Rozhovor s Alfaraptorem

27. října 2010 v 17:59 | Isla-Nublar-Crew |  Exkluzivní materiál
Alfaraptor
Foto Alfaraptora, Kredit: Alfaraptor

Tímto tématem začínám zcela novou a unikátní sérii článků. Bude se jednat o rozhovory s některými významnými osobnostmi a bloggery. Toto by mělo do určité míry přispět ke setmelení české komunity a k propagaci bloggerů, s nimiž rozhovory uspořádám. Čtenář tím také získá možnost dozvědět se jiné názory, než ty mé. Jako prvního jsem si dovolil oslovit měho vynikajícího přítele, Alfaraptora, s kterým jsem se seznámil právě prostřednistvím bloggerství. Alfaraptor je velice aktivní fanoušek Jurského Parku a počítačové hry jménem Trespasser. V rámci Jurského Parku se jedná o experta na fiktivní ostrov Isla Sorna.

Rozhovor s Alfaraptorem - 26. 10.2010


Mohl by ses představit návštěvníkům blogu, a vyjmenovat své záliby?

"Jsem Alfaraptor, autor blogu, kerý se snaží čtenářům co nejvíce přiblížit ostrov Isla Sorna (známý také jako Site B) pomocí hry Trespasser a filmů Ztracený svět: Jurský park a Jurský park 3. Mezi mé záliby patří četba, teraristika, kreslení, Star Wars, paleontologie, kryptozoologie a tvorba filmových efektů."

Co Tě zaujalo na Trespasseru a Jurském Parku? Proč jsi se stal jejich fanouškem?

"Jurský park mě přitáhl na svou dobu převaratnými digitálními efekty skloubenými se skvělou animatronikou a také trochu praštěným nápadem vytvořit na tropickém ostrově ZOO plnou těch nejnebezpečnějších zvířat, co kdy existovala. Ale nejvíc mě v JP uchvátili Velociraptoři - konkrétně druh Velociraptor nublarensis sensu Paul. Jejich srpovité drápy na nohou, velké přemýšlivé oči, hypnotizující pohled, inteligence, zbarvení (hlavně u samců)  a celkový vzhled se mi okamžitě zalíbily. Na Trespasseru se mi líbí, to , že si můžete projít téměř celý ostrov a zažít vše na vlastní kůži. Můžete prohledávat laboratorní komplex nebo utíkat před Tyrannosaurem. Navíc hrajete za docela atraktivní hrdinku a k tomu poslucháte zajímavosti z historie společnosti InGen od jejího zakladatele Johna Hammonda. Pořád je tu co objevovat. Jen škoda, že celá hra je nedodělaná...  Máme ale štěstí, že se objevila i jedna betaverze, díky které víme víc o této úžasné hře, která dodnes nemá sobě rovnou."

Věda Jurského Parku a Trespasseru je centralizovaná okolo genetiky a její nesporné moci. Vědci se v současné době snaží naklonovat některé vyhynulé druhy zvířat - tím myslím především Mamuta a Vakovlka, toto se však týká i slavného Neandrthálce. Jaký je Tvůj názor na toto téma? Je podle Tebe etické klonování vyhynulých druhů organismů?

"Jurský park měl být pro nás jako výstraha, abychom takové experimenty nebrali na lehkou váhu. Co se týká mamuta a neandrtálce a dalších pravěkých tvorů včetně dinosaurů, ti svoji možnost žít na planetě už měli, takže bych je znovu k životu neprobouzel. Vakovlk je ale jiný případ. Toto zvíře vyhynulo celkem nedávno a ne díky nějaké přírodní katastrofě, ale kvůli činnosti člověka. Ten jediný má právo být oživen...."

V úvodu jsi se zmínil o tom, že se zabýváš kryptozoologií. Jací kryptidi patří mezi Tvé nejoblíbenější? Co si například myslíš o tajemném Sasquatchovi?

"Mezi moje oblíbené kryptidy patří Mothman, Olgoj Chorchoj, Tatzelwurm a Chipekwe. O Sasquatchovi si mýslím, že určitě existuje, protože jeho existenci dosvědčuje nespočet důkazního materiálu, jako jsou stopy, chlupy, fotografie a videozáznamy."

Co tě nejvíce fascinuje v oblasti paleontologie? Jaký je Tvůj názor na evoluci, řadíš se mezí její zastánce?

"V oblasti paleontologie mě fascinuje hlavně jakým tempem se objevují stále nové druhy dinosaurů. Zároveň se také mění pohled na jejich dobu, vzhled i chování. Jsem zastáncem evoluční teorie i když si myslím, že ta teorie nedokáže vysvětlit úplně vše."

Pracuješ nyní na některých projektech? Můžeš nás s nimi případně blíže seznámit?

"No, před nedávnem jsem jeden projekt opustil a v současnosti pracuji na menších projektech pro svůj blog jako jsou povídkové série Jurské přežití a Jurský čas. Jinak teď pomalu rozjíždím jednu větší záležitost týkající se ostrova Nublar, ale nic víc zatím prozradit nemůžu...."

Chtěl bys na závěr rozhovoru vzkázat něco čtenářům blogu?

"Chtěl by vzkázat všem, co si tohle přečtou, aby si taky zkusili založit blog. Nemusí to být zrovna o dinosaurech, ale o tom, co Vás baví. Můžete získat mnoho nových přátel a dozvědět se spoustu zajímavostí. Já sám jsem byl docela překvapený, kolik lidí se po založení blogu začalo zajímat oTrespasser."

Tímto bych ti chtěl poděkovat za ochotu k rozhovoru a vstřícné jednání. Přeji Ti mnoho štestí a úspěchu ve tvých projektech...

Alfaraptorův Blog
Náhled do Alfaraptorova blogu, Kredit: www.trespasser.blog.cz

Alfaraptora můžete zastihnout na tomto blogu: www.Trespasser.Blog.cz


Máte také co říci, a chcete být další osobou, s kterou bych mohl uspořádat kratší rozhovor? Nebojte se, a kontaktujte mne pomocí okomentování tohoto článku, nebo emailem...

Isla-Nublar-Crew
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 :-: MiSs KaTiE :-: :-: MiSs KaTiE :-: | Web | 27. října 2010 v 18:09 | Reagovat

AHOJ,
MOC POTŘEBUJI ABYS MI POMOHL/A TADY POKUD TI VADÍ BLOGY, KTEŘÍ KOPÍRUJÍ A PAK ČLÁNKY VYDÁVAJÍ ZA SVÉ:
http://photoshoots-online.blog.cz/1010/vrchol
ZA PODPORU TI BUDU NESMÍRNĚ VDĚČNÁ

2 mojeznamkyavatar mojeznamkyavatar | Web | 28. října 2010 v 17:08 | Reagovat

jestli chceš mohl by si udělat rozhovor se mnou....

S pozdravem Jakub Petr

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama