Iguanodon z Papuy-Nové Guineje

10. srpna 2011 v 18:11 | Cryptidsaurian |  Kryptozoologie
Vše to začalo na začátku roku 2004, kdy se začala šířit zvěst, že místní obyvatelé zpozorovali 3 metry vysoké monstrum, které bylo šedé a jeho hlava se podobala psí. K pozorováním došlo na malém ostrově New Britain, kterých je v této zemi spousta, na samotném ostrově žije pouze nízký počet obyvatel. Krátce po tomto pozorování bylo zvíře spatřeno znovu, tentokrát v bažině poblíž Rabaulu. Před pozorováním byla povolána policie a pověřena odchytem zvířete pomocí nožů a pušek M-16. Lov měl probíhat ve vesnici Tingavudu a jejím okolí, zejména však v přilehlých bažinách. Důvodem k tomuto lovu byl fakt, že zvíře sežralo tři místní psy.
Mezi důležité svědky patří Christine Sameiová, která je zároveň i jedním z prvních svědků. K pozorování došlo v březnu roku 2004, a to v malé bažině poblíž jejího domu. Prohlásila, že zvíře zpozorovala: "Slyšela jsem lidi, kteří o něm hovořili a šla jsem tam, abych ho viděla na vlastní oči. Je to velmi mohutné a ošklivě vypadající zvíře". Po jeho spatření utíkala z místa pozorování jako o život. Podle ní bylo tak velké a zavalité jako barel na vodu o obsahu 900 litrů."Ohlásili nám, že jde o dinosaura," řekl jeden z úředníků. Mimo těchto dvou pozorování jedny nezávislé noviny ohlásily, že podobné stvoření bylo při dvou příležitostech pozorováno na západě provincie v jezeře Murray a jeho přilehlém okolí. K prvnímu pozorování došlo 11. prosince 1999, kdy bylo spatřeno velké zvíře, které se poblíž Boboy brodilo vodou. Dalšího dne spatřil pastor Adventistů Sedmého Dne s místním stařešinou podivné zvíře, které se pohybovalo poblíž místa prvního pozorování. Prohlásili, že jeho tělo bylo "Dlouhé jako náklaďák na odpadky" a tvor údajně stál na dvou silných nohou, které se tloušťkou podobaly kmenu palmy. Hlava se podobala kraví a byla ozbrojena "ostrými zuby", tvor měl ocas jako krokodýl a strukturou kůže se mu také podobal.

Později se pozorováními věnoval pořad Destination Truth, což je show společnosti ScyFy. Do rukou týmu se dostala údajná fotografie obratle neznámého zvířete, avšak (téměř jistě) se jednalo o velrybí obratel. Dále našli svědkyni, která se jmenuje jako Mary (její příjmení není známo), která tvrdila, že zvíře viděla v lese kilometr od její vesnice. Na louce ukazovala na dvě místa, na kterých tvora viděla. Jedním z nich bylo místo, kde zahlédla jeho hlavu, na dalším určovala místo, kde končil jeho ocas. Díky tomuto bylo možné určit délku zvířete, která by se měla pohybovat okolo třiceti stop. V okolí byly ukousané větve, a to relativně vysoko - 7 až 10 stop nad zemí. Okolní vegetace byla ušlapána nečím těžkým. Při průzkumu okolí Tingavudu byl tým překvapen hlukem v křoví, který vycházel ze zhruba dvanácti stop nad zemí, samotného tvora však výzkumníci nespatřili. Ještě předtím ukázali členové expedice domorodcům zastaralý obrázek Iguanodona v pozici klokana. On namítli, že má odlišnou hlavu, která se podobá psí. Nechci z toho vyvozovat, o jakého tvora se jedná. Mohu však poznamenat, že se zřejmě jedná o ještěra, a to patrně dravého, čímž se odlišuje od Iguanodonů, ke kterým je přirovnáván. Nachází se na Papuy-Nové Guiney velký druh neznámého živočicha? Tím si nemůže být nikdo jistý, ale za tímto fenoménem musí ve skutečnosti něco být, proč jinak by ozborojení policisté prohledávali bažiny Papuy-Nové Guiney?


Iguanodon, Kredit: www.howstuffworks.com

Zdroje:

1 destination truth episode 1 season 1
2. Microsoft Encarta Encyclopedia 1999 Standard (CD), article: 'Papua New Guinea'.
3. SBS World News, "Dinosaur" discovery in PNG, http://www9.sbs.com.au/theworldnews/region.php?id=80644&region=2.
4. SMH, Hunt for 'dinosaur' on volcanic island, http://www.smh.com.au/articles/2004/03/12/1078594554726.html.
5. The Independent (Papua New Guinea), December 30, 1999, p.

Cryptidsaurian
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 10. srpna 2011 v 18:26 | Reagovat

Zajímavé...

2 Betaraptor Betaraptor | Web | 13. srpna 2011 v 8:33 | Reagovat

Dinosaurus? No páni.(A dámy samozřejmě :-D) Jinak, mám na blogu soutěž, podívej se prosím.

3 sirpetr sirpetr | 20. srpna 2011 v 12:51 | Reagovat

Tak ještěr, nebo dinosaurus? ;) Titulek je poněkud zavádějící. Pokud to není novinářská kachna, je to masožravec a tedy určitě ne iguanodon. Ostatně první zmínka v článku je o něm až na konci, kdy výzkumníci z neznámých důvodů ukazovali domorodcům právě iguanodona.
PS: obrázek je fajn retro, ale iguanodon tak rozhodně nevypadal:)

4 HAAS HAAS | Web | 12. října 2011 v 11:48 | Reagovat

Iguanodon je jakožto plaz hodně vypadající podobně jako snad nejtypičtější obyvatel Papuy-Nové Guineje, je to klokan stromový. Ale jestli to má zuby a je to dlouhé jako náklaďák na odpadky, tak to se vymyká kontrole...

5 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 4:28 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama