Seskvečova rozměrná chodidla

15. října 2011 v 4:21 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie

Patrně značně "nasejřený" Seskveč, Kredit: www.epilogue.net

Velice oddaným a nadšeným kryptozoologem jsem již od roku 1997. Nejsem jen běžný člověk, který si čte kryptozoologické knihy a články v novinách. Jsem osoba, která toto všechno bere velice seriózně. Mám kontakty po celém světě, od Británie až po Indianu v Severní Americe. Vlastním nezvykle objemný archiv nejrůznějších vzácných informací - můj pokoj tedy spíše vypadá jako jedná veliká knihovna nebo studovna. V tomto směru tedy pracuji i na vlastních teoriích. A mám skutečně ambiciózní plány.

Možná to bude znít značně infantilně, ale mám nejoblíbenějšího kryptida - tím je údajný obrovský primát , který podle výpovědí tisíců svědků obývá Severní Ameriku. Seskveče znají prakticky všechny kmeny původních obyvatel tohoto kontinentu. Každý kmen pro tyto záhadné tvory také má svůj název, jako například Oh-Mah. Většina svědků na základě svých vlastních zkušeností tvrdí, že se jedná o velice mírné tvory. Nicméně je zde i pár příkladů, kdy napadli nebo usmrtili lidské bytosti. Vždy k tomu došlo, když člověk pronikl na jejich výsostná území, popřípadě po nich střílel z ručních palných zbraní. Osobně se domnívám, že každý z těchto tovrů je neopakovatelná osobnost. Stejně jako u lidí, někdo je agresivní, někdo mílý, mírný, prátelský.

Nicméně přesuňme se však k jádru pudla tohoto článku. Jak název napovídá - bude se zabývat chodidly Seskvečů. Tito tvorové jsou právě i díky jejich chodidlům nazýváni BigFoot, což v překladu doslova znamená velká noha nebo velká stopa. Proč ale tito neznámí primáti mají tak velká chodidla? Dovolte mi to vysvětlit pomocí vlastních zkušeností. Jako nadšený pracant občas pracuji i v lesích. Měřím téměř dva metry a má váha se pohybuje okolo 115 kilogramů. Tyto parametry zhruba odpovídají vskutku průměrnémů jedinci Seskveče. Více tedy informací - jaký jsem měl problém? Do měkké lesní půdy jsem se chvílemi težce zabořoval. Čím větší plocha, tím lépe je váha organismu rozložena. Seskvečové žijí převážně v zalesněných oblastech, kde je kyprá půda. Důsledkem evoluce se tedy mohla jejich chodidla vyvinout do naprostého radikálu. Větší chodidla zaručují větší stabilitu na velice nestálém lesním podloží. Vezměte si klasický příklad. Osoba se při bruslení propadne ledovou krustou. Co uděláte?! Samozřejmě se budete po ledu plazit, aby vaše váha byla co nejlépe rozprostřena. Pokud by to tak nebylo, tak by pravděpodobně došlo k proboření ledové vrstvy a posléze k tragiskému případnému utonutí.

Isla-Nublar-Crew
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mata Mata | E-mail | 16. října 2011 v 9:26 | Reagovat

zajímavý článek

2 spinuvjpogblog spinuvjpogblog | Web | 16. října 2011 v 13:39 | Reagovat

ahoj prosímtě  mohl by si napsat alfaraptorovi že se mu hodně omlouvám za  kopírování hry a že  jí předělám na strategickou stavbu parku a jestly by mě nemohl odblokovat. Rád si čtu jeho  články díky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama