Return to Isla Nublar - Profil Tyrannosaura

17. listopadu 2010 v 3:34 | Isla-Nublar-Crew |  Return to Isla Nublar

Jurassic Park : Return to Isla Nublar

Profil druhu: Tyrannosaurus rex

Tyrannosaurus rex
Samice druhu Tyrannosaurus rex, kredit: www.jplegacy.org

Základní informace:
- Rodové jméno: Tyrannosaurus
- Geologické období: Pozdní Křída
- Výskyt: Severní Amerika
- Délka: 13m
- Výška: 4m
- Potrava: Masožravec
- Český význam jména: "Král tyranských ještěrů"

Tyrannosaurus rex v rámci projektu "Jurassic Park: Return to Isla Nublar":

- Podle nejnovějších vědeckých studiích se druh Tyrannosaurus rex dožíval až věku 25 let. Samici na Isla Nublaru mohlo být v období prvního filmu (1993) maximálně 5-6 let, což vyplývá z některých vět, které majitel parku John Hammond ve filmu vyřknul. Čistě hypoteticky by se tato samice měla dožít roku 2018. Události herní modifikace však budou zasazeny o několik let dříve. Takřka téměř těsně po událostech 3. filmu, který se odehrál v roce 2001.

- John Hammond se těsně po příletu na ostrov Isla Nublar zmínil ohledně tohoto titánského theropoda. A to sice, a nyní cituji: "Máme Tyrannosaura..." Z čehož vyplývá, že by se na ostrově měl vyskytovat pouze jeden jediný exemplář tohoto hrůzostrašného druhu. Některé divoké nápady by mohly zajistit existenci více Tyrannosaurů na ostrově (mohli by například pocházet z některých vajec z líhně), to by se však bezesporu vymykalo kánonu. A tomuto já se chci vyvarovat.

- Dr. Alan Grant bude předpokládat, že se s Tyrannosauřicí expedice na ostrově již nesetká.  Tato jeho úvaha se však posléze ukáže jako mylná. Samice bude stále při plné síle. Po určitou dobu bude skupinu trosečníků sledovat až do návštěvnického střediska, kde se zbylí přeživší ukryjí a pokusí se zatarasit všechny vchody.

- Samice Tyrannosaura se také zapřičiní i o rozsáhlé prořídnutí několikačlené expedice BioSynu, v jejích čelistech skončí i sám Lewis Dodgson. Tato idea bude provedena ve formě herní animace. Za její návrh bych chtěl upřímně poděkovat významnému členovi týmu Cryptidsaurianovi.

Další profily této herní modifikace budou věnovány Velociraptorům, Dilophosaurovi a Spinosaurovi.
_____________________________________________________________________________

Chcete se podílet na tomto ambiciózním projektu? Kontaktujte mne okomentováním tohoto článku, nebo na adrese Paleo-DNA@seznam.cz.

Isla-Nublar-Crew
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lincoln lincoln | E-mail | 17. listopadu 2010 v 4:05 | Reagovat

it's good although i would like to see a bit more of it,at least towards the end of the story ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama