Assault of the Sasquatch - Recenze

7. listopadu 2010 v 5:34 | Isla-Nublar-Crew |  Filmy
Nechutné, zvrhlé, ploché, bez jakékoliv hlubší myšlenky. Jsem zkrátka znechucen. Tak nejlépe mohu popsat film "Assault of the Sasquatch". Až doposud jsem neviděl film o Sasquatchovi, který by se mi nelíbil. Nyní jsem se ale střetl s jednou jedinou vyjímkou. Tento článek není recenze, bude se spíše jednat o rozhořčenou kritiku. Bez jakéhokoliv mučení se musím přiznat, že jsem tuto zhovadilost viděl pouze ze dvou třetin. Nejsem z těch, kteří kritizují něco, o čem nemají potuchy. Nicméně tento "film" jsem nebyl schopen dokoukat, ale přehled o něm jsem si byl schopen udělat i tak...


Trailer Filmu, Kredit: syntheticcinema

Příběh začíná v hlubokých lesích, kde skupina pytláků loví medvědy a jinou zvěř. Do jedné nášlapné pasti se chytí Sasquatch. Posléze je lovci uspán a převezen do centra velkoměsta. Z nákladního vozu unikne, a v okolí začne šířit děs. Jediná celkem autentická myšlenka je začlenění opočlověka do prostředí velkoměsta, ačkoliv to tu zde bylo již v dobách King Konga.

Sasquatchovo chování je zcela iracionální. Jednou lidi zcela bez důvodu napadá, a o několik scén později je zachraňuje - viz. scéna, kde Sasquatch napadl muže, který ohrožoval ženu. Ona žena mu v této scéně posléze klidně poděkovala a odešla. Několik minut po tom mimochodem bez důvodu "velká noha" napadla dvojici mladíků.

Assault of the Sasquatch
Assault of the Sasquatch, Kredit: www.bluesinthedigitalage.files.wordpress.com

Herecké výkony jsou ubohé - někteří herci zcela nesnesitelně přehrávájí. Příkladem budiž obtloustlý člen "Sasquatchova institutu". Práce s kamerou je zoufalá - prakticky zhola amatérská.

Sasquatch se bezmyšlenkovitě toulá po městě, bez jakékoliv logiky. Je zde ale přitom zobrazen jako celkem inteligentní živočich - na krku má náhrdelník z kůstek, své zranění si lečí pomocí jakýchsi bylin. Některé jeho vlastnosti ale odpovídají pozorováním očitých svědku. Sasquatchové zrovna moc nevycházejí se psy - v tomto filmu Bigfoot jednoho psa napadne. Dále po jednom chodci hází odpadky (naprosto lajdácky provedená scéna), některé svědky Sasquatchové bombardovali kameny...
Dá se toto Sasquatchovo chováni omluvit? Částečně zřejmě ano. Je zraněn, a nachází se v centru velkoměsta, ve zcela neznámém prostředí. Jeho chování by tedy tímto faktorem mohlo být do jisté míry vysvětleno.

Rozhodně se jedná o jeden z nejhorších kryptozoologických filmů, které jsem kdy viděl.
NEDOPORUČUJI!

Isla-Nublar-Crew
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alfaraptor Alfaraptor | Web | 7. listopadu 2010 v 12:39 | Reagovat

Další filmů typu Pterodakty, Komodo vs Kobra a Raptor Island... To musím vidět!!! :D

2 Hradeckej Hradeckej | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 7:44 | Reagovat

Good článek, ale nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko....:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama