Nejvýznamnější "Paleo-DNA" události roku 2010

23. prosince 2010 v 16:26 | Isla-Nublar-Crew |  Významné události
Mamut
Mammuthus primigenius, Kredit: www.askamathematician.com

První "Best of" článek roku 2010 vám přiblíží nejvýznamnější události, které jsou spojeny s klonováním vyhynulých druhů jak v populární kultuře, tak i v rámci reálného světa. Následovat budou i 2 další články, které čtenáři přiblíží mnou vybrané nejvýznamnější události roku 2010, ty se budou věnovat Kryptozoologii a Paleontologii.

1. DNA Mamuta
Při průzkumu genetických informací tohoto srstnatého chobotnatce z doby ledové bylo zjištěno, že jeho krev byla v podstatě nemrznoucí směs, která by se dala s notnou dávkou nadsázky přirovnat k Fridexu.

2. Genom ptáka Moa
Vědcům se v průběhu tohoto roku podařilo extrahovat DNA ze skořápek vajec některých vyhynulých druhů ptáků. Konkrétně se jedná o ptáka Moa a Aepyornise.

Více se můžete dozvědět zde.

3. Jurassic Park: Singapur
V Singapuru byl otevřen nový zábavní park společnosti Universal. Toto zábavní zařízení pochopitelně obsahuje sekci, která je věnována Jurskému Parku. Říční jízda se zcela liší od všech ostatních atrakcí, které se většinou nacházejí na půdě USA. Další atrakce by údajně měla být otevřena v Dubaji.

Více informací zde a zde.

4. Ancestor
Kniha, jejimž autorem je Scott Sigler, pojednává o experimentech v oblasti genového inženýrství. Společnost Genada se pokouší najít nový zdroj orgánů pro xenotransplantace (tj. transplantace orgánů mezi různými druhy organismů). Po mnoha genetických pokusech na současných zvířatech se jím podaří stvořit předka všech savců. Vše se ale začne bortit a Synapsidi se zcela vymknou kontrole. Jedná se o vysoce kvalitní Sci-Fi knihu, všem otrlejším a anglicky mluvícím čtenářům ji mohu vřele doporučit.

Více informací a trailer zde.

4. Jurassic Park: Redemption a další komiksy
Díky společnosti IDW pokračuje odkaz Jurského Parku a Michaela Crichtona dále. Příběh je zasazen na pevnině a je rozdělen do 5 dílů, přičemž každý z nich má 2 alternativní verze obálky. Do značné míry se tyto komiksy podobají filmům ze série Carnosaurus. Pří příležitosti vzniku Jurassic Park: Redemption jsou nyní vydávány všechny předchozí komiksy, a to sice ve formě paperbacku. Na sérii bude navázáno řadou s jménem "Jurassic Park: Devils in the Desert".

Více informací zde, zde a zde.

5. Mobilní hra s tématikou Jurského Parku
Společností GameLoft byla vydána velice vydařená mobilní hra, která je založena na filmovém univerzu Jurského Parku. Hráč se ocitá na Isla Nublaru, kde musí čelit všem jeho nebezpečenstvím.

Více informací zde.

6. Joe Johnston hovořil o Jurském Parku IV
Joe Johnston několikrát v průběhu tohoto roku (konkrétně na jeho začátku) zveřejnil některé informace týkající se Jurského Parku IV. Mimo jiné oznámil, že by měla vzniknout celá nová trilogie. V současné době Joe Johnston dokončuje natáčení filmu Captain America.

Více informací zde a zde.

7. Nové naleziště jantaru
Bohaté naleziště třetihorního jantaru bylo objeveno v Indii.

Více informací zde.

8. Návrat atrakce "Triceratops encounters"
Do zábavního parku společnosti Universal v Orlandu se vrátila velice oblíbená atrakce s názvem Triceratops encounters.

Více informací zde.

9. Paperback Knihy How to build a Dinosaur
V únoru roku 2010 paleontolog Jack Horner vydal paperbackovou verzi své knihy How to build a Dinosaur, v níž společně se spoluautorem Jamesem Gormanem rozebírá možnost stvoření tvorů podobných dinosaurů pomocí modifikace genomu současných kuřat. Navzdory odbornosti je kniha nesporně sepsána velice čtivou a zábavnou formou.

Více informací zde.

10. Znovuvydání Jurského Parku na DVD
V ČR byla na DVD znovu vydána celá trilogie. Design obalu je bezesporu velice atraktivní.

Více informací zde.

Isla- Nublar-Crew
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 forusrakos forusrakos | Web | 23. prosince 2010 v 20:38 | Reagovat

Hezké, já už mám napsaný podobný článek :)

2 Prehistoricworld Prehistoricworld | Web | 23. prosince 2010 v 23:12 | Reagovat

Hezký článek.Skype boužel nemám,ale mám ICQ,případně si však skype založím.Můj email je venatosaurus@seznam.cz.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama