Srpen 2013

Odkaz velkého Baikala

8. srpna 2013 v 5:09 | Isla-Nublar-Crew |  Kryptozoologie

Já bych si dovolil prohlásit, že nejrecentnější kontakt se zástupci zdejší ruskojazyčné mongolské komunity mi přinesl z kryptozoologického hlediska mnohem více informací než kterýkoliv předchozí. V tomto okamžiku bych si dovolil dané informace (na základě skic a ústního rozhovoru) rozdělit na dva souvislejší body:

1.Olgoj Chorchoj by měl být nyní již vyhynulý a mezi jeho defenzivní mechanismy skutečně patřilo vystřikování jedu a zasahování elektrickým proudem (což pochybuji, že bylo Baikalem a spol. nastudováno v jakékoliv literatuře). Stran období jeho současného "nevýskytu" nepadl žádný specifičtější údaj, ergo nelze usuzovat, zda jde o přirozený výkyv populace, jakousi dlouhodobější hibernaci nebo vyhynutí v pravém slova smyslu. Měl by mít jakési zakrnělé -přední končetiny-. Na skice jsou rovněž zachyceny poměrně dobře viditelné oční bulvy.

2. Almas by údajně měl být ochlupený člověk v nejmodernějším slova smyslu. Z kandidátů by tedy vypadli prehistoričtí hominidé a lidoopi (viz. rody Gigantopithecus, Giganthropus, Australopithecus, Paranthropus a spol.) V úvahu připadá např. jakýsi evoluční potomek Neandrtálce nebo některý z jeho příbuzných. Další z možností jsou choroby jménem hypertrichóza (tzv. "vlkodlačí syndrom"). Měl by žít v horských oblastech (dokonce v samé nejvyšší oblasti sněhu, soudě podle vyprávění) , což odporuje názorům mnoha badatelů, že tento tvor obývá oblast tzv. "rododenrodového pásma" (což jsem se po dlouhou dobu domníval i já).

Isla-Nublar-Crew

Vlkodlak - úvod do příběhu

8. srpna 2013 v 4:47 | Isla-Nublar-Crew |  Má tvorba
Několikadílný příběh o střetu obyčejných lidí se smečkou velice podivných tvorů začíná právě nyní. Veškeré informace jsou založeny na studiu knih Lindy S. Godfreyové - ženy, která je světovou kapacitou, co se pozorování bipedních druhů psovitých šelem týče.


"Proč nás sem vůbec zvali?" Prohlásil Antony v okamžik, kdy vystupoval z terénního vozu. "Však víš Tony, ne? Má to být kolaudační párty, či co. Právě se sem nastěhovali". "Jenže jsme tu jediní hosté! Jestli takhle vypadá kolaudační párty, tak jsem čínský buh srandy. Navíc se Edward poslední dobou chová dost divně, nemyslíš?" "Má toho dost za sebou. Ženil se, stěhoval se a jeho rodiče zemřeli. Má na to právo, ne?" "To si nemyslím." Prohlásil Tony. V tu chvíli se už přibližovali k opuštěnému stavení. Šlo o klasický venkovský dům. Na rozsáhlém dlážděném placu před domem bylo houpací křeslo a gril. Tony si povšiml pohybu za oknem, pohnula se záclona. Minuli venkovní bazén pokrytý plachtou a Tony poznamenal: "Od naší služby v Iráku se zatraceně změnil. Měl jsem ho za svého bratra. Ale teď…" V tu chvíli se rázně rozlétly vstupní dveře a z nich se vynořil Edward, vzadu za ním se v prapodivném předklonu mihla jeho manželka.

Isla-Nublar-Crew