Vyšetřování zvířecích záhad

10. června 2012 v 4:33 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie

"Čupakabry jsou fajn, jen jí to tam strč...", Zdroj: www.natgeotv.com.au

Kryptozoologicky zaměřených dokumentů je skutečně velice poskrovnu - z těch významnějších bych snad jmenoval jen MonsterQuest, Destination Truth s neuvěřitelně vtipným a charismatickým Joshem Gatesem a Finding BigFoot, přičemž k většině z nich by se dala z mé strany najít nejedna výhrada stran jejich pochybných badatelských technik - většinou zejména úmyslná manipulace s diváky.

Poslední dobou jsem si skutečně oblíbil sledování kanálu Nat Geo Wild, jehož hlavním cílem je informovat širší veřejnost o zajímavostech v divočině. Časem jsem si oblíbil především série Zoo je náš život a Lidé z bažin. Celkem jsem se těšil i na nedávný dokument o kryptozoologii Man vs monster, nicméně nakonec se z toho vyklubala diletantská a senzacechtivá show, která se pouze snažila vytvořit velkou mediální bublinu. Patos. Byl jsem hluboce zklamán a iritován...

Několikrát jsem byl však zaujat spoty na pořad jménem Vyšetřování zvířecích záhad, který je na Nat Geo Wild vysílán každou sobotu v 15:00 hod. Minulý týden jsem dokument díky svým volnočasovým outdoorovým aktivitám propásl, nicméně nyní jsem si ho nenechal ujít. Musím uznat, že se vskutku jedná o velice zábavný a informativní dokument. Alespoň soudě podle dílu o strašidelném lese v UK (United Kingdom, nikoliv Ukrajina) a Chupacabře v Texasu (USA). Jak já, tak jeden z mých nejbližších přátel jsme si sledování dokumentu náležitě užilli. Jedná se o velice lehce podanou a snadno stravitelnou show, která je podána velice příjemně edukativní a nenásilnou formou. Exaktní, moderní, vtipné, zábavné, na každém kroku z toho sálá osobitý britský humor - víceméně nemám co vytknout. Dovoluji si doporučit všem nadšencům do záhad přírodního charakteru.

Isla-Nublar-Crew
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 10. června 2012 v 11:53 | Reagovat

Na Nat Geo Wild vždycky překvapí. Jinak, já taky miluju Lidé z bažin, je to opravdu skvělá série...

2 Isla-Nublar-Crew Isla-Nublar-Crew | E-mail | Web | 29. června 2012 v 12:22 | Reagovat

[1]: Lidé z bažin jsou vážně dechberoucí - ta svérázná až samorostlá místní komunita vlastnící vlastní safari park mě snad nikdy nepřestane v pozitivním slova smyslu překvapovat... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama