Záhadná mršina z Minnesoty

7. srpna 2011 v 15:26 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie

Douglas (Mn), Kredit: Isla-Nublar-Crew

K nálezu mršiny podivného tvora došlo v americkém státě Minnesota. Lacey Ilseyová prohlásila, že svým autem jela poblíž Alexandrie po silnici číslo 86. Když tu si všimla podivného zvířete: "Uprostřed silnice jsme něco zahlédli, věděli jsme, že to není kočka, nebo pes, protože to nemělo srst. Mělo to na sobě chomáč srsti a zbytek těla pokrývala pouze bílá kůže. Ucho bylo deformováno. Připadalo mi to napůl lidsky."


Záhadná mršina, Kredit: www.cryptomundo.com

Hned na první pohled se jedná o dravého savce s velice podsaditou postavou. Robustní čelisti jsou plné mohutných zubů a relativně dlouhé prsty na předních končetinách jsou zakončený drápy, které by se danému tvorovi hodily například při hloubení nor. Jeho tělo je téměř lysé, tím se podobá mnoha případům, které se vyskytly téměř po celém světě. V Jednom případě se jednalo o lysého mývala, v dalším o drobnou kunovitou šelmičku a v jednom z ostatních dokonce o lenochoda. Nejvíce se vyfocený tvor podobá jezevci americkému (Taxidea taxus). Tomu napovídá i zbarvení dvou chomáčů chlupů na hlavě a na zádech. Je zde však několik detailů, které nesouhlasí. Hlava je až moc robustní. Zadní končetiny se zdají být nepřiměřené - skoro jako kdyby byly děsivě deformované, nebo propůjčené od jiného živočicha. Američtí jezevci jsou také mnohem více zavalití a obalení tukem. Opravdu se jedná o již známého jezevce amerického (Taxidea taxus), nebo o vědou doposud nepopsaný druh dravého savce, který se ukrýval v americké divočině? Otázku může zodpovědět pouze analýza genomu nalezeného exempláře.


Americký jezevec (Taxidea taxus), Kredit: www.uwgb.edu

Isla-Nublar-Crew
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kterému živočichovi mršina náleží?

Neznámý druh savce 40% (6)
Jezevec 20% (3)
Pes / Vlk 20% (3)
Rosomák 13.3% (2)
Něco jiného 6.7% (1)

Komentáře

1 Alfaraptor Alfaraptor | Web | 7. srpna 2011 v 15:58 | Reagovat

Otázku může zodpovědět pouze analýza genomu nalezeného exempláře, která se jako vždy záhadně ztratí...

2 Betaraptor Betaraptor | Web | 9. srpna 2011 v 12:05 | Reagovat

[1]: Přesně tak. Mám na blogu soutěž, podívej se prosím.

3 Anna Anna | E-mail | Web | 12. srpna 2011 v 12:42 | Reagovat

Mně osobně připadá, že hlava se podobá rosomákovi, na něj ale nesedí stavba trupu a velikost. Podle videa, které se objevilo na Novinky.cz, se dá usuzovat, že zvíře je daleko menší, než by rosomákovi odpovídalo.
Pokud jde o dlouhé drápy (bystrý postřeh - skutečně se zdá, že jsou uzpůsobeny k hrabání), na jejich abnormální délku mě napadá jedno (možná trochu odvážné) vysvětlení. V minulosti, během středověkých "honů na upíry", kdy byla mrtvá děla hromadně exhumována, se u mrtvol pokládalo za jeden ze znaků upírství, že mají dlouhé nehty (jenž údajně po smrti dále rostly). Moderní věda tento jev vysvětluje tak, že odpařením tělesných tekutin se tělo "scvrkává" a ztrácí na objemu, kůže se svrašťuje a nehty (v našem případě drápy) tak vypadají nesmírně dlouhé, ačkoliv původně měly poloviční délku.
Jinak nevidím jediný možný způsob, jak by se tvor s tak dlouhými drápy mohl pohybovat.
Škoda, že média neinformovala podrobněji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama