Rozhovor se Scottem Siglerem

28. prosince 2010 v 1:38 | Isla-Nublar-Crew |  Exkluzivní materiál
Scott Sigler
Autor Scott Sigler, Kredit: www.scottsigler.com

Již zhruba dvakrát jsem na svém blogu oznámil vydání vskutku kvalitativně unikátní a briliatní knihy. Dokonce jsem její vydání zařadil mezi nejvýznamnější "Paleo-DNA" události roku 2010, tj. události spojené s klonováním vyhynulých organismů v populární kultuře a reálném světě. Touto knihou není žádná jiná kniha, než Ancestor. Rozhodl jsem se autora této výtečné knihy kontaktovat, sdělit mu můj názor na jeho knihu a požádat ho o krátké interview. Scott Sigler téměř okamžitě odpověděl, čímž mne vážně potěšil. Rád vidím umělce, který si jen nežije na výsluní, ale je ochoten komunikovat a dělat něco pro své fanoušky. Zanedlouho četbu knihy zopakuji, abych si vybavil všechny její aspekty a sepíši velice kladnou recenzi.

Rozhovor se Scottem Siglerem - 28.12.2010

Mohl by jste prosím čtenářům mého blogu představit sebe a svoji tvorbu?

"Píši horrorové romány, které jsou založeny na přírodních vědách. Mám v oblibě použití co nejvíce vědeckých poznatků, což dělá situace a monstra více uvěřitelnými. Vždy při psaní myslím na čtenáře, na to, jak mu mohu pomoci řicí frázi. "Jistě, k tomuto může dojít". Když čtenáři realističnost zápletky akceptují, tak jsou osvobozeni a mohou se hlouběji ponořit do příběhu, dovolí si vžít se do příběhu."

Jak jste přišel s nápadem pro vaši velice úspěšnou knihu jménem "Ancestor". Co pro Vás bylo inspirací?

"Přišlo to z několika směrů. Velice silná zima v Americe pro mne byla primární inspirací. Lidí žijící v Apalačském Pohoří byli naprosto odříznuti od okolního světa. Dokonce ani naše Armáda a Národní Garda se k nim nemohla dostat, a to ani při použití helikoptér a terénních vozidel. Izolace těchto lidí netrvala dlouho, jejich příběh mne ale nutil přemýšlet o scénáři, kde by byli lidé ze současného světa uvíznutí uprostřed třeskuté zimy. Od tohoto okamžiku se příběh mnohokrát změnil. K příběhu, který najdeš v knize vedlo nějakých dvacet verzí příběhu."

Jaký je Váš osobní názor na klonování vyhynulých druhů a podobné experimenty spjaté s genetikou?

"Už k tomu dochází. Vědci již například přivedli k životu Pyrenejského Kozorožce, udělali to tak, že zachovaný genetický materiál, který přenesli do enukleovaného vajíčka domestikované kozy. Mládě onoho kozorožce se uspěšně dočkalo porodu, bohužel však nežilo dlouho. Nejedná se o jediný druh, jsou tu i jiné pokusy, v nichž jde o navrácení moderních druhů, které vyhynuly.

Co se týče mého názoru, tak jsou k tomu vědci nyní velice blízko. Dojde k tomu. Pokud máme takovouto možnost, tak se nám otevřou nové obzory v rámci zachování biodiverzity. V klonování savců nevidím žádnou potencionální hrozbu."

Chtěl by jste na závěr rozhovoru čtenářům mého blogu něco vzkázat?

"Jistě, všechny mé Anglické audioknihy mohou získat zdarma, sériové audioknihy jsou dostupné na scottsigler.com a podiobooks.com"
_____________________________________________________________________________

Scotta Siglera můžete zastihnout na jeho webových stránkách:


Jeho vynikající knihy si můžete zakoupit na následujících stránkách:


Související články:


Chtěl bych ještě jednou panu Sigglerovi poděkovat za jeho osobní čas, který strávil korespondencí se mnou a prací na tomto rozhovorem. Takovýchto lidí je třeba si vážit.

Isla-Nublar-Crew
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Přemýšlíte o koupi knihy jménem "Ancestor"?

Vskutku 58.8% (10)
Nikoliv 41.2% (7)

Komentáře

1 forusrakos forusrakos | Web | 28. prosince 2010 v 9:10 | Reagovat

Skvělý kus práce, já osobně si nedokážu představit, že bych kontaktoval nějakého autora a udělal s ním rozhovar :D Pokud bych někde na tu knihu narazil, tak si ji určitě koupím.

2 HAAS HAAS | Web | 28. prosince 2010 v 13:51 | Reagovat

Je to pěkný rozhovor ale pokud píše hororové knihy tak se musím přiznat, že asi ne moc rád bych si je přečetl. I když jsou založeny na přídodních vědách.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama