Dino Crisis 1 a 2

15. července 2012 v 14:33 | Isla-Nublar-Crew |  Hry

Giganotosaurus, kolosálně majestátní tvor, Zdroj: www.capcom.com

Ve své samé podstatě by pravděpodobně bylo správné upozornit, že série her Dino Crisis nekončí druhým dílem, nýbrž i nadále pokračuje. Nicméně dva další díly jsou poněkud přehnané. Sám jsem je osobně nehrál, ergo nemám právo je jakkoliv hlouběji posuzovat. Nicméně z různých videí a recenzí usuzuji, že pokračování Dino Crisis 3 je až příliš patetická futuristicky se tvářící střílečka a Dino stalker je lineárně samoúčelný patos, bez kterého by se svět zajisté obešel. Celá série byla na samé bazální úrovni založena na mnohem komplexnější a racionálně opodstatněné myšlence, která se do značné míry podobala hrám Resident evil od Capcomu.


Komičtí oviraptoři útočí, Zdroj: www.deinonych.blog.cz

Dino Crisis:

Až nadmíru talentovaný doktor Kirk začíná na izolovaném kusu souše, jménem Ibis island, prozkoumávat limity síly, kterou nazývá Třetí energie. Nakonec dojde k nehodě a na ostrov se dostává velice různorodá menažerie až z období druhohor. O tom svědčí již prvotní velice dobře zpracovaná animace, v které osamoceného paragána napadne teropod rodu Tyrannosaurus. Komando se posléze přeskupuje a uvědomuje si samou podstatu katastrofy, která se na ostrově udála. Čas utíká a problémy rapidně narůstají.

- Hra se spíše soustředí na logické aspekty - je to tu samá hádanka a hlavovam.
- Ve hře se vyskytují následující rody pravěkých potvor: Tyrannosaurus, Velociraptor, Compsognathus, Pteranodon a Therizinosaurus.
- Nutno podotknout, že Therizinosaurus je zde zobrazen velice svérázně až samorostle. Je to tu dravec s relativně krátkými pařáty na předních končetinách a nízkým hřebínkem na hlavě. Nicméně dravec je to až velice odolný. Adekvátní defensivní zbraň? Brokovnice, granátomet, popřípadě průbojnější munice.
- Různé kombinace stran munice a medikamentů. Lze zde limitovat účinek a efektivitu jednotlivých dávek.
- Různé typy zbraní jsou schopny pojmout variabilní typy munice.
- Jedna jediná hratelná postava: Regina.
- Pouze tři dostupné zbraně - pistole, brokovnice a granátomet. Všechny je lze ale upgradovat pomocí nalezených součástek.
- Různé akční sekvence, v nichž je zapotřebí mačkat tlačítka ve správném pořadí.
- Několik možných konců, které se od sebe do začné míry odlišují.
- Možnost otevření finální minihry jménem Wipeout. Plus několik dalších bonusů včetně nejrůznějších nových kostýmů.


Počátek znamenité gamesy Dino Crisis 2, Zdroj:

Dino Crisis 2:

Skutečně nostalgická věc. Samotná zápletka hry? Celé se to odehrává rok po Dino crisis, kdy byla znovu zneužita třetí energie a došlo k další katastrofě. Vojenská základna se neúmyslně přesouvá do pravěku a na jejím místě se v současnosti objevuje kus prehistorické džungle. Do minulosti je vysláno speciálně vycvičené komando, které má za úkol zachránit přeživší osoby v Edward city. To je však hned na samém začátku z větší části rozprášeno smečkou velociraptorů a osamělým nakvašeným jedincem tyrannosaura. Hrstka přeživších se rozhodne v misi pokračovat a vše dotáhnout ke zdárnému konci. Postupně se o příběhu dozvídáme více a více a postupně se dostáváme k relativně šokujícím závěrům.
Prvotní koncept dinosaura rodu Therizinosaurus z prvního Dino crisis, Zdroj: www.capcom.com

- Hned přistání a rozbití tábora končí debaklem, tým je roztroušen.
- Hra je možná hned za dvě osoby: Dylan a Regina. Ty se v průběhu střídají. Každý z nich má svůj osobitý zbrojní arzenál.
- Velice široký zbrojní arzenál. Plnohodnotná palná zbraň a zbraň pro odrážení blízkých kontaktů - obě lze dle potřeby obměňovat.
- Mnohem působivější a pestřejší zvířecí zastoupení, celkem 11 druhů: Velociraptor, Tyrannosaurus, Allosaurus, Pteranodon, Plesiosaurus, Mosasaurus, Inostrancevia, Compsognathus, Oviraptor, Giganotosaurus, Triceratops.
- Viz mnoho dalších background druhů, které doplňují prostředí: gigantický Rhamphorhynchus, vážka, trilobit.
- Různé naskriptované akce, které doplňují variabilitu prostředí, viz.: Tyrannosaurus procházející pod mostem nebo v lese (přičemž před ním po padlém kmenu stromu prchá smečka raptorů, skupinka triceratopsů pohybující se po pláních.
- Spousta překážek včetně jedovatých rostlin, které vypouštějí nepříliš příjemné spóry.
- Variabilní akce - Inostrancevie v jeskyních, ostřelování allosaurů pomocí artilerie. Palba z džípu na duo nasejřených triceratopsů. Potápění s mosasaury a plesiosaury.
- V porovnání s původním Dino crisis mnohem více akce a méně věcí, které jsou spíše na přemýšlení. Tento aspekt zde byl přesunut do pozadí, na první místo se nyní dostala akčnost a velice dynamické provedení.
- Sběr dokumentů v nejrůznějším slova smyslu. Mezi nejvýznamnější patří tzv. Dino files o jednotlivých pravěkých potvorách.
- Možnost nákupu zbraní a další výbavy u terminálů na uložení pozice.
- Pokud bez ztráty kytičky projdete nějakou oblast a dohrajete určené skóre, dostáváte možnost střetnout se s fialovými raptory (kteří se velice sporadicky objevili i v prvním dílu).
- Po dohrání hry se zpřístupňuje aréna, v níž je možné bojovat s některými pravěkými potvorami ze hry. Na výběr je zde mnoho postav - a to sice jak lidských, tak dinosaurů. Během dalších dohrání DC2 získáváte skóre, za které si nakupujete další bojovníky (i postavy z prvního dílu, vynikající a uctivě působící cameo). Při dohrání hry v obtížnosti hard máte možnost koupit si dva jinak skryté dinosaura, těmi jsou Compsognathus a Triceratops. Zejména za posledně jmenovaného ceratopsida je hra velice zábavná, připomíná jakousi demoliční show s třírohým beranidlem v hlavní roli.

Isla-Nublar-Crew
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 deinonych deinonych | Web | 15. července 2012 v 19:07 | Reagovat

Jedničku jsem hrál jen demo ale dvojku mám plnou verzi a nahrál jsem se jí nezpočet.

2 HAAS HAAS | Web | 16. července 2012 v 10:36 | Reagovat

Je to tak týden, co jsem hrál dvojku u jednoho z kamarádů, a docela mně to zklamalo... I když je tu pěkný počet dinosaurů, je tam víc akce atd., tak přeci jen... Tvůrci mohli hru udělat lepší. Tak například takový Trespasser, Paraworld, JP: OG jsou určitě lepší hry, a to mnohonásobně!

3 siamotyran siamotyran | Web | 6. srpna 2012 v 9:05 | Reagovat

Dino Crisis 2 jo kolikrát jsem tu hru hrál narozdíl od Haase si myslím že je ta hra výborná a mě třeba bavila více než Trespasser ještě bych tu upozornil na pár věcí Kterých jsem si během té doby co jsem to tolikrát projel všiml
1.Plesiosaurus má 20 metrů a je hlavní "boss" pod vodou asi ho zaměnili za elasmosaura protože plesiosaur dorůstá max.3metrů
2.Mosasaurus má ve hře jen 6 metrů dlouhý ikdyž dorůstal délky přes 10 metrů.....
3.Před vchodem do místnosti s compsognathem je mrtvola poměrně velkého raptora já si myslím že je to deinonychus :D
4.Oviraptoři používají pdobný útok jako dilophosauři v JP a sice že omračí soupeře
5.V jedné části hry těsně před ponořením zabíjíte elasmosaury s neuvěřitelně ohebnými krky :D
5.Giganotosaurus ve hře se mi zdá moc naboostovaný tím že nejde zničit žádnou zbraní :D

+ ke hře tak s fialovými raptory jsem nikdy nebojoval :D
+dotaz kde přesně leží ten mrtvý rharmoporynchus?

4 deinonych deinonych | Web | 6. srpna 2012 v 22:14 | Reagovat

[3]:
fialové (nebo spíš šedé) raptory potkáš když v nějakém levelu zabiješ 20 dinosaurů aniž by tě zranili. Poznáš to tak že combo budeš mít 20. Když pak pudeš do dalšího levelu tak je tam potkáš
O mrtvém ramphorynchovi nevím ale žíví prolétávají nad mostem poblíž kterého požírají compsognati mrtvolu člověka.

5 deinonych deinonych | Web | 6. srpna 2012 v 22:16 | Reagovat

[3]: Taktéž si myslím že DC2 je výborná hra. Nevím co se Haasovi na ní nelíbilo.

6 HAAS HAAS | Web | 19. srpna 2012 v 15:30 | Reagovat

[2]: Hele, tak poté, co jsem si hru zahrál včera večer u kamaráda podruhé, měním svůj názor. Hra se mně začala líbit a je fakt perfektní. Super dino-střílečka, chcete li...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama