Únor 2011

Isla Sorna Memories

21. února 2011 v 11:17 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park
Představuji vám tímto video, které se mi podařilo vytvořit ve svém velice vzácném volném čase. Jak jeho název napovídá, tak je tématicky laděno pro ostrov Isla Sorna. Tu jsem si vybral, jelikož pro ní jednoznačně existuje mnohem více audiovizuálního materiálu. Hudbu jsem si propůjčil od skupiny X-Ray Dog, která se zabývá vynikající instrumentální hudbou. Snažil jsem se vystihnout velkolepost situací a ohromení jednotlivých postav. Video je zakončeno humorným odlehčením.

Jinak jsem provedl analýzu dosud dostupných materiálů o hře Jurassic Park: Adventures. V tento okamžik se zdá, že příběh bude následující: Nedry je v autě zabit mladým Dilophosaurem a nehlásí se zástupcům BioSynu, ti se tedy rozhodnou pro plán "B". Na ostrov je vyslána pohledná agentka Nima, která má najít plechovku Barbasolu se zcizeným genetickým materiálem, z kterého chce BioSyn naklonovat svou vlastní jurskou menažerii. Nima je však doposud neznámým způsobem těžce zraněna a nalezena dr. Gerry Hardingem a jeho mladou dcerou. Ti se se zraněnou Nimou vydávají do zdánlivého bezpečí návštěvnického střediska, kde se setkávají se samicí druhu Tyrannosaurus rex...


Isla Sorna Memories, Kredit: Isla-Nublar-Crew aka

Isla-Nublar-Crew

Jurassic Park Adventures - Trailer!

19. února 2011 v 23:35 | Isla-Nublar-Crew |  Hry
Společností TellTale byl právě zveřejněn velice dobře zpracovaný a vcelku vzrušující trailer z hry, která je zasazena do filmového univerza Jurského Parku. Doposud mám z tohoto impozantního projektu vesměs velice kladné pocity. Upřímně řečeno - osobně jsem skutečně nadšen. Dovoluji si rovněž poukázat na fakt, že trailer skvěle navozuje atmosféru prvního filmu...


Trailer hry, Kredit: TellTale Games

Isla-Nublar-Crew

Jurský Park IV na švédské Wikipedii

9. února 2011 v 20:08 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park IV
Na švédské sekci Wikipedie se objevilo něco velice pozoruhodného:
Dokumentace
Dokumentace, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Překlad:

"Jurský Park IV je pracovní název čtvrtého filmu ze série, k jehož natočení doposud nedošlo. Natáčení bylo zpožděno díky producentům a úmrtí spisovatele Michaela Crichtona. Premiéra filmu by pravděpodobně mohla proběhnout již roku 2013.

Nepodložené zvěsti tvrdí, že film bude dokumentovat rekonstrukci parku na ostrově Isla Nublar (jak jsme jej mohli vidět v prvním filmu). Snahy o odchyt zvířat a znovuzprovoznění parku budou ale mnohem obtížnější, než by se mohlo zdát. Ve filmu se objeví čtyři z největších (sic!) dravých dinosaurů: Allosaurus, Tyrannosaurus rex, Spinosaurus a Velociraptor.

Scénář filmu byl sepsán Williamem Monahanem a je založen na práci a postavách Michaela Crichtona."

A mě nezbývá nic jiného, než si položit několik otázek: Proč by se zčista jasna vyskytly takto detailní informace právě na švédské sekci Wikipedie? Při výzkumu oddělení dalších severských zemí  na stejné téma jsem nepřišel na zhola nic podobného. Příběh by mohl být celkem obstojný a v kontextu dosavadní trilogie víceméně unikátní. Vložil by ale ještě někdo vůbec důvěru do Williama Mohanana, který přišel se stupidní myšlenkou hybridních dinosaurů? Když si představitelé Universalu četli jeho scénář s jeho hybridními mutacemi, tak jím byli doslova pobouřeni na nejvyšší úroveň. Navíc toto protiřečí slovům režiséra Joe Johnstona. Ten prohlásil, že příběh dalšího filmu již nebude zasazen na žádném ostrově, proč by se tedy filmaři v takto zásadní myšlence otočili doslova o 180 stupňů? Tento článek na Wikipedii žádné otázky nezodpověděl, spíše naopak - vyvstalo moře dalších. Co se týče mne, tak v této věci zůstávám velice skeptický. Na jakoukoliv euforii je opravdu velice brzy, vzpomeňme si na lživou fotografii rozvrhu natáčení v ateliérech Universalu.

O případných updatech budu samozřejmě bleskově informovat. Chtěl bych poděkovat Alfaraptorovi z blogu www.trespasser.blog.cz, který mne na aktualizaci švédské Wikipedie upozornil.

Isla-Nublar-Crew

Project Pangea - Průběh Filmování I.

7. února 2011 v 22:20 | Isla-Nublar-Crew |  Filmy
Po několika zpožděních se vývoj tvorby filmu Project Pangea konečně posunul do fáze pre-produkce. Natáčení bude pravděpodobně dokončeno ještě letos nebo na začátku roku 2012. Režie se ujal Phil Nichols, scénáře se chopila Mellisa Nicholsová a za soundtrackem stojí Bob Willems. V této době probíhá obsazování do nejrůznějších rolí.

Konečná herecká sestava je následující:

Dr. Petrova … Roxy Hixon
Deputy Smith … Don Hampton
Sheriff Hicks … Vance Johnson
Dr. Amir … Rheem Alhelou
Dr. Richards … Paul Damon
J. B. Smith … Calvin Lafiton
"Tater" Dodd … Sam Martinez
Derrick Buttes … Joe Grisaffi
Dr. Harris … Keli Wolfe
Dora … Shelley Boozer
Dr. Анжелика (Anzhelika) Petrova … Yankie Grant

Mezi nově zveřejněným materiálem se objevil i poster art:

Poster Art
Project Pangea, Kredit: www.dreadcentral.com

Isla-Nublar-Crew

Terra Nova - Trailer

7. února 2011 v 12:11 | Isla-Nublar-Crew |  Filmy
Carnotaurus
Carnotaurus sastrei, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Seriálová série Stevena Spielberga jménem Terra Nova (Nová Země) se konečně pochlubila svým velice působivým trailerem. Skupina lidí ze zničené budoucnosti se vydává o 85 milionů let zpět, do období druhohor. Podle dosud dostupného materiálu by se mohlo jednat o velice ambiciózní seriál. Domnívám se, že Terra Nova zastíní velice úpadkový seriál jménem Primeval, jehož kvalita v průběhu poslední série neuvěřitelně poklesla.


Trailer Terra Novy, Kredit: FoxBroadcasting

Isla-Nublar-Crew

Dinosauři v současném Coloradu?

2. února 2011 v 23:03 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie
Svým velice dobrým americkým přítelem a důvěryhodným informátorem Lincolnem Shoemakerem jsem byl opět upozorněn na opravdu překvapivý a vysoce znepokojivý materiál.

V americkém státě Colorado údajně došlo k několika velice neobvyklým pozorováním neznámých bipedně se pohybujících se ještěrů. Tento způsob lokomoce je u ještěrů velice vzácný - podobným způsobem se v současnosti pohybuje snad pouze Bazilišek, který během po zadních končetinách překonává vodní plochy. Tato pozorování jsou výjimečná tím, že při nich byly pořízeny fotografie neznámého tvora (Které si můžete prohlédnout na konci článku).

Výpověď očitého svědka:

"Žiji v Pueblu, které se nachází v Coloradu. Přestěhoval jsem se sem, když mi bylo šest let, od té doby jsem začal slýchávat historky o prérijních ďáblech, prasečím muži a mini-rexech. S kamarádem jsem byl na výjezdu s našimi koly, když jsme na mýtině před námi zpozorovali nějaký pohyb. Bylo to tři až čtyři stopy dlouhé, barvu to mělo zelenou s černými odstíny na zádech, břicho bylo oranžovo-žluté. Pohybovalo se to po zadních končetinách, ocas byl pevně vztyčen nad zemí. Jeho přední končetiny se podobaly spíše rukoum, připomínaly mi končetiny T. rexe, ve srovnání se zadními končetinami byly mnohem menší, byly na nich tři nebo čtyři drápy. Nad každým okem se nacházel jakýsi výrustek nebo roh. Když si nás tvor všiml, tak vydal vysoko položený skřek. Ihned jsme se domů vrátili pro fotoaparát. Pořídili jsme fotky stop. Kamarád mi řekl, že tvora vyfotil. Když mi snímek ukázal, tak jsem ke svému překvapení zjistil, že jsem spatřil stejné zvíře."

Digitální Rekonstrukce
Digitální rekonstrukce "Mini-Rexe", Kredit: Isla-Nublar-Crew

Tvor je často označován jmény Mini-Rexřiční dinosaurus. Minnesotský výzkumník Nick Sucik se domnívá, že americký jihozápad může být domovem neznámého druhu ještěra. Osobně prozkoumal již mnoho případů pozorování tohoto enigmatického živočicha. "Dinosaurus" se údajně pohybuje pouze po zadních končetinách a místo předních končetin má spíše "ruce". Tvor je většinou pozorován moblíž vodních ploch a mokřadů, pohybuje se rychle a velice elegantně. Nejprve se objevil v roce 1982 v oblasti Pagosa Springs, posléze se začal vyskytovat v Pueblu.

Další pozorování:

- Bez bližší datace - Dvojice původem z Cortézu v Arizoně spatřila tělo velice neobvyklého živočicha, který jim údajně připomínal hračku ještěra. Nikdo je nebral vážně.

- 1996 - Žena spatřila neznámého ještěra, a to sice poblíž jejího domovu v Kamparku nedaleko Mesa Verde. "Seděla jsem na mém gauči a podívala se ven. Tam jsem zpozorovala něco, co zřejmě nebylo plaz, bylo to 3,5 stopy vysoké a 3,5 stopy dlouhé. Pohybovalo se to neskutečně rychle. Drželo to balanc pouze na dvou končetinách". Anonymní svědkyně také prohlásila, že to co viděla se pohybovalo agilně, čenich se podobal kuželu a ocas, který vystupoval z těla, byl 2 stopy dlouhý. Tvor údajně vyběhl z oblasti, v níž se nachází rybník

- 2001 - Matka a její dcera z auta spatřily tvora, o kterém se díky jeho velikostí domnívaly, že se jedná o jelence. Ženy vypověděly, že neznámý druh měl dlouhý krk a šupinaté nohy, které se podobaly ptačím. Nicméně tvor však neměl žádné peří a jeho ruce údajně vycházely spíše z jeho dlouhého krku, než z těla. Svědkyně odhadly jeho délku na 5 stop. Podle nich se pozorovaný objekt podobal kombinaci ptáka a dinosaura.

Je tu spousta souhlasících souvislostí - celkový vzhled, velikost tvora, svědci tohoto kryptida také často spojují do souvislosti s vodou. Je možné, že se skutečně jedná o jakýsi neznámý druh nebo vysoce adaptovaného potomka živočichů, kteří planetu Zemi obývali před miliony let? Souvislostí a pozorování je až moc na to, než aby se jednalo o pouhý jednorázový omyl.

Fotografický materiál podporující existenci neznámého tvora

Dva snímky jsou novodobé a nedosahují valných kvalit. Ne jedné je zachycena vzpřímená bytost a na druhé něco, co se do značné míry podobá theropodnímu dinosaurovi s otevřenými čelistmi. Poslední fotografie je historického původu. Zachycuje lovce, který v levé ruce drží zastřeleného tvora, který se ze všeho nejvíce podobá nějakému drobnému theropodovi nebo ornithopodovi. Čelisti naznačují, že se jednalo o dravé zvíře. Na předních i zadních končetinách si rovněž můžete všimnout něčeho, co může připomínat plovací blány - Mini-rex údajně často obývá vodní prostředí! Tento "Neo-Dinosaurus" byl patrně střelen z boku přímo do hrudního koše. Fotografie je velice stará, pochybuji tedy, že by se jednalo o falzum. Porovnejte zastřelený examplář s umělými dinosaury z originálního King Konga, který vznikl zhruba ve stejné době. Rozdíly v rámci realističnosti jsou nevídané. Nejvíce šokující a znepokojivý snímek z tohoto tria je jednoznačně ten dobový. Posuďte sami...

Mini-Rex 1
Vzpřímený tvor, Kredit: www.s8int.com

Mini-Rex 2
Neznámý živočich, Kredit: www.s8int.com

Mini-Rex 3
Velice překvapivý snímek, Kredit www.s8int.com

Isla-Nublar-Crew