Rozhovor s Jakubem Petrem

19. listopadu 2010 v 21:19 | Isla-Nublar-Crew |  Exkluzivní materiál
Jakub Petr
 Foto Jakuba Petra, Kredit: Jakub Petr

V tomto článku vám přináším rozhovor s dalším bloggerem. Tím je nyní Jakub Petr, který vede (nejen) paleontologicky zaměřený blog www.mojeznamkyavatar.blog.cz.

Rozhovor s Jakubem Petrem - 19.11.2010


Mohl by ses představit čtenářům mého blogu? Čím vším se zabýváš?

"Takže mé jméno je Jakub Petr je mi 13 let-blog mojeznamkyavatar jsem získal od svého bratrance-zajímám se o Paleontologii (hlavně o Jurské období)o Historii (17 a 18 století,I a II Světová válka)a okrajově i o Kryptozoologii"

Vezměme to tedy postupně. Jak jsi se začal zajímat o Paleontologii? Proč Tě tolik fascinuje?

"Začalo to asi....ve 3 letech kdy mi byla zakoupena hračka Triceratopse a od té doby se o dinosaury plně zajímám.Na Paleontologii mne nejvíce fascinuje nárust nově objevených druhů dinosaurů (neustále se zvětšující)"

Jaký ze současných nálezů shledáváš nejvíce zajímavým?

"Nejvíce pro mne zajímavým nálezem asi bude-no takhle pro mne jsou všechny nálezy zajímavé. Například nález Eotriceratopse který z trůnu sesadil největšího ceratopsida Triceratopse"

 Nejlépe zpracovaným filmem s dinosauří tématikou je bez jakýchkoliv debat Jurský Park Stevena Spielberga? Jaký je Tvůj názor na něj? Řadíš se mezi jeho širokou fanouškovskou základnu?

"Když jsem byl malý nevěděl sem co to ten "záhadný" Jurský park znamená ale když jsem ho shlédnul poprvé opravdu se mi zalíbil.Jsem fanoušek a to zejména dílů Jurský Park a Jurský Park:Ztracený Svět.Díl Jurský Park III-ten je umne v takovém rozporuplném položení,najednu stranu Spinosaurus porazil T-Rexe na starnu druhou mně potěšila právě přítomnost Spinosaura :) ale podle mne je Jurský Park III velmi slabý a nedostačující dílům ostatním"

Jaký je Tvůj názor na pokusy o klonování některých vyhynulých druhů a nejruznější genetické manipulace?

"Podle mne by se to mnělo zarazit-dinosauři už šanci žíti mněli ale propásli ji a tak si myslím že je naprosto zbytečné je klonovat.Ale co se týče druhů např.Dronte Mauricijský nebo Tigr Kaspický ti by mněli být naklonováni ti tu šanci žít ještě mají...."

Přejděme nyní k oblasti Kryptozoologie. Proč a jak jsi se o ní začal zajímat? Jací Kryptidi patří mezi Tvé nejoblíbenější?

"Začal jsem se zajímat teprve nedávno.Kryptozoologie je velmi zajímavý obor.Mezi mé "oblíbené" kryptidy patří bez pochyby bájný Bigfoot nebo tajemná Lochneska.Jsem zastáncem konspirační teorie"

Dříve ses mi letmo zmínil, že jsi odpůrcem Darwinovi evoluční teorie. Máš k tomu snad nějaké pádné důvody?

"Jsem VELKÝM odpůrcem ale raději se nebudu vyjadřovat aby se proti mně nikdo nenaštval"

Dostali jsme se nyní do závěru našeho podnětného rozhovoru. Chtěl bych ti poděkovat za tvůj zájem a popřát v životě mnoho úspěchu. Chtěl bys něco vzkázat čtenářům mého blogu?

"Hmmmmmm-nejsem moc na nějaké proslovy ale vzkážu jim toto:zajímejte se o naši historii i pre-historii získáte tím velký přehled do budoucna aned KDO NEPOCHOPÍ MINULOST NEPOCHOPÍ ANI SOUČASNOST A BUDOUCNOST"

Náhled do Blogu
Náhled do blogu www.mojeznamkyavatar.blog.cz, Kredit: Jakub Petr

Jakuba Petra můžete zastihnout na tomto blogu: 

www.mojeznamkyavatar.blog.czChcete také, aby rozhovor s Vámi byl vystaven na tomto blogu? Kontaktujte mne okomentováním tohoto článku, nebo mi napište na email: Paleo-DNA@seznam.cz

Isla-Nublar-Crew
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama