Dobrodružství Pilota BioSynu

5. listopadu 2010 v 5:52 | Isla-Nublar-Crew |  Má tvorba
Dovoluji si vám tímto představit můj první příběh, který vznikl na základě počítačové hry jménem Trespasser. V případě dostatku dalších nápadů tento příběh bude následován historkami dalšími. Ačkoliv se držím předlohy, jak jen je to možné, tak se zde bohužel nejedná o kánon. Moje práce je čistá, leč doufám působivá, fanouškovská fikce. Prostřednictvím ankety prosím hlasujte, jakou povídku by jste si rádi přečetli jako další...

Velociraptor
Jeden z antagonistů - Velociraptor, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Dobrodružství Pilota BioSynu

San José, 23. Května 1997

Lewis Dodgson se hrdě nesl poloprázdnou ulicí města San José. Před pronikavým sluncem se chránil slaměným kloboukem a slunečními brýlemi. Postavil se před jeden z místním pohostinských podniků. Po chvíli přišel další muž, potřásli si rukou, a vešli dovnitř. Oba se usadili v odlehlém rohu restaurace. Z povzdálí oba s ostřížím pohledem sledoval pár mužů v černých oblecích - Dodgsonova osobní stráž. "Pane Thompsone", prohlásil Dodgson "Doufám, že víte, do čeho se pouštíte..." Pilot helikoptéry se na něj s klidným výrazem podíval, a odvětil "Ano, četl jsem vaši příručku, a jsem seznámen se všemi nebezpečenstvími, každého dinosaura poznám ze vzdálenosti padesáti metrů." "Jsem vskutku potěšen, s našimi muži se sejdete v zastavěné oblasti. To městečko se jmenuje Borroughs. V oblasti místního komunikačního střediska je heliport - zde můžete bez problémů přistát". Paul Thompson se zaraženě podíval na Lewise Dodgsona, "Proč zde, nebylo by jednodušší zásilku vyzvednout u laboratoří? I tam je přistávací plocha, nemýlím se?" "Máte pravdu", zareagoval arogantně Dodgson"I zde se nachází přistávací plocha, tato oblast je ale plná dravců - naši agenti zde narazili na nejrůznější predátory - Tyrannosaury, Albertosaury, Velociraptory, a na jeden unikátní a extrémně nebezpečný druh, který nebyli schopni identifikovat. Jeho poznávacím znamením je výrazný hřebínek na jeho hlavě. Věřte mi, bude bezpěčnější, když materiál vyzvednete ve městečku. Moji muži tuto oblast plně zabezpečili, nyní je dokonce plně pod proudem". "To jste mne uklidnil. Doletím tam, vyzvednu zásilku, a vrátím se. Mimochodem - jak se Vaši muži dostali na ten ztracený ostrov?". Lewis Dodgson si narovnal sluneční brýle, a zlovolně se podíval na Paula "Do toho Vám nic není, jste tu jen od toho, aby jste zaletěl tam a zpět. "Omlouvám se, zareagoval Paul. Je zřejmě čas, abych se vydal na cestu". "Konečně od Vás slyším rozumná slova", vyhrkl Dodgson. " Tak už jděte, a nezapomentě - máte v rukou osud celého BioSynu". "Budu to mít u srdce, držte mi palce". "Nechovejte se dětinsky, a už jděte.", zavrčel na něj zlostně Dodgson.
Pilot popřál Sbohem a opustil interiér restaurace. Dva muži v černém se zvedli, a připojili se k Dodgsonovi. Ten se zvedl od stolu, a přemístil se s nimi k velkému oknu. Pilot zrovna dorazil k jeho jednomístnému stroji, a zabouchl za sebou dvířka.
"Pánové, tohle je naše poslední šance, debaklů bylo již dost. Tím obtloustlým idiotem Nedrym počínaje, a nevydařenou výpravou pana Basseltona konče." Oba se na Dodgsona chmurně podívali, a přitakali.
Rotor helikoptéry se začal točit. Po chvíli se drobný vrtulník vznesl, a zmizel za hradbou palem, které rostly na odlehlé straně letiště. Dodgson se rozvážně otočil a s přemítavým výrazem opustil restauraci. Oba jeho strážci ho následovali...

Přílet na Isla Sornu, 23. Května 1997

Pilot se letmo podíval na mapu. "Za několik minut bych tam měl být.", pomyslel si. Po chvíli se na horizontu začal rýsovat rozsáhlý ostrov. Vlny narážely na pláže, které byly tvořeny bělostným pískem. Pláž byla lemována palmami a další tropickou vegetací. Pilot mírně upravil výšku letu, aby se mohl vyhnout palmám. Přitom se z nich zvedlo hejno podivně vypadajících bílých ptáků. Po chvíli zmizeli z Paulova zorného pole.
Pod vrtulníkem se objevila rozsáhlá pláň, která překypovala životem. Skupina Brachiosaurů okusovala vrcholky vysokých stromů na kraji pláně. Přes louku se procházelo stádo smíšené z Triceratopsů a Stegosaurů, u napajedla svoji žízen zaháněla skupina Parasaurolophů. "Bože dobrotivý, to je neuvěřitelné.", řekl si pilot sám pro sebe. Vegetace poblíž napajedla se však rozevřela, a vyrazil z ní gigantický predátor. Tyrannosaurus porazil několik stromů, a napadl nejbližšího Parasaurolopha. Své gigantické zuby zabořil do jeho krku a skolil ho. Zbytek stádečka se zatím rozprchl po okolí. "Přece jen to není ráj...", povzdechl si zoufale pilot, a otřel si pot z čela.Po přeletu celé pláně si pilot všiml sloupů vysokého vedení, což naznačovalo, že je již poblíž městečka... Hned potom, co přelétl přes jakéso oplocení si všiml spousty budov. "No konečně!", zaradoval se. Obletěl celé městečko, aby měl přehled o okolí. Ihned potom si to zamířil na přistávací plochu. Všiml si několika lidí, kteří na něj nadšeně mávali.

Střet v Borroughs, 23. Května 1997

Jakmile dosedl na přistávací plochu, tak se k němu rozběhl silně stavěný muž v tmavě modré uniformě. "Vítám Vás v našem kempu, jmenuji se Ralph.", oznámil mu ihned zkraje. "Nerad bych se tu zdržoval, můžeme to vyřešit ihned?". "Jistě, následujte mne.", odvětil stroze agent BioSynu. Po cestě do komunikačního střediska si Paul všiml težkého kulometu typu M2. "Co to tady ksakru dělá?" zeptal se. "Bezpečnost je přední, pro jistotu jsme sem tu zbraň lafetovali, pojďme dál.". Po kratším rozhovoru nanosili několik žlutých beden do úložného prostoru vrtulníku BioSynu.

Ranní vzduch prořízl smrtelný křik jednoho z můžů, kteří hlídali parimetr. "Všichni do pozic!", zavelel robustní muž. Dva muži se rozběhli směrem, z kterého vycházel výkřik jejich společníka. Člověk, který zde přivítal Paula zasedl za těžký kulomet. Od apartmánu dr. Wua se začala rozléhat automatická palba. Následovalo několik skřeků, které posléze utopily volání muže trhaného na kusy. Zbylý agent BioSynu se dal na útěk ke komunikačnímu středisku. Na střechu z jednoho z místních domků vyskočil Velociraptor. Poté se znovu odrazil, a strhnul žoldáka k zemi. Začal ho trhat čelistmi, a kopal do něj svými mohutnými pařáty.
Ralph spustil palbu z kulometu. První dávka pokropila okolí kolem Velociraptora, přičemž do okolí vyletovaly kusy zeminy a betonu. Ralph zamířil lépe, a znovu vypálil. Tentokrát dravec dostal plnou dávnu do hrudi, a složil se na zem.
Ralph se otočil a zařval na Paula "Už jsme tu sami, jděte nastartovat helikoptéru. Musíme odsud vypadnout - svezu se s vámi na lyžině!". "Ihned se do toho pustím.", vysoukal ze sebe Paul, celý v tváři pobledlý.
Ihned zamířil k helikoptéře. Za sebou zaslechl jen kakofonii skřeků a hlasité štěkání těžkého kulometu. Pokusil se nastartovat. Nic. Udeřil do přístrojové desky a pokusil se znovu nastartovat. Rotor naskočil. Z dálky se přitom stále ozýval příšerný řev. Po chvíli zavolal na Raplha, že mohou odlétnout. Ten nechal kulomet kulometem, a ihned prchal k němu. Hnes za zády mu ale bylo několik Velociraptorů. "Honem, pospěšte si!" zařval Paul. "A co si asi myslíte, že dělám?!", zavrčel z posledních sil agent BioSynu. Vrtulník se pomalu začal zvedat z přistávací plochy. Raplh se rozběhl a vyskočil na lyžinu. Stroj se celý otřásl, pilotovi se však podařilo udržet stabilitu. Helikoptérou otřásl další mocný úder. Paul si všiml, že na stroj se podařilo vyskočit jednomu z dravců. Předními prackami se držel Ralpha, a jedním ze svých hrozivých drápů se mu podařilo prokopnout palivovou nádrž. Velociraptor náhle přenesl všechnu svu váhu na Ralpha. Ten se již neudržel, a oba spadli. Paul se Ralhovi pokusil podat ruku, bylo ale již pozdě.
Palivo rychle unikalo z nádrže. Paul si uvědomil, že musí někde přistát. Na louce u města mu v tom bránilo elektrické vedení. Vystoupal tedy o něco výše. Kousek před ním se ukázala otevřená plocha. V tuto chvíli se mu ale také stroj vymkl z rukou... Narazil do mohutného stromu, který s hlasitým zaduněním spadl, čímž vytvořil most mezi dvěmi stranami propasti. Stroji ulétla vrtule a padal dále. Vysokou rychlostí se řítil do hloboké skalnaté propasti. Dopad byl drtivý. Paul byl chvíli v bezvědomí, poté se probral. Všiml si, že se k němu žene několik dravců, které viděl předtím - byli to Velociraptoři. Z kabiny vytáhl svoji zbraň a vypálil po nich několik nábojů. Zdálo se, že Velociraptoři panikaří. Ještě aby ne. Hned za patami se jim hnal plně vzrtostlý jedinec Allosaura. Zcela zjevně nebyl v dobrém stavu - byl vychrtlý, a zdálo se, že má vážně poraněnou nohu. Velociraptoři nahnaní do úzkých si přestali všímat Paula, a postavili se proti Allosaurovi. Paul si mezitím všiml vysoce položené plošiny, na které by mohl být v bezpečí. Začal se drápat k vrcholu. Za sebou slyšel dunění, řev a různé pazvuky. Když se vyplazil nahoru, uvědomil si, že je neuvěřitelně unavený, chce se mu spát. Ohlédl se dolů, a spatřil, že Velociraptoři Allosaura skolili. Nyní na něm hodovali a patřičně dávali světu skřeky najevu nadvládu nad tímto teritoriem.

Paul už nemohl udržet oči otevřené. Po tom, co si obvázal zlomenou nohu ihned usnul. Neviděl Velociraptora, jak se k němu blíží. Necítil jeho horký dech na své tváří, a ani si neuvědomil, když se na něj Velociraptor vrhl, zabořil mu smrtící dráp hluboko do břicha a jeho krk stiskl v drtivém sevření.

Konec


Prosím, hlasujte v anketě o další možné povídce z prostředí Trespasseru. Děkuji Vám.

Isla-Nublar-Crew
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jakou povídku by jste si rádi přečetli jako další?

"Poslední Allosaurus" 68.2% (15)
"Pašerácké Letadlo" 4.5% (1)
"Evakuace Sorny" 13.6% (3)
"Alfa Velociraptor" 13.6% (3)

Komentáře

1 deinonych deinonych | Web | 5. listopadu 2010 v 15:18 | Reagovat

Parádní povídka!. už se teším na další.

2 HAAS HAAS | Web | 5. listopadu 2010 v 16:53 | Reagovat

Opravdu mimořádně skvělá povídka! Samozřejmě, že jsem a anketě hlasoval pro první možnost.

3 Alfaraptor Alfaraptor | Web | 5. listopadu 2010 v 19:06 | Reagovat

Skvělá povídka - to s tím stromem mě vůbec nenapadlo....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama