Leden 2011

Klonování mamutů ve Střepinách!

30. ledna 2011 v 20:11 | Isla-Nublar-Crew |  Věda
Mamut
Mammuthus primigenius, Kredit: www.da-crazyworld.blogspot.com

Podle upoutávky, která se v televizi objevila před několika minutami se dnes zřejmě v pořadu Střepiny objeví reportáž věnující se genetickému výzkumu a klonování mamutů. Reportáž bude pravděpodobně poukazovat na současný výzkum Dr. Iritaniho.

Střepiny jsou vysílány na stanici Nova, a to sice v rozmezí 22:00-22:30. Rozhodně si to tedy nenechte ujít. Kdo pořad propásne, ať mne kontaktuje zde na blogu nebo pomocí mailu. Střepiny budu mít zaznamenané na VHS a DVD.

Isla-Nublar-CrewDračí Klon opět v TV

25. ledna 2011 v 11:48 | Isla-Nublar-Crew |  Filmy
Dragon Hunter
"Velice originální" koncepce obalu DVD, Kredit: www.legalmoviesdownloads.com

Dnes večer poběží repríza filmu Dračí Klon, který byl vysílán již 25. srpna loňského roku. Je to film jednoznačně béčkového ražení - dočkáte se zde špatných speciálních efektů, iracionálního jednání postav i dalších nelogičností (ať mi nikdo neříká, že ke klonování zvířat nejsou potřeba  zvířecí náhradní matky). Nicméně film je to relativní zajímavý a vcelku zábavný. Mohu ho doporučit všem fanouškům béčkových horrorů. Kde jinde by jste také chtěli vidět středověkého draka vzkříšeného pomocí genovémo inženýrství?

O filmu se zde nebudu nikterak sáhodlouze rozepisovat, jelikož jsem mu věnoval již jeden článek více informací včetně traileru zde. Pokud jste fanoušky podobných filmů, nebo jste si nechali ujít předešlé vysílání, tak tuto další příležitost nepromeškejte. Je velice pravděpodoné, že tento snímek nebude po delší dobu vysílán. Navíc se jen velice těžko shání.

Film poběží 25.1.2011 ve 20:00 na stanici Nova Cinema.

Isla-Nublar-Crew

Jurský Park IV - Další zklamání

24. ledna 2011 v 23:10 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park IV
10. ledna tohoto roku jsem čtenáře mého blogu informoval o možném začátku natáčení filmu Jurský Park IV. Bohužel se ukázalo, že si z nás fanoušků zřejmě někdo zcela nemístně vystřelil.
Společnost Universal byla kontaktována několika fanoušky. Reakce zastupitelů společnosti byla jednoznačná. Žádné natáčení nyní neprobíhá. Následující citace mluví sama za sebe:

"Nevím, proč v neděli ta tabule ohlašovala natáčení. Vše co mohu říci je to, že se na filmu nyní nepracuje a už vůbec nyní neprobíhá jeho natáčení."

Kredit: Jack de la Mare, www.jurassicparkiv.org

Další důkaz, který vyvrací údajné natáčení nového dílu Jurského Parku pochází od fanouška známého pod nickem DBA13. Pořídil zde snímek zcela identické tabule. Je na ní však uvedeno pouze natáčení seriálů Parenthood a Despareate Housewives. Jurský Park IV zde zcela chybí.

JPIV Chybí
JPIV na tabuli očividně chybí, Kredit: www.jurassicparkiv.org

Osobně jsem již podobně mystifikujícími zprávami velice unaven a znechucen. Doufám však, že si zaměstnanci úspěšné společnosti Universal všimnou, jakou vlnu zájmu předchozí fotografie a dřívější novinky od Joe Johnstona vyvolaly a konečně si uvědomí potenciál možného pokračování dosavadní trilogie.

Isla-Nublar-Crew

Jurassic Park Adventures - První screenshoty!

19. ledna 2011 v 17:33 | Isla-Nublar-Crew |  Hry
Společností TellTale byly konečně zveřejněny podrobnější informace o jejich nejnovějším projektu. Mimo informací o ději a jeho postavách bylo zveřejněno i několik screenshotů a koncepcí. Hlavní postavou zřejmě bude jeden z veterinářů InGenu, který mi osobně velice připomíná přirodovědce a dokumentaristu Nigela Marvena. Jako celoživotní fanoušek Jurského Parku a jeho velký znalec si mohu dovolit prohlásit, že společnost TellTale odvedla unikátní práci. Nebude se zřejmě jednat o jakousi tupou a bezduchou "střílečku". Bude to pravděpodobně hra plná emocí, dobrodružství, mezilidských vztahů, hra plná vzpomínek. Přesně takto si osobně Jurský Park představuji. Z doposud zveřejněných screenshotů je také zřejmé, že hra bude opravdu kanonistická, velice působivá a opravdu sugestivní. Již se na její vydání nemohu dočkat. Mimo známé dinosauří sestavy z prvního filmu se ve hře partně vyskytne i jakýsi tajemný nokturnální druh dravého dinosaura. Podle mého rozboru a odhadů by se mohlo jednat o carnotaura, herrerasaura, baryonyxe, metriacanthosaura nebo segisaura. Nechme se tedy překvapit, s čím se tvůrci hry vytasí...

Tyrannosaurus rex
Tyrannosaurus rex v návštěvnickém středisku, Kredit: www.gameinformer.cz

Velociraptoři
Velociraptoři u Nedryho džípu, Kredit: www.gameinformer.com

Mladý Triceratops
Juvenilní Triceratops a veterinář, Kredit: www.gameinformer.com

Střet titánů
Tyrannosaurus rex a Triceratops horridus, Kredit: www.gameinformer.com

Neznámí dravci
Neznámí dravci, Kredit: www.gameinformer.com

Výběh Triceratopsů
Výběh Triceratopsů, Kredit: www.gameinformer.com

Údajné laboratoře
Údajné laboratoře, Kredit: www.gameinformer.com

Džungle
Sekce džungle, Kredit: www.gameinformer.com

Billy Yoder
Žoldák Billy Yoder, Kredit: www.www.gameinformer.com

Přístaviště
Koncept přístaviště, Kredit: www.gameinformer.com

Přístaviště
InGame přístavište, Kredit: www.gameinformer.com

Veterinář
Veterinář, Kredit: www.gameinformer.com

Jess Hardingová
Jess Hardingová, Kredit: www.gameinformer.com

Nima
Nima, Kredit: www.gameinformer.com

Isla-Nublar-Crew

Jurský Park Konečně na Blu-Ray?

19. ledna 2011 v 13:52 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park
Jurský Park Blu-Ray
Fan-verze obalu, Kredit: nokdesigns

Původně mělo k vydání údajně dojít 4. listopadu loňského roku, k tomu však nakonec nedošlo. Podle nejžhavějších novinek by měl být film na nosičích Blu-Ray konečně vydán letos. Očekává se, že bude obsahovat zcela nový audiovizuální materiál a nový dokument o natáčení filmu. Je možné, že se dočkáme i některých scén, které byly z finální verze filmu z roku 1993 vystřiženy? Tato novinka pochází od ředitele Francouzské sekce marketingu společnosti Universal, kterým je Eric Legay.

Předchozí článek si můžete přečíst zde.

Isla-Nublar-Crew

Vrátí se Mamuti mezi živé?

19. ledna 2011 v 0:19 | Isla-Nublar-Crew |  Věda
Klonování Mamuta
Klonování mamuta, Kredit: www.telegraph.co.uk

Veškeré snahy o naklonování tohoto srstnatého giganta doby ledové byly doposud zcela lyché. Tyto pokusy většinou ztroskotaly na nedostačující kvalitě extrahovaného genomu, který byl buď poškozen nebo kontaminován. Genetika je však nesporně mocná věda, kterou limituje jen minimum omezujících hranic. Díky současným objevům v oblasti klonování by se údajně mamuti podle Japonského týmu genetiků na Zemi mohli vrátit do pouhých čtyř let.

Díky výzkumu, kterým se zabýval Dr. Teruhiro Wakayama, se možná posuneme dál. Tomuto vědci se podařilo naklonovat myš pomocí buněk exempláře, který byl zmrzlý po celých 16 let. Po tomto průlomu se vědec Akira Iritani rozhodl spustit znovu projekt klonování mamutů, tvorů kteří vyhynuli před 5.000 lety.

"Nyní jsme překonali technické problémy, vše co potřebujeme je dobrý vzorek tkáně ze zmrzlého mamuta". Akira Iritani má v úmyslu při identifikaci nepoškozených mamutích buněčných jader použít techniky Dr. Wakayma, posléze má dojít k extrakci těch, které budou v dobrém stavu.
Jádro má být nadále podle vědců přenesené do vajíčka Africké slonice, která se stane náhradní matkou pro mamutí mládě. Tento fakt je však velice překvapivý až zarážející, nejbližšími žijícími příbuznými titánů doby ledové jsou totiž Asijští sloni. Nicméně se však domnívám, že tým vědců ví, co dělá. Doktor dále odhaduje, že slonice bude moci být oplodněna až za dva další roky, ty by měly být následovány těhotenstvím, které bude trvat zhruba 600 dnů.

Iritani oznámil svůj plán cesty na Sibiř, která by měla proběhnout v létě, v permafrostu zde bude pátrat po vzorcích mamutí kůže a tkání. Pokud bude výprava Dr. Iritaniho neúspěšná, tak potřebné vzorky týmu vědců zřejmě propůjčí jejich kolegové z Ruska.

"Stupeň úspěšnosti klonování dobytku byl doposud velice mizerný, nyní však dosahuje až 30 procent. Myslím, že máme velikou šanci úspěchu, zdravý mamut by se mohl narodit do čtyř nebo pěti let" Prohlásil genetik Iritana.

Více informací:
Isla-Nublar-Crew

Jurské Parky Michaela Crichtona znovu vydány

18. ledna 2011 v 21:25 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park
Jurský Park / Ztracený Svět
Jurský Park / Ztracený Svět, Kredit: www.search.barnesandnoble.com

Oba dva díly knižního Jurského Parku tento měsíc opětovně vydány. Nakladatelství Barnes and Noble tyto dvě knihy vydal v jednom jediném svazku. Grafická retro úprava obálky je navíc velice atraktivní, evokuje ve mě vzpomínky na stařičkou knihu Ztracený Svět Arthura Conana Doylea. Na druhou stranu ocasatí pteranodoni celkem bijí do očí. Nicméně i tak grafickou stránku shledávám vellice uspokojivou. Jistě se bude jednat o důležitý kousek do sbírky každého fanouška Jurského Parku a Michaela Crichtona.

Pro ty co to ještě nevědí: romány Michaela Crichtona e výrazně liší od filmů Stevena Spielberga, a to především druhý díl. V knihách se objevuje mnohem více rozličné akce a prehistorických druhů (včetně theropoda Carnotaurus sastrei, který je zde obdařen schopností měnit barvy jako chameleon). Všem mohu vřele knihy Michaela Crichtona doporučit, již několik let se řadím do jeho početné fanouškovské základny...

Isla-Nublar-Crew

Návrat Dinosaurů v TV

18. ledna 2011 v 10:45 | Isla-Nublar-Crew |  Věda
Chickensaurus
Možná podoba "chickensaura", Kredit: www.boards.straightdope.com

Na stanici Barrandov bude v průběhu dvou následujících dnů vysílán dokument Dinosaurs: Return to Life. Tento pořad pojednává především o pokusech o nalezení pravěké DNA a zahrávání si s geny současných kuřat. Podle některých vědců by údajně díky genetickým manipulacím mohlo být možné díky příbuznosti ptáků a dinosaurů z obyčejných kuřat stvořit tvory s charakteristikami dinosaurů. Tento pořad to jisté míry doplňuje knihu paleontologa Jacka Hornera jménem How to build a Dinosaur. Dokument jsem již několikrát osobně viděl. Díky jeho vysoké kvalitě jej mohu všem případným zájemcům jenom vřele doporučit.

Pořad bude vysílan 18. ledna v 15:55 a 19. ledna v 04:45 ráno. Včera byl mimochodem na stejném kanálu vysílán pořad Baby Mamooth, který se zabýval nálezem mršiny mamutího mláděte a extrakcí jeho DNA. O tomto dokumentu jsem však bohužel již nestihl informovat.

Isla-Nublar-Crew

Zoo Tycoon 2 - Primeval

13. ledna 2011 v 5:23 | Isla-Nublar-Crew |  Ke stažení
Drazí fanoušci Primevalu, sestavil jsem set tří tvorů, kteří byli zobrazeni v tomto velice populárním sci-fi seriálu. Kvalita a kanonicita v rámci seriálu značně kolésá. Nejlépe zpracovaným tvorem je dle mého skromného názoru křídový dinosaurus jménem Dracorex hogwartsia, posléze následuje "Future Predator" (evoluční potomek dnešních netopýrů) a nakonec relativně anatomicky nekorektní Pristichampsus. Nicméně však doufám, že i tak tento download všechny fanoušky Primevalu (rovněž znám jako Pravěk Útočí) veskrze potěší.

Ke stažení zde.


Návod: Extrahované soubory vložte do adresáře, kde máte nainstalovaný Zoo Tycoon 2. Vložená menažerie posléze bude pochopitelně nalezena mezi ostatními zvířaty. Přeji příjemnou zábavu.

Isla-Nublar-Crew

Film Primary Zone

12. ledna 2011 v 1:37 | Isla-Nublar-Crew |  Filmy
Domníváte se, že je jen velice málo kvalitních kryptozoologicky zaměřených filmů? Čínská provincie Shennongjia, která je údajně domovem gigantických neznámých opolidí se stane místem natáčení velice unikátního filmu, který by podle tvůrců měl jít ve stopách Avataru Jamese Camerona. Název filmu bude znít "Primary zone" a jeho rozpočet by podle současných údajů měl v přepočtu činit neuvěřitelných 15 milionů dolarů.

Těmto neznámým tvorům se v provincii Shennongjia říká Yeren nebo jednoduše divoch. Po vzoru příbuzného ze Severní Ameriky je také často nazýván BigFootem, což poukazuje na jeho nadměrně vyvinutá chodidla. V průběhu minulého století opočlověka spatřilo něco okolo čtyř set očitých svědků. Popisují ho jako dva metry vysokého tvora pohybujícího se po dvou končetinách s rezavou něbo hnědou srstí. Do oblasti Shennongjia se nyní chystá výprava vysoce kvalifikovaných výzkumníků, kteří doufají, že se jim podaří nalézt důkazy existence doposud neznámého tvora. Po Jerenovi pátrala již i investigativní skupina Destination Truth.

O náplni příběhu filmu není doposud nic známé, zatím nebylo stanoveno ani datum premiéry. Jeren se v rámci populární kultury již objevil ve filmu jménem "Velké potíže v Malé Číně", kde byl zobrazen jako antagonista.

Isla-Nublar-Crew

Natáčení Jurského Parku IV započato?!

10. ledna 2011 v 17:43 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park IV
Po extrémně dlouhém období očekávání se vynořila další velice překvapivá novinka týkající se neuvěřitelně dlouho očekávaného snímku jménem Jurský Park IV. Zhruba před rokem bylo natáčení tohoto snímku několikrát potvrzeno samotným Joe Johnstonem, režisérem třetího Jurského Parku. Joe Johnston nyní pracoval na snímku Captain America. Natáčení tohoto počinu je již dokončeno, v současné době probíhá postprodukce a film se do kin dostane v létě tohoto roku. Je tedy možné, že se Joe Johnston pustil do tohoto dlouho očekávaného projektu? Dle mého názoru ano. Steven Spielberg v průběhu natáčení originálního Jurského Parku udělal to samé, postprodukci svěřil svému dobrému příteli. Je však mírně zarážející, že natáčení tohoto již nyní legendárního snímku nebylo nikterak nikde ohlášeno. Jurský Park nyní prochází doslova zlatým obdobím - byly vydány 2 nové řady komiksů, došlo ke znovuvydání starých, byla otevřena nová atrakce ve stylu Jurského Parku, znovu byla také otevřena atrakce Triceratops encounters v Orlandu, dále byla vydána mobilní hra a dočkali jsme se i plnohodnotné počítačové hry od společnosti TellTale, která podle dosud dostupných screenshotů vypadá velice propracovaně a slibně. Dále by měla vzniknout nová série hraček. Po letech hluboké letargie je nemístné domnívat se, že toto vše je jenom pouhá náhoda.

JPIV
Natáčecí rozvrh, Kredit: Alfaraptor

Na výše uvedeném snímku je mimo seriálů Zoufalé manželky a Parenthood uveden i Jurský Park 4! Podle všeho se jedná o zcela autentickou fotografii, nikoliv falzum. Na tabuli je uvedeno včerejší datum, tudíž 9. ledna 2011. Dále je zde uvedeno, že k natáčení toho dne mělo dojít ve studiích 7, 10, 12 a 14. Doufám, že tato velice pozitivní novinka se bude v budoucnu i nadále vyvíjet a co nejdříve se dozvíme dalších podrobnějších informací.

Tímto bych chtěl upřímně poděkovat Alfaraptorovi z blogu www.trespasser.blog.cz, který mne na tuto šokující novinku laskavě upozornil...

Isla-Nublar-Crew

Kryptozoologická Soutež - 1. Kolo

8. ledna 2011 v 7:15 | Isla-Nublar-Crew |  Soutěže
Všechny, pokud možno zcela srozumitelné, odpovědi prosím zasílejte na mailovou adresu:

Paleo-DNA@seznam.cz

Nyní jsem si pro vás připravil relativně jednoduché otázky, příští kola budou znatelně náročnější:

1. KOLO SOUTĚŽE

1. Jaký zní celý latinský druhový název nově objevené ryby které je s oblibou přezdíváno "Drákula"?

2. Čím je unikátní Latimérie podivná?

3. Jak zní doslovný překlad druhového jména Thylacinus cynocephalus?

4. Označují pojmy Bigfoot a Sasquatch identického tvora?

5. Můžete k následujícím kryptidům přiřadit vyhynulé prehistorické tvory, kteří jim vzhledově nejvíce odpovídají?

a) Stoa

b) Čipekwe

c) Kongamato

d) Gazeka

e) Burrunjor

6. "Lochnessce" bylo přiděleno neoficiální latinské jméno, znáte jej? Co znamená?

7. Jak zní neoficiální latinský název Sasquatche?

8. Kterému investigativnímu kryptozoologickému týmu se poštěstilo pořídit jediný videozáznam živé gigantické Krakatice v jejím přirozeném prostředí?

9. Jaké průměrné výšky dorůstá Sasquatch?

10. Jaká badatelská dvojice pořídila nejznámnější a nejvýznamnější záznam Sasquatche? Kde přesně byl záznam pořízen?

11. Co znamená název Chupacabra?

12. Na Madagaskaru byl v roce 2010 objeven zcela nový dravý savec, jaké je jeho jméno? U jakého jezera byl objeven?

13. Kdo je obecně považován za zakladatele kryptozoologie?

14. Jsou neznámí mořští hadi jeden jediný neznámý biologický druh?

15. Co znamená pojem Kryptozoologie?

16. Kterého tvora má ve znaku Britské Centrum Forteanské Zoologie?

17. Jaký je nejbližší současný příbuzný tvora jménem Okapi?

18. V kterém kryptozoologicky laděném pořadu na čelní pozici vystupuje Josh Gates?

19. Jak zní latinský název hrošíka liberijského?

20. Co značí domorodý název Kongamato?

Maximální počet bodů: 27

Veškeré otázky budou hodnoceny čistě bodově. Jednotlivých kol bude celkem 5. Přeji všem soutežícím spoustu úspěchu a dobrého zdaru...

Isla-Nublar-Crew

Kryptozoologická Soutěž Začíná!

8. ledna 2011 v 6:45 | Isla-Nublar-Crew |  Soutěže
Champ
Záhada jezera Champlain, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Ano, čtete správně. Dlouhou dobu odkládáná kryptozoologická soutež začne právě tento víkend! Doposud se přihlásilo celkem 7 účastníků, a to sice: Lincoln, Alfaraptor, tom, robbca, theropoda, Mata a testikyamojediplomky. Soutěžící, kteří do týdne svoji účast nepotvrdí budou bohužel vyloučeni... Tímto prosím veškeré soutěžící o co nejrychlejší potvrzení jejich účasti v této soutěži. Veškeří soutěžící dostanou samozřejmě diplom, který já osobně digitálně vytvořím. Tři první soutěžící navíc dostanou hmotné ceny ve formě kryptozoologicky zaměřených knih a DVD. Předem bych všechny rád požádal o naprosto férové a sportovní jednání. Přeji všem mnoho zdaru a štěstí!

Isla-Nublar-Crew

Případ II. - "Valašský Anthropoid"

5. ledna 2011 v 21:08 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie
K pozorováním neznámých tvorů nedochází jen v odlehlých částech exotických kontinentů. I naše země v srdci Evropy je známa pozorováním mnoha typu a druhů neznámých živočichů. Na našem území byl například u Devíti křížu zpozorován MothMan, dále se u nás občas objeví velké neznámé kočkovité šelmy, které se podobají pumám, několikrát u nás byl údajně spatřen i tvor, který se měl podobat prehistorickému mořskému ještěru jménem Plesiosaurus. Ano, zní to velice, velice prapodivně, téměř nemožně. Stejně jsem se divil, když se mi můj vážený přítel Jiří Schön (známý též jako Alfaraptor) svěřil s tím, že spatřil prapodivného tvora, kterého nemohl identifikovat.

1. Výňatek z formuláře

1.1 Informace o události:

- Co jste zažil/a? Viděl jsem z auta humanoidní bytost sklánějící se nad něčím na poli.
- Kde? Přesná lokace a okolí. Cestou z Kopřivnice do Valašského Meziříčí. Subjekt byl spatřen na mírně zasněženém poli, v dálce byl vidět les.
- Kdy? Kompletní datum a čas. Sobota 27. 11. 2010 okolo 22:45.
- Další svědci? Pokud ano, tak uveďte jejich jména. V autě se mnou byli další 3 lidé, ale žádný z nich si ničeho nevšiml
- Jaké bylo počasí; včetně teploty. Jasná noc. Teplota okolo -3°C.
- Nosil/a jste brýle nebo kontaktní čočky? Potřebujete je? Nic z toho nepoužívám.
- Už jste viděl/a něco podobného? Pokud ano, tak vysvětlete. Nikdy jsem nic takového neviděl.
- Jak dlouho pozorování trvalo? Pozorování trvalo asi 8 sekund.
- Co jste dělal/a před pozorováním? Bavil jsem se s přáteli a pozoroval krajinu z okna automobilu.
- Co byla první věc, kterou jste udělal/a po pozorování? Neustále jsem na to myslel. Po příjezdu domů jsem se ve své knihovně pokoušel zjistit, jestli někdo jiný nezažil podobnou situaci.

1.2 Popis události:

- Popiště detailně, co se stalo. Viděl jsem bílou humanoidní bytost, která nad něčím dřepěla nebo klečela. Když auto projíždělo kolem, bytost zvedla hlavu. Obličeji dominovaly velké kulaté svítící oči.
- Kompletně vysvětlete, co jste dělal/a v průběhu události. Jen jsem seděl v autě a díval se z okna.
- Můžete popsat nebo naskicovat pozorovaný objekt? Viz. skica níže.
- Zaznamenal/a jste před, v průběhu nebo po pozorování neobvyklé zvuky nebo objekty? Nic takového jsem nezaznamenal
- Máte dále co říci? Včetně teorií? Nikdy jsem nic takového neviděl. V některých aspektech se pozorování podobalo zprávám o Chupakabře. Zajímavé je, že o několik dní později jsem se dočetl, že někdo vyfotografoval tvora, který se a zarážejícím způsobem podbá tomu, co jsem viděl….

Případní zájemci si mohou předpřipravenou anglickou verzi formuláře stáhnout zde.

2. Rozhovor:

V zájmu úplnosti jsem svědkovi události obligátně položil několik doplňujících otázek.

Můžeš detailně popsat průběh pozorování?

"Zkrátka jsme projížděli tmou a já zahlédl tam v dálce něco zvláštního. "Je to člověk nebo co?", přemýšlel jsem. Když jsme se přiblížili, a stvoření zvedlo hlavu, bylo mi jasné že člověk to není určitě. Byl to příšerný pocit, který po chvíli ustal."

Nachází se v okolí případné zdroje potravy a vody?

"V dálce byl les, který by mohl (pokud je to masožravec) poskytovat dostatek zvěře jako jsou králíci nebo srnky. Osobně ale tuto krajinu neznám."

Jsou v okolí nějaké jeskynní systémy nebo jiné úkryty? Zmínil jsi se, že poblíž byla jakási zřícenina, správně?

"O jeskyních nic nevím, ale rozpadlý nevyužívaný dům, který byl přes cestu by rozhodně stál za prozkoumání...."

3. Můj názor:

Jedná se o velice neobvyklý případ. Pokud je mi známo, tak pozorování tohoto typu byla v ČR zaznamenána jen velice výjimečně. Podle jednoho z mých zdrojů byli několikrát podobní tvorové spatřeni jak se krčí na nějakém poli, je velice zarážející, jak se popis podobá tomuto pozorování! K pozorování došlo mezi Valašským Meziříčím a Kopřivnicí, je to velice odlehlá, lesnatá a kopcovitá oblast, zejména potom Veřovické vrchy. Mohlo by se zde dočasně ukrývat několik málo jedinců neznámého tvora, kteří by se sem z nějakých neznámých důvodů přesunuli? Pravděpodobnost tu je. Musím také poukázat na několik pozorování, které mohou s tímto souviset. V Polsku byly pořízeny 2 záznamy bipedního tvora, který se velice podobal známému yettimu. Jednou se s ním střetla skupinka turistů a jednou překvapil několik koupajících se teenagerů. V Polsku také došlo k několika pozorováním chupacabře podobného tvora. Jsem si jist tím, že mezi těmito případy mohou být souvislosti. Jsem si osobně rovněž také velice jistý tím, že svědek mluví pravdu, neboť je to velice důvěryhodná a rozumná osoba, neměl by důvod vymýšlet si nějaké nepodložené nesmysly. Vzhledem k jeho bystrosti se také domnívám, že se nejedná o nějaký omyl. Původně jsem si myslel, že by se mohlo jednat o srnku nebo psa buldočího či boxeřího typu. Tuto tezi jsem nicméně na základě našeho rozhovoru zavrhl. Je také zajímavé, že tvor, kterého Jiří viděl se po anatomické stránce velice podobá kryptidovi, který je v Americe znám pod jménem Dover demon (viz. skica níže).

4. Obrazová dokumentace:

Oblast pozorování
Přibližná oblast pozorování, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Veřovické vrchy
Veřovické vrchy, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Skica tvora
Skica tvora, Kredit: Jiří Schön

Doverský Fantom
Doverský fantom, Kredit: www.hubpages.com

Jaký je Váš názor na toto pozorování? Máte podobné zkušenosti? Nebojte se a podělte se o informace...

Isla-Nublar-Crew

Případ I. - Létající "pulec" z Indiany

5. ledna 2011 v 0:40 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie
K případům pozorování neznámých tvorů dochází po celém světě prakticky neustále. Na sklonku dnešní ho dne jsem byl kontaktován mým dobrým přítelem z Indiany. Položil jsem mu několik otázek a nechal vyplnit formulář, který je založen na knize Jerryho Colemana jménem "More Mysterious Highways". Musím také dodat, že tato osoba je velice důvěryhodná, do tohoto svého přítele vkládám veškerou důvěrou. Nedomnívám se tudíž, že by toto pozorování bylo smyšlené. Létající tvor, kterého Lincoln spatřil se měl podobat gigantickému a prapodivnému pulci. Jedná se o velice unikátní pozorování. V knize "Strange Indiana Monsters" od Michaela Newtona o podobném stvoření není ani zmínka. Přitom se jedná o velice přesnou a detailní kryptozoologickou publikaci.

1. Následuje formulář, který Lincoln vyplnil. Část, která obsahuje osobní informace samozřejmě z pochopitelných důvodů zveřejněna nebude.

1.1 Informace o události:

- Co jste zažil/a? Spatřil jsem mohutnou létající potvoru nad lesem za mým domem.
- Kde? Přesná lokace a okolí. Odehrálo se to na cestě vedoucí k mému doma, ta je obklopena poli.
- Kdy? Kompletní datum a čas. 4.1.2010, 16:00
- Další svědci? Pokud ano, tak uveďte jejich jména. O žádných nevím.
- Jaké bylo počasí; včetně teploty. Byla mírná zima, teplota mohla činit 60 stupňu Fahrenheita.
- Nosil/a jste brýle nebo kontaktní čočky? Potřebujete je? Ano, bez nich bych to vůbec neviděl.
- Už jste viděl/a něco podobného? Pokud ano, tak vysvětlete. Nikoliv.
- Jak dlouho pozorování trvalo? Okolo minuty, možná méně.
- Co jste dělal/a před pozorováním? Poslouchal jsem hudbu a díval jsem se z okénka.
- Co byla první věc, kterou jste udělal/a po pozorování? Snažil jsem se to udržet v paměti, abych si vše později mohl vybavit. Zase tak otřesné to nebylo.

1.2 Popis události:

- Popiště detailně, co se stalo. Viz. formulář výše.
- Kompletně vysvětlete, co jste dělal/a v průběhu události. Jen jsem se díval.
- Můžete popsat nebo naskicovat pozorovaný objekt? Skica je hotova.
- Zaznamenal/a jste před, v průběhu nebo po pozorování neobvyklé zvuky nebo objekty? Nic neobvyklého jsem neslyšel.
- Máte dále co říci? Včetně teorií? Zajímavý byl fakt, že výběžky se zdánlivě hladce pohybovaly směrem od trupu. Po zbytek pozorování zůstaly ve stejné poloze.

Případní zájemci si mohou předpřipravenou anglickou verzi formuláře stáhnout zde.

2. Rozhovor:

V zájmu úplnosti jsem svědkovi události položil několik dalších otázek.

Mohl by jsi popsat průběh pozorování, jak k němu došlo?

"Podíval jsem se z okna a spatřil jsem mohutnou "věc", která se podobala pulci. Nevím jistě, o co se jednalo, myslel jsem si, že to mohlo být letadlo, začalo to ale náhle klesat přímo k zemi, ocas toho stvoření byl přitom zpříma držen ce vzduchu. Viděl jsem několik výběžků, které připomínaly chapadla, bylo to však letmé, takže si nejsem jist, útvary se spojovaly na trupu. Po 30 sekundách začal ocas mizet, po stejné době se mi tvor ze zorného pole ztratil celý."

Nachází se v okolí případné zdroje potravy a vody?

" Moc potravy zde není, pár jelenců, kojoti a divocí krocani, nic víc. V okolí se nachází několik rybníků a jezer."

Jsou v okolí nějaké jeskynní systémy?

"Ne, nejsou"

3. Můj názor:

Musím uznat, že se jedná o velice podivné pozorování. Prakticky jsem neslyšel o jiném pozorování tohoto tvora. Podle Lincolnova popisu se zjevně jednalo o živou bytost . popsal pohyb oněch výrustků. Tvor se do jisté míry podobá kryptidovi, který je obecně znám pod jménem "Rod". Vedle společných aspektů však vykazuje i velice rozdílné rysy.

4. Obrazová dokumentace:

Místo pozorování
Místo pozorování, Kredit: Lincoln Shoemaker

Skica tvora
Skica prapodivného tvora, Kredit: Lincoln Shoemaker

Jaký je Váš osobní názor na toto pozorování? Máte případně podobné zkušenosti?

Isla-Nublar-Crew

Zemřel herec Pete Postlethwaite

4. ledna 2011 v 15:40 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park
Pete Postlethwaite
Pete Postlethwaite, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Velice chmurná zpráva postihla 2. ledna letošního roku fanoušky trilogie Jurského Parku. Ve věku 64 let bohužel na rakovinu zemřel vynikající herec Pete Postlethwaite, který ve filmu Ztracený Svět: Jurský park zosobnil postavu osobitého a ostříleného lovce Rolanda Temba. Dle mého osobního názoru se jednalo o velice poctivého a přesvědčivého herce. Sám režisér Steven Spielberg ho během spolupráce s ním nazval "Nejlepším hercem na světě". Pete Postlethwaite zazářil především ve filmech Ztracený Svět: Jurský Park, Vetřelec 3 a Dračí srdce. osobně budu tohoto vynikajícího a charismatického herce postrádat...

...Čest jeho památce...

Isla-Nublar-Crew