Jurský Park IV - Novinky

26. října 2011 v 18:39 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park IV

Střet kolosálních titánů - Jurský Park III, Kredit: www.dinosaur2.blog.cz

V rámci vývoje produkce Jurského Parku IV již delší dobu panoval jakýsi informační útlum. Nyní to vše však začíná nabývat jistý konkrétnější tvar. Během několika posledních dní byly odhaleny dvě zásadní skutečnosti.

1. Scénář filmu je hotov! Podle vskutku významného amerického paleontologa Jacka Hornera je již scénář filmu naprosto kompletní. Za tuto informaci vděčíme vědátorovi Brianu Switkovi, který měl možnost položit Hornerovi několik otázek.

"Fámy o natáčení filmu kolovaly již dlouho. Takže když jsem měl možnost se s ním sejít v Smithsonově Muzeu v okresu Los Angeles, tak jsem se ho ihned zeptal. Paleontolog a odborný poradce se zmínil o tom, že scénář je sepsán, a čeká se jen na to, než podle něj bude natočen samotný film. Horner také poukázal na významné vodítko, z nějž je možné vydedukovat náplň filmu. "Oni už dinosaury přivedli zpět k životu..." řekl "Tak jak je udělat děsivějšími?" Odpovědí jsou další genetické manipulace".

Horner se také zmínil o tom, že jeho výtečná a nápaditá kniha "How to build a Dinosaur" měla být vydána zároveň s premiérou filmu Jurský Park IV. Jejím účelem mělo být prvotně poskytnout čtenáři pohled na plánovaný film z vědeckého úhlu. To napovídá, že film pravděpodobně měl mít co dočinění s tzv. reverzní genetikou. No, osobně jen doufám, že ony výše zmíněné genetické manipulace nebudou zavedeny do nějakých extrémů. Většina z Vás si patrně pamatuje na předchozí zrušený scénář, v kterém se měli objevit geneticky upravení hybridi dinosaura, psa a člověka. Nicméně se domnívám, že tvůrci se ponaučili a zásahy do genomu dinosaurů nebudou nikterak rozsáhlé.

2. Animatroniky v Jurském Parku IV: Velice nadaný grafik a umělec Julien Romeo měl možnost sejít se s režisérem Stevenem Spielbergem. Ten mu prozradil, že v novém pokračování Jurského Parku se objeví i animatroniky. To jsou defakto dálkově ovládaní roboti, kteří jsou pokrytí latexovou kůži. V Jurském Parku IV se patrně objeví i CGI (Computer Generated Image) - počítačem vytvořené animace. Animatroniky jsou zejména používány pro detailní záběry a CGI pro záběry celku. Právě kombinace animatronik a CGI dokáže vytvořit skutečně přesvědčivou a napínavou akci.

Isla-Nublar-Crew
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jakého Dinosaura by jste rádi viděli v Jurském Parku IV?

Tyrannosaurus rex 18.3% (59)
Spinosaurus aegyptiacus 11.5% (37)
Velociraptor antirrhopus 11.1% (36)
Dilophosaurus wetherilli 13% (42)
Triceratops horridus 9.9% (32)
Zcela nový druh 36.2% (117)

Komentáře

1 Christine28Garner Christine28Garner | E-mail | Web | 19. května 2012 v 11:44 | Reagovat

The <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/home-loans">home loans</a> are useful for guys, which would like to ground their own career. In fact, it is not really hard to get a collateral loan.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama