Nový Dravý Savce

19. listopadu 2010 v 1:06 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie
Alaotra
Jezero Alaotra, Madagaskar, kredit: Isla-Nublar-Crew

K objevům nových druhů dravých savců v poslední době dochází pouze výjimečně. Nejnovějším přírustkem do této skupiny je druh jménem Galidie Durrellova (Salanoia durelli), která pochází z Madagaskaru. Galidie sídlí v mokřinách největšího madagaskarského jezera Alaotra. Nově objevený druh dosahuje až velikosti kočky. Poprvé byl spatřen již v roce 2004, jeho mršina byla objevena v roce následujícím. Byl zaslán do Muzea přírodní historie v Londýně, kde vědci našli společné znaky s galidií hnědoocasou (Salanoia concolor). Na základě mnoha rozdílů však byla tato galidie popsána jako zcela nový druh.

Pokud osobně mohu soudit, tak tento nový druh stavbou těla připomíná šelmičku promyku a hlavou s chrupem jakéhosi typického vesnického oříška.

Galidie Durrellova
Gallidie durrellova, Kredit: www.novinky.cz

"Je to pro nás úžasný objev a rozhodli jsme se, že poctíme našeho zakladatele Geralda Durrella tím, že po něm tento nový druh pojmenujeme" prohlásil tahoun expedice Fidimalala Bruno Ralainsasolo. Gerald Durrell, po němž byl nový druh pojmenován byl významný zoolog, který bohužel zemřel před 15 lety.

Isla-Nublar-Crew
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama