Březen 2013

Trailer k filmu "Age of the dinosaurs"

27. března 2013 v 15:02 | Isla-Nublar-Crew |  Filmy
Po několika výrazných neúspěších v oblasti dinosauři kinematografie (Triassic attack, Jurassic attack a spol.) a vyjímečném světlém případu (např. The dinosaur project) přichází adept ryze béčkového ražení, jehož potenciální šance na úspěch nejsou zanedbatelné. Na filmu pracuje vyhlášená společnost Asylum a příběh jako takový se točí okolo skupinky (nejenom) dinosaurů řádících v ulicích Los Angeles, kteří byli pomocí neurčité metody oživeni biotechnologickou společnosti. Samotný proces divákům nebyl doposud detailněji přiblížen, údajně všach půjde o jakousi "regeneraci tkáně". Hlavními protagonistou jsou bývalý hasič a jeho dcera. V traileru se objevuje hned celá menažerie - zejména však různí teropodi - Ceratosaurus, Spinosaurus a jakýsi tvor podobající se karnotaurovi - rozdílem jsou předimenzované přední končetiny. Trailer je poměrně dynamický a na béčkový film i velice epický, navíc trailer nepůsobí tím dojmem, že v něm filmaři vyplácali veškeré speciální efekty (které jsou na poměrně slušné úrovni) jako v případě několika předchozích filmů s dinosauří tématikou. Zřejmě se máme nač těšit..


Trailer filmu Age of the dinosaurs, Zdroj: asyluminternational

Isla-Nublar-Crew

Aktualitky stran JPIV

21. března 2013 v 22:19 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park IV

Colin Trevorrow, Zdroj: www.insidemovies.ew.com

Doba spekulací je už u konce, mezi fanoušky se konečně dostávají konkrétnější informace týkající se čtvrtého Jurského parku. Premiéra se bude konat již 14. června příštího roku, natáčení bude probíhat kompletně ve 3D. Nutno podotknout, že režisérský post zaujala velice nečekaná postava. Tou je Collin Trevorow - nikoliv tedy ani Joe Johnston ani Steven Spielberg, kteří byli nejpravděpodobnějšími kanditáty. Jeho doposud nejvýznamnějším filmovým počinem je snímek Safety not guaranteed. Za scénářem stojí Rick Jaffa a Amanda Silver - tvůrčí duo, které má na svém kontě i scénář filmu Zrození planety opic. Ten já osobně považuji za velice uvědoměle a inteligentně sepsané dílo plné velice vtipných symbolismů a odkazů. Není důvod se obávat, že by dvojice neměla uspět s pokračováním jiné filmové legendy, oba scénáristé mojí důvěru mají. Nejaktuálnější informací není nic jiného, že v novém filmu se neobjeví žádní opeření dinosauři - tento fakt režisér včera zveřejnil na svém Twitteru. Za toto jsem jedině rád - opeřenci by do filmového univerza nezapadali. Ať si někteří ojedinělí jedinci kritizují a poukazují na současné paleontologické poznatky. Je zde ale třeba respektovat původní koncept. Jurský park tu nikdy nebyl od toho, aby divákům doslova tlumočil momentální pojetí dinosaurů. Není to nějaká encyklopedie, nýbrž výstražné vyprávění o tvorech, kteří jsou vytrženi mimo svoji dobu a dostávají se do konfliktu se svým stvořitelem - člověkem. Jde o zábavu založenou na znamenitém technothrilleru Michaela Crichtona. Populární kultura realitu nebere smrtelně vážně a musí si jí zkrátka upravovat. Bylo by nepatřičné, násilné a nedůstojné tvory ve filmu zobrazené překopávat a snažit se je jakkoliv "aktualizovat" - jen si vybavte vlnu nevole spojenou se třetím Jurským parkem, kde se objevili odlišně zbarvení brachiosauři, parasaurolofové a pozici superpredátora zaujal Spinosaurus - koncept by měl být mnohem jednoznačnější a přímočarý.

Isla-Nublar-Crew

Nová série JP hraček

4. března 2013 v 20:36 | Isla-Nublar-Crew |  Jurský Park
Už je tomu nějaký pátek, kdy se na trh dostala doposud poslední řada hraček s tématikou Jurského parku (Jurassic Park: Dinosaurs). Je také nutné dodat, že šlo pouze o již dříve prodávané modely, na nichž bylo upraveno zbarvení. A to jako takové působilo velice chaoticky a neuspořádaně. Toto však neplatí o nejnovější řadě modelů. Na trh se nyní dostává Pachyrhinosaurus a Allosaurus. Snímky těchto figurek na internet prosákly již dříve, nicméně v hrubém stavu bez kolorace. Nicméně nově vypuštěný snímek ukazuje, že nyní se tvůrci ubírali zcela novým směrem - máme tu zcela nové modely a stran zbarvení jsem velice nadšen. Působí totiž velice efektivně, moderně a živelně, osobně mu nemohu vytknout takřka nic. Je pravděpodobné, že se můžeme těšit na další dva další rody, a to sice obecně populárního karnotaura a stegosaura - viz snímky v odkazu o několik řádků výše. Kolují i zvěsti, že tito dinosauři by se měli objevit v Jurském Parku IV, jehož premiéra je s definitivní platností stanovena na příští rok.

Hračky z nové série s tématikou Jurského parku, Zdroj: www.jptoys.com

Isla-Nublar-Crew