Dinosauři v současném Coloradu?

2. února 2011 v 23:03 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie
Svým velice dobrým americkým přítelem a důvěryhodným informátorem Lincolnem Shoemakerem jsem byl opět upozorněn na opravdu překvapivý a vysoce znepokojivý materiál.

V americkém státě Colorado údajně došlo k několika velice neobvyklým pozorováním neznámých bipedně se pohybujících se ještěrů. Tento způsob lokomoce je u ještěrů velice vzácný - podobným způsobem se v současnosti pohybuje snad pouze Bazilišek, který během po zadních končetinách překonává vodní plochy. Tato pozorování jsou výjimečná tím, že při nich byly pořízeny fotografie neznámého tvora (Které si můžete prohlédnout na konci článku).

Výpověď očitého svědka:

"Žiji v Pueblu, které se nachází v Coloradu. Přestěhoval jsem se sem, když mi bylo šest let, od té doby jsem začal slýchávat historky o prérijních ďáblech, prasečím muži a mini-rexech. S kamarádem jsem byl na výjezdu s našimi koly, když jsme na mýtině před námi zpozorovali nějaký pohyb. Bylo to tři až čtyři stopy dlouhé, barvu to mělo zelenou s černými odstíny na zádech, břicho bylo oranžovo-žluté. Pohybovalo se to po zadních končetinách, ocas byl pevně vztyčen nad zemí. Jeho přední končetiny se podobaly spíše rukoum, připomínaly mi končetiny T. rexe, ve srovnání se zadními končetinami byly mnohem menší, byly na nich tři nebo čtyři drápy. Nad každým okem se nacházel jakýsi výrustek nebo roh. Když si nás tvor všiml, tak vydal vysoko položený skřek. Ihned jsme se domů vrátili pro fotoaparát. Pořídili jsme fotky stop. Kamarád mi řekl, že tvora vyfotil. Když mi snímek ukázal, tak jsem ke svému překvapení zjistil, že jsem spatřil stejné zvíře."

Digitální Rekonstrukce
Digitální rekonstrukce "Mini-Rexe", Kredit: Isla-Nublar-Crew

Tvor je často označován jmény Mini-Rexřiční dinosaurus. Minnesotský výzkumník Nick Sucik se domnívá, že americký jihozápad může být domovem neznámého druhu ještěra. Osobně prozkoumal již mnoho případů pozorování tohoto enigmatického živočicha. "Dinosaurus" se údajně pohybuje pouze po zadních končetinách a místo předních končetin má spíše "ruce". Tvor je většinou pozorován moblíž vodních ploch a mokřadů, pohybuje se rychle a velice elegantně. Nejprve se objevil v roce 1982 v oblasti Pagosa Springs, posléze se začal vyskytovat v Pueblu.

Další pozorování:

- Bez bližší datace - Dvojice původem z Cortézu v Arizoně spatřila tělo velice neobvyklého živočicha, který jim údajně připomínal hračku ještěra. Nikdo je nebral vážně.

- 1996 - Žena spatřila neznámého ještěra, a to sice poblíž jejího domovu v Kamparku nedaleko Mesa Verde. "Seděla jsem na mém gauči a podívala se ven. Tam jsem zpozorovala něco, co zřejmě nebylo plaz, bylo to 3,5 stopy vysoké a 3,5 stopy dlouhé. Pohybovalo se to neskutečně rychle. Drželo to balanc pouze na dvou končetinách". Anonymní svědkyně také prohlásila, že to co viděla se pohybovalo agilně, čenich se podobal kuželu a ocas, který vystupoval z těla, byl 2 stopy dlouhý. Tvor údajně vyběhl z oblasti, v níž se nachází rybník

- 2001 - Matka a její dcera z auta spatřily tvora, o kterém se díky jeho velikostí domnívaly, že se jedná o jelence. Ženy vypověděly, že neznámý druh měl dlouhý krk a šupinaté nohy, které se podobaly ptačím. Nicméně tvor však neměl žádné peří a jeho ruce údajně vycházely spíše z jeho dlouhého krku, než z těla. Svědkyně odhadly jeho délku na 5 stop. Podle nich se pozorovaný objekt podobal kombinaci ptáka a dinosaura.

Je tu spousta souhlasících souvislostí - celkový vzhled, velikost tvora, svědci tohoto kryptida také často spojují do souvislosti s vodou. Je možné, že se skutečně jedná o jakýsi neznámý druh nebo vysoce adaptovaného potomka živočichů, kteří planetu Zemi obývali před miliony let? Souvislostí a pozorování je až moc na to, než aby se jednalo o pouhý jednorázový omyl.

Fotografický materiál podporující existenci neznámého tvora

Dva snímky jsou novodobé a nedosahují valných kvalit. Ne jedné je zachycena vzpřímená bytost a na druhé něco, co se do značné míry podobá theropodnímu dinosaurovi s otevřenými čelistmi. Poslední fotografie je historického původu. Zachycuje lovce, který v levé ruce drží zastřeleného tvora, který se ze všeho nejvíce podobá nějakému drobnému theropodovi nebo ornithopodovi. Čelisti naznačují, že se jednalo o dravé zvíře. Na předních i zadních končetinách si rovněž můžete všimnout něčeho, co může připomínat plovací blány - Mini-rex údajně často obývá vodní prostředí! Tento "Neo-Dinosaurus" byl patrně střelen z boku přímo do hrudního koše. Fotografie je velice stará, pochybuji tedy, že by se jednalo o falzum. Porovnejte zastřelený examplář s umělými dinosaury z originálního King Konga, který vznikl zhruba ve stejné době. Rozdíly v rámci realističnosti jsou nevídané. Nejvíce šokující a znepokojivý snímek z tohoto tria je jednoznačně ten dobový. Posuďte sami...

Mini-Rex 1
Vzpřímený tvor, Kredit: www.s8int.com

Mini-Rex 2
Neznámý živočich, Kredit: www.s8int.com

Mini-Rex 3
Velice překvapivý snímek, Kredit www.s8int.com

Isla-Nublar-Crew
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lincoln shoemaker Lincoln shoemaker | E-mail | 2. února 2011 v 23:08 | Reagovat

interesting, i hadn't heard of the other sightings, i find it odd  how they are almost exclusively scaled and no one reports feathers or fur of any sort..

2 robbca robbca | Web | 3. února 2011 v 15:09 | Reagovat

Popravdě řečeno je to jeden z nejlepších článků u tebe :) A ty fotky... NO nestačím zatajovat dech...

3 deinonych deinonych | Web | 3. února 2011 v 16:45 | Reagovat

Je to hodně zláštní živočich.

4 Mata Mata | 3. února 2011 v 18:57 | Reagovat

Ten dinosaur na poslední fotce připomíná ornitolesta

5 vendac vendac | 4. února 2011 v 8:33 | Reagovat

Zajímavé

6 buitreraptor buitreraptor | Web | 5. února 2011 v 13:13 | Reagovat

ta duhá fotka vypadá jako dilophosaurus v nějaké vysoké trávě.

7 Canis lupus Canis lupus | Web | 2. března 2011 v 18:07 | Reagovat

díky za doplnění pár informací

http://canis-lupus-tomus.blog.cz/1102/ziji-dnes-dinosauri

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama