Prosinec 2011

PF 2012

31. prosince 2011 v 0:41 | Isla-Nublar-Crew
Šťastný Nový rok!, Zdroj: www.paleo-dna.blog.cz
Obrázek je díky zmenšení citelně zkreslený. Tuto práci si můžete stáhnout na odkazu uvedeném níže.

Chtěl bych všem čtenářům tohoto blogu popřát spoustu úspěchu, štěstí s dobrého zdaru do následujícího roku, jímž je onen často zmiňovaný 2012. Mnozí lidé se domnívají, že má nastat konec světa, nicméně toto sobně spíše šmahem zavrhuji. To že nyní bude končit Mayský kalendář je asi taková tragédie, jako konec běžného kalendářního týdnu. Alespoň z mého úhlu pohledu. Takže žádné chmury a vesele vykročte do Nového roku. Rovnež bych se chtěl omluvit za sníženou aktivitu na blogu. Právě dokončuji připravy na psaní své kryptozoologické knihy a rozjel jsem naplno psaní svého scifi příběhu. Stran kryptozoologické knihy jsem nyní shromáždil spoustu materiálu a připravuji výzkum přímo terénu a různé pokusy se svědky (Například posuzování jejich pozorovacích schopností za obtížnějších podmínek, při kterých k údajnému pozorování došlo). Dále studuji spousty literatury faktu a analyzuji letošní fosilní nálezy z terénu, především potom z lokality na Kaňku u Kutné Hory. Alespoň jsem se toto pokusil nahradit tímto PF. Vánoční přání tohoto blogu byla víceméně taková recyklačka mých předchozích prací. Jako PF jsem udělal alespoň něco zcela nového. Dále chci upozornit, že rozhovor s Thomasem Hoppem byl z technických důvodů stažen. Během několika dnů ale bude znovu online. Také se můžete těšit na velkou knižní recenzi za rok 2011, kde budu s mým dobrým přítelem, Alfaraptorem, rozebírat ty nejvýraznější tituly roku 2011. Mezi další naše společné práce bude zajisté patřit i recenze Jurassic Park: The Game.

Takže ještě jednou hodně štěstí, spoustu úspěchu a čistou mysl přejí autoři blogu Paleo-DNA

PF tohoto blogu si v plném rozlišení můžete stáhnout zde.

Isla-Nublar-Crew a spol.

Vánoční přání 2011

23. prosince 2011 v 21:36 | Isla-Nublar-Crew

Všem návštěvníkům tohoto blogu bych chtěl popřát krásně prožité období letošních Vánoc a šťastný Nový rok. Děkuji také za poměrně vysokou návštěvnost blogu a veškerou projevenou podporu. Spoustu štěstí, úspěchu a dobrého zdaru přeje Isla-Nublar-Crew a další osazenstvo tohoto blogu.

Isla-Nublar-Crew a spol.

Paleoart (II.)

23. prosince 2011 v 1:16 | Isla-Nublar-Crew |  Má tvorba
Nabízím pokračování jednoho z mých předchozích článků. Opět bych Vám chtěl reprezentovat některé z mých předchozích prací. Veškerá ryze konstruktivní kritika je vskutku vřele vítaná! :-)


Daspletosaurus torosus (rozpracovaný), Zdroj: Paleo-DNA.blog.cz


Neznámý Theropod, Zdroj: Paleo-DNA.blog.cz

Tyrannosaurus rex, Zdroj: Paleo-DNA.blog.cz


Albertosaurus, Zdroj: Paleo-DNA.blog.cz


Opeřené mládě rexe, Zdroj: Paleo-DNA.blog.cz

Detail hlavy druhu Allosaurus fragillis, Zdroj: Paleo-DNA.blog.cz


Tyrannosaurus na lovu u napajedla, Zdroj: Paleo-DNA.blog.cz


Sasquatch, Zdroj: Paleo-DNA.blog.cz

Isla-Nublar-Crew

Pánev Karoo

4. prosince 2011 v 17:02 | Mojeznamkyavatar |  Věda

Oblast Karoo, Zdroj snímku: www.africanbirdclub.org

Pánev Karoo pokrývá téměř dvě třetiny povrchu Jihoafrické republiky (zkráceně též JAR). Představuje mocný sled usazených hornin uložených rozsáhlým říčním systémem ze středního Permu až do rané Jury (časový úsek 90 mil.let). Soubor Karoo se dělí do mnoha vrstevních sledů, z nichž skupina Beaufort poskytla nejvíce významných fosílií obojživelníků, plazů a savcovitých plazů. Skupina Stormberg spočívá nad skupinou Beaufort a obsahuje nejstarší dinosaury jižní Afriky.


Anteosaurus a Moschops, Zdroj snímku: www.philippelopes.free.fr

Před asi 240 mil. lety, v období středního Permu, se vyvinuli první suchozemští plazi jižní Afriky. Někteří byli obrovští masožravci, jiní velcí býložravci, a další malí, čilí predátoři. Zkamenělé kostry těchto živočichů jsou v usazeninách pánve Karoo často nalézány kompletní a neporušené. Je možné,že mnozí zahynuli poté,co uvízli v měkkém bahně,ve kterém se zachovaly jejich kosti. Synapsidi neboli savcovití plazi byli v raném Karoo dominantními živočichy. V období svrchního Triasu se z těchto živočichů vyvinuli první savci. Mezi nejpůsobivější nálezy plazů v Karoo patří dinocefalové. Mezi tyto velké živočichy patří např. masožravý Anteosaurus a býložravý Moschops.

Mojeznamkyavatar