Okresní muzeum a galerie v Jičíně

24. června 2012 v 21:15 | Isla-Nublar-Crew |  Muzea

Snímek budovy muzea v Jičíně, Zdroj: Google Street View

Jičínské muzeum je situováno na náměstí poblíž pěší zóny, v níž se nachází tamní kostel a věž. Jeho ústřední vchod zdobí velice malebná podloubí, které se nachází na většině domů na náměstí. Město jako takové obecně vzato působí velice klidným a historickým dojmem. V muzeu je i z jisté větší části pokryta paleontologie, tamní expozice mě velice potěšila.

Expozice muzea obsahuje nejrůznější předměty ze všech možných historických období. Prohlídka začíná v sálu s tématikou pravěku v Čechách. Nadšence do prehistorie tu patrně potěší především exponáty jako mamutí stoličky, jelení kosti nebo pozůstatky vyhynulého koně druhu Equus germanicus. Nacházejí se zde i tehdejší artefakty, jako například ruční nástroje.

Další úseky překlenují několik dalších historických období a končí v rekonstrukci historické kuchyně, kde se nalézají i některé předměty z druhé světové války - viz. samopal typu špagin. Poslední sál muzea je věnován minerálům, zkamenělinám a nacházejí se zde také vypreparovaná zvířata. Je zde k vidění i obrovský amonit, jeho menší příbuzní, pozůstatky srstnatého nosorožce a mnoho dalších nálezů. Expozici doplňuje bedna s pískem, v němž jsou zakopány dvě fosílie - mladší návštěvníci si tedy zde mohou zahrát na paleontology. Dále se v muzeu nachází další historická expozice, galerie velice vtipně koncipovaného moderního umění a je zde také možné navštívit šlechtickou lóži v kostele, který je s budovou muzea spojen nadchodem. V okolí náměstí je možné navštívit i zdejší synagogu. Návštěvu zdejšího náměstí a všech jeho památek velice vřele doporučuji, je potřeba minimálně celé odpoledne.

Isla-Nublar-Crew
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama