Rozhovor s CryptidSaurianem

6. listopadu 2010 v 4:21 | Isla-Nublar-Crew |  Exkluzivní materiál
CryptidSaurian
Fotografie Lincolna (Vlevo) s bratrem, Kredit: CryptidSaurian

Další interview, které na mém blogu zveřejňuji, proběhlo s mým výborným kamarádem ze Spojených Států Amerických, konkrétně z Indiany. S tímto přátelským a věřícím člověkem jsem se seznámil pomocí webu www.deviantart.com. Cryptidsaurian, vlastním jménem Lincoln Shoemaker, se zabývá především Paleontologií a Kryptozoologií. Lincoln je autorem projektu, který nazval "CryptidSaurian", v němž pomocí programu Google Earth monituruje biotopy, v nichž se vyskytují Kryptidi ještěřího typu.

_____________________________________________________________________________

Rozhovor s CryptidSaurianem - 6.11.2010


Mohl by ses letmo představit čtenářům mého blogu? Čím vším se zabýváš?

"Dobrá, právě mi je 14, bydlím v malém městečku jménem Seymour, které se nachází v Indianě. Žiji zde s mou matkou a nevlastním otcem. Mezi mé záliby patří jízda na kole, čtení a psaní. Dále Kryptozoologie a umění."

Proč tě zaujala právě Kryptozoologie? Kteří neznámí tvorové patří mezi Tvé nejoblíbenější?

"Kryptozoologie mne fascinuje, protože bych rád uviděl něco, co přede mnou nikdo zatím nespatřil. Z tohoto důvodu také nejvíce obdivuji ještěří Kryptidy. Odpovědí na Tvou druhou otázku jsou Kryptidi, jako Stoa, nebo Theropodi od Pagosských pramenů."

Podle knihy Michaela Newtona, jménem "Strange Indiana Monsters", je Indiana takřka plná Kryptidů - údajně se zde vyskytuje dokonce i Bigfoot. Máš nějaké osobní zkušenosti?

"Bohužel ne, alespoň ne, co se týče Bigfoota. V močálovité oblasti jsem však zahlédl monstrózně velkou sovu, bylo to poblíž jezera Michigan. Kvůli její velikosti jsem si ji málem spletl s velkým pařezem."

A co se týče Paleontologie - jsi zastáncem evoluce?

"Ano, Evoluční teorii podporuji. Jediný aspekt, který odmítám je vývoj ptáků. Nikdy jsem neměl rád teorii, podle níž se Theropodi vyvinuli v ptáky. Domnívám se, že drobný Diapsid Longisguana by byl mnohem lepším kandidátem. Musím se však přiznat, že ve svém mládí jsem se řadil mezi Kreacionisty, nyní se ale na věci snažím pohlížet z různých úhlů pohledu. Fráze "Správné, pokud to není prokázané jako vyvrácené" skvěle odpovídá mé logice."

V rámci mého blogu se zabývám především klonováním vyhynulých organismů. Jaký je Tvůj názor na toto téma?

"Jako mnoho lidí tuto vědeckou možnost obdivuji. Vždy ale zcela respektuji i názory jiných lidí."

Když už jsme u klonování vyhynulých druhů - jsi fanouškem Jurského Parku? Pokud ano, tak proč?

"Ano, Jurský Park zbožňuji. Ten nápad znovuzrození Dinosaurů je doslova ohromující. Takto nejlépe svůj názor mohu vyjádřit."

Chtěl bys na závěr rozhovoru něco vzkázat čtenářům mého blogu?

"Moc toho nebude. Bylo mi ale ctí, že jsi se mnou udělal tento rozhovor. Díky!"

_____________________________________________________________________________

Lincoln vytrvale pracuje na svém blogu, na němž se detailně zabývá především Kryptozoologií. Každému člověku, který se na jakékoliv úrovni zabývá kryptozoologií mohu vřele doporučit návštěvu jeho prvotřídního blogu. Na Lincolnově blogu si prozatím můžete přečíst články o přežívajících Smilodonech a o neznámých bipedních ještěřech. CryptidSauriana můžete zastihnout na této adrese:

www.CryptidSaurian.Blogspot.com


Jeho výtvarné umění si můžete prohlédnout zde:

www.CryptidSaurian.DeviantArt.com


Člověk, s nímž jsem minule uspořádal interview je autor blogu www.trespasser.blog.cz, jménem Alfaraptor. Návštěvnost jeho blogu se posléze prudce zvýšila, přičemž vrchol jeho návštěvnosti nedávno činil 80 lidí za den. Pokud máte zájem o uspořádání rozhovoru s Vámi, prosím zmiňtě se o tom pomocí komentáře k tomuto článku.

Isla-Nublar-Crew
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 robbca robbca | Web | 6. listopadu 2010 v 9:57 | Reagovat

Nádhera, zase jsem chytřejší. Zajímalo by mne podrobněji to monitorování, jestli teda o tom něco víš.

2 HAAS HAAS | Web | 6. listopadu 2010 v 11:14 | Reagovat

Dobrý rozhovor, já jsem ani nevěděl o tom, že jsi minule dělal rozhovor s Alfaraptorem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama