dinosaurem s hřebínkem. Jedná se o theropoda jménem Cryolophosaurus ellioti, který se vyskytoval ve chladném klimatu dnešní Antarktidy.

Cryolophosaurovi nahrává i fakt, že se objevil ve hře Warpath: Jurassic Park, která byla vydána ve stejné době jako Trespasser.

Výskyt:
- Neznámý

10. Další dinosauři?

Vydání Trespasseru bylo značně urychleno, a mnoho aspektů této hry bylo zavrženo. Zcela hypoteticky je možné, že se ve hře měli objevit další dinosauři. Nejpravděpodobnějšími kandidáty jsou dinosauři, kteří se objevili ve filmu Ztracený Svět: Jurský Park (1997).

Dinosauři filmu Jurský Park: Ztracený Svět

- Compsognathus longipes
- Gallimimus bullatus
- Mamenchisaurus constructus
- Pachycephalosaurus wyomingensis
- Parasaurolophus walkeri
- Pteranodon sternbergi (technicky vzato se nejedná o dinosaura, byl pouze jejich příbuzným)
- Stegosaurus stenops
- Triceratops horridus
- Tyrannosaurus rex
- "Velociraptor antirrhopus nublarensis"

V úvahu však samozřejmě přicházejí i jiné druhy, které s Jurským Parkem nemají zhola nic společného.

Mé předchozí články o Trespasseru si můžete přečíst zde:
Chtěl bych tímto poděkovat Alfaraptorovi, který mi s tímto článkem do jisté míry pomohl.

Isla-Nublar-Crew

Rozhovor s Alfaraptorem

27. října 2010 v 17:59 | Isla-Nublar-Crew |  Exkluzivní materiál
Alfaraptor
Foto Alfaraptora, Kredit: Alfaraptor

Tímto tématem začínám zcela novou a unikátní sérii článků. Bude se jednat o rozhovory s některými významnými osobnostmi a bloggery. Toto by mělo do určité míry přispět ke setmelení české komunity a k propagaci bloggerů, s nimiž rozhovory uspořádám. Čtenář tím také získá možnost dozvědět se jiné názory, než ty mé. Jako prvního jsem si dovolil oslovit měho vynikajícího přítele, Alfaraptora, s kterým jsem se seznámil právě prostřednistvím bloggerství. Alfaraptor je velice aktivní fanoušek Jurského Parku a počítačové hry jménem Trespasser. V rámci Jurského Parku se jedná o experta na fiktivní ostrov Isla Sorna.

Rozhovor s Alfaraptorem - 26. 10.2010


Mohl by ses představit návštěvníkům blogu, a vyjmenovat své záliby?

"Jsem Alfaraptor, autor blogu, kerý se snaží čtenářům co nejvíce přiblížit ostrov Isla Sorna (známý také jako Site B) pomocí hry Trespasser a filmů Ztracený svět: Jurský park a Jurský park 3. Mezi mé záliby patří četba, teraristika, kreslení, Star Wars, paleontologie, kryptozoologie a tvorba filmových efektů."

Co Tě zaujalo na Trespasseru a Jurském Parku? Proč jsi se stal jejich fanouškem?

"Jurský park mě přitáhl na svou dobu převaratnými digitálními efekty skloubenými se skvělou animatronikou a také trochu praštěným nápadem vytvořit na tropickém ostrově ZOO plnou těch nejnebezpečnějších zvířat, co kdy existovala. Ale nejvíc mě v JP uchvátili Velociraptoři - konkrétně druh Velociraptor nublarensis sensu Paul. Jejich srpovité drápy na nohou, velké přemýšlivé oči, hypnotizující pohled, inteligence, zbarvení (hlavně u samců)  a celkový vzhled se mi okamžitě zalíbily. Na Trespasseru se mi líbí, to , že si můžete projít téměř celý ostrov a zažít vše na vlastní kůži. Můžete prohledávat laboratorní komplex nebo utíkat před Tyrannosaurem. Navíc hrajete za docela atraktivní hrdinku a k tomu poslucháte zajímavosti z historie společnosti InGen od jejího zakladatele Johna Hammonda. Pořád je tu co objevovat. Jen škoda, že celá hra je nedodělaná...  Máme ale štěstí, že se objevila i jedna betaverze, díky které víme víc o této úžasné hře, která dodnes nemá sobě rovnou."

Věda Jurského Parku a Trespasseru je centralizovaná okolo genetiky a její nesporné moci. Vědci se v současné době snaží naklonovat některé vyhynulé druhy zvířat - tím myslím především Mamuta a Vakovlka, toto se však týká i slavného Neandrthálce. Jaký je Tvůj názor na toto téma? Je podle Tebe etické klonování vyhynulých druhů organismů?

"Jurský park měl být pro nás jako výstraha, abychom takové experimenty nebrali na lehkou váhu. Co se týká mamuta a neandrtálce a dalších pravěkých tvorů včetně dinosaurů, ti svoji možnost žít na planetě už měli, takže bych je znovu k životu neprobouzel. Vakovlk je ale jiný případ. Toto zvíře vyhynulo celkem nedávno a ne díky nějaké přírodní katastrofě, ale kvůli činnosti člověka. Ten jediný má právo být oživen...."

V úvodu jsi se zmínil o tom, že se zabýváš kryptozoologií. Jací kryptidi patří mezi Tvé nejoblíbenější? Co si například myslíš o tajemném Sasquatchovi?

"Mezi moje oblíbené kryptidy patří Mothman, Olgoj Chorchoj, Tatzelwurm a Chipekwe. O Sasquatchovi si mýslím, že určitě existuje, protože jeho existenci dosvědčuje nespočet důkazního materiálu, jako jsou stopy, chlupy, fotografie a videozáznamy."

Co tě nejvíce fascinuje v oblasti paleontologie? Jaký je Tvůj názor na evoluci, řadíš se mezí její zastánce?

"V oblasti paleontologie mě fascinuje hlavně jakým tempem se objevují stále nové druhy dinosaurů. Zároveň se také mění pohled na jejich dobu, vzhled i chování. Jsem zastáncem evoluční teorie i když si myslím, že ta teorie nedokáže vysvětlit úplně vše."

Pracuješ nyní na některých projektech? Můžeš nás s nimi případně blíže seznámit?

"No, před nedávnem jsem jeden projekt opustil a v současnosti pracuji na menších projektech pro svůj blog jako jsou povídkové série Jurské přežití a Jurský čas. Jinak teď pomalu rozjíždím jednu větší záležitost týkající se ostrova Nublar, ale nic víc zatím prozradit nemůžu...."

Chtěl bys na závěr rozhovoru vzkázat něco čtenářům blogu?

"Chtěl by vzkázat všem, co si tohle přečtou, aby si taky zkusili založit blog. Nemusí to být zrovna o dinosaurech, ale o tom, co Vás baví. Můžete získat mnoho nových přátel a dozvědět se spoustu zajímavostí. Já sám jsem byl docela překvapený, kolik lidí se po založení blogu začalo zajímat oTrespasser."

Tímto bych ti chtěl poděkovat za ochotu k rozhovoru a vstřícné jednání. Přeji Ti mnoho štestí a úspěchu ve tvých projektech...

Alfaraptorův Blog
Náhled do Alfaraptorova blogu, Kredit: www.trespasser.blog.cz

Alfaraptora můžete zastihnout na tomto blogu: www.Trespasser.Blog.cz


Máte také co říci, a chcete být další osobou, s kterou bych mohl uspořádat kratší rozhovor? Nebojte se, a kontaktujte mne pomocí okomentování tohoto článku, nebo emailem...

Isla-Nublar-Crew

Jurassic Park: Redemption - Obálky Komiksů

25. října 2010 v 1:21 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park
Všech 5 dílů série Jurassic Park: Redemption již bylo vydáno, tato komiksová řada je tedy kompletní. Po této celkem populární sérii bude následovat další komiksová série, která bude rovněž zasazena do filmového univerza. Zatím je známo pouze to, že se bude jednat o tzv "prequel", to znamená, že události další řady komiksů budou nejspíše časově zasazeny před rokem 1993. Nové komiksy budou zřejmě mapovat vývoj projektu Ingenu, a to sice pravděpodobně na Isla Nublaru, nebo na Isla Sorně. Komiksy v ČR zřejmě bohužel dostupné nebudou. Nicméně však přemýšlím o tom, že si komiksy objednám pomocí některých zprostředkovatelských služeb, jako např. www.shopguru.cz. Těm oddanějším fanouškům doporučuji to samé.

Nyní máte možnost prohlédnout si alespoň obálky všech vydaných komiksů. Každý díl je dostupný ve dvou verzích. Některé obálky jsou povedené více, některé méně. Já osobně jsem si především oblíbil obal s jakýmsi Carcharodontosauridem útočícím na automobil.

Carnotaurus
1. díl, verze A, Kredit: www.forum.superpouvoir.com
Spinosaurus

1. díl, verze B, Kredit: www.forum.superpouvoir.com

Mosasaurus
2. díl, verze A, Kredit: www.forum.superpouvoir.com

Triceratops
2. díl, verze B, Kredit: www.forum.superpouvoir.com

Carnotaurus, Gallimimové
3. díl, verze A, Kredit: www.forum.superpouvoir.com

Dimetrodon
3. díl, verze B, Kredit: www.forum.superpouvoir.com

Carcharodontosaurid
4. díl, verze A, Kredit: www.forum.superpouvoir.com

Theropod
4. díl, verze B, Kredit: www.forum.superpouvoir.com

Bohužel se mi nepodařilo nalézt dostatečně kvalitní snímky posledního dílu. Toto bude napraveno a doplněno, jakmile jen to bude možné.

Epický Souboj
Dočasná ukázka 5. dílu, Kredit: www.amazon.com

Isla-Nublar-Crew

Jurský Park: Ztracený Svět - MTV Parodie

24. října 2010 v 22:26 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park
Jurský Park: Ztracený svět
Jurský Park: Ztracený Svět, Kredit: www.wikipedia.org

Celkem působivá a zábavná parodizace scény z filmu Jurský Park: Ztracený svět. V parodii, která vznikla přímo v roce 1997, byly použity i některé záběry z původního filmu Stevena Spielberga. Jedná se o celkem zdařilé dílko, v němž je zřejmě nejvýraznější herec komik Ben Stiller. Na konci se s uspávací puškou dokonce objevuje filmový Nick Van Owen, kterého ztvárnil herec Vince Vaughn.


Parodie, Kredit: Britize

Isla-Nublar-Crew

Jurský Park a South Park

24. října 2010 v 22:09 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park
Jak by spolu mohly souviset tak rozdílné věci, jako Jurský Park a South Park? Snad jen slovem "Park" v jejich názvu. To však není vše. Při brouzdání po internetu jsem nalezl obrázek, který mne ihned zaujal. Posuďte sami.

South Park
South Park, Kredit: www.jurassicparkitalia.blogspot.com

Takže co je na tomto obrázku tak zajímavého? Všimněte si Tyrannosaura, který stojí na bedně s nápisem Stan´s Toys. Jako by z oka vypadl Tyrannosaurovi z prvního dílu Jurského Parku. Konkrétně mám na mysli scénu, kde samice tyrannosaura zničí elektické oplocení výběhu, a vystoupí na silnici mezi vyhlídková vozidla. Tyrannosaurus je široce rozkročen, a je zachycen v okamžiku, kdy ve filmu působivě zařval. Filmové předloze relativně odpovídá, i co se týče jeho zbarvení.

JP - Tyrannosaurus
Tyrannosaurus rex z Jurského Parku, Kredit: www.jurassicparkitalia.blogspot.com

Isla-Nublar-Crew

JPLegacy.org v novém kabátě

24. října 2010 v 15:27 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park
JPLegacy
Screenshot nového designu, Kredit: www.jplegacy.org

Nejvýznamnější mezinárodní web zabývající se Jurským Parkem dostal po několika letech nový design, a měl by být i do značné míry aktualizován. Nový design webu je vskutku svěží a vypadá působivě a velkolepě. Rozhodně mohu každému doporučit navštívení tohoto vynikajícího webu, na kterém jsem již sám strávil spoustu času.

www.JPLegacy.org


Isla-Nublar-Crew

Jack Horner hovoří o Jurském Parku IV

24. října 2010 v 12:03 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park IV
Jack Horner
Jack Horner, Kredit: www.mirror-uk-rb1.gallery.hd.org

Světoznámý a široce uznávaný paleontolog se nedávno vyjádřil ohledně JPIV. Není to vůbec od věci, tento muž byl hlavním vědeckým konzultantem celé této filmové série. Nejvíce se proslavil objevem ornithopodního dinosaura jménem Maisaura peeblesorum. V současnosti se Jack Horner podílí na projektu "DinoChicken", v němž chce pomocí změny genů kuřat vytvořit dinosaura - na toto téma vydal s Jamesem Gormanem i vynikající knihu.

Přejděme však již nyní k tomu, co o JPIV řekl. DemonCarnotaurem, členem webu JPToys.com, byl osloven v Pittsburgu na sněmu paleontologů z celého světa.

Otázka byla jasná: "Jak to vypadá s Jurským Parkem IV?"

Jack Horner zareagoval takto:

"Je u ledu, alespoň prozatím. Pracovali jsme na něm, ale je ještě brzo. Každopádně - je to film společnosti Universal, a Spielberg nyní spolupracuje se společností Disney. Takže Jurský Park IV bude u ledu, dokud se Spielberg nevrátí k Universalu. Doufám však, že tento film bude nakonec natočen!"

Rozhovor pokračoval takto:

"Opravdu by to nebylo velké zakončení série...bylo to...dobře... No dobře - mohu vám říci tolik, že se scénář měl hodně točit okolo genetiky. Pokud ale dojde k natáčení, tak se věci mohou změnit."

Logo - Deinonychus
Hypotetické logo s Deinonychem, Kredit: www.cinemablend.com

Více informací zde.

Isla-Nublar-Crew

Kostým Alana Granta

8. října 2010 v 1:44 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park
Alan Grant
Alan Grant, Kredit: www.lucasbrouwers.nl

Jako jeden z největších fanoušků Jurského Parku sbírám nejrůznější předměty s jeho tématikou. A to nejen to - kompletuji nejrůznější kostýmy, které se objevily ve všech třech filmech. A to momentálně konkrétně kostým dr. Alana Granta, Roberta Muldoona a Dennise Nedryho. Můj kostým Alana Granta je prozatím nejůplnější, proto s ním tedy začnu tuto sérii článků. Čtenáři poskytnu fotografii kompletního kostýmu, a souhrn jednotlivých věcí, které bude k sestavení potřebovat.

Dr. Alan Grant
Dr. Alan Grant, Kredit: www.incrysis.com

Fan Kostým
Fan kostým v podání Isla-Nublar-Crew, Kredit: Isla-Nublar-Crew


Seznam potřebných věcí:

Riflová Košile: zde.

Světlé kalhoty: zde.

Červený šátek: zde.

Opasek a sumky: zde.

Slaměný klobouk: zde.

Pouštní boty: zde.

Bílé tričko: zde.

Sluneční brýle: zde.

Přeji mnoho úspěchu a zábavy při sestavování kostýmu dr. Alana Granta.

Isla-Nublar-Crew