Duben 2012

Area 407 - nové plakáty

26. dubna 2012 v 14:56 | Isla-Nublar-Crew |  Filmy
Před nějakou dobou jsem čtenáře blogu informoval stran probíhající produkce filmu Tape 407 (Páska/záznam 407). Název byl nyní změněn na Area 407 (Oblast 407). Film má pojednávat o letecké katastrofě na území přísně tajného vládního území, na němž se prostřednictvím Experimentu Messa podařilo k životu zpět přivést dinosaury. Nově byly zveřejněny dva strhující plakáty. Oba skvěle navazují atmosféru filmu ve stylu Blair Witch, tj. filmu který je natočen prostřednictvím kamery některé ze zúčastněných osob. Poslední dobou se tento typ filmu těší velkému boomu. První z plakátu zobrazuje oko jakéhosi plaza. Dle různých znaků lze usuzovat, že jde o zástupce čeledi aligátorovitých (Alligatoridae). Druhý plakát je výsledkem koláže plechu rozpáraného třemi drápy a vyděšeného muže, v pozadí trosky letadla. Osobně se domnívám, že by mohlo jít o velkolepou podívanou, alespoň soudě podle doposud zveřejněného materiálu. Zatím není známo, jací dinosauři se ve filmu objeví, nicméně stopáž z traileru během útoku na auto zobrazuje zvíře přibližně velikosti dromaeosaurida rodu Deinonychus.

Shlédnout trailer filmu a zjištění dalších informací ve spojitosti s filmem je možné v mém předchozím článku na dané téma.


Plakát č. 1, Zdroj: www.animalattack.info


Plakát č. 2, Zdroj: www.animalattack.info

Isla-Nublar-Crew

Aktuality na blogu (I.)

14. dubna 2012 v 3:39 | Isla-Nublar-Crew

Autor blogu v muzeu vojenského letectví, Zdroj: Isla-Nublar-Crew

Chtěl bych se čtenářům blogu omluvit za sníženou aktivitu blogu, která je způsobená mým současným zaměstnáním. To je víceméně unavující a časově náročné. Nicméně ho mám velice rád, jelikož mě skutečně baví. Navíc pracuji v kolektivu vskutku milých a přátelských lidí. Práce je to fyzicky velice náročná, což mne ale spíše velice uspokojuje. Není nic lepšího, než celý den tvrdě dělat, večer se vrátit domů a usnout spravedlivým spánkem. Ve svém volném čase povětšinou studuji mnohé odborné cizojazyčné materiály, momentálně jmenovitě knihy The call of distant mammoths, Florida´s fossils , Oregon fossils a Trilobite: Eywitness to evolution. V budoucnu se můžete těšit na články s touto tématikou. Samozřejmě se budu snažit svoji aktivitu na blogu zvýšit. Právě pracuji na několika článcích, můžete se těšit například na následující:

- "Messner a Yetti"
- "Kalistin efekt, lidstvo a lidství"
- "O ne/úplnosti fosilního záznamu"
- "Zoo Tycoon 2 - soubor addonů ve stylu Jurského parku"
- "Svědectví o neodinosaurech" (rozsáhlá série článků obsahující méně známé informace)
- "V těmnotě" (Fiktivní povídka o ženě, která se v hloubi noci střetne s příšerným predátorem)
- "Seskveč a elektrická vedení"
- "Živé fosílie"
- "Zbarvení trilobitů"
- Chystám se o rozhovor požádat Karla Shukera. Významného kryptozoologa, s nímž mám tu čest být v kontaktu.

Isla-Nublar-Crew

Megalodon znovuobjeven

1. dubna 2012 v 16:30 | Isla-Nublar-Crew |  Různé
Již delší dobu se vede diskuze na téma přežití gigantického prehistorického superpredátora jménem Carcharodon megalodon. Tyto teorie a pozorování nicméně až doposud zůstávaly vyloženě v kryptozoologické rovině a oficiální vědou nebyly nijak vážněji uznávány. Nyní však byla odtajněna několikaměsíční práce vědců z Floridské Státní Univerzity. Ti nějakou dobu monitorovali skrytou populaci megalodonů u pobřeží Floridy. "Na jejich stopu nás přivedl jeden z místních rybářů" prohlásil Antonio Tanaka, vedoucí celého projektu. "Fosílie megalodonů jsou na Floridě celkem běžné. Ani náhodou nás ale nenapadlo, že tu jednou objevíme i několik živých kusů. Některá označení pro žraloka lidožravého tímto objevem naprosto ztratila význam. Bílá smrt nebo Velký bílý jsou nyní naprosto pomíjivé termíny. Megalodon svou velikostí, dravostí a navíc sklony k albinismu žraloky lidožravé naprosto trumfuje."

Díky sledování radiolokátory se ukázalo, že soudobí jedinci rodu Megalodon nyní přebývají převážně v hlubších vodách. Nyní se ale z neznámých důvodů přesouvají do teplých vod okolo Floridy. Jeden z Tanakových kolegů prohlásil následující: "Když jsem ho viděl poprvé, tak jsem byl naprosto ohromen a šokován. Byli jsme zrovna na lodi s rybářem, který nás o pozorování informoval. Zprvu jsme byli skeptičtí, ale i tak jsme se jím nechali vzít na místo údajného pozorování. Ještě nyní mám před sebou scénu, kdy rybář z paluby spatřil u hladiny jednu gigantickou samici megalodona, přičemž zvolal: "To je tatáž pakáž!" Od té chvíle na ní v němém úžasu zírala takřka celá posádka."

Přesná lokalita pozorování je nyní z důvodu ochrany populace přísně utajována a pracuje se na programu, který by měl zvyšit četnost populace neomegalodonů. "Provedli jsme řadu testů genetického materiálu z tkání, kterou jsme odebrali z hřbetní ploutve jednoho samce. Zcela jistě můžeme tvrdit, že se jedná o populaci megalodonů, nikolik pouze o několik přerostlých běžných žraloků," dodal genetik z Floridské Státní Univerzity.


Šokující snímek "Mega" v přirozeném prostředí, Zdroj: www.fossil-treasures-of-florida.com

Isla-Nublar-Crew