Sběr fosilií v Indianě

7. října 2011 v 5:03 | Cryptidsaurian |  Věda
Zdravím, opět se hlásí Cryptidsaurian. Jak nadpis napovídá, tak se dnes budu zabýbat zkamenělinami, které jsem měl možnost nalézt v mém domovském státěm, jímž je Indiana.

Většina mé sbírky pochází z okolí mého bydliště, jímž je město Seymour. Doposud jsem však neměl možnost navštívit žádnou z významnějích lokalit. Mezi naleziště, která jsem prvotně navštívil patří Rockford, které je nalezištěm rockfordského vápence, odtud i pochází i název oblasti. Tento vápenec je nejbohatší na nálezy fosilních hlavonožců na celém světě. Zde nabízím fotografickou dokumentaci hlavonožce, kterého jsem zde nalezl před zhruba dvěma měsíci. V rockfordu se nachází až pět a více druhů stočených hlavonožců.


Stočený hlavonožec, Kredit: Cryptidsaurian

Je tu také místo, které jsem navštívil, jenž bych však nerad jmenoval. Je to odkrytá vrstva Waldrinských břidlic z období Ordoviku, předpokládám, že se blíží se konci tohoto období. V něm se zde hojně vyskytovali brachiopodi, krinoidi, plži, trilobiti a dokonce vzácné fosilní ryby, především mihule (ačkoliv jsem se tu s nimi prozatím nikdy nesetkal, můj otec mi řekl, že k tomuto nálezu zde došlo před nějakými deseti leti). Toto místo jsem navštívil minulý týden, a nalezl jsem zde spoustu živočichů - spoustu krionidů, plže, brachiopody, a nakonec mé oblíbené - trilobity! Trilobiti se nacházeli spíše v spodních vrstvách, které se blížily ke střednímu ordoviku. Plži ve střední a svrchní části, a nakonec krionodi a brachiopodi, kteří se dali nalést takřka všude.

Zde jsou některé z fotografií, které zobrazují nálezy, které jsem objevil.


Trilobit, Kredit: Cryptidsaurian


Trilobit II., Kredit: Cryptidsaurian


Trilobit III., Kredit: Cryptidsaurian


Trilobit IV., Kredit: Cryptidsaurian


Trilobit V., Kredit: Cryptidsaurian


Trilobit VI., Kredit: Cryptidsaurian


Trilobit VII., Kredit: Cryptidsaurian

Ve střední vrstvě jsem nalezl taktéž další vzorky.


Krinoid - základna, Kredit: Cryptidsaurian


Juvenilní krionid, Kredit: Cryptidsaurian


Rozdrcený krinoid, Kredit: Cryptidsaurian

Zde jsou někteří z krinoidů. Bez povšimnutí zůstává fakt, že tyto břidlice zachovaly mnoho velice vzácných pozůstatků krionidů, jako například systém kořenů, pupen a chapadla mladého jedince - všechno z toho naprosto celistvé. Prozatím jsem však osobně nenalezl fosílii dospělého krinoida. Také zde není obrazově zachycen žádný brachiopod - mezi nimi je diverzita velice chabá, tudíž potřeba pořídit snímek byla takřka nulová.

Omlouvám se za strohost tohoto článku, avšak doufám, že se má sbírka co nevidět rozroste. Potom budu mít zdroje k sepsání mnohem úplnějšího článku.

S přáním hezkého dne,

Cryptidsaurian
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 7. října 2011 v 17:20 | Reagovat

Skvělé!

2 Cryptidsaurian Cryptidsaurian | E-mail | 7. října 2011 v 22:30 | Reagovat

Thank you!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama