Kryptozoologická odhalení - "Americký Psí Muž"

10. prosince 2010 v 15:54 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie

Vyvrácení Existence Amerického Psího Muže

V prvním dílu Kryptozoologických Odhalení se budu zabývat takzvaným Americkým psím mužem, který se má do začné míry podobat fiktivním vlkodlakům, kteří jsou široké veřejnosti známí především z nejrůznějších horrových filmů. V průběhu tohoto článku svými teoriemi beze zbytku vyvrátím existenci tvorů, kteří by mohli nést označení "Vlkodlak" nebo "Psí Muž". Při svém vysilovném bádání jsem narazil na několik zcela racionálních vysvětlení.
Původně jsem chtěl první díly tohoto kryptozoologického seriálu chtěl věnovat Sasquatchovi a některým dalším prapodivným tvorům. V současné době jsem však narazil na mnohem zajímavější informace, které si jistě zaslouží zveřejnění na mém blogu. Navíc jsem dostal povolení použít fotografický materiál vlastněný osobou, která se sama setkala s podivným stvořením.

Úvod

Zprávy popisující setkání s prazvláštními chlupatými stvořeními s protáhlými čelistmi pocházejí z konce 19. století. Jsou taktéž známí pod latinským názvem Cynocephalus (Psí hlava). Má osobní teze, která se pokouší vysvětlit existenci těchto tvorů je rozdělena na dvě části. Obě jsou úzce spjaty s oblastí neustále se rozvíjejícího odvětví vědy - genetiky.

Pozorování psích lidí jsou extrémně lokální. Narozdíl od tvorů, jako Sasquatch se nejedná o migrující tvory. Podle všeho se drží se na úzce vymezeném teritoriu. Příkladem budiž "Michiganský Psí Muž" a "Potvora z Bray Road" a "Tvor z Oblasti Mezi Jezery". První pozorování psího muže z Michiganu pochází z roku 1887 z okresu WexFord. Dva dřevorubci zde spatřili tvora, kterého popsali jako člověka se psí hlavou. Zprávy o pozorování podobných tvorů pochází i z okresů Allegan, Manistee a Cross Village. Pro stát Wisconsin je typická potvora z Bray Road. V roce 2007 byl pořízen audiovizuální záznam, v němž se objevuje mohutný tvor podobný medvědu. V záběru záznamu napadá kameramana.  Tento záznam byl usvědčen jako jednoznačný podvrh. Roli neznámého tvora zde sehrál muž v obleku, který se podobá Českému Hejkalu (armádní kamuflážní oděv).

BigFoot
Bigfoot, Kredit: www.cryptomundo.com

S tvorem, který je označován jako Sasquatch nebo Bigfoot mají mnoho společných znaků:
- Bipední způsob lokomoce.
- Mohutné telo porostlé tmavou srstí.
- Tito tvorové jsou aktivní především v noci.

Land between the Lakes
Izolovaná oblast Land between the Lakes - Kentucky, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Genetický omyl?

Osobně se domnívám, že se jedná o identického tvora, čili Americký psí člověk = Bigfoot / Sasquatch. Některá místa jeho výskytu jsou značně izolována, jako například právě oblast Land Between Lakes ve státě Kentucky (KY). Zdější populace Sasquatchů v průběhu času mohla ztratit geneticky na kvalitě. Zdravý druh vyžaduje široký genofond, toho se ale na izolovaných územích nedostává. V rámci několika generací mohlo dojít ke genetické degeneraci několika těchto exemplářů. Ti by potom mohli nést některé archaické znaky, mezi něž patří i ona typická protažená čelist. Mohlo samozřejmě dojít i ke změně chování. Daní tvorové se vskutku projevují zcela jinak než typické exempláře Bigfoota. Oni údajní psí lidé jsou mnohem agresivnější, byly zaregistrovány i některé případy útoku na člověka. Změna ve fyziologii by mohla být vysvětlena i působením tzv. recesivních genů. U některých členů populace se mohou vyskytnout archaické znaky, které nesly jejich předci. U těchto primátů by to mohla být právě protažená čelist. Podobně postižení tvorové jsou ve volné přírodě velice vzácní. V nedávné době byl nalezen delfín, jehož počet ploutví odpovídal počtu, kterým se honosili jeho prehistoričtí předci. Toto se dá označit jako projev recesivních genů v praxi. Proč by se tedy něco podobného nemohlo stát evolučně prastarému druhu homonida? Tento jedinec by posléze byl zřejmě vyloučen z rodinných skupin Bigfootů, do kterých se tito primáti často sdružují. Stejně tak je tomu v případě albinistických jedinců tohoto neznámého primáta. Albíni se pohybují sami, navíc jsou mnohem agresivnější než klasičtí Bigfooti, kteří jsou ve většíně případů nesmělí, případně zvědaví.

Delfín 1
Běžný druh delfína s archaickými znaky, Kredit: www.underwatertimes.com

Delfín 2
Detail abnormálních ploutví, Kredit: www.underwatertimes.com

Změna chování

Změnu chování mohly způsobit 2 faktory, a to sice:
- Výše zmíněná genetická degenerace několika exemplářů.
- Významný Český kryptozoolog, paleontolog, entomolog a cestovatel Jaroslav mareš se v některých svých knihách zmiňuje o Orangutanech od řeky Segama. Ti na civilizací víceméně nedotčeném břehu se chovají zcela normálně. Na břehu druhém probíhá intenzivní těžba dřeva, pralesy jsou ničeny. Samci orangutanů na tomto břehu Segamy se chovají značně agresivně, a to i v rámci svého vlastního biologického druhu. Mohou být tito psí lidé civilizací ničení zástupci Bigfoota? Pravděpodobně ano.

Exkluzivní materiál

Nyní však k exkluzivnímu materiálu, který mi laskavě poskytla uživatelka Redbulbord z webu Deviantart.com. Tímto bych jí chtěl veřejně upřímně poděkovat...

Možná fotografie tvora?
Možná fotografie tvora?, Kredit: Redbulbord

O událostech, které obestíraly pořízení fotografie svědkyně prohlásila následující:

"S mojí mamkou jsem se minulou sobotu procházela v oblasti mezi jezery.  Když jsme se vracely od Honker Lake, tak jsme z lesa v okolí Nature Station zaslechly podivné zvuky. Znělo to, jako by po nás někdo házel kameny (Často popisovaná vlastnost Bigfoota, pozn. I-N-C). Vyndala jsem fotoaparát a pořídila několik snímků, potom jsme odešly. Po návratu domů jsem si prohlížela fotky, na 2. snímku bylo něco, co mne ihned zaujalo. Bylo to zachyceno v levém rohu obrázku, po přiblížení mi takřka běhal mráz po zádech. Tato verze snímku je nazoomovaná, mí známí neměli zdání, o co by se mohlo jednat. Rozhodně to nevypadá jako pařez. Při zapnutí efektu odstranění červených očí z fotografie jeden červený bod zmizel. Vypadá to jako potvora z oblasti mezi jezery, má se jednat o tvora, který se podobá vlkodlakovi (nebo Bigfootovi s tváří psa)."

Vskutku se domnívám, že na fotografii by mohl být zachycen Bigfoot. Těžko však říci, k podrobnějšímu výzkumu bych potřeboval mnohem detailnější fotografii. Co se týče mne osobně, tak na základě svého výzkumu věřím, že takzvany Dogman není ničím víc, než nenásilnou genetickou hybridizací, popřípadě jakýmsi samostatným poddruhem Sasquatche.

Jaký je Váš osobní názor na dané téma?

Isla-Nublar-Crew
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 forusrakos forusrakos | Web | 10. prosince 2010 v 20:26 | Reagovat

Zajímavý článek, ale jak už jsem několikrát řekl, na většinu kryptidů nevěřím a ni tento článek mě nepřesvědčil i když je skvěle napsaný. A z toho posledního obrázku běhá mráz po zádech. Radši si ani nepředstavuju, kdybych to zahlédnul při procházce lesem.

2 lincoln lincoln | E-mail | 10. prosince 2010 v 22:59 | Reagovat

yes, i would have to agree that it seems synonymus with bigfoot like you had said.

3 dinoexpres dinoexpres | Web | 13. prosince 2010 v 14:06 | Reagovat

Ahoj.Nevím jestli tě to bude zajímat, ale já sem tu fotku toho "bigfoota" upravil a sou po tom docela dobře vidět některé rysy obličeje tak jestli hces tak tu fotku dám na blog abys ji mohl vidět.A mimochodem je to zajímavý článek.

4 robbca robbca | Web | 30. prosince 2010 v 14:27 | Reagovat

Ctěl bych se zeptat, jak se hledají na obrázcích a fotkách důkazy nepravosti. Nebo jak se zkoumají

5 T-rex T-rex | 20. února 2011 v 13:51 | Reagovat

ten první obrázek je gorila

6 Isla-Nublar-Crew Isla-Nublar-Crew | E-mail | Web | 20. února 2011 v 14:53 | Reagovat

[5]: Ne, není... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama