Spokanský Sasquatch na videozáznamu?

2. července 2011 v 3:02 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie
Downriver park, Kredit: Isla-Nublar-Crew

Poblíž města Spokane byl osobou, která je známa pod jménem Samantha, pořízen audiovizuální záznam, který zobrazuje bipedního tvora, jenž se velice svéráznou chůzí klátí lesem. Může se jednat o legendárního primáta, který je v USA většinou nazýván jménem BigFoot, což doslova znamená "Velká Noha"? Praví a ryzí entuziasté však spíše zastávají název Sasquatch, který je složen a odvozen z jazyků původních obyvatel. Jméno Sasquatch se rovněž spíše uchytilo v Kanadě.

Turisté si svůj šokující objev údajně uvědomili až po návratu domů, kde si promítali záběry z výletu, které byly natočeny při jejich outdoorové výpravě. "Kdosi se mě v komentářích u videa na internetu ptal, zda jsem před tímto snímkem věřila, že yeti existuje. Nikdy jsem o tom příliš nepřemýšlela, teď si ovšem nejsem jistá. Ta stvůra se mi zdá dostatečně opravdová."


Záběr ze Spokane, Kredit: Animal Planet

Ne všichni se však k videozáznamu staví kladně, mnozí jej pokládají za podvrh. Příkladem budiž osoba známá jako bensimps123, která zcela infantilně prohlásila, že: "Vypadá to jako podfuk, proč by člověk něco natáčel, když jen tak jde? Měli komplice, který proběhl kolem v kostýmu gorily." Postava na záznamu je spíše vychrtlá a její hlava není přímo připojená k ramenům, což neodpovídá většině pozorování Sasquatche. Proporce délky jednotlivých končetin se rovněž vymyká velikostní škále, v níž se Sasquatch pohybuje. V tomto směru jsem tedy osobně spíše skeptický.

Isla-Nublar-Crew
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama