Mutant - Recenze

14. listopadu 2010 v 3:42 | Isla-Nublar-Crew |  Filmy
SabreTooth
SabreTooth, Kredit: www.moviegoods.com

Původní název: Sabretooth
Rok výroby: 2002
Režie: James D. R. Hickox
Hrají: David keith, Vanessa Angel, John Rhys-Davies, Josh Holloway, Nicole Tubiola, Allie Moss, Todd Jensen, James D. R. Hickox
Žánr: Sci-Fi

Příběh tohoto filmu se točí okolo projektu, v němž se genetičce Catherine Vicily podaří naklonovat zástupce skupiny šavlozubých koček, konkrétně druh Smilodon fatalis. Celý projekt sponzoruje milionář, kterého ve filmu hraje vynikající herec John Rhys-Davies.
Při převozu, při němž dojde k havárii nákladního vozidla, se šelma dostane na svobodu. Lovecká výprava se vydává po stopách prehistorické šelmy. Ta mezitím začne ohrožovat skupinu baťůžkářů, kteří se v oblasti náhodou nacházejí.

Scénář filmu je celkem dobře využitý, scénárista v rámci možností odvedl relativně dobrou práci. Speciální efekty tvoří počítačová animace (CGI)  a animatronika "šavlozubého tygra". Oba druhy speciálních efektů zde jsou mírně nadprůměrné.

Zprvu jsem se zamýšlel nad tím, proč je zde Smilodon tak agresivní, proč v průběhu filmu napadne tolik lidí. Došel jsem k závěru, který by tento aspekt mohl ospravedlnit. Catherine v jedné scéně vysvětluje, že co nejdříve chtěla mít dospělé zvíře. Genetickou modifikací tedy urychlila jeho růst. To by tedy mohlo vysvětlit zvýšenou potřebu příjmu živin. Toto podporuje i Český název filmu - Mutant - což svědčí o tom, že při klonování tvora došlo k jisté modifikaci genomu.Podobné genetické úpravy byly provedeny i v Jurském Parku Michaela Crichtona.

Zajímavosti:
- Scénárista tohoto filmu sepsal i scénář filmu "Attack of the Sabretooth", v němž se rovněž objevuje několik jedinců vyhynulého druhů Smilodon fatalis.
- Podtitul filmu zní: "Je lepší nechat některé věci vyhynulé".

Články související s filmem:

Isla-Nublar-Crew
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mojeznamkyavatar mojeznamkyavatar | Web | 14. listopadu 2010 v 9:33 | Reagovat

tak kdy uděláme ten rozhovor :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama