Trnitá cesta Jurského Parku IV

16. listopadu 2010 v 21:14 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park IV
Tyrannosaurus rex, Kredit: www.connect.in.com

Jurský Park je pravděpodobněji jedním u nejvíce očekávaných filmů současnosti. Je to také bohužel film, jehož natáčení je vskutku dlouho oddalováno. První zprávy o jeho natáčení se objevily již v roce 2001, v roce, v němž světlo světa spatřil zatím poslední díl trilogie - Jurský Park III. Ponořte se se mnou do období minulých let a připomeňte si trnitou cestu tohoto filmu, který se za poslední roky stal doslovným fenoménem. Někdo by mohl říci, že s Jurským Parkem IV je to jako s Yettim - Každý o něm mluví, ale nikdo ho neviděl...

Comming soon? Vskutku?, Kredit: www.sirdizzy.org

_____________________________________________________________________________
2001
- Objevují se první předběžné informace, které potvrzují natočení dalšího dílu Jurského Parku.
2002
Červen

- Steven Spielberg oznámil časopisu Starlog, že chtěl produkovat Jurský Park IV, a že Joe Johnston by ho měl režírovat.

Listopad

- Scénárista William Monahan byl najat, aby sepsal scénář pro nový film. Dokončení filmu bylo předběžně určeno pro rok 2005.

- Sam Neill v rozhovoru projevil své nadšení: "Jistě, Steven Spielberg a jeho lidé, jsou nyní při přípraváh natáčení nového Jurského Parku vskutku zaneprázdnění. Je tu jistá šance, že mne v něm uvidíte. Jako mnoho ostatních lidí jsem vážně překvapen, protože jsem se domníval, že již nepřijdou s novým nápadem, jak moji postavu opět dostat do příběhu. Přišli však s vynikajícím nápadem. Steven mne s jeho příběhem vážně oslnil.... S dinosaury se stane něco hrozného, a lidem to zrovna moc neprosvědčí. Ti vědci se nikdy neponaučí."

Sam Neill pravděpodobně hovořil o scénáře Williama Monahana. Poslední dvě věty rozhovoru mou teorii do jisté míry podpírají.

Rozhovor pokračoval dále: "Pamatujete si na ten pocit, když jste viděli první film - bylo to čiré okouzlení. Byli jsme tak uneseni a cítilu majestátnost toho všeho. Domnívám se, že další film může dosáhnout stejných výsledků. Ze všech konceptů, které se v Jurských Parcích objevily, je tento můj nejoblíbenější."
2003
Červenec

- William Monahan údajně dokončil první verzi scénáře. Příběh již dále nebyl zasazen v ostrovním prostředí. Podle dostupných informací se v tomto příběhu měl objevil paleontolog dr. Alan Grant a spousta nesmyslných hybridních dinosaurů, z nichž je pravděpodobně nejznámnější jakýsi humanoidní Theropod. Natáčení mělo začít roku 2004 na Havaji a v Kalifornii
2004
Září

- V průběhu září roku 2004 John Sayles přepisoval scénář. Dokončení filmu bylo stanoveno na konec roku 2005.

Říjen

- Paleontolog Jack Horner oznámil, že při natáčení nového dílu Jurského Parku bude znovu pracovat jako odborný poradce v rámci paleontologie.
2005
Duben

- Tvůrce zvláštních efektů, uznávaný Stan Winston vysvětloval, proč došlo k velkým zpožděním při produkci filmu. Důvod byl ten, že scénáře byly neustále upravovány, žádný z nich Stevena Spielberga neuspokojoval. Winston tvrdil, že Steven "Cítil, že žádná verze scénáře dostatečně nevyvažuje vědu a akci. Je to poněkud složité, protože moc vědy ve filmu působí jako vykecávání. Na druhou stranu - se spoustou akce to bude vypadat, jako kdyby ten film neměl hlubší ideu."

Stan Winston také prohlásil, že: "Rozhodně se suneme dopředu, a Jurský Park IV se stane skutečností. Jsme velice vzrušeni tím, že všichni můžeme opět pracovat společně, protože natáčení Jurského Parku je jako jedno velké rodinné setkání. Mezi sebou se všichni dobře známe, takže si vždy užijeme spoustu zábavy. Také jsem nadšen onou výzvou - můžeme tu zvednou laťku, a přinést světu něco unikátního."
2006
Únor

- Známý producent Frank Marshall oznámil, že byl dokončen ideální scénář. Natáčení mělo začit v roce 2007, a mělo by být zkompletováno v průběhu následujícího roku.
Podle informací z tohoto období se v JPIV měla objevit Lex, filová vnučka Johno Hammonda.
2007
Březen

- Herečka Laura Dern byla požádána, aby znovu zosobnila roli paleobotaničky Ellie Sattlerové. V tomto období společnost Universal chtěla film stále vydat roku 2008. Dále bylo oznámeno, že Joe Johnston by neměl film režírovat. Další osobou, která byla údajně kontaktována byl Richard Attenborough, který se ve filmech objevil jako John Hammond, duchovní otec Jurského Parku. Jeff Goldblum vyjádřil zájem o účinkování v Jurském Parku IV.
2008
Prosinec

Producentům společnosti Universal, Kathleen Kennedyové a Franku Marshallovi, byla položena jednoduchá otázka: "Došlo k nějakým pokrokům v rámci pokračování nového Jurského Parku?" Zareagovali takto: "Ne... Nevím. Myslím, že je to kvůli úmrtí Michaela Crichtona. Možná je to znamení toho, že by jsme si s tím již neměli zahrávat."
2009
Listopad

Joe Johnston hovořil o možnosti natočení nového dílu. Rovněž prohlásil, že film se film kompletně lišit od předchozích. Poznamenal také, že by mohl nastartovat novou trilogii.
2010
Leden

V rozhovoru Joe Johnston potvrdil, že Jurský Park může načnout zcela novou trilogii. Také dodal, že "Jurský Park IV překoná vše, co jste prozatím viděli."

Joe Johnston doslova řekl: "Jurský Park IV bude zcela jistě natočen. Překoná vše, co jste prozatím viděli. Prakticky se odtrhuje od tří předchozích dílů - může to být počátek další trilogie. Půjdeme na to úplně jinak. Zatím mohu prozradit pouze toto."

Bez bližší datace

Podle nejnovějšího rozhovoru by měly probíhat práce na novém scénáři. Joe Johnston řekl, že by na filmu chtěl společně se Stevenem Spielbergem začít pracovat, jakmile jen dokončí film Captain America.
____________________________________________________________________________

Jak vidíte, tak to s Jurským Parkem IV bylo v minulých letech jako na horské dráze. Dočkáme se ho někdy vůbec? Informace z poslední doby jsou však celkem optimistické, můžeme tedy stále doufat...

Pro více aktuálních informací doporučuji pravidelně navštěvovat www.jurassicparkiv.org.

Isla-Nublar-Crew
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jakého Dinosaura by jste rádi viděli v Jurském Parku IV?

Tyrannosaurus rex 18.3% (59)
Spinosaurus aegyptiacus 11.5% (37)
Velociraptor antirrhopus 11.1% (36)
Dilophosaurus wetherilli 13% (42)
Triceratops horridus 9.9% (32)
Zcela nový druh 36.2% (117)

Komentáře

1 Alfaraptor Alfaraptor | Web | 16. listopadu 2010 v 21:29 | Reagovat

Opravdu zajímavé. Akorát se bojím, aby z JP neudělali Star Wars - Starou a Novou trilogii...

2 lincoln lincoln | E-mail | 17. listopadu 2010 v 2:36 | Reagovat

have you ever considered jack horner, he worked as a consultant on every one of the films ask him and theres no way you wouldn't know if it's beeing made if you asked him ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama