Terra Nova na COOLu

20. března 2012 v 21:57 | Isla-Nublar-Crew |  Různé

Fiktivní Empirosaurus ze seriálu Terra Nova, Zdroj: www.moviesonlinetv.net

Počínaje prvním dubnem začne na stanici Prima COOL pravidelné vysílání první řady nového scifi seriálu Terra Nova. Ohlas publika je velice různorodý, což staví seriál do relativně kontroverzního světla. Mnoho nadšenců, včetně mě, se domnívá, že v Terra Nově se vyskytuje nedostatek scén s dinosaury a dalšími pravěkými tvory. Do značné míře se jedná spíše i o jakési snadno předvídatelné rodinné drama s jemnými scifi prvky. Na druhou stranu například publikum v Americe seriál doslova hltalo a považuje ho za vskutku kvalitní. Vyvstává tedy zde viditelný rozdíl v kulturních rozdílech mezi Evropou a Severní Amerikou. Nicméně i tak si dovoluji čtenářům sledování seriálu doporučit. Minimálně několik počátečních dílů skutečně stojí za to, následovně Terra Nova rapidně kvalitativně degraduje. Mezi mé nejoblíbenější scény patří jednoznačně ty, v kterých se objevují theropodi rodu Carnotaurus a další zástupci pestré mezozoické fauny. Nutno podotknout, že drtivá většina pravěkých tvorů v seriálu je čistě fiktivní, jenom velice malý zlomek prezentovaných zvířat je založený na skutečných taxonech. Zbytek je vyloženě práce spekulací. Nejhůře patrně dopadl jakýsi údajný komický "předchůdce komoda", tj. Varana komodského (Varanus komodoensis) - velice bizardní a a až směšně působící zvíře, které je vysloveně nepovedenou parodií na rod Dilophosaurus z Jurského Parku. Osobně jsem vyloženě zvědav na český dabing postav, zejména stran několika mých osobním oblíbenců.

Terra Nova bude na COOLu pravidelně vysílána každou neděli počínaje prvním dubnem, a to sice v hlavním vysílacím čase, tj. 20:00. Každá epizoda bude opakována vždy v noci z neděle na pondělí.

Isla-Nublar-Crew
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 21. března 2012 v 15:16 | Reagovat

Co jsem říkal - 1 % naprosté nevydařenosti dávají právě na tomhle kanálu (nemluvím teď ale jako o Ninja Faktoru). Podle mě je tento seriál velice nevydařený a nepovedený. Ale jinak díky za info... :)

2 deinonych deinonych | Web | 21. března 2012 v 16:27 | Reagovat

Jen ti dinosauři jsou celkem slušní zbytek stojí za prd. Ze zajímavého nápadu udělali romantickou frašku která je někdy k nevydržení. Dokoukal jsem to spíš jen ze zvědavosti, někdy sem měl i pocit že si snad tvůrci dělají z diváků srandu. Doufám že příště natočí něco lepšího:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama