Jurský Park IV na švédské Wikipedii

9. února 2011 v 20:08 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park IV
Na švédské sekci Wikipedie se objevilo něco velice pozoruhodného:
Dokumentace
Dokumentace, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Překlad:

"Jurský Park IV je pracovní název čtvrtého filmu ze série, k jehož natočení doposud nedošlo. Natáčení bylo zpožděno díky producentům a úmrtí spisovatele Michaela Crichtona. Premiéra filmu by pravděpodobně mohla proběhnout již roku 2013.

Nepodložené zvěsti tvrdí, že film bude dokumentovat rekonstrukci parku na ostrově Isla Nublar (jak jsme jej mohli vidět v prvním filmu). Snahy o odchyt zvířat a znovuzprovoznění parku budou ale mnohem obtížnější, než by se mohlo zdát. Ve filmu se objeví čtyři z největších (sic!) dravých dinosaurů: Allosaurus, Tyrannosaurus rex, Spinosaurus a Velociraptor.

Scénář filmu byl sepsán Williamem Monahanem a je založen na práci a postavách Michaela Crichtona."

A mě nezbývá nic jiného, než si položit několik otázek: Proč by se zčista jasna vyskytly takto detailní informace právě na švédské sekci Wikipedie? Při výzkumu oddělení dalších severských zemí  na stejné téma jsem nepřišel na zhola nic podobného. Příběh by mohl být celkem obstojný a v kontextu dosavadní trilogie víceméně unikátní. Vložil by ale ještě někdo vůbec důvěru do Williama Mohanana, který přišel se stupidní myšlenkou hybridních dinosaurů? Když si představitelé Universalu četli jeho scénář s jeho hybridními mutacemi, tak jím byli doslova pobouřeni na nejvyšší úroveň. Navíc toto protiřečí slovům režiséra Joe Johnstona. Ten prohlásil, že příběh dalšího filmu již nebude zasazen na žádném ostrově, proč by se tedy filmaři v takto zásadní myšlence otočili doslova o 180 stupňů? Tento článek na Wikipedii žádné otázky nezodpověděl, spíše naopak - vyvstalo moře dalších. Co se týče mne, tak v této věci zůstávám velice skeptický. Na jakoukoliv euforii je opravdu velice brzy, vzpomeňme si na lživou fotografii rozvrhu natáčení v ateliérech Universalu.

O případných updatech budu samozřejmě bleskově informovat. Chtěl bych poděkovat Alfaraptorovi z blogu www.trespasser.blog.cz, který mne na aktualizaci švédské Wikipedie upozornil.

Isla-Nublar-Crew
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jakého Dinosaura by jste rádi viděli v Jurském Parku IV?

Tyrannosaurus rex 18.3% (59)
Spinosaurus aegyptiacus 11.5% (37)
Velociraptor antirrhopus 11.1% (36)
Dilophosaurus wetherilli 13% (42)
Triceratops horridus 9.9% (32)
Zcela nový druh 36.2% (117)

Komentáře

1 deinonych deinonych | Web | 10. února 2011 v 16:00 | Reagovat

Allosaurus by v jp byl určitě zajímavý ale třeba je to celé jen novinářská kachna.

2 Mata Mata | 10. února 2011 v 16:54 | Reagovat

[1]:přesně to se domnívám

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama