Případ III. - "Torzopteryx"

4. září 2011 v 21:10 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie
Vypadá to, že jeden z mých blízkých přátel má veliké štěstí na příležitostná setkání s neznámými tvory. Před několika měsíci spatřil prapodivného tvora, kterého jsme společně pojmenovali "Wallantrop" a nyní narazil na hejno živočichů, kteří se svou značnou velikostí podobají vyhynulým Teratornidům. Podotýkám, že největší žijící druh práka je Albatros stěhovavý (Diomedea exulans) a v našich zeměpisných šířkách se skutečně nevyskytuje. Od Alfaraptora jsem dostal plné svolení k publikování článku, nyní tedy díky tomu máte možnost zjistit, k čemu došlo a sdílet své případné osobní názory. Předem podotýkám, že Jiří je velice inteligentní, bystrý a světaznalý člověk, jakoukoliv možnost mystifikace tedy opět kategoricky vylučuji.

1. Výňatek z formuláře

1.1 Informace o události:

11. Co jste zažil/a? Pozorování skupiny neznámých létajících tvorů
12. Kde? Přesná oblast a okolí. Parkoviště čerpací stanice OMV Žešov u Prostějova, kousek od dálnice, oblast je obklopena poli.
13. Kdy? Kompletní čas a datum Neděle 21. 8. 2011, okolo 12:40 hod.
14. Další svědci? Pokud ano, tak je prosím vyjmenujte. Matka, otec a bratr. Nechtějí zveřejnit jména ani se dále k celé věci vyjadřovat.
15. Jaké bylo počasí? Včetně teploty. Jasno, teplota něco málo přes 30°C.
16. Nosil/a jste v době události brýle nebo kontaktní čočky? Potřebujete je? Ne.
17. Viděl/a jste již někdy něco podobného? Prosím vysvětlete. Dříve jsem popisoval pozorování tzv. "Wallantropa", tvora podobnému Louisianskému monstru. Ovšem něco takového jsem viděl poprvé.
18. Jak dlouho pozorování trvalo? Asi 10 minut.
19. Co jste dělal/a v době události? Dělali jsme si přestávku na parkovišti poblíž benzínky.
20. Co byla první věc, co jste udělal/a po události? Okamžitě jsem tě kontaktoval pomocí SMS zprávy.

1.2 Popis události:

21. Detailně popište, co se stalo. Skupina 20 - 30 objektů přeletěla směrem od západu nad našim autem, kde udělala levotočivý vír a zmizela někde nad polina druhé straně silnice. Objekty vypadaly jako obři ptačí křídla bez těla, vůbec se nepohybovala, zdálo se jako by jen plachtila. Dřív, než přeletěly ve víru nad autem, tak to vypadalo, že letěly ve formaci - někteří jednici letěli přímočaře a jiní tuto skupinku oblétávali v kruhu, jako v nějaké obranné formaci. Pak všichni bez rozdílu vytvořili vír a následně zmizeli někde nad polem.
22. Kompletně objasněte, co jste dělal/a v průběhu pozorování? Stál jsem u auta a pozoroval tento úkaz. Pak jsem se rozhodl zajít pro kameru v okamžiku, kdy formace odlétala. Jenže jako naschvál mi ostré slunce znemožňovalo cokoliv natočit. To je ostatně problém většiny takových pozorování.
23. Můžete pořídit skicu? Stačí ta, co jsem ti poslal?
24. Zaznamenal/a jste podivné zvuky nebo jiné spojitosti? Při přeletu, kdy objekty vytvořily vír náhle přestalo fungovat naše auto. Poté bylo vše v pořádku.
25: Máte nějaké doplňující komentáře, popřípadě teorie? Nespokojím se s vysvětlením, že se jedná o nějakého orla nebo podobného dravého ptáka. Na jeho siluetě by musela být vidět hlava a ocas, což jsem neviděl ani na jediném z objektů. Napadá mě, že by ten to tvor mohl být během letu skrčený pod křídly, takže by vlastně jeho tělo ani nemuselo být zřetelně vidět. Nevypadalo to ani jako letadlo nebo padák, jelikož jsem všechny tři výše zmíněné v tu dobu viděl na stejném místě. Ještě musím podotknout, že viděné kusy byly zbarvené podobně jako draví ptáci a velikost byla srovnatelná s jednomístným letadlem.

3. Můj názor:

Jde o relativně nezvyklé pozorování. Podotýkám, že větší druhy ptáků se obvykle nepohybují v tak rozsáhlých hejnech. Budu kontaktovat profesionálního ornitologa a celou událost s ním pečlivě zkonzultuji. Samozřejmě žádný druh současného letuschopného ptáka není tak velký, ale i tak mne bude zajímat jeho názor. K podobné údálosti došlo před pár lety na území Rakouska. Jeden muž zde v jednom parku spatřil hejno 20-30 velkých živočichů, které osobně považoval za Pterosaury, kteří tuto planetu obývali v období druhohor. Zhruba za týden dokončím nákres tvora v grafickém programu, na práci bude dohlížet samotný svědek.

4. Obrazová dokumentace:


Exaktní místo pozorování, Kredit: Isla-Nublar-Crew


Jednoduchý nákres Kryptida, Kredit: Alfaraptor

Isla-Nublar-Crew
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kryptozoologicky kryptozoologicky | 4. září 2011 v 21:43 | Reagovat

Páni, Moc zajímavé, na to místo se zajedu kouknout :-) a proskoumám to tam ale jenom možná :-?

2 sirpetr sirpetr | E-mail | 4. září 2011 v 22:11 | Reagovat

Nemohu si pomoct, ale popsané objekty nebudí dojem živočicha. Spíše to, čemu se říká UFO. Pozorování v Rakousku, to je případ popsaný Hartwigem Hausdorfem, ne? Tam se se vší pravděpodobností jedná o supy. A to buď supy hnědé, zalétající až na jižní Moravu, nebo o supy bělohlavé. Ti jsou v současnosti reintrodukováni do Alp, kde původně žili. Daří se jim a běžně zalétají do širokého okolí. Jejich pozorování u Vídně jsou dost obvyklá.

3 deinonych deinonych | Web | 6. září 2011 v 7:31 | Reagovat

Je to zvláštní ale tan popis mi na ptáky fakt moc nesedí. Třeba to že by letící ptáci měli vliv na poruchu auta neby vytvořili vítr jen tím že plachtili. Jinak o podobném pozorování sem četl už někde dříve jen nevím kde to bylo ale nebylo to z toho rakouska.

4 Jakub Petr Jakub Petr | Web | 7. září 2011 v 12:11 | Reagovat

Klidně to můžou být armádní letouny-jsou tajné a vláda si je chtěla odzkoušet a proč né právě nekde v poli?

5 vojtech-alberto vojtech-alberto | Web | 7. září 2011 v 20:05 | Reagovat

Moc zajímavý článek i báječné webovky!!! Nechcete už konečně napsat knihu s "kryptotematikou"? Stál bych na ni v řadě mezi prvními...
P. S. Odpověď na Váš dotaz o seskvečovi je na mém blogu. Ať se Vám moc daří. VAS

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama