Prosinec 2010

Šťastný Nový rok!

31. prosince 2010 v 12:11 | Isla-Nublar-Crew |  Různé
Smileodon funtalis
I šavlozubé kočky druhu "Smileodon funtalis" slaví! :-D, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Drazí přátelé a kamarádi. Doufám že jste všichni měli letos úspěšný rok. Tento rok utekl jako voda, já jsem si v jeho průběhu osobně zažil několik težkých chvil, nicméně i tak uplynulý rok považuji za relativně úspěšný.
Chtěl bych také upřímně poděkovat všem návštěvníkům mého blogu, važím si vašeho zájmu o moji práci, na které si dávám upřímně záležet. Na Nový rok oficiálně začne také kryptozoologická soutěž, kterou jsem nedávno ohlásil.

Přeji vám všem tedy do Nového roku spoustu upřímné lásky, mnoho úspěchu, hodně štěstí a velice pevné zdraví...

Isla-Nublar-Crew

Rozhovor se Scottem Siglerem

28. prosince 2010 v 1:38 | Isla-Nublar-Crew |  Exkluzivní materiál
Scott Sigler
Autor Scott Sigler, Kredit: www.scottsigler.com

Již zhruba dvakrát jsem na svém blogu oznámil vydání vskutku kvalitativně unikátní a briliatní knihy. Dokonce jsem její vydání zařadil mezi nejvýznamnější "Paleo-DNA" události roku 2010, tj. události spojené s klonováním vyhynulých organismů v populární kultuře a reálném světě. Touto knihou není žádná jiná kniha, než Ancestor. Rozhodl jsem se autora této výtečné knihy kontaktovat, sdělit mu můj názor na jeho knihu a požádat ho o krátké interview. Scott Sigler téměř okamžitě odpověděl, čímž mne vážně potěšil. Rád vidím umělce, který si jen nežije na výsluní, ale je ochoten komunikovat a dělat něco pro své fanoušky. Zanedlouho četbu knihy zopakuji, abych si vybavil všechny její aspekty a sepíši velice kladnou recenzi.

Rozhovor se Scottem Siglerem - 28.12.2010

Mohl by jste prosím čtenářům mého blogu představit sebe a svoji tvorbu?

"Píši horrorové romány, které jsou založeny na přírodních vědách. Mám v oblibě použití co nejvíce vědeckých poznatků, což dělá situace a monstra více uvěřitelnými. Vždy při psaní myslím na čtenáře, na to, jak mu mohu pomoci řicí frázi. "Jistě, k tomuto může dojít". Když čtenáři realističnost zápletky akceptují, tak jsou osvobozeni a mohou se hlouběji ponořit do příběhu, dovolí si vžít se do příběhu."

Jak jste přišel s nápadem pro vaši velice úspěšnou knihu jménem "Ancestor". Co pro Vás bylo inspirací?

"Přišlo to z několika směrů. Velice silná zima v Americe pro mne byla primární inspirací. Lidí žijící v Apalačském Pohoří byli naprosto odříznuti od okolního světa. Dokonce ani naše Armáda a Národní Garda se k nim nemohla dostat, a to ani při použití helikoptér a terénních vozidel. Izolace těchto lidí netrvala dlouho, jejich příběh mne ale nutil přemýšlet o scénáři, kde by byli lidé ze současného světa uvíznutí uprostřed třeskuté zimy. Od tohoto okamžiku se příběh mnohokrát změnil. K příběhu, který najdeš v knize vedlo nějakých dvacet verzí příběhu."

Jaký je Váš osobní názor na klonování vyhynulých druhů a podobné experimenty spjaté s genetikou?

"Už k tomu dochází. Vědci již například přivedli k životu Pyrenejského Kozorožce, udělali to tak, že zachovaný genetický materiál, který přenesli do enukleovaného vajíčka domestikované kozy. Mládě onoho kozorožce se uspěšně dočkalo porodu, bohužel však nežilo dlouho. Nejedná se o jediný druh, jsou tu i jiné pokusy, v nichž jde o navrácení moderních druhů, které vyhynuly.

Co se týče mého názoru, tak jsou k tomu vědci nyní velice blízko. Dojde k tomu. Pokud máme takovouto možnost, tak se nám otevřou nové obzory v rámci zachování biodiverzity. V klonování savců nevidím žádnou potencionální hrozbu."

Chtěl by jste na závěr rozhovoru čtenářům mého blogu něco vzkázat?

"Jistě, všechny mé Anglické audioknihy mohou získat zdarma, sériové audioknihy jsou dostupné na scottsigler.com a podiobooks.com"
_____________________________________________________________________________

Scotta Siglera můžete zastihnout na jeho webových stránkách:


Jeho vynikající knihy si můžete zakoupit na následujících stránkách:


Související články:


Chtěl bych ještě jednou panu Sigglerovi poděkovat za jeho osobní čas, který strávil korespondencí se mnou a prací na tomto rozhovorem. Takovýchto lidí je třeba si vážit.

Isla-Nublar-Crew

Ztracený Svět: Jurský Park - Soundtrack

26. prosince 2010 v 22:22 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park
Ztracený Svět: Jurský Park
Ztracený Svět: Jurský Park, Kredit: dwiwongtera.blogspot.com

V tomto dílu trilogie již nejde o zábavní park. Většina tohoto příběhu je zasazena na odlehlém a do značné míry tajuplném ostrově, na kterém je jen málokteré místo bezpečné. John Williams tedy soundtrack filmu naladil na poněkud pochmurnější a temnější úroveň. Soundtrack vykazuje mnohé znaky etnické hudby, v tomto směru se zde často objevují bubny. Hudba, při níž probíhá lov na některé dinosaury díky své dynamičnosti a velkoleposti podtrhuje působivost oné scény. Soundtrack je ve většině scén hutný a okouzlující, vynikajícím způsobem doplňuje atmosféru tohoto filmu. Prvotřídní je zejména skladba, která ve filmu doprovází scénu s útokem compsognathů, je z ní zcela znát, že antagonista není žádný pětimetrový dravec, ale zvíře velikosti kuřete, na druhou stranu hudba vykazuje vysoký stupeň nebezpečí, který smečka těchto malých dravců představuje. Pravděpodobně nejtemnější skladby se zde objevují v dělnickém městečku na ostrově Isla Sorna a na pevnině, kde uprchne samec tyrannosaura a terorizuje obyvatele San Diega. John Williams několikrát použil různé prvky, které se vyskytly v soundtracku prvního filmu. Tyto aspekty jsou použity ve zcela adekvátních scénách, tudíž na diváka mohou zapůsobit jako jakési hudební kameo.

Sountrack byl samozřejmě vydán na CD nosičích. Obal tohoto soundtracku je vyřešen nevídaným způsobem. Obal je papírový a dá se složit do celkem působivého dioramata, které zobrazuje bránu a nejrozličnější druhy dinosaurů z filmu.

Mé celkové hodnocení: *****

Soundtrack filmu se skládá z následujících skladeb:

01. The lost world (03:34)
02. The island prologue (05:03)
03. Malcolm´s journey (05:44)
04. The hunt (03:30)
05. The trek (05:24)
06. Finding camp jurassic (03:03)
07. Rescuing Sarah (04:01)
08. Hammond´s plan (04:31)
09. The raptors appear (03:43)
10. The compys dine (05:07)
11. The Stegosaurus (05:20)
12. Ludlow´s demise (04:27)
13. Visitor in San Diego (07:38)
14. Finale and Jurassic Park theme (07:54)

Isla-Nublar-Crew

Jurský Park - Soundtrack

26. prosince 2010 v 22:16 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park
Jurský Park
Jurský Park, Kredit: ww.csfd.cz

Film Stevena Spielberga Jurský Park z roku 1993 byl jednoznačně jeden z nejvíce inovativních filmů světové kinematografie. Mimo na tu dobu unikátních počítačových efektů a přesvědčivých animatronik film divákům nabídl i soundtrack, který zkomponoval věhlasný John Williams. Tato významná osobnost bezesporu patří mezi nejnadanější hudební skladatele současnosti. Jeho nejznámější prací je pravděpodobně právě soundtrack Jurského Parku.

Hudba v počáteční části navozuje velkolepou atmosféru zábavního parku. Mezi tyto scény patří především přílet prvních návštěvníků na ostrov Isla Nublar a jejich setkání s dinosaurem rodu Brachiosaurus. Při začátku vyhlídkové safari jízdy se soundtrack ubírá mírně mysteriózním směrem, výborně tak vystihuje celkové rozpoložení prvních návštěvníků parku. Po kolapsu bezpečnostních zařízení a úniku dinosaurů z jejich výběhů se hudba začíná ubírat mnohem dramatičtějším směrem. Při zapnutí elektřiny a zprovoznění všech systémů se hudba na okamžik přibližuje k onomu počátečnímu pozitivnímu náboji. To je však náhle přerušeno útokem Velociraptora, přičemž znovu nastupuje dramatická a velice hutná hudba. Konec filmu se nese ve velice poklidném duchu. Sountrack Jurského Parku je složen vskutku bravurně, výtečně vystihuje všechny zobrazené situace. Nutno podotknout, že s ním John Williams odvedl vynikající práci.

Mé celkové hodnocení: *****

Soundtrack Jurského Parku se skládá z následujících skladeb:

01. Opening titles (00:34)
02. Jurassic Park theme (03:26)
03. Incident at Isla Nublar (05:20)
04. Journey to the island (08:51)
05. The raptor attack (02:49)
06. Hatching baby raptor (03:21)
07. Welcome to Jurassic Park (07:55)
08. My friend, the brachiosaurus (04:16)
09. Dennis steals the embryo (04:56)
10. A tree for my bed (02:12)
11. High-Wire stunts (04:09)
12. Remembering Petticoat lane (02:48)
13. Jurassic Park gate (02:04)
14. Eye to eye (06:32)
15. T-rex rescue and finale (07:37)
16. End credits (03:26)

Isla-Nublar-Crew

Nejvýznamnější Kryptozoologické události roku 2010

26. prosince 2010 v 21:52 | Isla-Nublar-Crew |  Významné události
Sasquatch
Sasquatch z filmu Harry and the Hendersons, Kredit: www.blogspot.com

V Průběhu roku 2010 došlo k několika významným událostem a objevům. Některé objevy se ukázaly být podvrhy, jako například údajná fotografie antropomorfního tvora z Luisiany. Tento podvrh, který měl zobrazovat tvora jménem Skunk Ape (zapáchající primát), byl vyvrácen samotným Lorenem Colemanem. Velkou vlnu pozornosti zvedl i objev opelichané zdechliny jakési kunovité šelmičky. Někteří neinformovaní lidé tohoto tvora dokonce nazývali Chupacabrou. I tak je zde ale několik objevů, které jsou jednoznačně pravdivé a pozoruhodné. Doufejme, že následující rok bude na objevy nemálo bohatší.

1. Záznam Sasquatche?
Pomocí kamery v nočním režimu byl pořízen videozáznam tvora, který jeví některé askepty, které jsou pro Bigfoota typické. Pořízení tohoto záznamu je dle mého názoru ta nejvýznemnější Kryptozoologická událost letošního roku.

Více informací zde.

2. Nový dravý savec
Ke zcela unikátnímu objevu nového druhu dravého savce došlo v oblasti jezera Alaotra na Madagaskaru. Objevy tohoto typu jsou v současnosti velice ojedinělé.

Více informací zde.

3. Fotografie Nessie?
Richardem Prestonem bylo pořízeno několik fotografií, které zachycují jakýsi podivný hrbatý objekt. Vzhledem se podobá známé "Lochnessce".

Více informací zde.

4. Dravec jménem Nesski
K sérii tajuplných útoků došlo v jezeře Chany, které se nachází v Rusku. Podle nejrůznějších zpráv je tato země domovem mnoha neznámých jezerních tvorů. Svědkové tvrfí, že jde o práci právě takového neznámého predátora, místní obyvatelé ho pojmenovali Nesski. Byla pořízena i jeho fotografie.

Více informací zde.

5. Tvor z Nového Mexika
V této zemi bylo nalezeno tělo podivného šavlozubého tvora s ostny na hřbetě.

Více informací zde

6. Nové řady Kryptozoologických pořadů
V průběhu roku 2010 byla natačena nová řada dokumentárního pořady Destination Truth a Lost Tapes.

Více informací zde.

7. Nová Kniha Lorena Colemana
Autoři Loren Coleman a Mark A. Hall vydali knihu na téma gigantických opolidí.

Více informací zde.

8. Nový druh varana
Nový Varan původem z ostrova Luzon byl nazván Varanus bitatawa.

Více informací zde.

9. Nový druh opice
Nově objevený druh Langura byl jeho objeviteli nazván Rhinopithecus strykeri. Tento druh je pozoruhodný svým nosem, tedy spíše jeho fyzicky externí absencí.

Více informací zde a zde.

10. Chřestivci
2 nové druhy ryb ze skupiny chřestivců bylynazvány Halieutichthys intermadius a Halieutichthys bispinosus.

Více informací zde.

11. Kryptozoologické filmy
Nejvýraznějšími příklady nově natočených kryptozoolicky zaměřených filmů pravděpodobně jsou Mongolian Death Worms a MothMan. Oba tyto filmy jsou dle mého soudu celkem nadprůměrné. Rozhodně stojí za shlédnutí, je však samozřejmě nutné brát je s rezervou.

Více informací zde a zde.

Isla-Nublar-Crew

Nejvýznamnější Paleontologické objevy roku 2010

24. prosince 2010 v 13:20 | Isla-Nublar-Crew |  Významné události
Balaur
Theropod Balaur bondoc, Kredit: www.wired.com

V roce 2010 byla objevena spousta druhů vyhynulých živočichů všech forem. Na objevy tohoto typu byl tento rok velice bohatý. Je pravděpodobné, že v roce 2011 dojde k dalším významným objevům.

1. Gigantický druh fosilní velryby
K objevu nového druhu ozubeného kytovce došlo v Jižní Americe, konkrétně ve státě Peru. Vědce druh Leviathan melvillei překvapil především velikostí svých zubů.

Více informací zde.

2. Obří fosilní čáp
Gigantický čáp marabu, který dorůstal až velikosti dospělého muže, byl objeven na Ostrově Flores. Ten se proslavil především objevem známých hobitů.

Více informací zde

3. Noví ceratopsidé
Řady skupiny ceratopsidů v průběhu tohoto roku obohatilo několik nových rodů, konkrétně se jedná o rody Mojoceratops, Kosmoceratops a Utahceratops.

Více informací zde.

4. Noví Iguanodontidé
V Americkém Utahu došlo k objevům dvou nových iguanodontidů, jejich jména jsou Hippodraco scutodens a Iguanocollosus fortis.

Více informací zde.

5. Další Marginocephalid
Nový člen skupiny tlustolebých dinosaurů byl nazván Texacephale langstoni.

Více informací zde.

6. Nové naleziště jantaru
Bohaté naleziště třetihorního jantaru bylo objeveno v Indii.

Více informací zde.

7. Unikátní dromaeosaurus
Theropod s unikátním postavením drápů byl objeven v Rumunsku. Dostal jméno Balaur bondoc.

Více informací zde, zde a zde.

8. Triceratops a Torosaurus - identické zvíře?
Podle jedné z nejnovějších teorií by Triceratops a Torosaurus měli být identický druh, pouze v odlišném stupni vývoje. Autorem této relativně kontroverzní teorie je věhlasný paleontolog Jack Horner.

Více informací zde.

9. Africký pterosaurus
Nově objevený druh okřídleného ještěra byl nazván Alanga saharicafrom.

Více informací zde a zde.

10. Nový theropod (update)
Nově objevený druh theropoda dostal druhový název Concavenator corcovatus.

Více informací zde.

Isla-Nublar-Crew

Nejvýznamnější "Paleo-DNA" události roku 2010

23. prosince 2010 v 16:26 | Isla-Nublar-Crew |  Významné události
Mamut
Mammuthus primigenius, Kredit: www.askamathematician.com

První "Best of" článek roku 2010 vám přiblíží nejvýznamnější události, které jsou spojeny s klonováním vyhynulých druhů jak v populární kultuře, tak i v rámci reálného světa. Následovat budou i 2 další články, které čtenáři přiblíží mnou vybrané nejvýznamnější události roku 2010, ty se budou věnovat Kryptozoologii a Paleontologii.

1. DNA Mamuta
Při průzkumu genetických informací tohoto srstnatého chobotnatce z doby ledové bylo zjištěno, že jeho krev byla v podstatě nemrznoucí směs, která by se dala s notnou dávkou nadsázky přirovnat k Fridexu.

2. Genom ptáka Moa
Vědcům se v průběhu tohoto roku podařilo extrahovat DNA ze skořápek vajec některých vyhynulých druhů ptáků. Konkrétně se jedná o ptáka Moa a Aepyornise.

Více se můžete dozvědět zde.

3. Jurassic Park: Singapur
V Singapuru byl otevřen nový zábavní park společnosti Universal. Toto zábavní zařízení pochopitelně obsahuje sekci, která je věnována Jurskému Parku. Říční jízda se zcela liší od všech ostatních atrakcí, které se většinou nacházejí na půdě USA. Další atrakce by údajně měla být otevřena v Dubaji.

Více informací zde a zde.

4. Ancestor
Kniha, jejimž autorem je Scott Sigler, pojednává o experimentech v oblasti genového inženýrství. Společnost Genada se pokouší najít nový zdroj orgánů pro xenotransplantace (tj. transplantace orgánů mezi různými druhy organismů). Po mnoha genetických pokusech na současných zvířatech se jím podaří stvořit předka všech savců. Vše se ale začne bortit a Synapsidi se zcela vymknou kontrole. Jedná se o vysoce kvalitní Sci-Fi knihu, všem otrlejším a anglicky mluvícím čtenářům ji mohu vřele doporučit.

Více informací a trailer zde.

4. Jurassic Park: Redemption a další komiksy
Díky společnosti IDW pokračuje odkaz Jurského Parku a Michaela Crichtona dále. Příběh je zasazen na pevnině a je rozdělen do 5 dílů, přičemž každý z nich má 2 alternativní verze obálky. Do značné míry se tyto komiksy podobají filmům ze série Carnosaurus. Pří příležitosti vzniku Jurassic Park: Redemption jsou nyní vydávány všechny předchozí komiksy, a to sice ve formě paperbacku. Na sérii bude navázáno řadou s jménem "Jurassic Park: Devils in the Desert".

Více informací zde, zde a zde.

5. Mobilní hra s tématikou Jurského Parku
Společností GameLoft byla vydána velice vydařená mobilní hra, která je založena na filmovém univerzu Jurského Parku. Hráč se ocitá na Isla Nublaru, kde musí čelit všem jeho nebezpečenstvím.

Více informací zde.

6. Joe Johnston hovořil o Jurském Parku IV
Joe Johnston několikrát v průběhu tohoto roku (konkrétně na jeho začátku) zveřejnil některé informace týkající se Jurského Parku IV. Mimo jiné oznámil, že by měla vzniknout celá nová trilogie. V současné době Joe Johnston dokončuje natáčení filmu Captain America.

Více informací zde a zde.

7. Nové naleziště jantaru
Bohaté naleziště třetihorního jantaru bylo objeveno v Indii.

Více informací zde.

8. Návrat atrakce "Triceratops encounters"
Do zábavního parku společnosti Universal v Orlandu se vrátila velice oblíbená atrakce s názvem Triceratops encounters.

Více informací zde.

9. Paperback Knihy How to build a Dinosaur
V únoru roku 2010 paleontolog Jack Horner vydal paperbackovou verzi své knihy How to build a Dinosaur, v níž společně se spoluautorem Jamesem Gormanem rozebírá možnost stvoření tvorů podobných dinosaurů pomocí modifikace genomu současných kuřat. Navzdory odbornosti je kniha nesporně sepsána velice čtivou a zábavnou formou.

Více informací zde.

10. Znovuvydání Jurského Parku na DVD
V ČR byla na DVD znovu vydána celá trilogie. Design obalu je bezesporu velice atraktivní.

Více informací zde.

Isla- Nublar-Crew

Vánoční přání od autora blogu

22. prosince 2010 v 18:02 | Isla-Nublar-Crew |  Různé
Autor Blogu
Autor Blogu, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Mí drazí přátelé, kamarádi, pravidelní čtenáři i sporadičtí či zcela náhodní návštěvníci mého blogu, chtěl bych tímto vám všem popřát příjemné prožití Vánočních svátků. Zároveň bych se s vámi chtěl podělit o některé názory, které jsou spojeny s Vánoci a dalšími svátky.

Rok se sešel s rokem, a opět nastaly Vánoce a bleskovou rychlostí se blíží i Silvestr. Uvědomujete si ale, co se za pojmem "Vánoce" skrývá? Jedná se o dobu klidu, lásky, pochopení a odpuštění. Tyto aspekty by měly být důležitou součástí života všech lidí. Je mi líto, že Vánoce jsou natolik zkomercializovány. Ze všech stran se na světlo světa dere obtloustlý a značně grotesktní Santa Klaus, který představuje ryzí materialismus ve své nejhorší formě, kterým já osobně pohrdám. Amerikanizace naší bohaté kultury mne relativně pobuřuje, Dušičky jsou postupně transformovány na Halloween a o Vánocích náš kraj okupuje onen výše zmíněný Santa Klaus s jeho sobím spřežením. Copak naše tradice nejsou dost bohaté a pozoruhodné? Vánoce jsou svátek duchovní, nikoliv materialistický. Pod Vánocemi si tedy nepředstavuji hromady dárků, ale typickou a neopakovatelnou atmosféru. Tu rozhodně nehledejte ve výkladních skříních obchodních domů, nýbrž ve svém vlastním srdci. Užijte si tento slavnostní čas nejen s přáteli, ale i v rodinném kruhu.

Přeji vám všem příjemné prožití Vánočních svátků...

Isla-Nublar-Crew

Hrátky s geny v populární kultuře I. - Filmy

22. prosince 2010 v 1:40 | Isla-Nublar-Crew |  Rozcestníky Blogu
Šroubovice D.N.A
Šroubovice D.N.A, Kredit: www.ru.kllproject.lv

Vítám vás v novém rozcestníku mého blogu. Tématicky tímto relativně navazuji na články o klonování vyhynulých druhů v populární kultuře. Původně jsem zamýšlel, že tento rozcestník bude označen jako "Genetické běsnění v populární kultuře". Téma zneužívání genetiky je však tak závažné a znepokojivé, že jsem se pro mírné odlehčení témata rozhodl pro poněkud optimističtější název. Názory vyslovené v těchto filmech nemusí nutně souhlasit s mými. Tento rozcestník bude samozřějmě často upravován, dokud se jeho kompletnost nedobere celkem sta procent. Rovněž upozorňuji, že tento článek se nezaobírá genetickou rekonstrukcí vyhynulých druhů. Tomuto tématu je na mém blogu věnován zcela samostatný rozcestník.

- D.N.A (1997) CZ **
- Experiment (2005) CZ
- MegaPiraňa (2010) CZ **
- Ostrov dr. Moreau (1977) CZ **
- Ostrov dr. Moreau (1996) CZ *** Recenze Filmu
- Piraňa (1978) CZ
- Piraňa 2: Létající zabijáci (1981) CZ
- Predátor z Hlubin (2004) CZ **
- Splice (2009) ****
- Šestý Den (2000) ***
- Útok z Hlubin (1999) ****

Isla-Nublar-Crew

JP: Return to Isla Nublar - Novinky

12. prosince 2010 v 6:07 | Isla-Nublar-Crew |  Return to Isla Nublar
Na herní modifikaci "Jurassic Park: Return to Isla Nublar" v současnosti proběhla spousta práce. Většina konceptů je kompletní, soundtrack téměř také, začínáme pracovat na prvních počítačových modelech.

Zajímavosti:

- ve hře se pravděpodobně vyskytne Kosmoceratops. Tento ceratopsid byl objeven relativně nedávno, někdo by si tedy mohl myslet, že ho InGen klonovat nemohl. Pravda je však jinde. Je pravděpodobné, že InGen naklonoval některé druhy, které v době výzkumu prozatím nebyly známé. Kosmoceratops bude jejich příkladem, v dokumentech InGenu bude veden jako "Neznámý ceratopsid".
- Tyrannosaurovi se ve modifikaci dostane zadostiučení. Spinosaurus, který uprchne z Isla Sorny bude transportován zpět. V rámci herní animace bude konfrontován se samcem Tyrannosaura rexe v plné síle. Je snad jasné, kdo z páru těchto kolosálních dravců vzejde jako vítěz.
- Některé z druhů budou mít jedinečné schopnosti. Některé budou žít v norách v podzemí. Jiné budou schopny prolézat spletité větvě stromů.
- Ekosystém Kostariky bude oplývat mnoha současnými druhy. Ve hře se vyskytnou například hmyz, ryby, obojživelníci, ještěři, ptáci a několik druhů tropických savců.
- V oblasti genetických laboratoří se bude skrývat nepovedený experiment InGenu. Nebude se jednat o zrovna o přátelská stvoření.
- V herní modifikaci se objeví stejný jedinec druhu Tyrannosaurus rex, který se vyskytl v prvním Jurském Parku.
- Ve hře se vyskytnou některé reálie t Jurského Parku- např. Nedryho džíp a jeho plechovka, brokovnice Roberta Muldoona, Raptoří dráp Alana Granta a dále pozůstatky Velociraptora v mrazáku.
- Do hry bude konečně zapojet i BioSyn. Ve filmovém univerzu se mu narozdíl od knih Michaela Crichtona nedostalo dostatečné pozornosti. Trnto projekt je mimojiné myšlen i jako pocta tomuto spisovateli.

Soundtrack:

Pro soundtrack byly doposud použity skladby, které se neobjevily v Jurských Parcích. Je samozřejmé, že některé skladby soundtracků JP se ve finální verzi hry objeví, navodí to klasickou atmosféru. Tyto skladby budou použity především na místech, která se objevila v prvním dílu Jurského Parku (1993). Nové skladby navodí zcela unikátní atmosféru. Některé z doposud použitých skladem si můžete stáhnout zde:


Soubor je chráněn heslem. Odemknete ho při použití hesla "PaleoGenetics".

Audiozáznamy se ve hře vyskytnou v následujících situacích:

- Teaser trailer hry - Trevor Rabin - "Enemy of the State"

- Honička se Spinosaurem - Trevor Rabin - "Titans Spirit"  (04:40-06:47)

- Přelet pelikánů nad lodí - Trevor Rabin - "Guardian Suite" (02:50-03:08)
- Potopení lodi / Útok Mosasaurů - Trevor Rabin -  "Anarchy"
- Střet s Liopleurodonem - Trevor Rabin - "Titans Spirit" (01:50 - 03:12)

- Probuzení se na pláži - Trevor Rabin - "Titans Spirit" (06:55 - 07:16)
- Cesta hornatým územím ostrova - Sountrack filmu Stealth
- Cesta vyschlým potokem / První setkání s Dilophosaurem - Trevor Rabin - "Guardian Suite" (06:20-06:54)
- První setkání se samicí Tyrannosaura - StarShip Troopers 2 "Dax´s last stand" (04:45 - 05:15)
- Finální útok Tyrannosaura - BT - "Pilot´s Theme" (00:00 - 02:02)
- Uspání Tyrannosaura - BT "DMZ"

Seznam Druhů 2.0:

Nově přidané druhy pravěké zvěře jsou označeny znakem (N). Detailní koncepty budou samozřejmě prováděny pouze u nových druhů. U druhů známých z filmů se náš tým bude řídit filmovým kánonem.

Pevnina

- Carcharodontosaurus saharicus
- Carnotaurus sastrei
- Compsognathus longipes
- Dilophosaurus wetherilli
- "Pteranodon longiceps hippocratesi"
- Rhamphorhynchus muensteri
- Spinosaurus aegyptiacus
- Therizinosaurus cheloniformis (N)
- Tyrannosaurus rex (Mladý jedinec)
- "Velociraptor antirrhopus sornaensis"

Isla Sorna

- Tyrannosaurus rex (Samec)
- Spinosaurus aegyptiacus

Cesta na ostrov

- Liopleurodon ferox - Koncept hotov
- Mosasaurus hoffmannii

Isla Nublar

- Baryonyx walkeri - Koncept hotov
- Brachiosaurus brancai
- Carnotaurus sastrei (Hybridní verze)
- Compsognathus longipes
- Dilophosaurus wetherilli
- Gallimimus bullatus
- Herrerasaurus ischigualastensis
- Meganeura brongniarti (N)
- Metriacanthosaurus parkeri (N) - Koncept hotov
- Microceratus gobiensis (N)
- Othnielia rex (N)
- Parasaurolophus walkeri
- Plesiosaurus dolichodeirus
- Quetzalcoatlus nortropi
- Rhamphorhynchus muensteri
- Triceratops horridus
- Tyrannosaurus rex (Samice)
- "Velociraptor antirrhopus nublarensis"

Koncepty:

Liopleurodon ferox
Liopleurodon ferox, Kredit: Isla-Nublar-Crew
Baryonyx walkeri
Baryonyx walkeri, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Metriacanthosaurus
Metriacanthosaurus parkeri, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Metriacanthosaurus 2
Rozdílná pohlaví Metriacanthosaura, Kredit: Isla-Nublar-Crew

První počítačové modely:

V současné době nám několik moderů (Resp. tvůrců herních modelů) shcválilo použití jejich modelů. Za velkou podporu bych chtěl poděkovat především MudRatovi. Nyní máte možnost si prohlédnout některé vynikající ukázky z jeho vskutku působivé tvorby.

Compsognathus
Compsognathus longipes, Kredit: MudRat

Franchi Spas-12
Franchi Spas-12, Kredit: MudRat

M16A2
M16A2, Kredit: MudRat

Výběh Velociraptorů
Výběh Velociraptorů, Kredit: MudRat

Na co se můžete těšit:

- Střet se smečkou Carnotaurů ve vesničce.
- Souboj se dvojicí Carcharodontosaurů ve starověkých ruinách.
- Potopení lodi a následovný útok Mosasaurů.
- Střet s kolosálním Liopleurodonem.
- Zprovoznění Nedryho džípu.
- A mnoho další různorodé akce, která jen tak neomrzí...

Morální ponaučení:

Tento projekt se ukázal být skvělou sondou do současné společnosti. Přes všechny případné neschody pokračujeme dál. Lidé, kteří se kdysi pokusili projekt doslova ukrást jsou mi nyní lhostejní. Jen doufám že si někdy uvědomí nemorálnost jejich chování a nedostatek empatie. Jiným lidem by se po takto chmurné události projekt mohl zprotivit. Sám jsem tím byl opravdu rozhořčen, a kdo by také nebyl, kdyby se mu celoživotní sen pokusilo pošlapat několik amatérů. Já však pokračuji dál, plný energie a nadšení. Což jen dokazuje ryzí fanouškovství a zapálení pro danou věc. Další novinky v rámci vývoje budou zveřejněny velice brzy (Takřka v rámci několika dnů). Chtěl bych poděkovat ohromné spoustě lidí, kteří se na tomto ambiciózním projektu v současnoti podílí! Zájemci o spolupráci, dejte vědět... :-)

Více veřejně dostupných informací na deviantARTu...

Isla-Nublar-Crew

Nový Iguanodontid z Utahu

10. prosince 2010 v 20:47 | Isla-Nublar-Crew |  Věda
Utah
Americký stát Utah, Kredit: Isla-Nublar-Crew

K nálezu nového druhu ornithopodního dinosaura došlo ve východní části Amerického státu Utah. Dinosaurus, který dostal jméno Hippodraco scutodens žil na tomto území zhruba před 125 miliony let. Jeho pozůstatky byly však odkryty již v roce 2004.

Hippodraco scutodens
Hippodraco scutodens, Kredit: palaeoblog.blogspot.com

Název tohoto dinosaura středního vzrůstu vznikl ze slov hippo (kůň) a draco (drak). Scutum dále znamená "podlouhlý štít" a dens značí zuby. Druhové jméno tohoto tvora napovídá, že jeho zuby se tvarem podobaly štítu.Hippodraco sdílel životní prostředí s jedním jeho blízkým příbuzným, jímž byl Iguanacolossus fortis. Oba tyto druhy se řadí do skupiny iguanodontidae, do níž jsou začleněni jedni z nejvíce úspěšných dinosaurů všech dob. Hippodraco se svého příbuzného lišil především velikostí, byl o celých 50% menší.

"Tyto dva druhy jsou významnou součástí pomyslného okna do období rané Křídy. Zaplňují další kapitolu něčeho, z čeho jednou vznikne složitý historický příběh." Prohlásil vědec McDonald. Jeho tým také zjistil, že Iguanodoni ze Severní Ameriky jsou mnohem méně příbuzní kachnozobým dinosaurům.

Isla-Nublar-Crew

Kryptozoologická odhalení - "Americký Psí Muž"

10. prosince 2010 v 15:54 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie

Vyvrácení Existence Amerického Psího Muže

V prvním dílu Kryptozoologických Odhalení se budu zabývat takzvaným Americkým psím mužem, který se má do začné míry podobat fiktivním vlkodlakům, kteří jsou široké veřejnosti známí především z nejrůznějších horrových filmů. V průběhu tohoto článku svými teoriemi beze zbytku vyvrátím existenci tvorů, kteří by mohli nést označení "Vlkodlak" nebo "Psí Muž". Při svém vysilovném bádání jsem narazil na několik zcela racionálních vysvětlení.
Původně jsem chtěl první díly tohoto kryptozoologického seriálu chtěl věnovat Sasquatchovi a některým dalším prapodivným tvorům. V současné době jsem však narazil na mnohem zajímavější informace, které si jistě zaslouží zveřejnění na mém blogu. Navíc jsem dostal povolení použít fotografický materiál vlastněný osobou, která se sama setkala s podivným stvořením.

Úvod

Zprávy popisující setkání s prazvláštními chlupatými stvořeními s protáhlými čelistmi pocházejí z konce 19. století. Jsou taktéž známí pod latinským názvem Cynocephalus (Psí hlava). Má osobní teze, která se pokouší vysvětlit existenci těchto tvorů je rozdělena na dvě části. Obě jsou úzce spjaty s oblastí neustále se rozvíjejícího odvětví vědy - genetiky.

Pozorování psích lidí jsou extrémně lokální. Narozdíl od tvorů, jako Sasquatch se nejedná o migrující tvory. Podle všeho se drží se na úzce vymezeném teritoriu. Příkladem budiž "Michiganský Psí Muž" a "Potvora z Bray Road" a "Tvor z Oblasti Mezi Jezery". První pozorování psího muže z Michiganu pochází z roku 1887 z okresu WexFord. Dva dřevorubci zde spatřili tvora, kterého popsali jako člověka se psí hlavou. Zprávy o pozorování podobných tvorů pochází i z okresů Allegan, Manistee a Cross Village. Pro stát Wisconsin je typická potvora z Bray Road. V roce 2007 byl pořízen audiovizuální záznam, v němž se objevuje mohutný tvor podobný medvědu. V záběru záznamu napadá kameramana.  Tento záznam byl usvědčen jako jednoznačný podvrh. Roli neznámého tvora zde sehrál muž v obleku, který se podobá Českému Hejkalu (armádní kamuflážní oděv).

BigFoot
Bigfoot, Kredit: www.cryptomundo.com

S tvorem, který je označován jako Sasquatch nebo Bigfoot mají mnoho společných znaků:
- Bipední způsob lokomoce.
- Mohutné telo porostlé tmavou srstí.
- Tito tvorové jsou aktivní především v noci.

Land between the Lakes
Izolovaná oblast Land between the Lakes - Kentucky, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Genetický omyl?

Osobně se domnívám, že se jedná o identického tvora, čili Americký psí člověk = Bigfoot / Sasquatch. Některá místa jeho výskytu jsou značně izolována, jako například právě oblast Land Between Lakes ve státě Kentucky (KY). Zdější populace Sasquatchů v průběhu času mohla ztratit geneticky na kvalitě. Zdravý druh vyžaduje široký genofond, toho se ale na izolovaných územích nedostává. V rámci několika generací mohlo dojít ke genetické degeneraci několika těchto exemplářů. Ti by potom mohli nést některé archaické znaky, mezi něž patří i ona typická protažená čelist. Mohlo samozřejmě dojít i ke změně chování. Daní tvorové se vskutku projevují zcela jinak než typické exempláře Bigfoota. Oni údajní psí lidé jsou mnohem agresivnější, byly zaregistrovány i některé případy útoku na člověka. Změna ve fyziologii by mohla být vysvětlena i působením tzv. recesivních genů. U některých členů populace se mohou vyskytnout archaické znaky, které nesly jejich předci. U těchto primátů by to mohla být právě protažená čelist. Podobně postižení tvorové jsou ve volné přírodě velice vzácní. V nedávné době byl nalezen delfín, jehož počet ploutví odpovídal počtu, kterým se honosili jeho prehistoričtí předci. Toto se dá označit jako projev recesivních genů v praxi. Proč by se tedy něco podobného nemohlo stát evolučně prastarému druhu homonida? Tento jedinec by posléze byl zřejmě vyloučen z rodinných skupin Bigfootů, do kterých se tito primáti často sdružují. Stejně tak je tomu v případě albinistických jedinců tohoto neznámého primáta. Albíni se pohybují sami, navíc jsou mnohem agresivnější než klasičtí Bigfooti, kteří jsou ve většíně případů nesmělí, případně zvědaví.

Delfín 1
Běžný druh delfína s archaickými znaky, Kredit: www.underwatertimes.com

Delfín 2
Detail abnormálních ploutví, Kredit: www.underwatertimes.com

Změna chování

Změnu chování mohly způsobit 2 faktory, a to sice:
- Výše zmíněná genetická degenerace několika exemplářů.
- Významný Český kryptozoolog, paleontolog, entomolog a cestovatel Jaroslav mareš se v některých svých knihách zmiňuje o Orangutanech od řeky Segama. Ti na civilizací víceméně nedotčeném břehu se chovají zcela normálně. Na břehu druhém probíhá intenzivní těžba dřeva, pralesy jsou ničeny. Samci orangutanů na tomto břehu Segamy se chovají značně agresivně, a to i v rámci svého vlastního biologického druhu. Mohou být tito psí lidé civilizací ničení zástupci Bigfoota? Pravděpodobně ano.

Exkluzivní materiál

Nyní však k exkluzivnímu materiálu, který mi laskavě poskytla uživatelka Redbulbord z webu Deviantart.com. Tímto bych jí chtěl veřejně upřímně poděkovat...

Možná fotografie tvora?
Možná fotografie tvora?, Kredit: Redbulbord

O událostech, které obestíraly pořízení fotografie svědkyně prohlásila následující:

"S mojí mamkou jsem se minulou sobotu procházela v oblasti mezi jezery.  Když jsme se vracely od Honker Lake, tak jsme z lesa v okolí Nature Station zaslechly podivné zvuky. Znělo to, jako by po nás někdo házel kameny (Často popisovaná vlastnost Bigfoota, pozn. I-N-C). Vyndala jsem fotoaparát a pořídila několik snímků, potom jsme odešly. Po návratu domů jsem si prohlížela fotky, na 2. snímku bylo něco, co mne ihned zaujalo. Bylo to zachyceno v levém rohu obrázku, po přiblížení mi takřka běhal mráz po zádech. Tato verze snímku je nazoomovaná, mí známí neměli zdání, o co by se mohlo jednat. Rozhodně to nevypadá jako pařez. Při zapnutí efektu odstranění červených očí z fotografie jeden červený bod zmizel. Vypadá to jako potvora z oblasti mezi jezery, má se jednat o tvora, který se podobá vlkodlakovi (nebo Bigfootovi s tváří psa)."

Vskutku se domnívám, že na fotografii by mohl být zachycen Bigfoot. Těžko však říci, k podrobnějšímu výzkumu bych potřeboval mnohem detailnější fotografii. Co se týče mne osobně, tak na základě svého výzkumu věřím, že takzvany Dogman není ničím víc, než nenásilnou genetickou hybridizací, popřípadě jakýmsi samostatným poddruhem Sasquatche.

Jaký je Váš osobní názor na dané téma?

Isla-Nublar-Crew

Gigantický fosilní čáp

10. prosince 2010 v 2:35 | Isla-Nublar-Crew |  Věda
Flores
Ostrov Flores, Kredit: Isla-Nublar-Crew

K objevu mimořádně velkého prehistorického čápa marabu došlo na ostrově Flores, který se nachází v oblasti Indonésie. Tento ostrůvek se mimojiné proslavil díky zakrslému lidskému druhu, jehož zástupci jsou označováni jako "Hobiti z Floresu".

Z dosavadního vědeckého výzkumu navíc vyplývá, že byl tento vyhynulý druh pravděpodobně schopen aktivního lovu, a to i některých oslabených nebo juvenilních jedinců druhu Homo floresiensis. Pro toto však doposud neexistují žádné přímé důkazy. Současní příbuzní tohoto nově nalezeného druhu jsou téměř výhradně mrchožrouti a oportunističtí lovci drobnějších živočichů. Leptoptilos robustus dorůstal až výšky dospělého muže, což činí zhruba 1.8 metru.

Obří Čáp
Leptoptilos robustus, Kredit: www.cryptoworld.co.uk

L. robustus sdílel ostrovní ekosystém s mnoha prapodivnými druhy, které by pravděpodobně současného pozorovatele zarazily především svojí velikostí. Na Floresu žila gigantická krysa Papagomys armandvillei, gigantičtí varani blízce příbuzní těm z Komoda (Varanus komodoensis), dále ostrov obýval zakrslý poddruh chobotnatce jménem Stegodon florensis insularis, v neposlední řadě zde samozřejmě žili i proslavení homonidé druhu Homo floresiensis. Tito hobiti jsou často spojováni s některými podivnými drobnými hominidy typu Orang Pendek a Ebu-Gobo. Někteří kryptozoologové se domnívají, že se jedná o evoluční potomky druhu Homo floresiensis.

Nový paleontologický nález svědčí o vulkanické aktivitě na ostrově: "Veškeré kosti gigantických čápů marabu, zakrslých slonů a hobitů jsou pokryty silnou vrstvou sopečného popelu, což poukazuje na vulkanickou erupci." prohlásil dr. Meijer reportérům společnosti BBC.

Isla-Nublar-Crew

BigFoot (2006) - Recenze

8. prosince 2010 v 5:22 | Isla-Nublar-Crew |  Filmy
BigFoot (2006)
Bigfoot (2006), Kredit: www.filez.st

Až doposud jsem se bláhově domníval, že sepsat recenzi na špatný film je vskutku a veskrze jednoduchý úkol. Tento odpudivý "film" mne však neblaze vyvedl z omylu.
Film začíná v duchu filmů z osmdesátých let. Kamera zabírá přírodní scenérie, volavky a další divou zvěř. Vycházka juvenilního jedince mývala je však nadále narušena jakousi prašivou tlapou. Bez povšimnutí u mne nezůstal fakt, že si mládě mývala prakticky ničeho před útokem nevšimlo. Bylo víceméně sebráno ze země. Následující scéna je takřko vystřižená z některých rodinných komediálních filmů. Nově přistěhovaný otec s dcerou projíždějí jejich novou ulicí. Dcera co chvíli vykřikne, jestli se některý z dalších domů stane jejím novým domovem. Otec jí posléze uzemní tím, že budou  žít v jakési jednopatrové budobě.
Posléze je otec navštíven jakýmsi policistou, který si nalezl oblibu v alkoholu. Toto bradaté individuum se nebojí zasednout za volant, ačkoliv je těžkě podnapilé. Několik piv a panáků neznámé značky pro něj nejsou v řízení zhola žádné překážky. Velkou zvláštností je fakt, že tento policista je stal mou nejoblíbenější postavou z celého filmu (Žádná postava, která by více oplývala charakterem zde bohužel není). Prapodivné události započívají  tím, že díky průmyslové výstavbě bude zvěř vytlačována do periferie Amerického městečka. Mezi nejrůznější zvěří se vyskytuje i jeden nakvašený exemplář Bigfoota, kterého lidský druh připravil o životní prostředí. Ten se nadále přesouvá do oblasti malého města, a začíná napadat jeho obyvatele...

V okolí se začnou vyskytovat mršiny vysoké zvěře. Toto bude místními obyvateli na účet přičteno černým medvědům. Posléze se však v okolí vyskytnou i roztrhané mršiny medvědů a lidí. Následovně je několika vesnickými jokly vypravena trestná výprava, která směřuje do močálu, v němž se odehrála většina mysteriózních událostí. Všichni lovci jsou Bigfootem postupněm eliminovámi. Zajímavostí budiž fakt, že jeden z miliaristů je ozbrojen legendární ruskou automatickou puškou jménem AK-74. Tento vidlák je do křoví zavlečen Sasquatchem, přičemž z hlavně jeho zbraně vyjde jeden jediný výstřel, což je samo o sobě velice nepravděpodobně (při zavadění prstu o spoušť by pravděpodobně vyšla celá dávka). Tento výstřel je navíc tak hlasitý a atypický, jakoby takřka vyšel z hlavně protitankové pušky.

Sasquatch
Humorná propagace produktu Sony (Pro odlehčení), Kredit: www.adsoftheworld.com

Tento film je neuvěřitelně předvidatelný. I nejnatvrdlejší osoba na této planetě by mohla  být během okamžiku sepsat mnohem lepší filmový scénář. Filmové efekty jsou naprosto zhovadilé. Speciální efekty se v tomto filmu prakticky nevyskytují. Scény, v nichž Bigfoot napadne místní lidi jsou zhotovené naprosto lajdácky. Creature Vision na tom není o moc lépe.

Nejvíce mne zřejmě rozesmály naprosto amatérské výkony herců a soundtrack, který zcela nepatřičně nesedí do filmového prostředí (některé scény dokonce do značné míry nabourává). Naprosto mne rozesmálo, že si hlavní aktér ze spousty možných zpraní pro finální konfrontaci vybral jakýsi pochybný ohňostroj a německou pistoli typu Glock. Výkonnou brokovnici značky Remington a další typy zbraní zanechal zcela bez povšimnutí... :-D

Film je zasazen o Americkém státě Ohio. Toto byla ohledně filmařů celkem dobrá volba. Ohio figurije celkem vysoko na seznamu pozorování neznámých primátů v Severní Americe. Podle "Bigfoot Field Researchers Organisation" zde mělo dojít k úctyhodným 208 pozorováním neznámých opolidí. Pozorování sou rozdělena do následujících okresů:  Adams (3), Allen (2), Ashland (4), Ashtabula (4), Athens (6), Auqlaize (1), Belmonst (0), Brown (2), Butler (3), Carroll (3), Champaing (3), Clark (5), Clermont (1), Clinton (0), Columbiana (9), Coshocton (4), Crawford (0), Cuyahoga (0), Darke (0), Defiance (2), Delaware (2), Erie (1), Fairfield (2), Fayette (0), Franklin (3), Licking (2), Logan (2), Lorain (4), Lucas (0), Madison (1), Mahoning (4), Marion (0), Medina (6), Meigs (0), Mercer (0), Miami (2), Monroe (1), Montgomery (3), Morgan (0), Morrow (5), Muskinqum (1), Noble (4), Ottawa (1), Paulding (0), Perry (2), Pickaway (2), Pike (2), Portage (13), Preble (2), Putnam (0), Richland (4), Ross (3), Sandusky (0), Scioto (6), Seneca (0), Shelby (1), Stark (8), Summit (6), Trumbull (4), Tuscawaras (5), Union (1), Van Wert (1), Vinton (5), Warren (0), Washington (6), Wayne (0), Williams (0), Wod (0), Wyandot (0)

Isla-Nublar-Crew

Ostrov Doktora Moreau (1996) - Recenze

3. prosince 2010 v 5:50 | Isla-Nublar-Crew |  Filmy
Ostrov dr. Moreau
Ostrov dr. Moreau, Kredit: www.wikipedia.org

Původní název: The Island of dr. Moreau
Rok výroby: 1996
Režie: John Frankheimer, Richard Stanley
Hrají: Marlon Brando, David Thewlis, Van Kilmer, Fairuza Balk,Ron Perlman, Marco Hofschneider, Temuera Morrison, Mark Dacascos, Peter Elliot, Richard Stanley
Žánr: Sci-Fi

Tento filmový remake je do jisté míry natočen podle knihy H. G. Wellse jménem "Ostrov doktora Moreau", v níž se dr. Moreau víceméně pokusil přeměnit lidi ve zvířata. V této novější verzi filmu vynikají především herci Marlon Brando (který se proslavil zejméně mafiánsky laděným filmem Kmotr) a Van Kilmer. Mě osobně se ve filmu nejvíce zalíbila pohledná herečka  Fairuza Balk, která mne okouzlila svou krásou a půvabem.

Příběh filmu je zasazen do roku 2010, kdy se dr. Moreauovi podařilo takřka nemožné: přeměnil DNA ve zvířatech tak, aby jí přiblížil lidskému genomu. Zároveň se z genetického kódu pokusil vymazat některé negativní znaky, jako např. zlobu a nenávist. Po mnoha pokusech se uchytí pouze jediný, těm zbylým jsou nadále podávány látky, které je drží od toho, aby se tvorové proměnili ve své zvířecí podoby. Veškerá pokusná zvířata jsou rovněž kontrolována pomocí bezpečnostního systému, který je schopen výtržníkům uštědřovat elektrické rány.

Skupina Hybridů
Skupina hybridů (V popředí Hyena a Levhart), Kredit: Isla-Nublar-Crew

Při kremaci jednoho z těl hybrid Hyena zjistí, že v tělech mutagenních organismů se nacházejí zařízení, pomocí níž jim jsou zasazovány elektrické rány. Hyena okamžitě varuje všechny své kumpány v okolí. Ti se posléze vymknou veškeré Moreaouvě kontrole.

Dr. Moreau je usmrcen Hyenou a jejími nohsledy. Posléze padne i jeho víceméně věrný společník, kterého ve filmu zosobnil Val Kilmer. Trosečník Edward Douglas a dcera dr. Moreau Aissa zůstavájí prazvláštním monstrům napospas. Bohužel i Aissa později umírá.

Ozbrojená Hyena
Ozbrojená Hyena, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Kostými hybridních tvorů jsou na celkem vysoké úrovni, toto potvrzuje především scéna, v níž je hlavní hrdina filmu konfrontován s proradnou Hyenou. Herecké výkony jsou na relativně nadprůměrné úrovni. S filmem jsem obecně nadmíru spokojen (Ačkoliv obecné recenze jsou negativní). Překvapily mne však především jeho úvodní titulky, které jsou vskutku mistrné a zcela autentické.

Jedni z přeživších
Jedni z přeživších, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Nejvíce křiklavé hybridizace jsou pravděpodobně následující:
- Koza (Capra aegagrus hircus)
- Hyena (Crocuta crocuta)
- Levhart (Panthera pardus)
- Pavián (Papio cynocephalus)
- Prase (Sus scrofa)

Zajímavosti:
- Film se objevuje i v režisérském sestřihu, který je o celé 3 minuty delší (99 min.).
- Film byl parodován v jedné z epizod věhlasného seriálu Simpsonovi. Roli dr. Moreau zde zdatně sekundoval doktor Dlaha.

Isla-Nublar-Crew

Novinky od jezera Ness

1. prosince 2010 v 0:00 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie
V oblasti jezera Ness v současnosti dochází k nové vlně pozorování neznámého vodního tvora. Jednomu z posledních svědků , jehož jméno je Richard Preston (27), se dokonce podařilo pořídit sérii snímků nečeho vskutku neobvyklého.

Snímek Nessie
Snímek Nessie? Kredit: Richard Preston

Na snímku jsou jasně vidět tři jakésy hrby. Při porovnání s budovami v pozadí jsem došel k názoru, že objekt musí být relativně veliký. Vykazuje také do jisté míry známky pohybu. U čáry ponoru jsou vidět jakési vlnky, jejichž postavení napovídá, že případný neznámý tvor se pohledu fotografa pohyboval zprava doleva. Barva je poněkud křiklavá, moc neodpovídá předchozím pozorováním.

Společnosti STW News ohlásil následující: "Když jsem procházel zámeckými zahradami, tak jsem si v dálce všiml nějakého objektu. Po přiblížení jsem si všiml čtyř výrazných hrbů. Rozhodl jsem se, že pořídím fotografii, abych ji mohl blíže prozkoumat a zeptat se známých na jejich názor. Byl jsem překvapen, že tvor na jednom místě zůstal po tak dlouhou dobu. Předtím, než objekt zmizel se mi podařilo pořídit několik snímků. Doslova jsem se na okamžik otočil, a po chvíli to bylo pryč."

Při otázce, jestli pan Preston věřil v neznámého tvora v jezeře Ness odpověděl: " Dobrá, za oním mýtem se jistě skrývá pravdivý základ. Na hladině nebyly žádné vlny, v okolí nebyly žádné lodě, ani nic podobného. Nemám zdání, co jsem vyfotil, rozhodně to ale vypadá jako Nessie."

Opravdu je v jezeře Ness dostatek potravy pro tak velkého tvora? Ryby se tam vyskytují hojně. K udržení biologického druhu je však potřeba 200 jedinců. Obávám se, že samotné jezero Loch Ness by tak vysoké množství dravých živočich nebylo schopno uživit. Může být jezero Ness spojeno s jinými Skotskými jezery, z nichž jsou hlášena pozorování neznámých tvorů (Loch Morar, Loch Lochy, Loch Oich) , nebo dokonce s mořem? Určitá možnost zde je. Jezero Ness se však nachází nad hladinou světových oceánů. Při případném spojení s mořem by tedy bylo z větší části odvodněno. Co když je ale jezero s mořem spojenou s nějakým podzemním jeskyním labyrintem, v němž by dokonce jedinci hypotetického druhu jménem "Nessiteras rhombopteryx" mohli nacházet dočasný azyl?

Odkazy:Isla-Nublar-Crew