Jurský Park IV - Novinky (II.)

12. listopadu 2011 v 18:50 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park IV

Významný paleontolog a konzultant Jurského Parku - Jack Horner, Kredit: www.dailygizmo.files.wordpress.com

Tentokráte žhavé novinky ve spojitosti s Jurským Parkem IV pocházejí od Jacka Hornera, známého paleontologa a velkého zastánce projektu DinoChicken. V rozhovoru s webem News.com prohlásil, že:

"Zjistili jsme, že dinosauři byli barevní, dále také byli opeření. Zjistili jsme toho spoustu o jejich chování, také jsme se ponaučili, jak moc se od sebe lišila mláďata a dospělí jedinci... Jurský Park IV bude vypadat mnohem odlišněji než Jurský Park 3."

Znamená to tedy, že dinosauři v novém filmu budou vyobrazeni na základě nejmodernějších vědeckých poznatků? Skutečně to tak vypadá. Je také podle mne možné, že film bude do jisté míry inspirován projektem DinoChicken. Naráží Horner například i na svoji teorii, podle níž je Triceratops identický s rodem Torosaurus (pouze v jiném stupni vývoje) - viz. znímka o odlišnostech mezi juvenilními exampláři a staršími jedinci. Jistá aklualizace věděckých faktů by skutečně nebyla od věci. Jen je třeba si uvědomit, že se nejedná o dokumentární pořad, nýbrž o dobrodružný film, v kterém jde především o zábavu. Právě osobité vlastnosti a vzhled dinosaurů v Jurských Parcích je dělají tak ikonickými. Jenom si vzpomeňte. Bylo by zábavné sledovat hejno opeřených Velociraptorů velikosti krocana, kterak loví lidi na ostrově? Patrně nikoliv. Nakolik napínavá by byla honička s Tyrannosaurem, který by ani nedokázal udržet krok s terénním džípem? Téměř vůbec. Kde jinde uvidíte na první pohled tak nevině vypadajícího Dilophosaura, který se během okamžiku změní v děsivou bestii? Víceméně nikde. Ačkoliv mnozí tvůrci se tímto konceptem Dilophosaura značně inspirovali. "Vějířkatá plivající verze" se objevuje v mnoha dinoparcích a nesčetných hrách. Vědu je možné ve filmech prosazovat jen do určité úrovně. Je dobré se jí držet, nicméně nic se nemá přehánět. Osobně jsem vážně zvědav na další vývoj projektu Jurský Park IV. Začíná to vypadat vskutku slibně.

Isla-Nublar-Crew
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jakého Dinosaura by jste rádi viděli v Jurském Parku IV?

Tyrannosaurus rex 18.3% (59)
Spinosaurus aegyptiacus 11.5% (37)
Velociraptor antirrhopus 11.1% (36)
Dilophosaurus wetherilli 13% (42)
Triceratops horridus 9.9% (32)
Zcela nový druh 36.2% (117)

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 12. listopadu 2011 v 19:31 | Reagovat

Skvělé novinky! A pokud by byli vyobrazeni na základě nejmodernějších vědeckých poznatků, tak by to bylo nepochybně zajímavějších, než cokoliv předtím...

2 Alfaraptor Alfaraptor | Web | 12. listopadu 2011 v 20:33 | Reagovat

Přesně moje slova, kamaráde! :)

3 pteranodon pteranodon | 8. června 2012 v 12:00 | Reagovat

prosím jurský park IV,už mi chýba len IV

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama