Případ II. - "Valašský Anthropoid"

5. ledna 2011 v 21:08 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie
K pozorováním neznámých tvorů nedochází jen v odlehlých částech exotických kontinentů. I naše země v srdci Evropy je známa pozorováním mnoha typu a druhů neznámých živočichů. Na našem území byl například u Devíti křížu zpozorován MothMan, dále se u nás občas objeví velké neznámé kočkovité šelmy, které se podobají pumám, několikrát u nás byl údajně spatřen i tvor, který se měl podobat prehistorickému mořskému ještěru jménem Plesiosaurus. Ano, zní to velice, velice prapodivně, téměř nemožně. Stejně jsem se divil, když se mi můj vážený přítel Jiří Schön (známý též jako Alfaraptor) svěřil s tím, že spatřil prapodivného tvora, kterého nemohl identifikovat.

1. Výňatek z formuláře

1.1 Informace o události:

- Co jste zažil/a? Viděl jsem z auta humanoidní bytost sklánějící se nad něčím na poli.
- Kde? Přesná lokace a okolí. Cestou z Kopřivnice do Valašského Meziříčí. Subjekt byl spatřen na mírně zasněženém poli, v dálce byl vidět les.
- Kdy? Kompletní datum a čas. Sobota 27. 11. 2010 okolo 22:45.
- Další svědci? Pokud ano, tak uveďte jejich jména. V autě se mnou byli další 3 lidé, ale žádný z nich si ničeho nevšiml
- Jaké bylo počasí; včetně teploty. Jasná noc. Teplota okolo -3°C.
- Nosil/a jste brýle nebo kontaktní čočky? Potřebujete je? Nic z toho nepoužívám.
- Už jste viděl/a něco podobného? Pokud ano, tak vysvětlete. Nikdy jsem nic takového neviděl.
- Jak dlouho pozorování trvalo? Pozorování trvalo asi 8 sekund.
- Co jste dělal/a před pozorováním? Bavil jsem se s přáteli a pozoroval krajinu z okna automobilu.
- Co byla první věc, kterou jste udělal/a po pozorování? Neustále jsem na to myslel. Po příjezdu domů jsem se ve své knihovně pokoušel zjistit, jestli někdo jiný nezažil podobnou situaci.

1.2 Popis události:

- Popiště detailně, co se stalo. Viděl jsem bílou humanoidní bytost, která nad něčím dřepěla nebo klečela. Když auto projíždělo kolem, bytost zvedla hlavu. Obličeji dominovaly velké kulaté svítící oči.
- Kompletně vysvětlete, co jste dělal/a v průběhu události. Jen jsem seděl v autě a díval se z okna.
- Můžete popsat nebo naskicovat pozorovaný objekt? Viz. skica níže.
- Zaznamenal/a jste před, v průběhu nebo po pozorování neobvyklé zvuky nebo objekty? Nic takového jsem nezaznamenal
- Máte dále co říci? Včetně teorií? Nikdy jsem nic takového neviděl. V některých aspektech se pozorování podobalo zprávám o Chupakabře. Zajímavé je, že o několik dní později jsem se dočetl, že někdo vyfotografoval tvora, který se a zarážejícím způsobem podbá tomu, co jsem viděl….

Případní zájemci si mohou předpřipravenou anglickou verzi formuláře stáhnout zde.

2. Rozhovor:

V zájmu úplnosti jsem svědkovi události obligátně položil několik doplňujících otázek.

Můžeš detailně popsat průběh pozorování?

"Zkrátka jsme projížděli tmou a já zahlédl tam v dálce něco zvláštního. "Je to člověk nebo co?", přemýšlel jsem. Když jsme se přiblížili, a stvoření zvedlo hlavu, bylo mi jasné že člověk to není určitě. Byl to příšerný pocit, který po chvíli ustal."

Nachází se v okolí případné zdroje potravy a vody?

"V dálce byl les, který by mohl (pokud je to masožravec) poskytovat dostatek zvěře jako jsou králíci nebo srnky. Osobně ale tuto krajinu neznám."

Jsou v okolí nějaké jeskynní systémy nebo jiné úkryty? Zmínil jsi se, že poblíž byla jakási zřícenina, správně?

"O jeskyních nic nevím, ale rozpadlý nevyužívaný dům, který byl přes cestu by rozhodně stál za prozkoumání...."

3. Můj názor:

Jedná se o velice neobvyklý případ. Pokud je mi známo, tak pozorování tohoto typu byla v ČR zaznamenána jen velice výjimečně. Podle jednoho z mých zdrojů byli několikrát podobní tvorové spatřeni jak se krčí na nějakém poli, je velice zarážející, jak se popis podobá tomuto pozorování! K pozorování došlo mezi Valašským Meziříčím a Kopřivnicí, je to velice odlehlá, lesnatá a kopcovitá oblast, zejména potom Veřovické vrchy. Mohlo by se zde dočasně ukrývat několik málo jedinců neznámého tvora, kteří by se sem z nějakých neznámých důvodů přesunuli? Pravděpodobnost tu je. Musím také poukázat na několik pozorování, které mohou s tímto souviset. V Polsku byly pořízeny 2 záznamy bipedního tvora, který se velice podobal známému yettimu. Jednou se s ním střetla skupinka turistů a jednou překvapil několik koupajících se teenagerů. V Polsku také došlo k několika pozorováním chupacabře podobného tvora. Jsem si jist tím, že mezi těmito případy mohou být souvislosti. Jsem si osobně rovněž také velice jistý tím, že svědek mluví pravdu, neboť je to velice důvěryhodná a rozumná osoba, neměl by důvod vymýšlet si nějaké nepodložené nesmysly. Vzhledem k jeho bystrosti se také domnívám, že se nejedná o nějaký omyl. Původně jsem si myslel, že by se mohlo jednat o srnku nebo psa buldočího či boxeřího typu. Tuto tezi jsem nicméně na základě našeho rozhovoru zavrhl. Je také zajímavé, že tvor, kterého Jiří viděl se po anatomické stránce velice podobá kryptidovi, který je v Americe znám pod jménem Dover demon (viz. skica níže).

4. Obrazová dokumentace:

Oblast pozorování
Přibližná oblast pozorování, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Veřovické vrchy
Veřovické vrchy, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Skica tvora
Skica tvora, Kredit: Jiří Schön

Doverský Fantom
Doverský fantom, Kredit: www.hubpages.com

Jaký je Váš názor na toto pozorování? Máte podobné zkušenosti? Nebojte se a podělte se o informace...

Isla-Nublar-Crew
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 spinuvjpogblog spinuvjpogblog | E-mail | Web | 5. ledna 2011 v 21:58 | Reagovat

možná je to ufo jednou večer  když sme jely od návštěvi v týně  tak sem jakoby viděl  objekt podobající se stroji v laboratoři!

2 Mata Mata | 6. ledna 2011 v 7:35 | Reagovat

Mě to připomíná to monstrum z luisiany, co ho nedávno vyfotili

3 spinuvjpogblog spinuvjpogblog | E-mail | Web | 6. ledna 2011 v 13:47 | Reagovat

hele kde bych našel ten formulář u nás   je velká možnost něco spatřit protože bydlíme blýzko velkých louk a lesů

4 robbca robbca | Web | 6. ledna 2011 v 18:03 | Reagovat

Podle mě fake. Objeví se zpráva o přízraku v louisianě a hned potom tohle. Samozřejmě se mohu i mýlit... A ještě - nemohl bys napsat něco o tom plesiosauru? Napiš odpověd porř. na můj blog. dík

5 Isla-Nublar-Crew Isla-Nublar-Crew | E-mail | Web | 6. ledna 2011 v 18:55 | Reagovat

[4]: Fake, fake, fake - tímhle slovem se poslední dobou zcela nemístně plýtvá. Jak by jsi takovéhle pozorování chtěl zfalzifikovat? V zimě v noci by ses motal po poli a doufal, že si tě někdo splete s neznámým živočichem? :-D Nicméně Tě rovněž musím zklamat tím, že k tomuto pozorování došlo mnohem dřive! Info o plesiosauridním tvorovi sdělím, jakmile je najdu ve svém archivu...

6 robbca robbca | Web | 6. ledna 2011 v 21:21 | Reagovat

Máš pravdu, to datum tam je. Ale hned se mis spojila v hlavě ta náhoda.

7 Mata Mata | 7. ledna 2011 v 12:24 | Reagovat

Ty no, plesiosaurus unás. na slovensku je taky pozorován neznámý vodní živočich

8 Mata Mata | 7. ledna 2011 v 16:28 | Reagovat

já si pamatuji, že jsem jednou viděl ufo. vlastně to byla jen dvě červená světla pohybující se okolo měsíce. Ale kdyby to bylo nějaké letadlo nebo tak podobně,muselo by to vydávat nějaký hluk.

9 Quartet Quartet | 14. ledna 2011 v 20:40 | Reagovat

Zajimavý .... ale nevim, zdali by něco/někdo podobnýho u nás mohlo přežívat. Třeba by stálo za to poptat se tamních myslivců a jiných osob pracujicích v lese.Samozřejmě s tím, že by se člověku asi vysmáli, ale stejně. ..... Taky to mohl být medvěd, do Valašska se občas semtam zatoulaj....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama